Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 10:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
O Naze jsem se začetl a několik informací jsem našel.
Zisky jsem (myslím) i pochopil. Dokonce jsem našel takovou tabulku, ve které jsou napsané zisky k jednotlivým typům ŘJ, regulátorům atd., takže tohle jsem snad už vstřebal ;)

Teď mi vyvstala otázka - u těch AFRO ESC je napsána frekvence 1 KHz, kdežto u Naza M-Lite je napsána frekvence "Supported ESC output: 400Hz refresh frequency"
Znamená to tedy, že ten AFRO regulátor má jakousi "rezervu" a těch 400Hz od Nazy si taky přebere? Anebo to bohužel není vzájemně kompatibilní :(

Čím více do toho zabředávám, tím více mě to ujišťuje v tom, že jsem měl "velké oči" a že to asi nepůjde.


No a k ceně:
Ono to tak úplně není o ceně celkové, ale o tom, že se mi nechce dávat najednou 6000+ Kč za doplňkový model k mému hlavnímu koníčku. Řekl jsem si, že pokud ten model budu stavět a kupovat postupně, tak se ta částka rozloží do více investic, které tolik nebolí :)
Navíc - když už mám doma ten rám, tak se ho nechci zbavovat s tím, že bych koupil v podstatě stejný, ale kompletní i s elektrem. Dalším faktorem je i to, že si to chci vybrat a postavit sám :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 11:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pokud uz mas ram tak to je asi lepsi koupit po castech. Ta frekvence je maximalni tj. Afro nebude mit problem s 400hz z Nazy. Pisou to tam proto ze nektere regulatory nepodporuji vyssi frekvence vubec.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 14.10.2016 19:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
Ufff ;)

děkuju, to se mi ulevilo, protože ty Afra se mi dost zamlouvají.
Na H-K je dokonce i video ve kterém chlapík říká, že regulátory samotné nemají problém dodávat trvale 30A, ale že 20A je tam napsáno z toho důvodu, že ty silikonové dráty, které jsou k regulátoru připájené, jsou dimenzované jen na 20A. Také proto je to tak lehké.
Chlapík taky tvrdí, že je ten regl stejný jako 30A verze a že "snese ve skutečnoti o něco víc, než 20A"
Jak to vidím já, tak jsou to jen "poserové" a proto sami sebe chrání, aby nebyli v průseru ;)


taky si myslím, že teď už to bude lepší seskládat po částech.
Rám už mám, tak teď doobjednám regly a motory a až se mi po čase někde zase objeví peníze, tak budu pokračovat :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.10.2016 18:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
Ty, Ampere, tak se tak koukám na ten motor cos mi doporučil a nějak si jím nejsem pořád jistej.

Když si pročtu ty diskuze na H-K, tak se mi zdá, že je kvalitativně nic moc :(
Navíc ještě musím vzít v úvahu i to, že se k němu musí dokoupit ten unašeč vrtule a podle zdejšího návodu pro začátečníky to není dobrý nápad. Prý je vzhledem ke kvalitě výroby unašečů lepčí poohlédnout se po nějakém unašeči tady v ČR.

Nebyl by nakonec lepší třeba nějakej takovej motor?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=36392

Nezlob se, nerejpu a nijak nezpochybňuji Tvoou předchozí radu, jen se bojím těch recenzí a nechci zbytečně vyhodit peníze...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.10.2016 19:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
V klidu, tvoje penize :-D

Tech motoru mam 7 kousku (jeden jsem vzal coby rezervni) a na zadnem neni zadny (zatim) problem a to ani po par crashech (jeden prezil ohnuti toho montazniho krize coz je dobre protoze se neohnula osa :-D ) a nemam problem ani s unasecema. Aktualne nalitano par desitek hodin (ctyri litali na quadu a pak jsem dodal dva pro Y6). Z motoru co jsou na HK litam jen NTM nebo TGY SK/SK3. Ty SKcka me asi o trochu prijdou lepsi ale nemel jsem zadnej problem ani s NTM. Jediny problem s motorem z HK jsem mel s DYS 1806. Pripojil jsem to k regleru a z obojeho se zacoudilo. Nevim co bylo pricinou ale v kazdem pripade se HK moc nerozmejslel a proste poslal novej (je teda pravda ze to trvalo 2 mesice ale moc me to nevadilo, na coptery beru vzdy jeden nahradni protoze ohnout hridel atd... neni zase takova prace). Navic ja mam ty motory montovany nad sebou takze jsem musel pouzit tydle kratky, bez dlouhe hridele. Jinak jedna vec - unasece v CR koupis pouze na hridel. Nevim jak ma uchyceni motoru reseny tvuj ram ale znamena to ze motor musi byt pod ramenem a nad rameno couha jen vrtule. Coz se vetsinou u copter neprovozuje protoze vrtule je pak desne blizko na ramenem.

Takze si kup co chces :-) ja mam jen nejakou averzi k motorum co jsou barevne. Pusobi to na me dojmem ze se to snazi lakat barvickou protoze to stoji za prd :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.10.2016 20:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.1.2012
Příspěvky: 26
Díky za rychlou odpověď - objednány NTM :-D

Prostě víš jak - nerozumím tomu tolik jako Ty, tak si pak nechci trhat vlasy, že jsem koupil šmejdy (né kvůli Tvé radě, ale kvůli recenzím na H-K), takže jsem trochu znejistěl, když jsem měl najednou vypláznout 2,5kKč za RC příslušenství ;-)

Můj rám taky neumožňuje přidělání motoru zespodu, takže jsem to taky musel pořešit takhle...

Uvidíme co se stane, maximálně H-K zažádám o nový/nepoškozený motor, kdyby nějakej z těch co přijdou byl poškozenej.
Čekat mi nevadí, tak jsem objednal jen 4 kousky :-)

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJU!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz