Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 19:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2017
Příspěvky: 10
Zdravím,
Mám dotaz na místní majitele uvedeného drona. Velmi nad ním uvažuji, láká mě jeho cena cca 8000,- Kč.
Nevím jestli koupit tento Fimi X8 SE 2020, nebo Dji Mavic mini 2.
Převážně mi jde o focení, než o natáčení. Fimi má větší výdrž na baterii, taky je velký skoro jako Mavic pro. Zase si myslím, že tou velikostí a váhou lépe zvládne případný vítr.
12Mpx, jako mini 2, trošku menší velikost čipu.
Oba jsou v kategorii A1, i když mini 2 je v C0.

Prosím o Vaše názory.

Předem moc děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 20:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Ahoj tata zmiňované fimi má a je to hezký dron se spoustou funkcí ale popravdě už kouká po dji které má nejdokonalejší hd přenos videa a nejednoduší ovládání i to mini sice bez waipoint a s malem senzorů je prostě asi větší dělo a tuším že je do 250g tak že bez registrace ale to mě někdo opravte pokud se milím.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2021 22:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2017
Příspěvky: 10
I mini 2 se musí registrovat, sice je do 250g, ale má kameru, tak tam spadne taky. Ale je to C0, tak se teoreticky může létat nad lidmi, mimo hromadných akcí.
Fimi je už C1, takže nad lidmi by se nemělo, teoreticky jen přeletět po dobu nezbytně nutnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2017
Příspěvky: 10
kodynejdek píše:
Ahoj tata zmiňované fimi má a je to hezký dron se spoustou funkcí ale popravdě už kouká po dji které má nejdokonalejší hd přenos videa a nejednoduší ovládání i to mini sice bez waipoint a s malem senzorů je prostě asi větší dělo a tuším že je do 250g tak že bez registrace ale to mě někdo opravte pokud se milím.


Ještě se zeptám, proč Váš otec pokukuje po Dji? Nějaký konkrétní důvod a nespokojenost? Byť je mi jasné, že s mavic pro se to porovnávat nedá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 23:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
No obraz je takovej no s dji nesrovnatelnej. A přenos videa taky neni to co nabizi dji celkově jo litá to nahravá to poslouchá to ale senzor to ma taky jen na přistání. Ale záleží na tom co od toho člověk chce. Na normální natačení stačí. Ale tata kouká na mavic air což samozrejmě nejde srovnat jak cenově tak i kvalitou. Ale v porovnání s dji mini2 4000,- navíc za to asi stojí ale zase dji mini2 neumí waipoint. Jinak tata stím problém nemá ale asi chťel od drona trochu víc.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: úte 02.03.2021 18:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.8.2017
Příspěvky: 10
Jak jsem psal, jde mi převážně o focení. Co lze vidět na youtube za porovnání fotek nebo videí, tak nevidím mezi mini 2 žádný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 10:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
To asi jo na fotcení určitě postačí bohatě jen nevim proč v aplikaci je v nabídce jen slovensko česká republika tam neni ale nema to myslím vliv a jen rada nemohli jsme dlouho rozchodit sd kartu vyzkoušeli jsme 4 a nakonec sem až po dvou dnech hledání zjistil že karta se musí formatovat v dronu v aplikaci jsou v rohu tři tečky a nabidka formát sd.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2021 11:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Vlastním X8 SE a můžu říci, že je to moc pěkný dron. Poměrně zásadní problém je s kamerou za znížené teploty - od cca 5°C už byl obraz rozmazaný, neostrý. Zatím to žádný update nedokázal zcela odstranit. Ovšem pokud je tepleji, tak je obraz perfektní.
Jinak vše OK, oproti Mavicu má pěkně vyřešené upevnění telefonu v ovladači, nemá boční a přední senzory, takže je nutné hlídat, kam letí. Díky vyšší hmotnosti zvládá opravdu siný vítr.

A cena je cca na 1/3 Mavicu Air :-)

Mimochodem, teď se chystá Fimi X8 mini (hmotnost 258g), za podobnou cenu, ale prý s obdobnými letovými výkony, tak se možná vyplatí počkat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 20:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Páni, premýšľam si spraviť radosť s nejakým droníkom okolo 300E.
V hre sú traja kandidáti Fimi X8 SE 2020, Fimi X8 mini a Hubsan Zino 2 LEAS 2.0.
Naviac som naklonený k x8 2020 se. X8 mini je len na 2S, k tomu som nejak nedôverčivý. Hubsan má najmenej funkcií.
Máte s vyššie uvedenými nejaké praktické skúsenosti?
Vďaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Xiaomi FIMI X8 SE 2020
PříspěvekNapsal: čtv 08.07.2021 21:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zrovna včera jsem zaznamenal, že DJI chystá novinku DJI Mini SE, měla by to být nějaká očesanější verze, asi za míň peněz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz