Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
xxkarlosxx píše:
Jen mi přišlo,že v druhém modu akrobacie trvá docela dlouho copteru překlopit

Ten prostřední režim jsem jenom zkoušel (ta stabilizace v invertu mi stejně jako v normálu nevyhovuje, i když v invertu normálně lítám), ale při první baterce mi to v něm nešlo překlopit - heli blikala (přitom baterka nabitá byla a mám za to, jestli to ten invert při sníženém napětí neblokuje?) ... možná mi to jen blblo.

PS: Jinak je výhoda, že ten první režim se stabilizací není stejný, jako ten původní (Low Angle), ale jako ten druhý (High Angle). Takže přepínačem F MODE si přepínám pouze Stability (High Angle) a 3D Agility, což mi vyhovuje (ten prostřední režim na jiném přepínači ani nevyužiju).

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 19.12.2014 12:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Přesně to dělá i mě.. V prostředním modu baterka blikala,přitom byla nabitá a měl jsem dost potíže to hodit do invertu... to se musí ještě nějak poladit na vysílači možná...DR/expo mám na 100% a stejně jsem v pohodě nepřeklopil. Na videích to ale překlopí v pohodě,to by mě zajímalo co je špatně... Ten první mod normal mě také vyhovuje a to jak bude agresinvní si zase poladíš přes DR/expo a je to...

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2014 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
Dneska jsem si 2x i zapadal (resp. nouzově přistál ve vzdálenosti, ve které už jsem nerozpoznal polohu) ... pořád si to pletu - nechápu, kdo vymyslel, že předek jsou červené vrtule (včetně osvětlení) a zadek zelené :( ... asi si ty vrtule a LEDky přehodím, protože nejsem schopný si to zapamatovat. Přirozenější mi připadá červená vzadu (jako u auta) :-D.

Teď jsem navíc zkoušel lítat v úplné tmě - docela se to dalo i v Agility režimu, ale když po minutě začaly LEDky blikat, tak už se to nedalo a když to zhaslo (bliklo) při flipu, tak jsem šahal po stabilizaci, jinak bych to neuřídil. To je další pitomost, která mi vadí i přes den ... snad si zjistím letový čas podle dobíjení a dle toho létám a né že mi to (navíc v té zimě) začne už po minutě blikat a blikání trvá další 4 minuty :roll:. Doufám, že to někoho napadne a v dalším upgrade fw už to nebude (asi napíšu výrobci :D ).

Ale jinak super (dnes jsem o tu zeď jen škrábl vrtuli a při dalším nouzovém přistání se to pouze převrátilo).

Ta signalizace vybití (napětí AKU) blikáním je opravdu na nic ... to mají dělat u hraček ze supermarketu, u kterých nejsou na vysílači stopky :(.


Přílohy:
Blade_200_QX_nouzove_pristani.jpg
Blade_200_QX_nouzove_pristani.jpg
[ 443.62 KiB | Zobrazeno 1673 krát ]

Blade_200_QX_venku05.jpg
Blade_200_QX_venku05.jpg
[ 417 KiB | Zobrazeno 1668 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2014 9:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Šťastný jsi muž.... Já už objednal nový trup,podvozek a ještě ke všemu jsem chytrolín lítal v dešti a asi to odnesl regulátor...Netočí se mi jeden motor(přitom motor je ok)...Tak to bude hop,nebo trop,protože to ještě může být deska...

Zkoušel jsem 3D v druhém režimu a na pohyb dopředu copteru prostě nepřetočím a to mám nastavení origo stažené ze stránek pro DX9i.... To bude nějaká čertovina,protože na všechny ostatní směry to fachčí.. Vám to jde normálně?

Jo a máš pravdu přehodím si červené světla dozadu a vrtule také jdou prohodit.. Vše je na konektorech,tak žádné drama..

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
xxkarlosxx píše:
Šťastný jsi muž.... Já už objednal nový trup,podvozek a ještě ke všemu jsem chytrolín lítal v dešti a asi to odnesl regulátor...

Tak to je smůla :cry:.

Já jsem prohodil ty barvy, protože to mám nějak zafixované, že červená je vzadu :D.
PS: Akorát ten rám nechtěl v jednom čepu povolit, dělal jsem s tím co se dalo a nakonec ten čep stejně praskl :(. Naštěstí to v ničem nevadí, protože kousek pořád trčí, ale drbal jsem se s tím skoro hodinu. Zbytek byl úplně v pohodě :wink:.

Co se týká toho prostředního 3D stability režimu - neměl jsi zrovna zaplé Dual Rate? ... pokud ano, tak to může být ten problém. Mě to taky blblo, ale pak už jsem to nezkoušel, protože ten prostřední 3D Stability režim nepoužívám.
PS: A mám to nastavené tak, že Dual Rate mám na přepínači F MODE a těch mých nastavených 50% mám jen u 3D Agility a u toho Stability mám výchylky 100%.


Přílohy:
Blade_200_QX_prohozeni_barev.jpg
Blade_200_QX_prohozeni_barev.jpg
[ 255.05 KiB | Zobrazeno 1593 krát ]

Blade_200_QX_prohozeni_barev2.jpg
Blade_200_QX_prohozeni_barev2.jpg
[ 194.58 KiB | Zobrazeno 1593 krát ]

Blade_200_QX_prohozeni_barev3.jpg
Blade_200_QX_prohozeni_barev3.jpg
[ 212.46 KiB | Zobrazeno 1593 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
RadekCe píše:
Co se týká toho prostředního 3D stability režimu - neměl jsi zrovna zaplé Dual Rate? ... pokud ano, tak to může být ten problém. Mě to taky blblo, ale pak už jsem to nezkoušel, protože ten prostřední 3D Stability režim nepoužívám.
PS: A mám to nastavené tak, že Dual Rate mám na přepínači F MODE a těch mých nastavených 50% mám jen u 3D Agility a u toho Stability mám výchylky 100%.
to já mám nastavenou dx6 přesně podle manuálu a ten 2režim 3D STAGILITY funguje docela dobře po hození nazáda se kopera usabilizuje , ten poslední režim tam už do toho stabilizační jednotka moc nekecá a fakt se to musí řídit
ale přepínání chodu motoru je fakt na to si zvyknout stačí malinko u středu na jednu nebo druhou stranu a chod se ihned přepne , už sem zas trup zlikvidoval a to sem poletoval jen doma a rostřelil ho o zábradlí o schody když sem byl na zádech a chtěl jsem jen malinko aby koptera klesla tak sem dal knipl kousíček ke středu a už to bylo za půlkou a chod se otočil a bylo to :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: stř 31.12.2014 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
tak doufám že v pátek konečně dorazí rám z Rakonheli a co je zajímavé tak z číny pošta free a po ČR si to hezky cvaknu :(
jen jestli to někoho zajímá tak za nákup v RH za 90$ je clo dph doprava(po ČR) 800Kč dost masakr :evil:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 10:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Jakto? Jí nikdy clo neplatil.. Vždy stačilo požádat,aby udali cenu 20 US a pohodička.. A to už jsem bral od Lynx,Microheli,Hellipal atd... Vždy bez poplatků a cena byla klidně i 400 US..

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
RadekCe píše:
Jo a ty 3D vrtule jsou v pohodě i pro ty původní režimy a vycházejí 4ks na 369Kč (dop. cena) narozdíl od těch origo 2ks za 279Kč (4ks 558Kč).

Beru zpět - na lítání v "normálu" (bez invertu) jsou daleko lepší ty původní vrtule. Ty 3D jsou dost hlučné hlavně v zatáčkách a při změnách rychlosti ...
Jinak už jsem taky lepil - na Štědrý den při poslední baterce jsem to už nestihnul zvednout po bočním flipu a jeden motor byl z rámu venku :D ... je to strašně křehké. Ale zalepeno a lítám dál 8).

PS: Ten RKH trubkový rám se mi zdá takový nepraktický - více se mi líbí klasické rámy jako třeba Phoenix (http://www.phoenixflightgear.com/Phoeni ... p_159.html). Jestli ukecám místního kolegu, tak ho budu mít vyražený ze sklotextitu jako bočnice na 450ku. Uvidíme? :wink:

Jo a "vypolstroval" jsem si tu mou krabičku na baterky (použil jsem karimatku) a baterky nejsou vymrzlé, když to mám na zemi - perfektně to od studené země izoluje a navíc horká baterka, kterou do krabičky vrátím, ohřívá ty ostatní. Byl to obrovský rozdíl, když jsem tu krabičku odizoloval - baterky jak z vyhřáté kapsy (do které už je nikdy nestrčím).


Přílohy:
Blade_200_QX_krabicka_na_aku.jpg
Blade_200_QX_krabicka_na_aku.jpg
[ 298.35 KiB | Zobrazeno 1475 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 02.01.2015 7:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Já určitě půjdu do toho raconheli.. hodně vydrží a je lehčí než původní.. Viděl jsem i na KH,ale většinou jsou úplně otevřené,těžké a dokompletuj si domácí výrobou sám...Já už prasknul i ten druhý rám :-),slepeno a lítá se dál....Je to hrozně křekhé...Rám určitě pořídím jiný...

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 02.01.2015 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
xxkarlosxx píše:
ale většinou jsou úplně otevřené,těžké a dokompletuj si domácí výrobou sám

Stejně "otevřený" mi připadá i ten RKH s tím rozdílem, že tam má ty trubky a 1500Kč se mi zdá docela dost. Ale ta otevřenost rámu mi kvůli elektronice obecně taky vadí ... ale kdo ví, možná u něj skončím :wink:.
PS: V kompletaci u klasických rámů (pár zdrhů a nějaká dírka a šroubek) problém nevidím - to je to nejmenší. Tohle vypadá taky super: http://www.phoenixflightgear.com/Phoeni ... p_175.html :-D.


Přílohy:
Blade_200_QX_RKH_ram.jpg
Blade_200_QX_RKH_ram.jpg
[ 44.19 KiB | Zobrazeno 1434 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 02.01.2015 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
xxkarlosxx píše:
slepeno a lítá se dál....Je to hrozně křekhé

Čím to lepíš? Já to měl jen gelovým sekunďákem, ale stačilo s tím teď venku trochu ťuknout a je to prasklé znova (naštěstí jen spodní část, která se opírá o tu horní).
Kdybych to dělal dvousložkovým, tak to asi drží líp, ale neměl bych to k sobě jak zafixovat :-(?
PS: To ťuknutí o zem mi způsobilo bezpádlo, které se v prudké zatáčce rozhodilo - normálně to udělalo prudký boční flip a kniplem na TX jsem ani nehnul. To jsem ještě neviděl 8O.

_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 02.01.2015 12:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 149
Lepím klasika sekundové lepidlo za 20 kč..Alteco super glue a drží to fakt dobře..Ten rám je obrovský problém,stačí opravdu velmi málo a je po něm...Určitě pořídím jiný,jen pořádně promyslet jaký.. chci na něj dát kamerku, už jsem to viděl na youtube s brýlema fatshark a je to luxus...Takový závod lesem je paráda....Při brouzdání jsem narazil na opravdu 3D coptéru,ale je to od HK..Jediná výhoda je,že jsou levné náhradní díly...Lítání musí být také cool....200qx je super,poladím rám,dám kamerku a bude to ok...Raconheli je sice drahý,ale vypadá,že by mohl něco vydržet...

https://www.youtube.com/watch?v=mAFxkHAiimY

https://www.youtube.com/watch?v=LaX4NbFkchY
https://www.youtube.com/watch?v=26vONYkhcw8

_________________
Blade 130 x,Trex 150,Epic 280,VORTEX


Naposledy upravil xxkarlosxx dne pát 02.01.2015 15:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: pát 02.01.2015 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
xxkarlosxx píše:
Lepím klasika sekundové lepidlo za 20 kč..Alteco super glue a drží to fakt dobře..Ten rám je obrovský problém,stačí opravdu velmi málo a je po něm...Uriče pořídím jiný,jen pořádně promyslet jaký.. chci na něj dát kamerku už jsem to viděl na youtube s brýlema fatshark a je to luxus...Takový závod lesem je paráda....Při brouzdání jsem narazil a n opravdu 3D coptéru,ale je to od HK..Jediná výhoda je,že jsou levné náhradní líly...Lítání musí být také cool....200qx je super,poladím rám,dám kamerku a bude to ok...Raconheli je sice drahý,ale vypadá,že by mohl něco vydržet...

https://www.youtube.com/watch?v=mAFxkHAiimY

https://www.youtube.com/watch?v=LaX4NbFkchY
https://www.youtube.com/watch?v=26vONYkhcw8

tak dorazil rám od RKH a jestli bude chvilka tak to o víkendu přehodím pořídil jsem k němu i jiné led diody
4675
doufám že to hned neroztřelím to už by byla drahá rána


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade 200 QX
PříspěvekNapsal: úte 06.01.2015 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2011
Příspěvky: 1667
Bydliště: Havířov
prochel píše:
tak dorazil rám od RKH a jestli bude chvilka tak to o víkendu přehodím

Tak jak, už to máš přehozené? :-)

Já dnes zase nasadil 3D vrtule a kromě lítání v invertu jsem s tím i házel šipky do sněhu (hlavně, když jsem v normálu překročil střed kniplu a změnil se směr otáčení motorů) :lol:. Akorát mi opět praskl rám v tom lepeném místě a to už jsem to měl zalepené dvousložkovým lepidlem ... chce to prostě jiný rám. Ale zrovna dneska, když jsem ho několikrát vyhrabával ze sněhu, jsem byl za ten NEotevřený rám rád. Nevím, co by na ten sníh řídící deska řekla, kdybych tam měl třeba ten otevřený RKH? (i když s mCPX jsem s tím padal do sněhu úplně stejně a taky to přežil).

PS: Jinak jsem zkoušel z toho 3D režimu "záchranu" (přepnout do prvního Stability režimu a přidat plyn ... jak radí v manuálu) a kupodivu to funguje docela dobře - přetočí se z invertu do normálu skoro na místě a bez propadu, protože to udělá flip kolem osy, ale v uhlopříčce 8O - docela jsem čuměl, protože kniplama tak rychlý "úhlopříčný" flip docílit nejde :-D.


Přílohy:
Blade_200_QX_na_snehu.jpg
Blade_200_QX_na_snehu.jpg
[ 256.11 KiB | Zobrazeno 1325 krát ]


_________________
Blade 130X, FPV Quady QX90, 200, 210, 250, Mini Prôtos FBL Brain
DX7s, Phoenix
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz