Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
S tím souhlasím. Zájem o akci je třeba vidět i na počtu shlédnutí fotoalba na rajčeti. Nedělal jsem žádné umělecké fotky, jen takový přehled, do toho pár takových náladovek. Od pátku, kdy jsem ho vytvořil (ho - to album), tam k této hodině jsou skoro 3 stovky shlédnutí a už to srovnává počet i s loňským MHV. Tam ten počet nabíhal mnohem pomaleji.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 14:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Nemít to za pětikilo za cestu a víc jak 6 hodin sezení ve vlaku, tak bych se přijel podívat taky a myslím, že bych nelitoval. Jo, někdy je být Pražákem výhodou. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 14:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Čekat že na akci této velikosti se budou předvádět nějaké super novinky lze asi těžko. Pod pojmem prodejní výstava si představuji něco v duchu co jsem viděl. Někým odsuzovaná hrabárna si myslím že také nebyla špatná. Koupil jsem slušné výfuky za stovku, Robart spojky za padesát ( asi desetinová cena) baterku synovi do auta za sto....atd. Byli tam i nabíječky Raytronic C60 za pětistovku. To se mi nezdá špatné. Dva stánky z balsou , ceny dobré .Co se týče spíše prezentace, rád jsem poznal od motorů pana Fialu, dozvěděl jsem se od něj pár užitečných rad a fíglů. Určitě i takové popovídání bude hrát roli až budu vybírat další motor do modelu. O to přeci jde , aby firmy předvedli co nabízí, člověk si to mohl v reálu prohlédnou, zeptat se na to co ho zajímá. Dle mne českým výrobcům právě chybí takový to přímý kontakt s koncovým zákazníkem.
Za mě a za kolegy mohu říci že jsme byli spokojeni, příští rok jdeme znovu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Podobným způsobem probíhal prodej na Lipeneckém Obrovi. Moc mne i další členy klubu mrzí, že loni to hlavní pořadatel vzdal. Taky tam byly hrabárny, dětem (těch tam bylo moc) se prodala spousta házedel a já se napakoval odpadovou balzou. Pro stavbu z balzy perfektní broušené balzy potřebuji tak 10 - 20%, na zbytek mi stačí ta "odpadová". Tak doufám, že letos se nám podaří Obra zorganizovat včetně toho stánkového prodeje.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
REX píše:

Tohle nechápu! Já tam byl od půl 11 a o půl 2 jsem musel! odjíždět protože jsem měl vyzvedávat na domluvený čas manželku.... Vydržel bych určitě déle a příští rok, pokud se bude akce opakovat a doufám že ano, pojedu zas a vyclenim si víc času. Mám to cca 140km autem....

Prezentovali to jako prodejní výstavu. Tak jsem tam vyrazil, že si fyzicky omrknu mnou vybranou stavebnici a zakoupím nějaké to pohonné aku. A ejhle, ono nic. Ač tam výrobci a prodejci mnou vybraného zboží byli, tak prostě neprodávali. :(
Už chápeš? :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 482
Bydliště: Písek
Optikou lodního modeláře si není na co stěžovat. Oproti podzimnímu veletrhu zde bylo zastoupeno více výrobců a prodejců něčeho, co se při stavbě a provozu lodních modelů hodí.

Bylo by milé, kdyby se příště ve zbývajících halách výstaviště něco dělo (nějaký nemodelářský veletrh).

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
já teda některé komentáře vůbec nechápu, Češi si prostě budou pořád jenom na něco stěžovat, místo aby byli vděční za to že se toho někdo chopil a něco takového zorganizoval a podpořilo ho do dalších ročníků.
Lidi neustále požadují nějaké slevy, a první co je zajímá tak zda vystavovatelé budou mít nějaké slevy, tedy i výrazné slevy, a když někdo udělá hrabárnu za směšný peníz, dá do placu i něco zadara na poprání, tak je to taky špatně, víte vůbec co chcete?
Další extrém je když tam potkám člověka co má narvané tašky věcma z hrabárny, např. 3x kabina na Trexe a další, že ho hanba nefackuje, at se tím udáví.
Za mě vydařená akce a žádné chyby jsem tam nehledal a ani nenašel. Lidí po celou dobu bylo dost.
Co se reklamy týká tak myslím že byla dostačující, modelář co se zajímá o dění okolo svého koníčka, tak upoutávku na výstavu přehlédnout nemohl. A to že tam nebylo více návštěvníků z řad veřejnosti mi nevadilo, protože konkretně pro mě to potencionální zákazníci nejsou, stejně jako pro většinu ostatních vystavovatelů.
Taky jsem četl spousty komentářů, že tam bylo samé epp, moje otázka, byli ti lidé na té samé výstavě? Já tam viděl spousty jiných kompozitových modelů i konstrukčních.
Taky mě dostal jeden komentář kde si pán stěžoval že nedostal u jednoho prodejce pro měj dostačující slevu, asi si představoval víc jak 50% tak že se radši otočil a šel do p.če. Taková neskutečná drzost.
Zákazník by si měl uvědomit že pro vystavovatele to není žádná sranda se takové výstavy účastnit, a to hlavně pro ty co nejsou z blízkého okolí. Je to cena za pronájem, cena za cestu, pro většinu více auty, více lidí na stánku, ubytování, a tři dny času.
Hlavně tu jde o ten přímí kontakt se zákazníkem, který má možnost si věci osahat a osobně probrat spousty věcí.

budu rád když se v této akci bude i nadále pokračovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 19:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
ZIPP píše:
Prezentovali to jako prodejní výstavu. Tak jsem tam vyrazil, že si fyzicky omrknu mnou vybranou stavebnici a zakoupím nějaké to pohonné aku. A ejhle, ono nic. Ač tam výrobci a prodejci mnou vybraného zboží byli, tak prostě neprodávali. :(
Už chápeš? :wink:


a to je problém si to u nich na té výstavě objednat? hlavně že si s o tom snima můžete pokecat ne? Já tak v německu na výstavě taky funguji, protože prostě nemůžu mít od všeho něco sebou, nemůžu vědět co kdo bude chtít, pokud má zakazník zájem tak objedná, a já mu to pošlu bez poštovného, super varianta která prostě funguje a nikdo to neřeší


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 20:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Vasa píše:
Zákazník by si měl uvědomit že pro vystavovatele to není žádná sranda se takové výstavy účastnit, a to hlavně pro ty co nejsou z blízkého okolí. Je to cena za pronájem, cena za cestu, pro většinu více auty, více lidí na stánku, ubytování, a tři dny času.

Myslím si, že tady v tom krapet přeháníš. Pokud by to kterýkoliv prodejce nebo výrobce nebral jako ekonomicky přínosné nebo jako prezentaci sebe sama, tak by tam snad nebyl. Pochybuji o tom, že tam u někoho bylo něco jako samaritánství. Takže takto se vymezovat je stejně mimo mísu jako když si někdo představoval víc jak 50% tak že se radši otočil a šel do p.če.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
jio píše:
Myslím si, že tady v tom krapet přeháníš. Pokud by to kterýkoliv prodejce nebo výrobce nebral jako ekonomicky přínosné nebo jako prezentaci sebe sama, tak by tam snad nebyl. Pochybuji o tom, že tam u někoho bylo něco jako samaritánství. Takže takto se vymezovat je stejně mimo mísu jako když si někdo představoval víc jak 50% tak že se radši otočil a šel do p.če.


Já to tak samozřejmě beru, jinak bych tam nebyl, ale to že se někdo účastní nějaké výstavy neznamená že musí poskytovat ještě nějaké další slevy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 20:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
Václav J. ukázal, že má neskutečný koule (nebrat doslovně pls.) když tohle udělal. Možnost pěknýho provaru tam byla veliká, smekám před ním. Osobně jsem tam byl v oba dny. Bavila mě tam ta atmosféra, po strašně dlouhý době fakt modelařina. S termínem "slevy" u výrobců, mám trochu problém. Nechápu totiž proč slevy? Za co jako? Ale každýho věc.. Já jsem byl spokojený, moc se mi ten počin líbil. Potkal jsem dost známých. Sortiment byl OK.
:wink:

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Takže příště tam půjdu místo s plackou RC mánie s cedulí "pokud nedostanu slevu 95%, nebudu vám dostatečně vděčný". Proboha! Kde to jsme? Samozřejmě by každá akce měla být výhodná pro obě strany. A že ne vždy to vyjde jedné či druhé straně na 100%, je snad jasné.
Celá debata se začíná zvrhávat do absurdna, jednotlivé výroky jedněch si druzí vykládají zcela mimo původní zámysl. Budeme se tedy hádat o blbosti, nebo budeme mít přínosné připomínky, které by měly podobné akce zlepšit?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Vasa píše:
Já to tak samozřejmě beru, jinak bych tam nebyl, ale to že se někdo účastní nějaké výstavy neznamená že musí poskytovat ještě nějaké další slevy

To máš pravdu, neznamená to, že by nějaké slevy musely být i když na poutači bylo uvedeno "Výstava bude plná slev. Mi se jen nelíbilo vyjádření, ze kterého přímo sálalo to, jaká je to pro vystavovatele oběť, že tam jsou.

Zákazník se bude vždy řídit nabídkou jaká je. Pokud je pro něho zajímavá, přijde. Když zajímavá není, tak nepřijde. No a pro někoho je zajímavých těch 50% slevy a nevidím na tom nic špatného. Holt když tam ty slevy nebudou, tak nepřijde. Přijdou třeba ale zase jiní, kteří po slevách nejdou a vadí jim dav.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 21:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
jio píše:
To máš pravdu, neznamená to, že by nějaké slevy musely být i když na poutači bylo uvedeno "Výstava bude plná slev. Mi se jen nelíbilo vyjádření, ze kterého přímo sálalo to, jaká je to pro vystavovatele oběť, že tam jsou.

Zákazník se bude vždy řídit nabídkou jaká je. Pokud je pro něho zajímavá, přijde. Když zajímavá není, tak nepřijde. No a pro někoho je zajímavých těch 50% slevy a nevidím na tom nic špatného. Holt když tam ty slevy nebudou, tak nepřijde. Přijdou třeba ale zase jiní, kteří po slevách nejdou a vadí jim dav.


já jsem neřekl že je to nějaká oběť, ale myslel jsem tím že to je finančně náročné pro vystavovatele, a to hlavně pro ty co jsou z daleka, a k tomu je po něm ještě vyžadovaná sleva, pokud dá slevu je to v pořádku, pokud ne tak taky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 22:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Možná je to tím že si již modeláři odvykli na výstavě v Letňanech nakupovat. Ne že by asi nechtěli, nebo nebyl zájem, ale nebylo v posledních letech z modelařiny co. Možná si sebou už ani nebrali větší hotovost. Beru tuto výstavu jako dobrý začátek pro další roky. Teď je hozená rukavice na obou stranách . Jak u vystavovatelů tak u zákazníků. Dříve jsme jezdily na výstavy do Sinsheimu . Myslím že až na velikost byl podobný sortiment. Od špičkových věcí po hrabárnu. A tak to má myslím být, aby výstava oslovila široký rozsah zákazníků. Bylo by dobré aby se výstava nějakým způsobem stabilizovala , a zákazník který tam jde aby věděl že tam najde to své, co se týče sortimentu . Co se týče slev , je jasné že vše záleží na vystavovateli. Na rovinu kdo nemá rád levněji nakoupit, a ne jen modelařinu, ale třeba kilo salámu. Přece zákazníky jako vystavovatel lákám na kvalitu, sortiment , ale i cenu.
Přeji Vaškovi ať se mu daří, a příští rok uspořádá výstavu znovu a ve větším.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 01:00 Do 02 čer, 2024 01:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz