Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: úte 20.12.2016 11:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Takové trochu vánoční čtení to bude. Podzimní větry mě v říjnu zavály na pár let pracovně do Řecka. A jde to bez letadel? Samozřejmě že ne! Přítel na webu (RCGROUPS) mi ještě před odjezdem prozradí blízká letiště, svahy, kluby, obchody, pak sbalit pár bublinkoletů a jede se.
Už jsem tu před lety žil a tak vím, co čekat: spousta soukromých pozemků, zástavba, věčný vítr od moře, vysoká vlhkost vzduchu, minimum trávy a mraky kamení. A taky docela ostrý policajti a vojáci. Na divoko to asi nepůjde. V mém okolí jsem našel dvě letiště – první hned zavrhuju, protože je uprostřed olivových sadů na dohled od mezinárodního letiště v Athénách (až na ty olivy by to bylo jak u nás v Hostivicích za sušičkou ;-) Druhé je na místě vpravdě historickém, přímo v Maratonu... jak modří už vědí, cca 40km od baráku.
6153
Napoprvé jsem vyrazil na motorce, abych to vůbec našel a seznámil se. Posledních 800m po kamenité polňačce a pak hezká asfaltová plocha, chráněná servisní zóna a karavan s elektrikou. Nikde žádná travička, jen nízké křoví a šutry a hned vidím co je špatně – aby bylo letiště vodorovně, musí být dráha paralelně s nedalekým mořem .... a tudíž většinou fouká kolmo na dráhu. Na letišti asi osm lidí, většinou samé benzíny (stíhačky 2. války, rekreační motoráky), úplně chybí akrobaty a větroně. Přesto, že jsem byl naprosto cizí člověk a ještě cizinec, dostalo se mi velmi vřelého uvítání, pochvalných slov na CZ modeláře a taky mi hned vynadali, proč jsem přijel bez eroplánů!
615461566155
To jsem napravil hned při příští návštěvě, do konce r. mám lítání zdarma a od r. 2017 se musím stát registrovaným členem a zaplatit roční poplatek 150€. Je v tom pojištění, povolení od vojáků a nějaké udržovací práce. Lítá se tu hezky, jen ten vítr je třeba hlídat. Během dne může několikrát změnit směr o 180°, a ten bok při přistání je někdy docela adrenalin. Co mě negativně zaskočilo, je vysoká vlhkost spojená s intenzivním sluncem. Odnesl to můj milovanej Filip 600 sport. Celou dobu kontroluju, co to dělá s potahem a balzou, ale nevšiml jsem si, že se mi za 2 měsíce u moře totálně „odpařila“ lepící páska, kterou jsou lepené ovládací plochy! A stalo se co se stát muselo – v cca 50m mi odešla výškovka. Čekal jsem totálku, protože všude okolo jsou kameny. Měl jsem neskutečnou kliku a Filip už se pomalu chystá znovu do vzduchu. Ale když jsem sbíral jeho ostatky, všiml jsem si, že ta lepící vrstva ze všech pásek zbělala a vyschla a držela jen statickou elektřinou.
Největším kladem (kromě pěkného počasí a spousty kopců na svah) jsou tu pro mě lidi. RC létání je na okraji zájmu – volnočasových lákadel je hodně, peněz mezi lidma málo a co si budem povídat, Řekové se do historie nezapsali jako extra vzduchoplavci (vzduch je přeci „naše“ moře, oni mají to slané ;-) A tak lítají opravdový srdcaři a já měl jsem štěstí, že jsem dosud nenarazil na snoby s létající peněženkou.
61586157


Naposledy upravil satcen dne úte 20.12.2016 14:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: úte 20.12.2016 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Hezké, palec nahoru.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: úte 20.12.2016 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Užij si to, sluníčko mi teď přes zimu celkem chybí.
A dej si pozor na korozi, mě u moře vždycky zezelenají táhla od serv a ostatní kovové neošetřené části era.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2016 9:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Naprosto skvělý "modelářský cestopis". Moc se mi líbí.
Díky za něj!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: úte 27.12.2016 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
"povolení od vojáků" mě docela překvapilo :!:
Ale jinak hezké...nebude nějaké video ze vzduchu? :-)

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 21:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Yeah píše:
"povolení od vojáků" mě docela překvapilo :!:
Ale jinak hezké...nebude nějaké video ze vzduchu? :-)


No jo, vojáci jsou tu ostrý (naši broučkaři a vývojáři PC her by mohli vyprávět),... a pár kilometrů od našeho letiště mají nějakou vrtulníkovou základnu. Asi se pořád bojí vylodění Peršanů :wink:
Kameru mám takovou bědnou e-flite, žádná hitparáda to s ní není. Ale Jesus mi nadělil menší éro na blbnutí - Alula Trek - takže, doufám, že časem budu moct poreferovat a nafotit nějaký svahování a lítání u moře. Miluju Ježíška! :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: ned 26.02.2017 19:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Lítání v Řecku…. Díl 2.
Tenhle víkend byl ve znamení masopustu a svátku „čistého pondělí“. A proč to sem píšu? Protože tradičně v tyhle dny fučí a kdo má ruce nohy, musí pouštět draka, prodávají se doslova na každém roku. Dává to smysl, protože Středozemní moře začíná přebírat vládu nad prouděním a po dvou měsících severáků už to občas foukne i z jihu. Proto je to takové turbulentní… prostě na draka.
Přesto, že vyhlídky tedy nebyly dobré, vítr se nekonal a pytel dneska visel, jak už dlouho ne. A k tomu krásných 20°C. Po zimně se upravovaly depa (5 kubíků mramorového štěrku – to potom ty ruce odvážně páčkovaly :mrgreen: ) a vedle asfaltové dráhy se začala dělat paralelní „měkká“ – prý tam přijde umělá tráva.

Obrázek

Obrázek

Nedávno jsem si liboval, jaká je to paráda, viset si ve vzduchu, poslouchat cinkání ovcí (které-krávy jedny- klidně přejdou přes dráhu a podělají ji) pokecat s si pasákem… prostě taková bukolická idylka. Pro našince. Dnes jsem zakusil rub té idyly: ovce + teplo = mouchy. Sice nekoušou, ale je jich požehnaně a jsou drzý. Hodně nepříjemný když jsou ruce na páčkách :mrgreen: (vzpomněl jsem si, jak jsem kdysi ještě doma skoro přišel o éro, když mi do rukávu vlezla vosa). Bylo mi ale naznačeno, že už brzo tu mouchy nebudou tím nejhorším. Až se skutečně ohřeje země, vylezou hadi. Tváře po zimě nacucaný jedem… a kule napuchlý jarní touhou. Létání ve volné přírodě mi moc nedoporučili. Tak nevím…. nedělá si tu ze mně někdo kozy?! :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 8:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Rok se s rokem sešel...vánočky sice "až" za měsíc ale na 25/11 taky docela milé polétání ...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BT0k_m6xZ04&t=8s[/youtube]


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 8:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vánoční létání v Řecku
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 12:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Moc díky za asistenci s vložením, ...polepším se!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz