Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 966 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 65  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ten rám je MWC alien multicopter. Nedávno jsem se tady na něj ptal, když se podíváš do mých vláken, uvidíš ho tam. Nakonec jsem ho objednal z dx.com. Ale je tam pouze bez toho držáku kamery. Jinde na netu ho najdeš i s držákem. Jinak jsem s nim zatím moc spokojenej. Je tam spousta mista na všechny komponenty. V případě zájmu můžu zaslat fotky svojí koptéry. Jinak ramena nejsou DJI ale kopie

PříspěvekNapsal: pon 26.05.2014 20:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

bonis píše:
..... S dovolením bych se případně na Tebe obrátil o více informací.

Když budu vědět, moc rád poradím! :wink:

PříspěvekNapsal: pát 30.05.2014 20:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím, rád bych Vás zkušenější požádal o radu, ohledně stavby Quadrocoptéry, nebo Hexa/Octa.. Potřeboval bych dostat do vzduchu fotoaparát s váhou cca 500g s gimbalem pro natáčení zhruba 10min. Momentálně jsem postavil DJI F450 X4 s řídící jednotkou Naza-M Light + GPS. Potřeboval bych něco silnějšího. Otázka tedy je: Stačí mi tato řídící jednotka i pro větší stroj (Letové vlastnosti mi celkem vyhovují pro tuto F450)? Jaké motory a regulátory pořídit, případně jaký rám. Moc děkuji za návrh. erad bych do toho zas zahučel spoustou peněz a pak by to nemělo dostatečnou sílu.

PříspěvekNapsal: pát 30.05.2014 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

GotrekG píše:
Zdravím, rád bych Vás zkušenější požádal o radu, ohledně stavby Quadrocoptéry, nebo Hexa/Octa.. Potřeboval bych dostat do vzduchu fotoaparát s váhou cca 500g s gimbalem pro natáčení zhruba 10min. Momentálně jsem postavil DJI F450 X4 s řídící jednotkou Naza-M Light + GPS. Potřeboval bych něco silnějšího. Otázka tedy je: Stačí mi tato řídící jednotka i pro větší stroj (Letové vlastnosti mi celkem vyhovují pro tuto F450)? Jaké motory a regulátory pořídit, případně jaký rám. Moc děkuji za návrh. erad bych do toho zas zahučel spoustou peněz a pak by to nemělo dostatečnou sílu.

Těch 500g je kamera s gimbalem dohromady, nebo pouze kamera? Protože jestli dohromady, tak by to ten quad měl s vhodně zvolenými motory a vrtulemi bez problémů na 10 minut zvednout. Jaké tam jsou teď motory, vrtule a regly?
Naza je samozřejmě v pohodě, té je to jedno jestli kilo nebo tři. Budeš jenom ladit zisky, těžší stroj chce vyšší zisky.

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 15:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím,

uvažoval jsem už dlouho o koupi kvadrokoptéry se stabilizovaným HD videem, FPV letem a GPS waypointy. Líbil se mi DJI Phantom 2 Vision+ (spolu s Ground Station), ale pak jsem se dočetl o tom, že DJI zavedla "No fly zóny" a jednu takovou mimo jiné i v Číně nad Tiananmen Square!!! Firmu, která zavádí takovéhle nechutné praktiky, opravdu nehodlám podporovat. Proto se ptám, doporučili byste nějakou kvadrokoptéru (se vším všudy, může být klidně poskládaná z různých částí, ale stavba by neměla být přehnaně složitá), která by splňovala tyto požadavky a cenově se vešla do cca 25 000 Kč?

* Open source řídící jednotka, dobře rozšířitelná a hackovatelná
* MAVlink (komunikace s QGroundControl a dalšími opensource aplikacemi)
* stabilizované HD video (nejlépe 3D gimbal, kamera může být externí třeba GoPro, ale sestava by se měla do té ceny vejít včetně té kamery)
* FPV let, zobrazování realtime informací o koptéře (GPS souřadnice, stav baterie, atp.), realtime video zobrazitelné na Android zařízení (v podstatě asi to co umí Phantom 2 Vision+)
* velkým plusem by byla možnost koptéru v reálném čase ovládat i pouze přes Android telefon/tablet s WiFi, něco jako AR.Drone 2.0 (s AR.FreeFlight aplikací)
* automatický let s GPS waypointy (ano, znám vyhlášku a je mi srdečně ukradená)
* co možná nejinteligentnější letový režim (co jsem viděl videa s Phantom 2, tak v podstatě obdobné letové režimy)
* doba letu 15 - 20 minut minimálně
* měla by být schopná unést nějaké případné rozšiřující moduly (počítám do budoucna, že bych si s tím různě vyhrál)
* měla by být pokud možno trochu odolná, aby se nerozsypala hned při prvním pádu ;-)

Googlil jsem na netu různé řídící jednotky, atp., ale je toho hrozně moc a informace jsou hodně roztříštěné. Prosím tedy o rady. Zároveň jestli by mi někdo mohl říct zhruba rozdíly mezi nejrozšířenějšími/nejlepšími open jednotkami/firmwarem?

Předem moc děkuji :-)

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 15:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Takže shrnuto, sdělil jsi nám:

1) že kašleš na předpisy a je ti tudíž putna, co eventuelně způsobíš a že tím poškodíš ostatní, kteří na předpisy až tak nekašlou.
2) že jsi shnilej hledat a číst.
3) že chceš cosi jako Rolls-Royce za cenu ojetiny.

co na to říct? Asi nic..

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 16:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

JirkaA píše:
Takže shrnuto, sdělil jsi nám:

1) že kašleš na předpisy a je ti tudíž putna, co eventuelně způsobíš a že tím poškodíš ostatní, kteří na předpisy až tak nekašlou.
2) že jsi shnilej hledat a číst.
3) že chceš cosi jako Rolls-Royce za cenu ojetiny.

co na to říct? Asi nic..

Vskutku konstruktivní příspěvek ;-) Doufám že většina lidí tady na fórech nejsou takovýhle "moroni".

Jinak ve zkratce (dál to rozebírat nehodlám, o stupidní flejm nestojím):

1.) rozhodně mi není putna co bych mohl způsobit, nicméně předpisem "nesmíte mít v quadrokoptéře nic co by umožňovalo autonomní let" se opravdu nehodlám řídit. Dokonce ani nemám v plánu lítat z dohledu (právě z důvodu bezpečnosti), ale s funkcemi autonomního/UAV letu (stále v dohledné vzdálenosti) si prostě _chci_ hrát a žádný předpis mě nezastaví
2.) hledal jsem a četl několik hodin, jak na Google tak tady ve fórech. Jak jsem ovšem psal je toho extrémně hodně a dělá mi problém se v tom zorientovat, proto se ptám na radu někoho zkušenějšího
3.) to je asi otázka pohledu, co jsem právě četl dají se zdá se postavit quadrokoptéry vcelku levně (respektive když si to dá člověk dohromady sám, quadrokoptéra s podobnými vlastnostmi vyjde výrazně levněji než třeba DJI Phantom 2)

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 16:29 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Buď jsi nesmírně naivní a nebo těžký provokatér. 8O

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 16:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

JosefSvejk píše:
Buď jsi nesmírně naivní a nebo těžký provokatér. 8O

Pak asi naivní :-) Byť ani nechápu proč. Tohle fórum neznám, našel jsem jej přes Google a po přečtení hromady vláken k tématu quadrokoptér jsem se rozhodl zaregistrovat a vznést dotaz. Takovouhle agresivní reakci jsem vskutku nečekal.

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 16:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

FreedomPilot píše:
Takovouhle agresivní reakci jsem vskutku nečekal.

OK, tak tady máš jednu korektní odpověď:
25000 nestačí na stroj uvedených parametrů a licenci pro UAV.

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 16:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

dt píše:
OK, tak tady máš jednu korektní odpověď:
25000 nestačí na stroj uvedených parametrů a licenci pro UAV.

Ptám se čistě na cenu hardwaru, cena licence pro UAV mě nezajímá. Proboha vždyť autonomní let umí i pitomý AR.Drone 2.0 s GPS Flight Recorderem, který si kdokoliv koupí za pár šupů i v Alze. Nechápu tu vaší nabroušenost :-/

Ten výsledný stroj samozřejmě nemusí splňovat naprosto vše, jen budu rád, kdyby se tomu blížil. To se tu vážně nenajde nikdo kdo by konstruktivně poradil?

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 17:04 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
V poslední době se tu ze všech stran probírají změny legislativy související s modelařinou. To jsi jistě zaregistroval. Taky se diskutuje o tom, proč ke změnám dochází, modeláři se snaží tyto změny nějak ovlivnit. Všichni se ohánějí tím, že modeláři jsou slušní, létají v souladu s předpisy, nejsou nikomu nebezpeční. A ty začneš hned s tím, že tě předpisy nezajímají, že sám nejlépe víš, jak létat, že ty si tu bezpečnost ohlídáš sám...
Ten tvůj dotaz zkrátka není nic jiného, než jasná přihrávka na flame. Kdyžtak ses měl ptát jen na techniku, na ceny, a ne hned začít s tou "rebelií". Myslím, že tady nejsi na fóru, kde bys za to získával plusové body. :wink:

Naposledy upravil JosefSvejk dne sob 31.05.2014 17:06, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 17:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

zozen si pixhawk, daj do neho arducopter 3.2, pripoj gps, externy kompas, optical flow, sonar a podobne srandy a uzivaj si ;)
hybridny rezim je super na normalne lietanie, navigacia po spline waypointoch je na otvorenom priestranstve krasna..
kopteru si poskladaj, nezabudni vsak na nahradne diely -inspiruj sa niektorymi navrhmi zo sekcie coptery-projekty
najvacsi problem bude podla mna v dosiahnuti toho letoveho casu

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 17:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Další nezanedbatelnou příčinou nevrlých reakcí na fóru je skutečnost, že podobný dotaz se tady objevuje každou chvíli a podobných konstrukcí je tady už diskutováno desítky ne li stovky. Opravdu to chce nejdřív číst a ptát se potom jen na konkrétní věci, málo komu se chce psát tisícířádkové elaboráty a návody na stavbu koptery, nota bene po několikáté.

PříspěvekNapsal: sob 31.05.2014 17:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

janko.hrasko píše:
zozen si pixhawk, daj do neho arducopter 3.2, pripoj gps, externy kompas, optical flow, sonar a podobne srandy a uzivaj si ;)
hybridny rezim je super na normalne lietanie, navigacia po spline waypointoch je na otvorenom priestranstve krasna..
kopteru si poskladaj, nezabudni vsak na nahradne diely -inspiruj sa niektorymi navrhmi zo sekcie coptery-projekty
najvacsi problem bude podla mna v dosiahnuti toho letoveho casu

Děkuji, konečně někdo konstruktivní :-) Jak myslíš že by se to ve výsledku mohlo cenově pohybovat? A co bys radil ohledně toho FPV (a telemetrie)?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 966 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 65  Další