Switch to full style
Byli jste na nějaké akci a chcete ji zhodnotit nebo se podělit o dojmy? Tady můžete.
Odeslat odpověď

Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 12:55

http://kocour111.rajce.idnes.cz/Model_Hobby_2017/ Komentář si nechám raději pro sebe. Pořadatel za to nemůže.

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 13:28

kocour píše: Pořadatel za to nemůže.
dovolím si tvrdit opak, ale nechci aby z toho bylo flame

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 14:34

Známej tam jede poprvé a tak jsem mu slíbil, že pojedu s ním. Ale po zhlédnutí těch pár fotek, jsem rozčarován. Radši mu ten odkaz posílat nebudu, už zamluvil lístky na místenky na vlak ...

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 15:31

No ještě že tam žena jede na ten hračkoveletrh... svezu se s ní, možná i hambáče či langoše zaplatí... 8)

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 15:44

jyrry píše:No ještě že tam žena jede na ten hračkoveletrh... svezu se s ní, možná i hambáče či langoše zaplatí... 8)

Jedeme tam v sobotu. Známej tam pojede i s dětma (6 a 10let), tak vím kde skončej ...
Já spíše vietnamské nudle a nebo halušky se zelím a uzeným :lol: :lol: :lol:

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 16:00

Jak u snedeneho kramu :-(

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 16:02

Hoki píše:Jedeme tam v sobotu...

A v kolik tam tak voni ráčej dorazit vašnosti. Jestli mi do toho nevleze nic jiného důležitého, chtěl bych se tak v sobotu juknout taky. Třeba se potkáme, ale i s ostatními, a můžeme chvíli kecnout.

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 16:43

Halušky jsem nenašel. :? Nejvíc se mi líbili elektrokoloběžky co uvezou 200 kg.Tedy s jistou rezervou i mně :D Jinak projito za 1hod 2min. i s odpočinkem u německých lodiček :roll: :roll:

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 17:22

TO Honzabr: Tos mne namíchnul, když jsem tam byl naposled před 3roky, tak halušky byli
TO DAF: čeče, sám nevím kdy tam dorazíme. Známej to plánuje s příjezdem na výstaviště po 11hod. Čas budu mít, jen co ho dětičky zatáhnou do oddělení hraček .....
TO Butch: jojo, to zní optimisticky .....

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 17:37

Nechtěl jsem se nějak dotknout pořadatelů ani vystavovatelů. Jen toho bylo zoufale málo. Je to uzavřený kruh. Vystavovatelů ubývá, protože se jim to nevyplatí a tak je toho stále míň a míň.

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 18:09

Teď mi volal kamarád, že se s partou vrátil z Prahy. Už dva roky říkal že už nepojede a po letošní ukázce "Ničeho", už je toto rozhodnutí definitivní a ať si radši vezmu éro a jdu si zalítat. Vstupný drahý, klobásy za 60,- a prej v sekci hračky to je daleko zajímavější, než mezi modely, kde je ........ (ještě není po 22hod)

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 18:44

Dnes jsem byl... prohlédl jsem si to, něco málo pokoupil, zaplatil si předplatné...
Kdo není moc náročný, tak dobrý, ale jinak to za moc nestojí...
Ještě že je to spojené s hračkami a tam každoročně pořešíme nějaké dárky pro děti k Vánocům.
A tentokráte musím pochválit výprodej ptáka z Pardubic, koupil jsem u něho dva úplně nové AXIky, kus za 200kč!!!

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 20:36

Protože jsem měl pracovní cestu do Prahy, tak jsem se po 4 letech zastavil :oops: . Čtvrtek odpoledne málo lidí a show ještě neprobíhaly.
Bude se vám tam líbit pokud děláte vláčky, lodě (ty němci to maj fakt pěkný) a rádi koukáte jak ostatní staví cesty či jezdí autíčky. WW2 cirkus, taky pěkný.
Na drony můžete kouknout u Astry a DJI a popovídat s obsluhou.
Jestli hodláte koupit "nějaký" dron v rozmezí 1000-5000kč, tak si určitě nějakou hračku vyberete ;)
Ostatní velké zklamání.
Tomášova snaha na stánku modelářů ČR je chválihodná, ale nevím jaký bude úspěch. Výstava historiků a letadel pěkný a i pěkné popisky.
Sekce věnovaná 3D tisku mě připadala, že se vrátila tam kde byla před 4 lety...

Prolétl jsem i hračky a jsem rád, že jsem tam nejel s rodinou. IMHO taky velký propad dolů. Nejvíc narváno bylo u mimin a mraky těhotných mamin....

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 22:16

Já vždycky v minulých letech oponoval těm, kdo psali, že na MH nic není a jak jde do kytek. Letos jsem bohužel taky dost rozpačitý. Pořád si myslím, že ten, kdo to pojme jako výstavu modelů na pokoukání asi nebude zklamaný. Stánek historiků, papírové modely, lodě, letos výrazně rozšířená plocha SMČR, kde je určitě na co koukat (třeba počet vystavených maket je tak minimálně trojnásobný než v předchozích letech), pozemní vozidla. Bohužel vstupné se odvíjí od toho, že MH není samostatná výstava, ale je součástí celého bloku výstav, takže z tohoto pohledu se může zdát neadekvátní.
Kdo na MH ovšem pojede jako na veletrh s tím, že něco koupí, tak ten bude zklamaný. Stánky výrobců bych možná spočítal na prstech obou rukou a ještě by nějaký prst zbyl.
Ale ono se tohle postesknutí netýká jen Model Hobby. V minulosti jsem prošel vždycky i tu část věnovanou všelijakému tvoření (Tvořivý svět) a nakoupil věci pro dcery, které rády něco vyráběly, malovaly, vytvářely... No letos bych jim tam nekoupil asi nic - to byl ještě tak 10x větší propad.
Holt se ukazuje, co je v tom bloku souběžných výstav největší byznys - jednoznačně jsou to kočárky a ostatní věci pro mimina, popř. pro o něco málo odrostlejší děcka. A tak tohle zboží dostává největší prostor. Měl jsem pocit, že letos to bylo dokonce i na úkor části, věnované hračkám pro větší děti. Ono je tím pádem taky vidět, kdo jsou nejpočetnější návštěvníci - pokud chvíli na výstavišti pobudete, tak uvidíte, že jsou to jednoznačně mladé maminy, popřípadě budoucí maminy. No a tuhle nejpočetnější skupinu bohužel nějaké modýlky moc nezajímají. Smutně to ilustruje rozhovor mezi jednou mladou paní s kočárkem a jejím cca pětiletým synkem, která asi omylem zabloudila do haly 4, kde byly modeláři. Chlapeček měl oči navrch hlavy a chtěl si tam všechno prohlížet. Maminka ho ovšem se slovy "Tady nebudeme, to není pro tebe, to je pro velké kluky" kvapem táhla pryč :-(.

Re: Model Hobby 2017

čtv 19.10.2017 22:56

Děkuji za info, jenom jste mi potvrdili můj názor, že jsem byl vloni naposled.
Jirka
Odeslat odpověď