px

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oživení QuadCopter WL Toys V666
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 20:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 9
Chtěl bych poprosit nějakého majitele WL Toys V666, zda by mi poradil s oživením této koptéry. Spárování vysílačky a přijímače proběhlo úspěšně, alespoň tak soudím z toho, že mohu vysílačkou ovládat přinejmenším rozsvěcení a zhasnutí pozičních světel koptéry. FPV přenos funguje, bohužel to hlavní, roztočit vrtule se mi nedaří. Accu v koptéře je nabitá, při pohybu plynové páčky na vysílači je na displeji správně indikována její výchylka, symbol vrtulek na displeji se otáčí dle výchylky plynové páčky, ale motory se ani nehnou. V návodu ke koptéře je upozornění, že pokud koptéra nechce letět, bude možná potřeba kalibrovat akcelerační senzor. Nevím, jestli je toto důvod, proč mi koptéra nechce letět, kalibraci bych proto rád provedl, ale z toho návodu na provedení kalibrace akceleračního senzoru nejsem příliš moudrý:
"Acceleration sensor to be calibrated at the start before the flight, the remote control rudder amount transferred 100%, while the two rocker hit to the lower left corner of two seconds, aircraft LED flashes for a few seconds after th long bright, like quasi-complete. If you can not start the vehicle again put the power of the code."
Je tu nějaký majitel V666, který by mi poradil, jak tuto koptéru oživit, případně jak provést tu kalibraci akceleračního senzoru?

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku: Re: Oživení QuadCopter WL Toys V666
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 23:49 
Mazák
Mazák

Než ti poradí někdo kdo umí dobře anglicky...zkus dát směrovku na plnou výchylku a současně druhý knipl k sobě a doleva-asi na 2 vteřiny....pak by mělo něco zablikat....a zkalibrováno
Moc se omlouvám, jestli radím blbě!!!

PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 9:36 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
2952 píše:
Než ti poradí někdo kdo umí dobře anglicky...zkus dát směrovku na plnou výchylku a současně druhý knipl k sobě a doleva-asi na 2 vteřiny....pak by mělo něco zablikat....a zkalibrováno
Moc se omlouvám, jestli radím blbě!!!

aircraft LED flashes for a few seconds // after the long bright, like quasi-complete
pak by mělo něco zablikat = LEDka letadla budou pár vteřin blikat
// po delším (trvalém) svícení je ?quasi párování ukončeno-provedeno-zkompletováno

Zcela přesně nerozumím: "If you can not start the vehicle again put the power of the code."
Lze se jen domnívat, že souprava má bindovací postup (?propojky/tlačítka?),
a pokud se přijímač není stavu se spárovat s vysílačem, je nutno (again put the power of the code)
párování=binding provést, včetně předání kódu vysílače do příjímače. Dle (jinde) popsaného postupu.
Jako můj předchůdce: "Moc se omlouvám, jestli radím blbě!!!"

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 17:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Díky za rady, bohužel se mi dle navrhovaného postupu nedaří ten akcelerační senzor nakalibrovat, ani LED diody tu kalibraci nesignalizují. Ona ta závada stejně možná s tou kalibrací souviset nemusí. Co jsem shlédnul na videu https://www.youtube.com/watch?v=p7hQoC_DN4I tak tam pán žádnou kalibraci neprováděl a hned po sestavení modelu se mu motory roztočily.
Koptéru jsem kupoval přes Ebay z HK a s podobnými přeshraničními reklamacemi mám velice špatné zkušenosti, takže koptéra nejspíš skončí ve skříni a příště ji radši koupím v českém obchodě, snaha ušetřit se mi tentokrát moc nevyplatila :-)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 18:00 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
A u té koptéry se neprovádí odjištění motorů (arming)?

PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 18:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Odjištění na vysílačce se tu dělá plynovou páčkou, plná výchylka a pak nulová. Od té doby se symboly vrtulek na LCD displeji při přidání plynu otáčejí. Žádný mechanický vypínač jsem na koptéře nenašel.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 28.12.2015 20:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Problém vyřešen. Odjištění motorů tu má totiž dvě fáze, to jsem netušil ani jsem to nenašel v návodu.

1) Páčka plynu na 100%, pak stáhnout na 0%. Roztočí se symboly vrtulek na displeji vysílačky
2) Levá páčka šikmo dolů doprava, současně pravá páčka šikmo dolů doleva.

Poté se roztočí vrtule kvadrokoptéry na minimální otáčky a je připravena na povely.

Profil Soukromé album