Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
ufon13 píše:
Aháááá, takže jsem mrtvej modelář ?!?!?!? :?[/quote
tak to nevím, ale číst neumíš modeláři......
:wink: :lol:
prostě sranda musí bejt........

Já to myslel tak, že mne práskneš a je po mně za tu drzost. Jinak číst umím, jen jazyky mi moc nejdou ...
A že to je prča vím. Taky jsem mohl říci, že cituji někoho jiného, ale nejsu zbabělec.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 8:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
TomasC píše:
Zase chápu, že pokud někdo přijde na stánek a zeptá se "copak máte ve slevě" (to jsem opravdu slyšel), tak to otráví.


Dovolím si svoji historku ze služby na stánku (byť z loňska):
přišel starší pán, podle plných tašek a upřeného pohledu evidentně "sběrač" všeho reklamního a hlavně zadarmo! Moji bílou kšiltovku s logem jsem položil na stůl, jako dekoraci (nepotřeboval jsem ji, na fotce za mým Piratem 1949) a ejhle - už vidím pána jak si ji bere. Říkám mu - pane, ta čepice je moje, a je to součást expozice... Zklamaně si vzal alespoň letáček "Kdo jsme" a vizitku, tu ale prohlídl a hodil ji po mě se slovy: "Ani samolepka to není, máte hroznej stánek!"

Chvíli jsem ho rozdejchával, nevěřil a pak se už tomu jen smál... jako teď (dle hesla: zážitek nemusí být příjemný, hlavně že je silný :D )

BTW - jen jsem koukal na wikipedii na význam slova "veletrh", jestli je akce MH správně pojmenovaná. A řekl bych že splňuje merito věci...
Prostě respektujme, že (už) to není prodejní akce s výhodnými cenami a globální trend tomu chce (a modeláři si za to trochu sami můžou), že se nakupuje jindy a jinde, každý kde chce a jakou kvalitu chce.
Takže se za tu svoji jen 10tikorunovou útratu nezlobím, beru ji jako bonus (byť bych toho na modelářském veletrhu fakt viděl víc) - a pokud budou elementové nakloněni, příští rok se těším zase!
A podařilo by-li se nějaké setkání (mimo příjemná setkání s obvyklými modleáři) s lidmi, které znám třeba jen z diskusí - byl by to příjemný bonus VELETRHU :-)

PS: ty placky - to byl asi tímto směrem dobrej nápad. A škoda Tome že jsme nestihli probrat nějakou propagaci MK RCMANIA.CZ (oba jsme tu neděli měli asi rodinky v patách).

Jo a když už jsme u těch sběračů - taky jsem si popotáhl ze stolu jednu samolepku KLeM ČR, se přiznávám :oops:


Přílohy:
MH2016.jpg
MH2016.jpg
[ 78.11 KiB | Zobrazeno 3771 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 9:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Bayeux píše:
A podařilo by-li se nějaké setkání (mimo příjemná setkání s obvyklými modleáři) s lidmi, které znám třeba jen z diskusí - byl by to příjemný bonus VELETRHU :-)

Jojo, to by bylo určitě lákadlem a nejen pro mne. :wink:
Jen co s těmi, co se škádlej i tady, aby naživo netekla kref ... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Před několika lety bylo, pokud si pamatuju díky TomasoviC, regionální setkání RC Maniaků na letišti v Podolánce, LMK Albatros. Dokonce to bylo i v kalendáři. Kdo tehdy "spunktoval" tu akci s plackama už nevím, ale určitě by se to dalo dohledat. Pamatuju si, té tomu přecházela akce s výběrem mota na placky. Pak někdo sehnal výrobce, který podle požadavku doplnil Nick a vyrobil objednaný počet placek. Možná by stálo za to, akci s plackami, jako poznávacím znamením na podobných akcích, jako MH veletrh, oživit. Bylo by to formou odkazu a každý by si dojednal potřebné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
Před několika lety bylo, pokud si pamatuju díky TomasoviC, regionální setkání RC Maniaků na letišti v Podolánce, LMK Albatros. Dokonce to bylo i v kalendáři.

Jo, RCmaniak show byla fajn akce. Moje mladší dcera (a to už uplynulo nějakých 5-6 let) pořád vzpomíná, jak jí všichni účastníci v rojnici hledali vrtulníček, který odletěl do obilí :)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Bayeux píše:
...BTW - jen jsem koukal na wikipedii na význam slova "veletrh", jestli je akce MH správně pojmenovaná. A řekl bych že splňuje merito věci...


Když se budu držet odkazované definice veletrhu, tak smysl přítomnosti veřejnosti na veletrhu je "něco" vidět a získat nové informace z oboru, který ji zajímá, pakliže není primárním cílem veletrhu prodej koncovým zákazníkům. Pokud rok od roku ubývá vystavovatelů, tak zcela logicky o tuto akci opadá zájem i modelářské veřejnosti a přichází na řadu debata o výši vstupného a vůbec smyslu návštěvy této akce. Je-li hlavním cílem veletrhu dle definice "prezentovat odborné veřejnosti nové produkty a navazovat kontakty s oborovými velkoobchody, prodejci nebo výrobními, či montážními firmami", tak při stále klesajícím počtu vystavovatelů, musí i ti poslední zbylí "mohykáni" z řad vystavovatelů, dojít k poznání, že toto není kontraktační parket.
Z mého pohledu buď má pořadatel zájem o přítomnost veřejnosti (minimálně proto, že od nich vybere vstupné) a musí ji mít co nabídnout. Nebo zájem o přítomnost veřejnosti nemá, a potom si dost těžko dovedu představit, co tam vystavovatelé, kterých jednou zbyde jako do mariáše, budou dělat. Mám za to, že veřejnost a vystavovatelé jsou na našem malém českém dvorečku dvě strany téže mince. Představa, že v Letňanech lze uspořádat Norimberk v malém, je, myslím si, hodně naivní.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Bývalo zvykem, že na velkých soutěžích a akcích se zúčastňovali výrobci i prodejci se svými stánky. Jednou z takových akcí byl i Lipenecký Obr. Jako člen pořádajího klubu jsem ve volných chvílích stánky obešel a napakoval se zejména odpadovou balzou, různými zbytečnostmi jako koncovky, bowdeny, náhradními kabinami atd. Taky jsem zhlédl mnohaválcové motory, turbiny, stavebnice turbinových modelů atd, které byly sice za mým finančním obzorem, ale rád jsem se podíval. Vyskytovala se i různá házedla pro nejmenší i větší. Pořadatelů bylo dost i na vystřídání. Obvykle (naposledy 2015) to fungovalo. Bohužel pro různé příčiny, které tady nechci raději rozvádět, akce se dál nepořádá, což považuji za velkou škodu. Myslím, že by to byla i cesta do budoucna. Ceny pro vystavující byly určitě příznivější (já je neznám) a účast diváků se počítala na několik tisíc. I vstupné bylo podstatně nižší než na MH. Některé podobné akce stále existují, ale tohle bylo na území Prahy, dostupné (skoro až na místo) městskou dopravou.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Naposledy upravil kocour dne úte 24.10.2017 11:43, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Asi by to i možné bylo(Buckey-blitz). Samozřejmě neznám detaily, ale domnívám se, že se organizátor snaží udržet akci při životě. Kdyby byla realizovaná samostatně, jako kdysi u Hybernů, vstupné by bylo dnes astronomické a vystavovatele by to nepřitáhlo. Nevýhodou je, že u nás je více prodejců a méně výrobců, nebo výrobci by i byli, ale mnoho z nich je tzv. "garážových". Pokud jde o koncové prodejce, určitě tam výstava pro ně efekt (na straně nabídky) mít velký nebude. Stavebnice od Wasserfáka prodává každý. Občas někdo tuto nabídku rozšíří o něco jiného, ale většinou jde o holport s jiným, většinou zahraničním, obchodníkem jehož zboží zde nad rámec nabízí. Pak je opravdu nesmysl, aby tam vedle sebe byla řada stánků, které prodávají jeho sortiment a jeho stánek byl 3x tak velký jak ostatní a všemu vévodil se stejným zbožím. Wasserfták má co nabídnout, Astra také (oba byli nějakým způsobem zastoupeni, byť Wasserfták měl jen Outlet), ale co takový Top Model, Reichard a další větší hráči na trhu. Menší firmy se tam v určité míře prezentovaly (a dobře!) - KOR, Hiesbök, Valenta a našly by se další. Nevím, jak velká je firma Průša 3i, ale měla pěkný stánek s ukázkou. Takže to jde. Byli tak plastikáři, hromady vláčků, auta. Jen toho létání, které je naším hlavním zájmem, tam bylo méně, a když, tak v jiném sortimentu (dr0ny a EPP hračkové poletuchy, nemající s klasickým modelářstvím mnoho společného).
A o kontraktech je možné se také bavit, vím, že se tam, na základě předchozích prezentací a jednání s potenciálními zákazníky, uzavřely nějaké obchody (nebudu dále ventilovat, nepřísluší mi to).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 11:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2011
Příspěvky: 143
Bydliště: Hradec Králové
4x jsem rozepsal text a 4x ho zase smazal ... asi fakt nemá cenu to komentovat. Ani z pohledu návštěvníka, ani z pohledu prodejce/vystavovatele. Jen si uvědomme, že celá modelařina jde pomalu, ale jistě do kopru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 12:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
K tomu určení směřování veletrhu - to je těžké. I autosalony se ruší, a aut se kupuje víc než dříve. Je to prostě tak, že dnes není nutné obcházet všechny firmy a čekat na veletrh aby to bylo vidět pohromadě pro srovnání, případně pro diskusi. A stejně tak pro vztah výrobce - prodejce už veletrh dávno není kontraktační místo. Dnes se informace získají "hned" a vztahy se řeší jinými cestami.
Přesto si myslím, že z hlediska výrobců bude potřeba do budoucna počítat s tím, že jak poroste objem nákupů přes internet, tak bude nutné pracovat na showroomech (vemte si i tu Alzu už dnes). Prostě showroom, kde si v klidu "osaháte", zjistíte parametry, podíváte se. A nákup pak provedete přes eshop. Potom prodejce neřeší kamenné prodejny a stav skladů v prodejně, ale má to hezky za městem a řeší efektivitu dopravy. A výrobce se bude muset snažit ukázat co největší šíři na showroomu, kde není nutné mít všechno skladem (ani tu žehličku, nebo fén - i ta se dá objednat a mít ji ten samý/druhý den z eshopu) - a zbude větší prostor na vystavení výrobků. Kamenné prodejny taky bude čekat razantní změna na místo pro okamžitý prodej spotřebního zboží, ale dlouhodobější zboží bude více o showroomu a poradenství.
Takže mě by se nejvíc líbilo, kdyby se výrobci vrátili k tomu, že z veletrhu bude show, kde ukazují to svoje - a to klidně i elektroniku, modely, motory, cokoli - a to stylem showroomu, kde podám co nejvíc informací. Tedy ne že to ukážu ve skleněné vitríně, ale hezky na pultu to nechám lidi osahat. Chce to ale také znalý a ochotný personál, není to o hezkých hosteskách (ale jasně že by se mi taky ten pohled líbil :D ). Pak ti lidé začnou být daleko více loajální k takovému výrobci (nebo i prodejci).

A já bych se vrátil na MH ne proto, že si tam něco koupím, ale že se nadchnu - a to mi bohužel chybí. Když to srovnám s ForArch nebo jinými výstavami, tak tam najdu dost inspirace, které následně realizuju. Tady na MH ne. A internet mi neumožní si udělat o výrobku představu. Takže kupodivu nejvíce inspirace mi dávají časopisy, kde jsou recenze, a fóra, kde jsou zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
kope píše:
Najdeš ho na outerzone.co.uk.
Děkuji Lada

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 9:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
... taky bych poslal link a informace k modelu, ale kolegové byli rychlejší (a přesní) :wink:

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Bayeux píše:
... taky bych poslal link a informace k modelu, ale kolegové byli rychlejší (a přesní) :wink:

hmmm tak to můžeš napravit :D :D : co info atd. a samokřídle s dopředným úhlem křídel a motorem v čumáčku
http://kocour111.rajce.idnes.cz/Model_Hobby_2017/#PA190036.jpg
tedy jestli to byl kousek z vaší party

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 9:58 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tohle samokřídlo bylo na prezentaci http://www.hobbycentrum4.cz/ , taky mě zaujalo


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2017
PříspěvekNapsal: stř 25.10.2017 10:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 355
Bydliště: Ruda nad Moravou
Tom má pravdu, to je z jiné líhně a na nás moc mladé, a určitě s elektromotórem, to "my" by jsme si nelajzli (byť by se elektrolety do r.1950 možná našly, třeba viz web kamaráda http://www.golden-era.cz/lozieruv-experimentalni-model/ - neprubne TO někdo aj s originál klaksónem?) :wink:

Nemám tušení, cože TO je...

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz