Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 9:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ústecký kraj
Ahoj všem, už druhý den doslova hltám obrovskou hromadu informací zde. Dostal jsem jednoduchýho drona Intruder UFO a chtěl bych se na něm naučit základy, časem třeba pořídit i něco lepšího. Vůbec nic neumím, jsem úplný začátečník, ale tenhle dárek splnil svůj účel - dost mě to chytlo :)

Zatím jen dva malé dotazy, možná bude někdo vědět:
1) k čemu slouží tlačítko na vysílačce označené jako "Single Eversion"? Nikde jsem to nenašel a v návodu podrobnější popis k tlačítku není.
2) vlevo nahoře (viz obr.) je malé tlačítko, které ale v nákresu vůbec není. Nepřišel jsem na to, k čemu slouží.

Dík za pomoc, jdu nabíjet :)


Přílohy:
vysílačka.png
vysílačka.png
[ 105.19 KiB | Zobrazeno 2760 krát ]


_________________
INTRUDER UFO


Naposledy upravil caarlos dne sob 09.01.2016 10:37, celkově upraveno 4
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 9:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Asi máš Drone intruder X30
http://www.mojerc.cz/rc-drony-nahradni-dily/dron-intruder-x30.html
?bez kamery? Dro n Intruder UFO 2,4GHz ( 21770 )
http://www.mojerc.cz/rc-drony/dron-intruder-ufo-2-4ghz.html?virtuemart_manufacturer_id=55
Dro n Intruder UFO 2,4GHz s kamerou ( 22019 )
http://www.mojerc.cz/rc-drony/dron-intruder-ufo-2-4ghz-s-kamerou.html?virtuemart_manufacturer_id=55
ten průměr přes 1/2 m (51 cm) bude pěkně vidět.
Já tam koukal po něčem v této velikolsti. Před vánocemi tam byl jeden
se slevou pod 2000. Ty pod 2000 teď jsou monentálně jen ve velikosti cca 30 cm.

- "Single Eversion" podle mne v HeadlessMode (= k tobě vždy zády nebo čelem) udělá "čelem vzad".
===DOPLNĚK - Omluva
Po Googlování to vypadá na 2x čelem vzad. Asi záběr kamery kolem dokola.
" 360° Eversion RC Drone Quadcopter"
JJRC H9D FPV 2.4G 6-Axis 360° Eversion RC Drone Quadcopter with 0.3MP HD Camera - Pandawill
https://www.youtube.com/watch?v=L0Cl7fdCvAo
Google(rc d r o ne Single Eversion)
v "drone" si odstraňte "e"


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 10:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ústecký kraj
Ano, ten s kamerou (ani jsem si nevšiml, že existuje taky bez kamery). Už jsem zkoušel vystoupat asi dva 12-tipatrový paneláky (cca 50m) a je vážně dobře vidět díky silnýmu rámu z polystyrenu (počítal jsem, že to bude horší). Kamera je fakt jen na orientační záznam. Přemejšlím že časem tam zkusím dát jinou, třeba Mobius. Ale až se to naučím aspoň trochu ovládat ;)

Angl. umím jen málo, slovo "Eversion" mě google neuměl přeložit. Koukal jsem že ten výraz se používá u dronů (otáčka, otočit) - zkusim co píšeš, pak dám vědět. Dík za tvůj čas :)

_________________
INTRUDER UFO


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 11:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Není to jen Walkera WL v666, která se u nás také prodává pod názvem Space Trek, ale bez FPV? Alespoň ta kvadrokoptéra vypadá prakticky stejně, jako moje.
Co se týče toho tlačítka Single Eversion, na mé vysílačce je na stejném místě funkce toho automatického obratu o 360° (salto), nebude to ono?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 12:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Jen doufam ze nelitas vedle tech panelaku aby jsi to mohl lepe odhadovat. Pokud ti odejde jeden motor tak intruder udela bac rovnou dolu. Jiste by jsi nechtel nekoho zmrzacit. Nemluve o tom ze dosah te vysilacky se bude blizit ke vzdalenosti kterou jsi v tomdle pripade mel od copteru a co to udela kdyz ztrati signal je otazka. Bud jen pristane (treba na strese), uleti a nebo spadne.


Uzij si to ale hlavne litej bezpecne, jiste si nechces zkazit zazitek z litani tim ze nekomu neco udelas a nebo o stroj prijdes vlastni blbosti

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
300g v EPP ramu je pomerne bezpecnej strojek. Me spadla 4KG RCT800, lital sem ja blb ve meste, nasteti padla do kamaradovi zahrady od te doby mam strach litat v zastavbe i s mnohem mensimi stroji.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
300ml plechovka piva ma cca 350g. Nechas si ji hodit ze 150m na hlavu ?

Mimochodem - pokud zanedbame brzdeni (z vlastni zkusenosti vim ze copter po ztrate motoru zaujme pozici padajici sekery a prakticky neni zpomalovany) tak predmet o hmotnosti 300g bude ze 150m dopadat rychlosti 195km/h a energie dopadu odpovida dopadu 4kg cihly z 11m.

Takze se da otazka trochu preformulovat - nechas si hodit na hlavu cihlu z 11m ? Klidne ji hodim na plocho aby mela vetsi plochu nez ten copter padajici na sekeru :-D :-D :-D

Ja osobne rozhodne ne.


Fyzika je svine :-) a clovek modelar to furt tak nejak porovnava s letadlem ktere pri stejne hmotnosti klouze. Coptery neklouzou, jdou kolmo. Jak rikam - overeno na vlastnim stojku. Z 10m se zabodnul do pole dost slusne

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 14:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
leon_cz píše:
Není to jen Walkera WL v666, která se u nás také prodává pod názvem Space Trek, ale bez FPV? Alespoň ta kvadrokoptéra vypadá prakticky stejně, jako moje.
Co se týče toho tlačítka Single Eversion, na mé vysílačce je na stejném místě funkce toho automatického obratu o 360° (salto), nebude to ono?

Může být. Pro figuru salto, bych podle jiných, víc čekal termín Flop.
===VLOŽENO===Single Eversion VSKUTKU = SALTO
Obrázek
http://www.amazon.com/360-degree-Eversion-Quadcopter-Helicopter-Airplane/dp/B00Y0RA090
Google(single eversion rc drone aviation)
https://www.google.cz/#q=single+eversion+rc+drone+aviation


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Amper píše:
300ml plechovka piva ma cca 350g. Nechas si ji hodit ze 150m na hlavu ?

Mimochodem - pokud zanedbame brzdeni (z vlastni zkusenosti vim ze copter po ztrate motoru zaujme pozici padajici sekery a prakticky neni zpomalovany) tak predmet o hmotnosti 300g bude ze 150m dopadat rychlosti 195km/h a energie dopadu odpovida dopadu 4kg cihly z 11m.

Takze se da otazka trochu preformulovat - nechas si hodit na hlavu cihlu z 11m ? Klidne ji hodim na plocho aby mela vetsi plochu nez ten copter padajici na sekeru :-D :-D :-D

Ja osobne rozhodne ne.


Fyzika je svine :-) a clovek modelar to furt tak nejak porovnava s letadlem ktere pri stejne hmotnosti klouze. Coptery neklouzou, jdou kolmo. Jak rikam - overeno na vlastnim stojku. Z 10m se zabodnul do pole dost slusne


Mas pravdu, ale neverim ze tem 300g EPP strojek z 150m (sam si zpochybnil ze by tak vysoko vyletel) by nabral stejnou rychlost jak jak cihla z 11m. Osobne sem prave pocital prave s nesronatelne vyssim aerodimaickym odporem zhledem k vnejsim rozmetum a vaze a dostat po hlave EPP ktere je relativne mekke taky prida na bezpeznosti. Me padala koptera presne na ploho po zadech... Domnivam se (spocitat to neumim) ze ten EPP kopter bude na maximu padove rychlosti do prvnich 10m.

Navic sem napsal pomerne bezpecnej ne ze tu zadne ryziko nehrozi.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 13:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ústecký kraj
Vyzkoušeno - pravé tlačítko (Single Eversion) je skutečně salto, asi stejně jako "360 Eversion". Dík za nakopnutí. V návodu o tom není žádná zmínka.

Ale tlačítko vlevo nahoře na malé plošce, vůbec nechápu. Zkoušel jsem, jestli to není nějaká kalibrace nebo fixace natrimování, ale na nic jsem nepřišel. Možná to zkouším špatně nebo slouží k něčemu jinému. V návodu taky nic.

Jinak lítám jen na poli u lesa a výška 50m byl hrubý odhad a dva paneláky na sobě jen příměr. Zajímavé jsou pro mě ale informace o nutnosti dodržovat nějaké předpisy. Můžete alespoň stručně, jakých zákonů se dotýká létání s modely, když pominem obecně známé (ohrožení zdraví, majetku a pod.)?

Díky v novém roce :)

_________________
INTRUDER UFO


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 14:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
caarlos píše:
Vyzkoušeno - pravé tlačítko (Single Eversion) ...
2) ...Ale tlačítko vlevo nahoře na malé plošce, vůbec nechápu...
3¨... Zajímavé jsou pro mě ale informace o nutnosti dodržovat nějaké předpisy.
Můžete alespoň stručně, jakých zákonů se dotýká létání s modely, když pominem obecně známé (ohrožení zdraví, majetku a pod.)? Díky v novém roce :)

1)aspoň tohle se dotáhlo do konce.2)já tenhle(zatím)nelítám, když někde náhodou potkal dám sem
3) pro začátek zkus tohle a)
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=130&t=71438&p=1206297&hilit=legislativa+rc+modely#p1206297
b) tohle okrajově, je to létání-živnost,tedy letecké práce(dle definice)jako takové vždy na povolení
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=136&t=62338&p=1202505&hilit=legislativa+rc+modely#p1202505
Základní info by měl solidní český prodejce dávat při prodeji a mít na svých www.
Z hlavy mi teď o vhodné www nenaskakují. Tak snad možná později.
Stejně ani svatý nemá většinou šanci dodržet vše do puntíku.
Takže jde o ty hlavní dané, a prostým úsudkem odvoditelné, zásady.
===
AČ HODNĚ STRUČNĚ (A PROTO SROZUMITELNĚ) NAPŘ. Alza ŠPATNÝ NENÍ ANI fpvguru
NA ZAČÁTEK TOHO ČTENÍ MYSLÍM TEĎ MÁŠ AŽ AŽ
===
Jaká pravidla platí pro létání s drone? A co FPV?
https://www.alza.cz/jaka-pravidla-plati-pro-letani-s-drony-art13733.htm
Mgr. Oliver Chorvát
Právnická fakulta MU v Brně & Fakulta informatiky MU v Brně
http://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/drony-bezpilotni-letadla-nebo-modely-letadel
CO CHYSTÁ BRUSEL
http://hlidacipes.org/dronu-raketove-pribyva-evropska-komise-resi-jak-zabranit-smirovani/
Amazon v USA
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/drony-amazonu-mohou-zacit-letat-firma-dostala-v-usa-povoleni/sc-4-a-1330117/default.aspx

DRON_ Legislativa a FPV, Publikováno: 16.1.2014 Autor: fpvgurucz
http://www.fpvguru.cz/legislativa-a-fpv.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 16:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ústecký kraj
to guchar: díky za nasměrování a hormadu odkazů, jdu to trochu pročíst
Prima večer všem :)

_________________
INTRUDER UFO


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 14:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.12.2015
Příspěvky: 23
Bydliště: Ústecký kraj
Tak ještě jednou zkouším, jestli někdo zná funkci tlačítka vlevo nahoře. Při stisku vysílačka vždy pípne a LEDka blikne. Nic se ale neděje. Jak už jsem psal, napadlo mě, jestli to nemá něco společnýho s trimováním (save, reset atd). Vyzkoušel jsem hromadu kombinací, ale na nic jsem nepřišel. Vzhledem k tomu, že stisk tlačítka má zvukovou i vizuální odezvu, domnívám se, že nějakou funkci asi má. Bohužel všechny vysílačky, které jsem pod tímto názvem na netu našel (intruder ufo, x30, walkera atd) tlačítko nemají. Některé koptérky vypadají podobně, ale zase mají jinou vysílačku (Panther Spy Drone, Parrot AR Drone atp.) Je to jednoduchej droník, ale já z něj mám fakt radost a docela by mě to zajímalo. Tak jestli někdo víte, nebo máte tušení, napište pls.

Prima den všem :)
---
Trochu jsem upravil název příspěvku - snad to nevadí ehm... Původní: Neúplný popis vysílačky INTRUDER UFO


Přílohy:
vysilac.jpg
vysilac.jpg
[ 48.72 KiB | Zobrazeno 2333 krát ]


_________________
INTRUDER UFO
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 15:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Klidne muze delat jen to potvrzeni :-) Nezapominej ze to je slozenina takze pouzili vysilac co byl k disposici. Tudiz je klidne mozne ze u jine verze coptery (nebo uplne jineho stroje) to neco dela ale u tveho nic.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 18:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Podle těch teček po obvodu tlačítka, bych soudil, že v jiných modelech TX na tom místě
je kombinace "točítko" + "tlačítko".
Na TX od MJX, jehož skříň ta tvoje TX s nápisem "TOP MODEL" silně připomíná,
je obdobné točítko+tlačítko situováno vpravo od LCD displeje a slouží k ovládání menu,
zobrazovaného na displeji. I tentokrát je to domněnka. A mohu se mýlit.
Ještě jsem neprošel odkazy Google(rc ufo intruder tx top model)
https://www.google.cz/#q=rc+ufo+intruder+tx+top+model
Případně v kombinaci s (Xinxun). ... Kvadrokoptéra Intruder Cam UFO od firmy Xinxun ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz