Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 10:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2009
Příspěvky: 55
Ahoj, hodně se tu řeší vše kolem stavby případně ladění PID ale nikde jsem nenašel nějaké moc informace o samotném létání. Lze někde najít nějaké tipy jak správně létat ostré zatáčky, jak trénovat acro mode, jak dělat i nějaké flipy, zda a jak se vůbec s koptérou dají použít nějaké mixy apod.

Spousta lidí co přejde z helin má tohle asi v ruce, ale já zatím létal pomalá éra a tak na to postupně přicházím sám na simulátoru (nebo destrukcí na poli :) ) a říkám si, zda někde nejsou nějaké tipy už sepsány. Napadl mě třeba roll a yaw mix pro snažší průlet zatáčkou, ovšem netuším zda to není nesmysl z důvodu další závislosti na plynu.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 10:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Zatáčky se létají stejně jako u vrtulníků. Prakticky celý začátek tréninku bych postupoval podle vrtulníků. Rozhodně bez mixů.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Jo jo když se s Copterou visí jen tak na placato a poletuje, je to stejné jak koaxiální vrtulník. Když začneš létat ostřeji, je to stejné jako s normálním 6ch vrtulníkem.
Když má někdo zmáknutý vrtas, coptera je potom zívačka.
Doporučil bych tedy také stejný postup učení jako u vrtulníku.
Jak zmákneš vrtas, tak tě copter nepřekvapí.
Jestli nemáš vrtulník, trénuj na simu třeba s nějakou 500-700 Rexem.
Klasika, osmičky, létání proti sobě, létání do kruhu atd...
Když pak začneš třeba s FPV, tak jakmile zmákneš odhad, tak je to podle mne jednodušsí. Protože sedíš jakoby v coptéře, a neprohazují se ti strany když letíš k sobě. Ono stejně coptera není nijak vhodná na normální poletování. Většinou 30m a nevíš kam to letí. To už se tu taky probíralo, jako orientace. To je u coptéry ještě složitější jak u vrtase. Coptera nemá ocas a je ze všech stran stejná. Takže bacha na nějaké výlety pokud nemáš systém s RTH. Pokud bys to neměl vysloveně na akrobacii, tak stejně časem přejdeš na FPV.
Podle mne je copter na normání létání k ničemu.
Coptera má podle mne dvě využití
1. Nejčastější na filmování s FPV
2. Na netradiční akrobacii která vyžaduje hodně zručnosti.
Takže učit se létat jako s vrtulníkem :)
Žádné mixy určitě ne. Chce se to naučit používat směrovku do křidélek. Prostě létat jako s klasikým vrtasem

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dejfak píše:
Jestli nemáš vrtulník, trénuj na simu třeba s nějakou 500-700 Rexem.
Klasika, osmičky, létání proti sobě, létání do kruhu atd...


IMHO zbytečné, copter je rozhodně na řízení jednodušší než klasický vrtulník. Pokud se člověk krotí a postupuje pomalu tak se to dá zvládnout zcela bez simu.

Dejfak píše:
Podle mne je copter na normání létání k ničemu.


Je stejně "k ničemu" jako jakýkoliv jiný model :lol: Takže pokud to chytne, tak i bez FPV dokáže copter zabavit podobně jako letadlo nebo klasický vrtulník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Sice si chystám FPV, ale zatím mě to nechává v klidu, protože to dynamické lítání s kopterou je pro mě zatím fajn. Taky jsem postupoval pomalu a lítám cca měsíc s přestávkama ale ten pokrok je vidět. Lítám do 20-30m s TBS Discovery a je to ve vzduchu slušně čitelné. Kupodivu ani spotřeba vrtulí není žádná veliká. Co jsem čuchnul ke koptéře, tak mi klasické plošníky co lítám ( F3BE, F3JE ) příjdou dost nudný.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
-Kovboj-
To bych právě neřek.
S letadlem či vrtulníkem můžeš poletovat dál od sebe, zkoušet lopingy, výkruty, souvraty atd...
S copterm když odletíš 60m daleko a zastavíš se, tak nezkušený pilot bude mít problém se vrátit zpět. A jak si zalétáš s coptérem, maximálně osmičky. Můžeš zkoušet akrobacii ale jen pár prvků pokud nemáš mněnitelný náběh listů. Proto podle mne je copter hodně omezený tím normálním lítáním.
Jinak létám převážně s coptérem, nijak ho neodsuzuji a létám s ním nejraději. Píšu sem jen to co jsem za těch pár let létání s coptérem vypozoroval.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Dejfak píše:
-Kovboj-
To bych právě neřek.
S letadlem či vrtulníkem můžeš poletovat dál od sebe, zkoušet lopingy, výkruty, souvraty atd...
S copterm když odletíš 60m daleko a zastavíš se, tak nezkušený pilot bude mít problém se vrátit zpět. A jak si zalétáš s coptérem, maximálně osmičky.


Kdyby ses na všechno koukal stejně, tak je absolutně stejná nuda létat třeba s maketami nebo větroni (minimum akrobacie) nebo třeba s halovkami (po 60 metrech je nerozeznáš).
Prostě každého baví něco zcela jiného, našlo by se dost i takových co akrobacie nebaví ani s letadly natož s vrtulníkem :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Dejfak píše:
A jak si zalétáš s coptérem, maximálně osmičky. Můžeš zkoušet akrobacii ale jen pár prvků pokud nemáš mněnitelný náběh listů.


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... TWmOHedrXw

Když myslíš :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Toto video znám. Čekal jsem na podobný odkaz :lol: jak to tady chodí, tak přišel docela pozdě :lol:
To je ta možnost 2. co jsem pasal.
A kolik lidí tohle zvládne zalétnout....
Když vynecháš těch pár prvků co dělá na videu, tak ti zbydou pro běžného pilota ty osmičky, a ti otrlejší dají flip. :wink:
Ale asi jsem do toho zabrouzdal moc hluboko.
Ať si každý létá jak ho to baví, od toho ta modelařina je. A proto to děláme..

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2013 19:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2009
Příspěvky: 55
Diky vsem za reakce. Ke klasickemu litani na simu s kopterou zkusim i ty vrtase. Pouzivam Phoenix kde jsou nejaka vyukova videa tak to taky zkusim projit.
Jinak pohodovy litani na louce s kamerou problem neni, ovsem nemam z toho porad pocit 100% kontroly (obcas se to zhoupne o par metru vic sem, par metru tam apod.).
BTW lze nekde stahnout na ten Phoenix modely vice copter, v defaultu jsou jen dve a obe me prijdou nejake moc klidne :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Létání s copterou prakticky
PříspěvekNapsal: stř 21.08.2013 12:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 9 - Střížkov
Obrázky: 0
Crempa píše:
BTW lze nekde stahnout na ten Phoenix modely vice copter, v defaultu jsou jen dve a obe me prijdou nejake moc klidne :-)



stáhnout se dají přes updaty (system > zkontrolovat aktualizace). a model je implicitně nastavený na 50% reality. v menu model je tuším upravit a zkus si to zvýšit

_________________
G Rookie, MPX Funcub - oprava, RC Crack Yak , RC RS-352, TF Elder 40 - před stavbou
G MX-20,MC-20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz