Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 23:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Strašecí
Ahoj, jelikož jsem úplný začátečník, umístil jsem toto téma raději sem. K Vánocům jsem si koupil =o) kvadroptéru Syma X5C s výkonější baterií a dosahem 250 metrů (početl jsem, že je celkem vhodná pro začátečníky na naučení), protože jsem viděl několik videí s létáním, viděl jsem různé projekty na stavby vlastních strojů, viděl jsem FPV závody - no dá se říct, že jsem tomuto tématu celkem propadl. Začal jsem se s ní učit létat. Letání mě baví a protože jsem zatím amatér, párkrát jsem s ní pěkně šlehnul o zem. Několik částí jsem už rozflákal (je to prostě jen plastová letací hráčka), ale hned jsem to opravil, vylepšil a to mě baví možná ještě víc (minimálně nastejno) jako samotné létání. Proto jsem si řekl, že se pokusím ji přestavět (nechci se zatím poštět do větších projektů, protože toho vím opravdu hrozně málo). Chtěl bych vytvořit vlastní rám a možná, pokud to základní deska dovolí, i kvalitnější motory.

Lecos jsem zde našel, načetl - ne všemu rozumím. I tak ale budu rád, když mi nějaké postřehy, nápady, postnete přímo sem. Například jaké údaje si musím zjistit pro výběr nových motorů.

Všem moc díky za Vaše názory, těším se na ně...

Kuba


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 23:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Osobne mi to prijde komplikovane, nebylo by lepsi postavit si neco vlastniho?

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 23:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Strašecí
Co jsem tak četl, je mnoho komponentů, které do samotné stavby musíš zapojit a na to myslím nemám dostatečné znalosti. Zde je již všechno funkčně zapojené, proto chci zkusit zatím jen jednotlivé úpravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
No v prvni rade potrebujes, pokud chces menit motory, vedet kolik regulatory dokazou dat stavy, nez ti to shori, to si nejprve zjisti, pokud tam neco jeko esc vubec je. A taky kolik je schopna dat baterka. Proto mi to prijde zbytecne, vlastni stavbou nic nezkazis a obyc zakladni treba 250 copterka se da koupit z ebaye za 160USD komplet a jeste pak budes vedet co a jak, Protoze za nejakej peknej motor das cca 10-20USD a pokud baterka bude naprd tak dalsich xx USD za baterku/ky

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
Jak psal Blacksite, prestavba je neekonomicka. Casem se dostanes na cenu 250tky v zakladnim vybaveni.
A pokud je ta syma se stejnosmernyma motorama tak tuplem.

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 11:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
U X5C ani přestavba možná není. Koptéra má vlastní nestandardní řídící jednotku, na které jsou už přímo integrované budiče motorů.

Ale pokud si chceš hrát, dá se na Symu X5C nabastlit FPV. K tomu nějaké eco-goggles a máš skvělý stroj na trénování FPV doma na zahradě :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X5C - přestavba
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 19:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2015
Příspěvky: 11
Bydliště: Nové Strašecí
Díky, dost jste mi toho řekli. Už jsem si ale koupil tuhle a teď nebudou fin.prostředky na jinou. S motory jste mne poučili, zase vím víc, ale chci zkusit, alespoň ten rám, než budou peníze na stavbu jiného stroje. Něco podobného https://www.youtube.com/watch?v=JCOqG0gGvCI


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz