Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 15:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
prikrylm píše:
Třeba mě u kopter a vrtulníků přijde přirozenější ovládat klonění + klopení jedním kniplem a zbytek druhým, ale někomu tato konfigurace vyhovovat nemusí.

S koptérami souhlasím, taky mi to přijde teoreticky lepší. Jenže nechci létat letadla a vrtulníky v jiném modu. Tak jsem sám sebe zkusil jednou předělat u letadel na mode 2. Ale hlava mi to nepobrala a funcub skončil v poli na zádech. Na simu bych to dnes asi dal, ale už to dělat nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2019 20:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A je problém vrtulník ovládat v MODE1? Taky mám stejný mód na vrtulníky i letadla, i když si myslím, že na letadla by mohlo být rozumnější něco jiného, ale kvůli už zažitému ovládání nic měnit nechci.
Jiný mód jsem spíš myslel pro dítě, ne se sám učit nový...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2019 22:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
timi píše:
Další je naopak zcela stabilní a ten třetí také, jen má umožněno větší výchylky? Je to AIR?


Treti mod je mod HORIZON je to stabilizovany mod avsak dovoluje vacsie vychylky ako ANGLE.
Mne sa podaril urobit premet aj mode ANGLE :D :D - elektronika v momente zareagovala a vyrovnala mi kopterku.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 9:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Já mám takovou malinkou kopterku (BeeCore cosi), tam používám "angle" - jak je nakloněná páčka, tak je nakloněná koptera, "acro" - jak je nakloněná páčka, tak rychle se v daném směru točí koptera, "horizon", do určitého úhlu je jako "angle" a pak "acro", takže jak píše romko1 u jeho ANGLE - umí flip.

Pak to prý umí i nějaké "air" a další, ale nikde jsem nenašel, co by režim měl dělat a ani mi je nikdo nebyl schopen vysvětlit - to bylo nejspíš tím, že jsem špatně poslouchal/četl. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 9:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
prikrylm píše:
Pak to prý umí i nějaké "air" a další, ale nikde jsem nenašel, co by režim měl dělat a ani mi je nikdo nebyl schopen vysvětlit - to bylo nejspíš tím, že jsem špatně poslouchal/četl. :)


Ahoj,

AIR mode je doplněk ke všem modum. Jeho funkce je poměrně zásadní a měl by se používat defaultně. Zaručuje to, že i při zcela staženém plynu funguje PID kontroler a vrtule se stále kontrolovaně točí a stroj je neustále funkční a řízený. Což při samostatném ACRO není. Příklad - dělám loop, či letím "po zádech" a stáhnu zcela plyn - bez AIR PID kontrol nefunguje a stroj není řízen, při přidání plynu je tam časová ztráta, než se stroj "vzpamatuje". Naopak s AIR je stroj vyrovnáván i bez plynu a při přidání plynule přejde do požadované rychlosti.


Zhruba takto

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 9:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
imagin píše:
AIR mode- Zaručuje to, že i při zcela staženém plynu funguje PID kontroler a vrtule se stále kontrolovaně točí

Velmi nebezpečné doporučení. Viděl jsem takto vlétnout copter do lidí. I když měl pilot staženo, tak se vrtule točí. Pokud je doplněno vypnutím, tak OK.
Jen bezpečnostní připomínka, že se může něco pokazit..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 9:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
prikrylm píše:
Já mám takovou malinkou kopterku (BeeCore cosi), tam používám "angle" - jak je nakloněná páčka, tak je nakloněná koptera, "acro" - jak je nakloněná páčka, tak rychle se v daném směru točí koptera, "horizon", do určitého úhlu je jako "angle" a pak "acro", takže jak píše romko1 u jeho ANGLE - umí flip.

Pak to prý umí i nějaké "air" a další, ale nikde jsem nenašel, co by režim měl dělat a ani mi je nikdo nebyl schopen vysvětlit - to bylo nejspíš tím, že jsem špatně poslouchal/četl. :)


acro: je vlastne vsechny mody off, ale kopter se chova jako cihla a neznam nikoho kdo tak leta. Pokud se dostane do turbolence a nebo volne pada (diving), tak se ruzne naklani a dela bordel.
air: je vlastne acro, ale pokud nehybu pakama kopter (giro) drzi naklon at se deje co se deje oproti surovemu acru a ted uz se pouziva v kombinaci s antigravity.

Kamarad lital z nevedomosti na acro a pak se koukal (fpv) jak litam ja a strasne se divil, ze muj kopter je takovej stabilni oproti jeho, kterej se porad nekde nataci a naklani a pak jsme zjistili, ze lita na acro. Zapnul air a ucvrnkaval si jak se mu ted dobre lita :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 9:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
TomasC píše:
Velmi nebezpečné doporučení. Viděl jsem takto vlétnout copter do lidí. I když měl pilot staženo, tak se vrtule točí. Pokud je doplněno vypnutím, tak OK.
Jen bezpečnostní připomínka, že se může něco pokazit..


Ty vrtule se toci cca na 3% plynu a samozrejmost je pri padu pristani okamzite vypnout motory na prepinaci. (zaarmovat)

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 10:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
TomasC píše:
Velmi nebezpečné doporučení. Viděl jsem takto vlétnout copter do lidí. I když měl pilot staženo, tak se vrtule točí. Pokud je doplněno vypnutím, tak OK.
Jen bezpečnostní připomínka, že se může něco pokazit..


Ahoj,

v BetaFlight / ButterFlight - v ostatních nevím, je nastavení na permanentní zapnutí AIR. Já věřím, že to nikdo nepoužívá, neboť spoustě lidem vyhovuje přistávání bez AIR, či pokud lítám pomaleji někde v "ruinách" je to taky spíš na čisté ACRO atd. Naopak, létat freestyle bez AIR při různých obratech může být stejně nebezpečné - nějaký čas totiž není stroj "kontrolován" ve své poloze.
Chci tím říct, že samostatný přepínač, který k aktuálnímu modu zapne AIR a následně je-li třeba vypne je samozřejmostí.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Naposledy upravil imagin dne čtv 23.05.2019 13:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 10:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Díky za vysvětlení, Air lítám od pradávna na KK kontroléru, takže mi nepřijde tak nemožný, pravda někdy se člověk potí, ale o tom to lítání je, ne? Řídím já, ne robot :) Nelítám FPV, tam jsou požadavky na stabilitu nejspíš jiné.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2019 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Lietam vacsinou v horizon a angle mode, ale obcas aj v air mode. Na princip ovladania v mode air si vsak neviem nejako zvyknut -> posuniem packu dopredu (kopterka leti dopredu) a vratim do nulovej polohy packu. Ak nadalej tlacim packu dopredu v air mode, tak kopterka ide do premetu/flipu.

Pri Horizon a Angle, ked chcem letiet dopredu, tak packu drzim dopredu... pustim packu, tak kopterka zacne spomalovat (v horizon mode som obmedzil vychylky, aby mi nesla do premetu)....mne to pride ako intuitivnejsie ovladanie. Samozrejme je to o zvyku...
Taktiez videjko z letu v air mode je plynulejsie nie je take trhane, lebo do riadenia tolko "nekeca" stabilizacia...

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 9:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
On ten air/acro je o tom, že nastavím kopteru do požadované polohy, "pustím" páčku a ona v nastavené poloze drží. U FPV snad ani jinak nelítají (ne?). Možná je tento režim malinko náročnější na naučení, ale pak je s modelem příjemnější lítání, třeba když je větší vítr, tak nastavím kopteru, aby "stála" a může se lítat relativně k větru. U "horizon" musím neustále kompenzovat vítr a pokud mám na páčce nějaké expo, tak bude fungovat "podivně".

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 10:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
prikrylm píše:
On ten air/acro je o tom, že nastavím kopteru do požadované polohy, "pustím" páčku a ona v nastavené poloze drží. U FPV snad ani jinak nelítají (ne?). Možná je tento režim malinko náročnější na naučení, ale pak je s modelem příjemnější lítání, třeba když je větší vítr, tak nastavím kopteru, aby "stála" a může se lítat relativně k větru. U "horizon" musím neustále kompenzovat vítr a pokud mám na páčce nějaké expo, tak bude fungovat "podivně".


air: zustane v poloze dokud nedostane jiny povel z rizeni, i kdyz na ni pusobi jina sila, tak to neustale kompenzuje.
acro: necha se pohazovat vetrem a nic proti tomu nebude delat. (kdyz poletim dopredu a foukne bocni vitr, klidne zmeni smer)
algle: poloha paky urcuje naklon kopteru do max myslim 30 stupnu.
horizon: to same co angle, ale bez omezeni naklonu. (dela premety na LOS, ale kdyz pustim paky srovna se jako pri angle)

U fpv se lita air+antigravity a nekdy se prepne na angle podle potreby... Jo a pak jeste turtle pokud kopter spadne na zada a potrebujem se otocit zpet

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Presne si to vystihol...dakujem za opis modov.

Len doplnim, ze v Angle mode su vychylky standardne na 30st., ale daju sa v CLI konzole upravit podla potreby :)

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.05.2019 11:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A to antigravity je co? Plyn určuje vertikální rychlost a ne výkon?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz