Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: dron +/- 10K
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 8:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.3.2017
Příspěvky: 2
a nazor na DJI Phantom 3 Standard - DJI0326 ? postačí ta originál kamera ? nebo je go pro 3 nutnost ? .

nejde mi o profesionální kvalitu , ale jen o to aby to aspon malinko vypadalo


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: dron +/- 10K
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 9:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2016
Příspěvky: 99
Bydliště: LMK Krásná
DJI Phantom 3 Standard je výborná, osvědčená startovací volba přímo z krabice připravená k letu a natáčení, s množností druhovýrobních náhradních dílů. Měl jsem Phantom 3Adv. se stejnou 2,7K kamerou(Go Pro nemám-nemohu srovnat) a byl jsem prvními shlédnutími zcela unešen! Po čase přivykneš, ale i tak je to nezvyk mít takto čisté video. PS: pro částečnou orientaci mezi stroji může posloužit i to kolik stránek má diskuzní vlákno Phantom 3 a kolik má stránek diskuzní vlákno ke Xiro. Mimo informací, které se ve vláknech dočteš, to taky nepřímo svědčí o tom kolik těch kopter lítá a slouží.

_________________
kdysi:Picolo,Leticia,Taxi,QuickFly,Faraon,Curare,Dalotel,heliSaber,P3A nyní:DJI P2+4,Graup MC16Hott


Naposledy upravil LeonP dne čtv 23.03.2017 10:21, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dron +/- 10K
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 10:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Podivej se do vlakna o Phantomu jaka je situace s Jello. GoPro nebo jine kamery (napr. RunCam 2 HD) maj vyhodu v tom ze mohou natacet i na 60fps coz jello eliminuje dost spolehlive.

Jak vypada Jello se muzes podivat tady - https://www.youtube.com/watch?v=Qmvp-Mb_8Q0 a na webu najdes i zpusoby jak to pripadne resit. Je vic moznosti a jsou k disposici i pro Standarda.

Jinak GoPro 3 je pomerne stara zalezitost. Srovnatelne kamery se ted daji koupit i z ciny za par slupek.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.04.2017 8:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2003
Příspěvky: 117
Prosím doporučte něco na FPV polétání na větší zahradě,nemohu se rozhodnout:
http://www.banggood.com/Eachine-Flyingf ... op-bbanner

nebo
http://www.banggood.com/Eachine-Fatbee- ... s=category

nebo
http://www.banggood.com/LANTIAN-LT105-P ... s=category

Nebo taky zcela něco jiného ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.04.2017 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Pokud chceš komplet s tím, že neuvažuješ o přestavbě tak Eachine Fatbee FB90 nekupuj, je to hrůza. Po přestavbě, to znamená oddělat ochranu vrtulí a nahradit vrtule za dvojlisté, to lítá parádně, můžeš dát také kryt na vrtule. Pozor ale je to na 2S, to je super, ale musíš pořídit baterky s balančním konektorem, nebo dodělat, jinak je odrovnáš, proto ani s tím dodaným nabíječem nepočítej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: začátek
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 14:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
Jsem totální začátečník. Kopteru jsem nikdy neměl v ruce a chtěl bych ji zkusit. orientace FPV. Zaujala me na banggood eachine racer 180 tilt a eachine racer 250.
kterou z nich by byla pro me vhodnejsi.

Oprava: prosím o přesunutí do správného tématu. Nějak jsem nedopatřením založil nové. Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: začátek
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2017 21:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Neporadím Ti, ALE:
Zvol pro příště
1/ vhodný název tvého problému
2/ doplň si adresu

Je pravděpodobné, že se Ti ozvou kolegové z okolí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: začátek
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 8:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No upřímně ani jeden není vhodný. Radši bych koupil wizard x220. Sám ho mám a létá super. Cena je jako za toho racera, ale je mnohem lépe zvládnutý. Pokud chceš levnou veš na pokusy tak qx95.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2017 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.3.2017
Příspěvky: 26
Asi půjdu ze začátku do nějaké te male blechy.. (až ji zmaknu a bude me to bavit půjdu do dospele bestie kterou bych asi viděl na nějakou tu skladacku)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Levná coptéra na cestovatelská videa
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 10:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Prosím o radu a vaše názory.

Chci levný model, se kterým budu cestovat na dovolenou a pořizovat letecké záběry pro obohacení mých amatérských videí o novou perspektivu. Převážně půjde o záběry z jachty pobřežní plavby a vnitrozemských přehrad či podobně koncipované dovolené v přírodě, krajině.
Model musí unést akční kameru SjCam M20 (56g) ideálně i vodovzdorné pouzdro (69g) a a nějaký ten gimbal (200g) aby se na video dalo vůbec dívat.

Začínal jsem s představou Syma X8. Z diskusí zde jsem vyčetl doporučení jít raději do brushless motorů z důvodů větší efektivity / delší výdrže baterie. Takže jsem přesedlal na MJX Bugs 3 nebo Bayangtoys X16.
No a po dalším váhání mě zlákala hračka s GPS, funkce Follow me + Circle around point, AOSENMA CG035

Obrázek

Opět z videí potvrzeno, že unese akční kameru i gimbal

Je u obdobných gimbalu jako standard naklánění kamery?
Ještě bych si chtěl pojistit případný pád/nouzové přistání do vody nějakými plováky na konci nožek. Určitě riskuji, že by při prudším dopadu mohla voda poškodit elektroniku modelu, ale alespoň nepřijdu o kameru potopením celého zařízení.

O kolik se zkrátí doba letu zavěšením takové váhy na model?

Chci se zeptat na Váš názor této sestavy, zda někdo z vás podobné levné řešení má a jak je s tím spokojený. Popřípadě alespoň zkušenost s některým z výše jmenovaných modelů. (kromě X8 o té se píše hodně a asi je stejně ze hry)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
- vzhledem k tomu jakou to ma aku a tomu ze jsem nekde nasel ze to ma prazdne letovku 300g tak bych pocital ze po naveseni vic nez 300g zateze se to bude spis potacet nez letet a letova doba pujde rapidne dolu. Odhaduju pod 5 minut.

- pokud chces toto vsechno navesit tak bych sel minimalne do velikosti Phantom nebo CX-20

- pokud chces startovat z lodi tak si over ze toho je copter schopen. Nektere coptery delaji pred startem kontrolu a pokud se houpou tak bud nejdou odstartovat nebo maji po startu problem

- pozor na to ze 90% levnych gimbalu nebude fungovat pokud na to das kameru s pouzdrem (vyvazeni/hmotnost). Je potreba to resit a najit takovy ktery takto nekdo provozuje.

- plovaky jsou fajn napad ale je potreba si uvedomit ze pri letove hmotnosti 1kg musi mit objem aspon 1.1 litru. Coz je pomerne dost. Navic pokud das jakykoliv predmet do proudu vzduchu od vrtuli tak to nemusi vubec letet. V pripade nulove rezervy vykonu jak to planujes to muze po vzletu udelat prakticky cokoliv. Takze na nohy to nehrozi (zkousel jsem :-D ), pod trupem budes mit gimbal a nad trupem mista moc neni.

Asi te nepotesim ale takovele nataceni je proste riziko a ztrata stroje (komplet) je vysoce pravdepodobna. Pokud na tom budes trvat tak bych se podival po bazarovem Phantomu.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 02.05.2017 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Za mne určitě ne nic nižších řad než jsou ty základní Phantomy, žádná z těch co popisuješ nesplní tvé očekávání.
Hlavně si předem zjisti kde a za jakých podmínek můžeš lítat a točit. Doba trošku pokročila a benevolence je ve světě už dávno pryč :) .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2017 10:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2017
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Amper píše:
... tak bych sel minimalne do velikosti Phantom nebo CX-20

Díky za názory. Phantom se mi líbí, cena už méně. Je to ideální řešení, ale chci ověřit i jiné možnosti. Přeci jenom nechci pořizovat špionážní videa. Bude mi stačit několik finálně vybraných 3-15 vteřinových záběrů, abych dodal svým videím šmrnc. Důležité je aby se mi coptéra vrátila, aby tyto "vteřinové" záběry nebyly roztřesené a neměly horší kvalitu záznamu než mi je schopna dodat SjCam.

pepinozbrna píše:
..Hlavně si předem zjisti kde a za jakých podmínek můžeš lítat a točit..

Díky za upozornění, začínám se o to zajímat. Proto jsem i v příspěvku zdůraznil lokalitu. Tím je prakticky vyloučeno narušení zakázaných míst i narušení soukromí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 10:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.2.2017
Příspěvky: 5
Ahoj ve spolek, před nedávnem jsem se tu ptala na jeden dron, ale jak to tu pročítám, docela mě zaujala diskuze o Phantomech. Tak jsem si řekla, jestli něco taky nevíte o novince DJI Spark? Tady: https://www.rcprofi.cz/search?q=spark jsem je objevila, ještě teda nejsou skladem, ale myslíte že budou lepší než třeba Phantom 3? Díky za odpovědi :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.06.2017 14:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
spark je uplne jina kategorie vubec seto neda srovnavat jeho vlakno uz tady je


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz