px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Aky typ FPV pre quadcopter
PříspěvekNapsal: ned 16.11.2014 14:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Nazdar vsetci chcel som sa spytat ako to funguje s FPV nieco som nasiel na fore ale nemam v tom moc jasno ale zo skusenosti kto mi vie povedat kolko GHz FPV je najlepsie a aky asi vykon treba keby chcem dosah cca 1 - 2km. Kukal som volaco na hobbykingu ale vobec v tom nemam jasno.

Pre porovnanie:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13437__2_4GHZ_1000mW_Tx_Rx_1_3_inch_CCD_Camera_PAL.html

a

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13436__900MHZ_1500mW_Tx_Rx_1_3_inch_CCD_Camera_PAL_420TVL.html

Ked som to pozeral dosah bude asi ten isty ale kolko metrov to dosiahne netusim. A ta frekvencia aky je v tom rozdiel? A aky odber ma cca taketo FPV?

A mala otazocka na zaver v ramci nasich zakonov viem ze urcity vykon nieje povoleny ale neviem ako to je. Diky

Předmět příspěvku: Re: Aky typ FPV pre quadcopter
PříspěvekNapsal: ned 16.11.2014 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tohle patří spíše do sekce FPV. Na 900 mhz rovnou zapomeň, u nás nezákonné a chodit ven ještě s tímto vysílacím výkonem, no prasárna. Myslím že i ten 1W set na 2,4 ghz je zbytečně moc, raději bych zvolil Tx od Lawmate 500mW, na zemi Rx taky od Lawmate a zaměřit se na pořádné antény, tzn. Circular Wireless, IBCrazy, FPVLR, Bignose13.

PříspěvekNapsal: ned 16.11.2014 18:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Když už se tu řeší i frekvence tak se zeptám :wink: .. Chceš používat 2,4Ghz tak jak je to pak s řízením modelu?? To jako můžu vysílat video na 2,4Ghz a do toho řídit model 2,4Ghz rádiem?? Mám tu miniaturní 2,4Ghz video vysílač ale strach mi nedovolí to na to dát...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 16.11.2014 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Arcicorsa píše:
Když už se tu řeší i frekvence tak se zeptám :wink: .. Chceš používat 2,4Ghz tak jak je to pak s řízením modelu?? To jako můžu vysílat video na 2,4Ghz a do toho řídit model 2,4Ghz rádiem?? Mám tu miniaturní 2,4Ghz video vysílač ale strach mi nedovolí to na to dát...

Ne samozřejmě nemůžeš, při použití 2,4 ghz videa je třeba použít k řízení např. UHF pásmo (EzUHF, Dragonlink, R-link atd.) Na 2,4ghz můžeš řídit pokud máš video na 5,8ghz nebo 1,2-1,3 ghz (při některých kombinacích třeba použít filtry.

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 19:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

holmer83 píše:
Na 900 mhz rovnou zapomeň, u nás nezákonné a chodit ven ještě s tímto vysílacím výkonem, no prasárna. Myslím že i ten 1W set na 2,4 ghz je zbytečně moc, raději bych zvolil Tx od Lawmate 500mW

pockat co je zle na 900mHz mi prosim povec okrem toho ze je to nezakonne? dobre takze vysielac mam na 2,4GHZ tak bud menej alebo viac hercov ale co sa viac oplati? a to je jak mozne ze 500mW ma lepsi dosah nez 1000mW? som v tomto zaciatocnik prosim pomoz mi spravne si vybrat FPV ktore mi posluzi nad 1km diky moc

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pásmo 900 mhz je u nás vyhrazené pro mobilní operátory, že je to nelegální ti řekne asi každý kdo se kolem FPV alespoň trochu motá. Nejvíc mě dostal příspěvek jak se tu někde chlubil že chodí ven v 2W video Tx na 900 mhz a létá tak do 2Km kolem sebe, to je jako jít s brokovnicí na komára. Další nevýhoda 900 mhz je velmi omezená nabídka komponent a např. velikost antén, prostě na toto pásmo zapomeň. Pokud řídíš na 2,4 ghz a nechceš hned investovat do UHFka, tak ideální je mít video na 5,8 ghz (5725 mhz - 5875 mhz), nabídka komponent je velice bohatá a s dobrýma anténama se dostaneš i k 5Km (bez trackingu), se směrováním i mnohem dál. Výrobce ověřených "fungujících" antén jsem zde již zmiňoval.

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 20:23 
Mazák
Mazák

Obrázky: 70
když budeš lítat 900Mhz tak ty budeš platit stovky tisíc eur pokutu když tě chytnou, takže nikdy nelítej na stejném místě 2x a delší caš jak 10 minut :-) jinak legál FPV je 2.4Ghz nebo 5,8Ghz kolem 25mW (já lítám 400mW ale pst nikomu ani muk) a pokud máš vysílač 2,4Ghz zbývá ti jen 5,8Ghz :-D

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 20:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

ananas píše:
když budeš lítat 900Mhz tak ty budeš platit stovky tisíc eur pokutu když tě chytnou, takže nikdy nelítej na stejném místě 2x a delší caš jak 10 minut :-) jinak legál FPV je 2.4Ghz nebo 5,8Ghz kolem 25mW (já lítám 400mW ale pst nikomu ani muk) a pokud máš vysílač 2,4Ghz zbývá ti jen 5,8Ghz :-D

Pokud má řízení na 2G4 tak může i 1,2-1,3 ghz, ale u nás také nelegální, myslím že jenom 1280 mhz s určitým povolením může a to ještě do určitého vysílacího výkonu, ale řekněme si kolik lidí co mají video na 1,2 ghz mají nějaké povolení.

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 21:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

holmer83 píše:
Pokud řídíš na 2,4 ghz a nechceš hned investovat do UHFka, tak ideální je mít video na 5,8 ghz (5725 mhz - 5875 mhz), nabídka komponent je velice bohatá a s dobrýma anténama se dostaneš i k 5Km (bez trackingu), se směrováním i mnohem dál.

Dobre diky moc asi pojdem teda na tych 5,8GHz a kolko mW vykon je najrozumnejsi? Pripadne vie mi niekto doporucit konkretne nejake FPV z nejakej stranky? Lebo na hobbykingu moc vyber nemaju a je tam dost drahe postovne z ciny.

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 22:16 
Mazák
Mazák

nejrozumnější? noo nejrozumnější bude asi držet se v mezích zákona, který povoluje pro 5.8 GHz výkon maximálně 25mW.

PříspěvekNapsal: pon 17.11.2014 22:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

S vysílači ImmersionRC a FatShark, které vysílají v pásmu F (Nextwawe 5740-5860mhz) se nedostaneš do pásma, kde bys mohl rušit meteorologické radary. Ano v ČR je v pásmu 5,8ghz povolen vysílací výkon do 25 mW, dříve o tom všichni psali, že je to nepoužitelné a dosah max 200m, dnes jsou již dostupné směrové antény se kterými se i s tímto nízkým vysílacím výkonem dostaneš na kilometry. Je třeba si uvědomit, že primárně to není o vysílacím výkonu Tx, ale hlavně o použitých anténách. Na YTB jsou videa kdy uletěli s 200 mW vzdálenosti 20 km (bez trackeru), s 1W Aomway 50Km, ale to již samozřejmě s trackerem a vysokoziskovou patch.

PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 20:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

holmer83 skoda ze tu neni aspon tlacitko "Ďakujem" moc si mi pomohol a je to dobre vedet diky za rady :) mala otazocka vie mi tu este niekto poradit stranku odkial objednat? lebo hobbyking sa mi nezda v tomto smere najrozumnejsia volba pripadne nejaky e-shop ktory je v EU ale ma prijatelne ceny? diky

PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 21:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

lajco888 píše:
holmer83 skoda ze tu neni aspon tlacitko "Ďakujem" moc si mi pomohol a je to dobre vedet diky za rady :) mala otazocka vie mi tu este niekto poradit stranku odkial objednat? lebo hobbyking sa mi nezda v tomto smere najrozumnejsia volba pripadne nejaky e-shop ktory je v EU ale ma prijatelne ceny? diky

Co vím to povím :) Ono je těch informací tolik že bychom si mohli povídat hodiny, alespoň tedy nějakej základ. No já objednával spoustu věcí v rámci eu na: http://electronicarc.com/catalogo/
Co se týče Číny tak jsem bral na getFPV, ReadymadeRC, Goodlucky buy, Bangood. Asi mám prozatím velký štěstí, protože i všechno z Číny mi prošlo bez daně a cla.

PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

diky moc vies co este som si vyberal z tychto

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43724__SkyZone_5_8g_600mw_32CH_FPV_Wirless_AV_Tx_Rx_Set_TS832_and_RC832.html

a

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17507__ImmersionRC_5_8Ghz_Audio_Video_Transmitter_FatShark_compatible_600mw_.html

pozeral som aj YT ktory je lepsi? alebo radsej riesit z inej stranky?

PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ten Skyzone je pro pásma Boscam A, B, E, ten ImmersionRC je pro pásmo F (Airwawe). Ten Immersion 600mW mám a je to dobrý Tx, teda trochu víc topí, ten 600 mW je sice 32kanál, ale co jsem viděl tak jsou velké rozdíly ve vysílacích výkonech jednotlivých kanálů. Pokud Boscam tak bych vzal i s nižším výkonem, např ověřený set 200 mW Tx (TS351) + Rx RC305 no a hlavně dobré antény, jak jsem už psal (IBCrazy, Circular Wireless, HorizonFPV, Bignosse13 atd.)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další