Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku 1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 23:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2003
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Zdravím,

dovolil bych si přidat také názor. Úplně jsem spokojen nebyl. Dopředu jsem věděl jak bude výstava malá.
Nejsem organizovaný modelář, k modelařině se snažím vrátit po letech. Letám si na chatě na poli a nikoho neznám. Nejsem dostatečně družný a jsem malinko ostýchavý.
To znamená výstava jako místo k setkání pro mě neplnila účel.

Z pohledu případného kupujícícho jsem zahlédl pár stánků a hodně bazaru a vetešnictví.

Úplně nechápu co je na MH špatného. Že tam také prodávají hračky?
Já třeba nechápu jak může někdo lepit kity. Vždyť se to nehejbe :-)
Nerozumím tomu když někdo napíše, že lidé co se dívají po "hračkách" nejsou klienti a to ani potencionální budoucí!
Nelíbí se někomu statické úkázky? Letová plocha s ukázkami?
Myslím, že za tím je nějaké pozadí. Cenová politika prodeje plochy a následný bojkot MH ze strany vystavovatelů a nakonec i modelářů. Stačí jenom rozjet vlákno na fóru.

Po MH všichni píšou jak to stálo za ho... (nemá tam cenu jezdit) a teď a tady se píše jak byla výstava pod vedením pana Janka SUPER. Sorry, ale rozsahem určitě ne.
A co tady bylo jinak? Vystavovatelé mohou být stejní (pokud to nebojkotují), příchozí modeláři také, popovídat se dá na obou výstavách (stejné Letňany), ale jsou tam také prodejci hraček a dovozci z ASIE. Asi na HM je moc místa a tak nějak jste se tam míjely. Ale asi má MH narušenou karmu.

Chystám se koupit nějakou vysílačku a rád bych je porovnal "vedle" sebe. A to bych očekával na výstavě. Zatím to ale spíše splní návštěva nějaké vetší prodejny.

Nechci aby to vyznělo negativně. Ze strany pana Janka je to dobrý počin a fandím mu.
Určitě rád přijdu zase a vstupným přispěju k úspěchu ročníku následného.
Ale doufám, že se podaří nalákat více výrobců, prodejců a ti to vezmou seriózněji a svoje zboží reprezentativně vystaví. A nakonec to skončí rozsahem jako MH aby to dávalo ekonomicky smysl.

Ondřej


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud si vzpomenu na loňský MHV, tak ty hračky tam začínají převládat. Co má s modelařinou společného překližkové puzzle? Co barvičky na ksicht? Běhali tam různí čertíci, kočičky, a podobné postavičky. Pak tam je človíček, který prodává vystřelovací cosi, co přiletí zpátky do ruky. Tak by se dalo pokračovat. Otázka odchodu, neřekl bych bojkotu, vystavovatelů se tu opakovaně řeší každý ročník. MHV se modelařině začíná dost vzdalovat. Prosím, ať tam je stánek ČVUT, ať tam jsou i velcí výrobci letadel, to má nějakou návaznost. Ale tělové barvičky a puzzle? Tady, a také se můžeme bavit o nedostatcích, se to vrací k modelařině, včetně kitů. Na MHV už se toho moc koupit nedá, novinky se také moc neobjevují, proto to ztrácí smysl. Je možné, že za pár let dopadne stejně i tahle akce, uvidíme. Nakonec můžeš mít pravdu, že v kamenné prodejně toho můžeš vidět víc, než na MHV.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Vasa píše:

a to je problém si to u nich na té výstavě objednat? hlavně že si s o tom snima můžete pokecat ne? Já tak v německu na výstavě taky funguji, protože prostě nemůžu mít od všeho něco sebou, nemůžu vědět co kdo bude chtít, pokud má zakazník zájem tak objedná, a já mu to pošlu bez poštovného, super varianta která prostě funguje a nikdo to neřeší

S tím si dovolím nesouhlasit...jedu na výstavu proto abych si vybrané zboží omrknul, osahal fyzicky a né abych si to u nich objednal na výstavě aniž by dotyčnou věc tam měli vystavenou...to mohu rovnou z e-shopu, ne? Takhle se to přeci nedělá!!! Ten tvůj názor na věc mi teda hlava nebere.
Další věc...modelů z epp tam bylo 95%, a zbytek laminátové trupy na obří modely. Klasické stavebnice pomalu nic. Jsme snad modeláři a každý si jedeme svoji lajnu. Tak mne tady nikdo nepřesvědčujte o nesmyslech. Já teda nevím jak ty, ale než si koupím nějaký model tak si o něm hodně nastuduji a potom si tu stavebnici prohlédnu fyzicky. Nemíním vyhodit těžký prachy za nějaký zpropagovaný model a po otevření stavebnice na mne vybafne nějaká podřadná čína. Už jsem si párkrát naběhl, takže jsem velice opatrný.
Teď jedu na motorkářskou výstavu s určitým cílem a už vím, že si tu věc, pokud bude opravdu kvalitní, tam prostě mohu i koupit. LETU ZDAR. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
[quote="ZIPP"][quote="Vasa"]

Nooo, já nevím, ale já jsem si na výstavě pečlivě novinky na stáncích prohlédl a mohu říct, ze na tak malé ploše byl představen průřez všech modelů letadel různých typů. Epp, konstrukční, smíšené konstrukce i celokompozity. Malé střední i velké, s vrtulí i bez ní.
nechyběly lodičky, auta, kity, vysílačky, motory, jak elektrické, tak spalovací, palubní přístroje, jak statické, tak funkční, dmychadla, parašutisti, zajímavé 3dtisky, šperkařina, balza, nosníky, nechyběla, burza, výprodeje, ani hrabárna. atd, atd. Tak já nevím zippe, byl jsi na té výstavě, nebo ne? ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Chtěl jsem si kópit purex a nikde jsem ho tam nenašel. Vteřiňáků tam měli hromady. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Solim Namez píše:
Chtěl jsem si kópit purex a nikde jsem ho tam nenašel.
Soudal 66A = Purex standard, Soudal 45P = Purex Rapid


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2018
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
RCModely píše:

Nooo, já nevím, ale já jsem si na výstavě pečlivě novinky na stáncích prohlédl a mohu říct, ze na tak malé ploše byl představen průřez všech modelů letadel různých typů. Epp, konstrukční, smíšené konstrukce i celokompozity. Malé střední i velké, s vrtulí i bez ní.
nechyběly lodičky, auta, kity, vysílačky, motory, jak elektrické, tak spalovací, palubní přístroje, jak statické, tak funkční, dmychadla, parašutisti, zajímavé 3dtisky, šperkařina, balza, nosníky, nechyběla, burza, výprodeje, ani hrabárna. atd, atd. Tak já nevím zippe, byl jsi na té výstavě, nebo ne? ;-)

:lol: :lol:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
Solim Namez píše:
Chtěl jsem si kópit purex a nikde jsem ho tam nenašel. Vteřiňáků tam měli hromady. :(



:lol: :lol: to máš pravdu a modelspan, bambus, a plno jiných drobností tam taky nebylo :lol: taky tam chyběly kytky, hračky a maminky s kočárkama 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
RCModely píše:


:lol: :lol: to máš pravdu a modelspan, bambus, a plno jiných drobností tam taky nebylo :lol: taky tam chyběly kytky, hračky a maminky s kočárkama 8O

Náhodou maminky s kočárky jsem tam potkal :lol:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
ZIPP píše:
Náhodou maminky s kočárky jsem tam potkal :lol:


Tak to jsem je prošvihl, potkal jsem jen jednoho tatínka :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
RCModely píše:
to máš pravdu a modelspan, bambus, a plno jiných drobností tam taky nebylo :lol:


Náhodou, já si tam koupil drobnost, dvě krabičky modelářských špendlíků. Červený a modrý, 98,- jedna. Co na tom, že se jim po zapíchnutí do tvrdší balzy ohne špička do zatáčky. Hrozný bláto, kdopak to vyrábí? Zlatý archivní Modela, bohužel jich mám už dost málo. :cry:
Už tisknu čepičky na plastoslintu, do kterých se vteřinou zalepí kvalitní čínský jehly na šití. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 17:07 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Osobně mohu doporučit třeba Entomologické špendlíky http://www.entosphinx.cz/cs/7-entomolog-spendl-nerez Jsou tenčí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ani nevím, že něco takovýho existuje. :oops: Jaký to má hlavičky, nikde tam není fotka.
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 19:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Rozklikni si cokoliv - jakoukoliv tloušťku, a jsou tam pak i fotky jak TO vypadá...
Hlavičky prakticky nemají, Tomáš možná myslel jako výchozí artikl pro výrobu (místo jehel) ?

Též přesně tyto používám, už od dob mini a pidimaket alá Gasparin, od 000 po 3 podle toho jak na CO. Používám je rád a doteď (v kombinaci s modelářskými) i na větší éra, třeba dírky v balsovém nosníku nebo odtokovce nenajdeš (a nemusím tmelit, jsem v tomto rapl).
Mají "dlouhou špici" a hezky prolezou čímkoliv. A hlavička stačí natolik, abych je případně při vytahování chytil do pinzety (lepím na hobře, tak jdou samy).

Mám černé i nerez - černé se drobet přilepují a při CA můžou nechat černou stopu, nerez jsou lepší.

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2009
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha
Obrázky: 9
Pardon ale nemůžu si pomoct.
Viděl jsem že na modelbazaru už nějaký šikovný podnikatel prodává věci které byly ke koupi na téhle výstavě. Třeba nabíječku za 1500 kterou tam pelikán prodával za 500. A ještě další věci. No co je tohle za člověka? Chce se mi blejt když to na modelbazaru vidím.
Tož tak.

_________________
Dvě manželky,dvě děti,pejsek,kočička,co že mám? Helikoptéru? Jo. Taky se něco najde.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 170 ]  Přejít na stránku 1 ... 8, 9, 10, 11, 12

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz