Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 16:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
Ahoj,

prosim znale o odpovedi na nize polozene otazky. Dopredu se omlouvam, ale letanim jsem netknuty, jezdil jsem jen kdysi RC auticka.

Chci si poridit Quadrocopteru napred na letani a pro radost a take bych chtel pozdeji natacet i hobby video. Po prochazeni ruznych modelu jsem se zastavil u DJI F450, ktera mi prisla jako idealni volba. Vzhledem k tomu, ze mam jenom nabijecku, tak budu muset poridit uplne vse.

Tady jsou me otazky:

1/ RC: MX-12. MX-16, MC-16 ..... vim, ze vysilac clovek kupuje na "cely" zivot, ale zase kvuli tomu kupovat nejake delo ze ktereho vyuziji 20% funkci .... umi mi nekdo rici zasadni rozdily, duvody proc jit/nejit do toho ci onoho modelu? Samozrejme v mem kontextu - nebudu nikdy vlastnit/letat X modelu, nejspise jeden ci dva. Take pochybuji, ze bych sel do vrtulniku ci letadla (ikdyz cert nikdy nespi). Potrebuji akorat volne kanaly na gimbal, popr. me napada do vysilace posilat stav baterie.

2/ ridici jednotka NAZA-M V2 vs Lite ... chapu to dobre, ze zasadni rozdil je v tom, ze na lite nepripojim gimbal ? Je mezi nimi jeste nejaky jiny rozdil? Z porovnani zde moc chytry nejsem http://www.dji.com/info/spotlight/whats-difference-of-naza-m-litenaza-m-v1naza-m-v2

3/ gimbal .... urcite by bylo krasne si poridit Zenmuse H3-2D, ale neda se za mensi penize poridit neco kvalitativne na urovni 90% H3-2D ? Take to chapu tak, ze pokud bych na nataceni videa gimbal nepouzil, tak krome toho, ze nebudu moci ovladat pohyb kamerou a nebudu mit kameru zafixovanou, tak se mi bude obraz vlnit/trepat? Proste to stabilizace v gopro nezvladne?

4/ gopro ... ma smysl porizovat tu nejnadupanejsi gopro anebo je to zbytecny luxus? Mam deti, takze pri nataceni jejich ruznych aktivit, at jiz pod hladinou ci na sousi se bude hodit.

5/ letovy cas .... z auticek si pamatuji, ze 10 minut je strasne malo, takze bych bral tak 20 minut - da se to utahnout na jednu baterku anebo radeji kvuli vaze poridit mensi kapacitu a casteji stridat ? Problem ale je, ze baterky bych potreboval urcite 2, takze je to i o cene.

5/ bezpecnost .... deti obcas chodi na nejakou akci a me by se samozrejme libilo mit netradicni fotku/video. Pokud bych 100% zvladal rizeni, je bezpecne/vhodne to pouzit uvnitr budovy, ci venku kde je velka koncentrace lidi. Jak to vypada, kdyz quadrocoptera leti k zemi z vysky do 10m?

6/ alternativa .... doporucite mi nejakou jinou alternativu? Kdyz to vse sectu, tak jsem na krasnych 40ti tisicich, coz uz je dost spatne obhajitelne pred manzelkou (jedine co bych asi obhajil by byla gopro kamerka, vsak asi sami znate). Nedela mi problem neco slozit, s vyrabenim je to horsi - nemam kde a naradi taky chybi. Samozrejme by se mi libilo usetrit, ale vzpominam si jak to bylo s autickama, tam to vzdy dopadlo tak, ze clovek neusetril (bud tunil horsi model anebo tunil i ten lepsi, proste past na penize). Porebuji vsak neco sehnatelneho u nas, protoze bych to potreboval prohnat ucetnictvim, at aspon neco usetrim (DPH+dane), mam i kamose, kteremu bych prodal na jeden projekt video a tim obhajit nakup pred FU. To ze bych za vydelek nekoupil ani baterku, tak to bych bral jako nezdareny podnikatelsky plan :-D

7/ deti ... mam deti ve veku 4 a 8 let. Predpokladam, ze v modu "GPS Atti. Mode" to na volnem prostranstvi nerozflakaji. Ma treba vysilac moznost omezeni ovladacu na maximalni hodnotu. Treba pro 4 roky bych nastavil max = 20% a vim, ze to nerozpali proti zdi/stromu a neudela mi z toho hromadku nestesti.

Dekuji za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já už fakt jenom trnu hrůzou, s čím přijdou ti další 8O .
Promiň, že jsem ti nepomohl, ale tohle už je na mě moc.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
vojbarz píše:
"]1/ RC: MX-12. MX-16, MC-16 ..... vim, ze vysilac clovek kupuje na "cely" zivot, ale zase kvuli tomu kupovat nejake delo ze ktereho vyuziji 20% funkci .... umi mi nekdo rici zasadni rozdily, duvody proc jit/nejit do toho ci onoho modelu? Samozrejme v mem kontextu - nebudu nikdy vlastnit/letat X modelu, nejspise jeden ci dva. Take pochybuji, ze bych sel do vrtulniku ci letadla (ikdyz cert nikdy nespi). Potrebuji akorat volne kanaly na gimbal, popr. me napada do vysilace posilat stav baterie.

2/ ridici jednotka NAZA-M V2 vs Lite
... chapu to dobre, ze zasadni rozdil je v tom, ze na lite nepripojim gimbal ? Je mezi nimi jeste nejaky jiny rozdil? Z porovnani zde moc chytry nejsem http://www.dji.com/info/spotlight/whats-difference-of-naza-m-litenaza-m-v1naza-m-v2

3/ gimbal .... urcite by bylo krasne si poridit Zenmuse H3-2D, ale neda se za mensi penize poridit neco kvalitativne na urovni 90% H3-2D ? Take to chapu tak, ze pokud bych na nataceni videa gimbal nepouzil, tak krome toho, ze nebudu moci ovladat pohyb kamerou a nebudu mit kameru zafixovanou, tak se mi bude obraz vlnit/trepat? Proste to stabilizace v gopro nezvladne?

4/ gopro ... ma smysl porizovat tu nejnadupanejsi gopro anebo je to zbytecny luxus? Mam deti, takze pri nataceni jejich ruznych aktivit, at jiz pod hladinou ci na sousi se bude hodit.

5/ letovy cas .... z auticek si pamatuji, ze 10 minut je strasne malo, takze bych bral tak 20 minut - da se to utahnout na jednu baterku anebo radeji kvuli vaze poridit mensi kapacitu a casteji stridat ? Problem ale je, ze baterky bych potreboval urcite 2, takze je to i o cene.

5/ bezpecnost .... deti obcas chodi na nejakou akci a me by se samozrejme libilo mit netradicni fotku/video. Pokud bych 100% zvladal rizeni, je bezpecne/vhodne to pouzit uvnitr budovy, ci venku kde je velka koncentrace lidi. Jak to vypada, kdyz quadrocoptera leti k zemi z vysky do 10m?

6/ alternativa .... doporucite mi nejakou jinou alternativu? Kdyz to vse sectu, tak jsem na krasnych 40ti tisicich, coz uz je dost spatne obhajitelne pred manzelkou (jedine co bych asi obhajil by byla gopro kamerka, vsak asi sami znate). Nedela mi problem neco slozit, s vyrabenim je to horsi - nemam kde a naradi taky chybi. Samozrejme by se mi libilo usetrit, ale vzpominam si jak to bylo s autickama, tam to vzdy dopadlo tak, ze clovek neusetril (bud tunil horsi model anebo tunil i ten lepsi, proste past na penize). Porebuji vsak neco sehnatelneho u nas, protoze bych to potreboval prohnat ucetnictvim, at aspon neco usetrim (DPH+dane), mam i kamose, kteremu bych prodal na jeden projekt video a tim obhajit nakup pred FU. To ze bych za vydelek nekoupil ani baterku, tak to bych bral jako nezdareny podnikatelsky plan :-D

7/ deti ... mam deti ve veku 4 a 8 let. Predpokladam, ze v modu "GPS Atti. Mode" to na volnem prostranstvi nerozflakaji. Ma treba vysilac moznost omezeni ovladacu na maximalni hodnotu. Treba pro 4 roky bych nastavil max = 20% a vim, ze to nerozpali proti zdi/stromu a neudela mi z toho hromadku nestesti....
Na Tvé otázky jsou jednoduché ale současně složité odpovědi, nějak mě to tiž uniká, na co to vlastně pořizuješ. Pokud to chceš koupit jako hračku pro své "4 a 8 leté" děti, rozhodně toto není hračka pro děti. To jim kup nějakého malého odolného Parota nebo podobně. na foru je spousta vlaken na tyto hračky.

Tx - urcite vystaci pro to, co plánuješ, něco 8-12kanaloveho, pro telemetrii ideální OSD, u DJI iOSD mini
NAZA - skutecne to je o tom, zda-li budes využívat gimbal, ridici a stabilizacni algoritmy jsou stejne i Wookonga (profi reseni)
Gimbal - není to jen reseni pro "hybani" kamery, ale primarne pro jeji stabilizaci, bez gimbalu pekne video proste neudelas, v GoPro zadna stabilizace není, i kdyby byla (opticka, digi), takovou stabilizaci by nezvladla, koukni jak musí gimbal pracovat. A Zenmuse, no je to reference, nechci tady startovat nejaky flame o tom jestli je nejlepší, ale pro amatéra, který chce plug-in reseni a kvalitu není jina volba (mozna Tarrot apod, vse se ale musí konfigurovat)
GoPro - opet otázka tvých pozadavku, univerzalni reseni je skutecne rada Black, poskytuje především velky rozsah expozicnich programu pro vysoke az ultra rozliseni, s vysokymi FPS apod., je potřeba si ujasnit, zda-li to nekdy vyuziji
Letovy cas - ja letam, a filmuji, pro filmovani není potřeba dlouhych casu, pro hrani mozna ano, idealni z me zkusenosti pro nataceni je cca 10-15 minut, delší cas je nevyuzitelny (pro filmovani), napr. DJI Phantom 2 v plne palbe (gimbal, GoPro, iOSD, 5400 mAh baterie, FPV) leta cca 15 minut, prazdne az 25 min...jsou to ale jiz dost drahe baterie
Bezpecnost - nic z toho zde diskutovaného nepatri do rukou detem, a uz vůbec ne malym, o bezpecnosti tzde bylo napsano tuny, hledej, mají s tim problémy i dospeli, natoz deti :!:
Alternativy - k Flame urcite Phantom 2ka, a nejake ty Walkýry apod...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 19:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
JosefSvejk:
- muzes se prosim podelit s cim jsem te pohorsil?

gardenroute:
- porizuji to jako hracku, ale pro SEBE. Deti bohuzel musi delat vse co ja a tak hledam i alternativni metody jak jim to umoznit
- vysilac - super, takze MX-12 vypadava, protoze je 6-ti kanalove. Muze mi prosim nekdo vysvetlit lidsky zasadni rozdil mezi MX a MC ?
- s tim, ze se bez gimbalu asi neobejdu jsem bohuzel uz pochopil, ty jsi to jenom potvrdil. Konfigurace mi nevadi, hraji si docela rad a nepotrebuji plug&play reseni. Takze pokud je konfigurace zdokumentovana, tak bych do toho sel.
- letovy cas - no koukam, ze do toho tveho Phantoma stoji baterka skoro 4k, coz je docela dost
- bezpecnost - no jak jsem psal vyse, moje deti si proste musi zkusit kazdou hracku co jsem si poridil, proto zjistuji i moznosti jak jim to umoznit a o hracku neprijit. Samozrejme bych je s tim nenechal letat nad/v blizkosti lidi. Kdo ma deti to asi zna - se rychle otrkaji, naroste jim hrebinek a zacnou vymyslet picoviny
- muzes se prosim podelit jak jsi spokojeny s tim tvym phantomem. Byla to totiz jedna z mych voleb, ale z dob auticek nejak nemam rad RTF reseni, ikdyz ta F450 by v mem pripade byla blizko RTF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 19:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6897
Bydliště: Moravský kras
vojbarz píše:
- muzes se prosim podelit s cim jsem te pohorsil?


Asi tim, ze podobne vlakno je tady zalozeno desetkrat do tydne. Lidi moc nebavi odpovidat zas a znovu na veci, o kterych je tady davno napsano v podstate vsechno a to nekolikrat dokola.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 19:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.10.2013
Příspěvky: 330
Bydliště: Olomouc
Nebudu nijak komentovat to že to bude pro děcka a zatím nic nevíš takže si nejspíš ani nečetl. Ale s jakým počítáš rozpočtem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
vojbarz píše:
gardenroute:
- porizuji to jako hracku, ale pro SEBE. Deti bohuzel musi delat vse co ja a tak hledam i alternativni metody jak jim to umoznit
- vysilac - super, takze MX-12 vypadava, protoze je 6-ti kanalove. Muze mi prosim nekdo vysvetlit lidsky zasadni rozdil mezi MX a MC ?
- s tim, ze se bez gimbalu asi neobejdu jsem bohuzel uz pochopil, ty jsi to jenom potvrdil. Konfigurace mi nevadi, hraji si docela rad a nepotrebuji plug&play reseni. Takze pokud je konfigurace zdokumentovana, tak bych do toho sel.
- letovy cas - no koukam, ze do toho tveho Phantoma stoji baterka skoro 4k, coz je docela dost
- bezpecnost - no jak jsem psal vyse, moje deti si proste musi zkusit kazdou hracku co jsem si poridil, proto zjistuji i moznosti jak jim to umoznit a o hracku neprijit. Samozrejme bych je s tim nenechal letat nad/v blizkosti lidi. Kdo ma deti to asi zna - se rychle otrkaji, naroste jim hrebinek a zacnou vymyslet picoviny
- muzes se prosim podelit jak jsi spokojeny s tim tvym phantomem. Byla to totiz jedna z mych voleb, ale z dob auticek nejak nemam rad RTF reseni, ikdyz ta F450 by v mem pripade byla blizko RTF
- jen v par bodech, toto nesmí zadne takove male dite ani vzit do ruky, je uplne jedno, jestli bude letat na dvorku, ci pod necim dozorem, jinak je to nepochopeni problematiky, skutecne to není hracka
- pro rizeni koptery s gimbalem potrebujes min. 7 kanalu, z toho vyjdi
- gimbal muzes poridit jaky chces, pro nejakou predstavu opet navstiv vlakno o BL gimbalech (to obecne hlavni), je tam spousta typu a prehledu tech nejznamejsich, sam jsem tam o několika z nich psal...
- do mého Phantoma baterka tolik nestoji, ja mam P1, a ten je pohanen klasickym LiPo, ne tou Smart baterii, ta je az od P2
- moje zkusenosti s Phantomem ? Navstiv vlakno o Phatnomech (i to puvodni, které nam jiz lockli pro jeho velikost), najdes tam mnoho zkusenosti a rad,stejne tak věcí kolem nataceni videa (muzes mrknout i do mého blogu, abyjsi videl, co se s Phantomem da třeba i natocit)
- doporucuji si problematiku opravdu prostudovat, aby jsi znal tech par pojmu kolem letani, bezpecnosti atd..

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 20:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
to vojbarz :
řeknu ti to asi takhle, F450 má 4ks 10 palcových vrtulí a ty dokážou celkem spolehlivě (při troše šikovnosti) rozsekat obličej, ruce apod. . Je to jenom stroj, který se může pokazit a představa, že někdo vedle zasáhne, je zcela humorná.
Každý je strůjcem svého osudu .......


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: úte 10.06.2014 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
vojbarz píše:
Ahoj,

prosim znale o odpovedi na nize polozene otazky. Dopredu se omlouvam, ale letanim jsem netknuty, jezdil jsem jen kdysi RC auticka.

Chci si poridit Quadrocopteru ...

Koptery sice nelietam, ale vzhladom na to, ze si v zivote s nicim nelietal ( ak som ta spravne pochopil) tak skus pouvazovat nad tymto: kup si hocijaku lacnu kopteru trebars z Banggood-u a oprobuj si s nou trochu zalietat. A ked s nou budes vediet lietat, skus premyslat, kam sa chces posunut dalej...
Ako mi povedal jeden kamarat, ked som ho pustil na Phoenixa, nech si skusi zalietat s helinou: Ked sa clovek pozera, ako s tym niekto lieta, vyzera to jednoducho :lol:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 7:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Ako tu uz bolo napisane, kup si najskor nejaku malu potvoru a nauc sa lietat s nou, to mozes s kludom dat aj detom.

Ja osobne som synovi kupil Parrot AR.Drone 2, ktory sa v bazari da najst za velmi rozumnu cenu, ovlada sa to cez iPad / Android a co je podstatne da sa tam nastavit rychlost pohybu, otacania a tiez mod kedy sa ovlada vzdy rovnako bez ohladu na to ako je quadrocoptera otocena. S takto otupenym ovladanim s tym vie lietat aj 7 rocny syn. Naviac to ma tlacitko "vzlietnut" a "pristat" takze to podstatne zjednodusuje start a pristatie. Nevyhoda je pomerne kratky dosah (funguje cez WiFi) a nestandardne ovladanie cez dotykovy display tabletu / telefonu, detom to ale nevadi, urcite by im viav vadila velka vysielacka zavesena na krku ;-)

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 7:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
vojbarz píše:
- porizuji to jako hracku, ale pro SEBE. Deti bohuzel musi delat vse co ja a tak hledam i alternativni metody jak jim to umoznit


To přece musí mít své hranice. Nebo tvé 4 leté dítě běžně řídí i auto? ;-)

Dětem kup třeba Revell Atomium, malý quadrocopter v ochranném rámu, vyblbou se s tím daleko víc než s "dospělým" copterem. A když se jim to povede totálně rozbít, tak udělají škodu maximálně nějakých patnáct stovek a ne 20-30 tisíc na stroji + možná zranění okolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 8:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Na větší část už tady máš dost reakcí, tak snad jenom ještě toto:

vojbarz píše:
6/ alternativa .... doporucite mi nejakou jinou alternativu? Kdyz to vse sectu, tak jsem na krasnych 40ti tisicich, coz uz je dost spatne obhajitelne pred manzelkou (jedine co bych asi obhajil by byla gopro kamerka, vsak asi sami znate). Nedela mi problem neco slozit, s vyrabenim je to horsi - nemam kde a naradi taky chybi. Samozrejme by se mi libilo usetrit, ale vzpominam si jak to bylo s autickama, tam to vzdy dopadlo tak, ze clovek neusetril (bud tunil horsi model anebo tunil i ten lepsi, proste past na penize). Porebuji vsak neco sehnatelneho u nas, protoze bych to potreboval prohnat ucetnictvim, at aspon neco usetrim (DPH+dane), mam i kamose, kteremu bych prodal na jeden projekt video a tim obhajit nakup pred FU. To ze bych za vydelek nekoupil ani baterku, tak to bych bral jako nezdareny podnikatelsky plan :-D

Koptéra s kvalitním gimbalem a kvalitní kamerou prostě je drahý špás. Ať se budeš snažit sebevíc, cena bude v řádu desetitisíců vždy.
Ohledně fakturování za video pořízené z koptéry upozorňuju na reálné riziko postihu od ÚCL za nelegálně prováděné letecké práce. Napsáno zde o tom bylo témat spousty, stačí chvíli hledat.
A že si lidi v Čechách zvykli ze základu daně odečítat kdeco, to už by se dalo chápat skoro jako místní kolorit, ale že se s tím chlubí i na veřejných diskuzích, to mi vážně hlava nebere.

vojbarz píše:
7/ deti ... mam deti ve veku 4 a 8 let. Predpokladam, ze v modu "GPS Atti. Mode" to na volnem prostranstvi nerozflakaji. Ma treba vysilac moznost omezeni ovladacu na maximalni hodnotu. Treba pro 4 roky bych nastavil max = 20% a vim, ze to nerozpali proti zdi/stromu a neudela mi z toho hromadku nestesti.

Jak již bylo řečeno - zapomeň na to. Možná si to neuvědomuješ, ale koptéra není autíčko. Když se ti splaší rc auto, tak je víceméně jasné (nebo aspoň předvídatelné), kterým směrem se vydá. Když totéž postihne koptéru, tak může vyrazit potenciálně naprosto libovolným směrem a nečekaně svižně. Deset metrů urazí za zlomky sekund.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 10:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.11.2013
Příspěvky: 49
Dekuji tem, a hlavne tem, co maji ty nasrane odpovedi typu - zase jeden typek co si chce poridit stoj a vi hovno o tom co s tim. Trosku jsem vice hledal co za faily se s tim da udelat a v blizkosti lidi bych s tim po tom co jsem videl nelital (leda tak s nejakou hrackou do obyvaku). Je pravdou, ze koptera neni auticko, ikdyz i to umi udelat neplechu kdyz to do tebe napali v plne rychlosti (ono to umi dat v klidu 50 - 80 km/h a ta vaha v te rychlosti by byla schopna i zmasakrovat nohu). Taky s tim tocenim vlastnich deti si to asi necham projit hlavou, precijenom je mam aspon trosku rad.

Poridit si mensi hracku a na ni se naucit a az pak prejit na vetsi .... presne takto jsem postupoval u auticek a na lepsi/vetsi/silnejsi jsem skocil relativne rychle a akorat jsem vyhodil penize do vzduchu (ale tehdy ta mala hracka stala 6k + 4k tuning). A uprime, kdo z vas ma dobry pocit, kdyz si nastavi nejaky ten mod pro hloupe a jenom ovlada vysku a smer? To neni vyzva! Ano, na nataceni videa to je vhodna volba, ale ja to chci na vic. A kupovat kvuli tomu treba toho Parrota AR Drone 2, tak ten je uplne mimo, je to jako hra na mobilu. To podle me s realnym ovladanim nema nic spolecneho a k pochopeni problematiky taky moc nepomuze. Napriklad mam doma ve skrini vrtulnicek Blade MCX, ktereho jsem dostal od kamarada co mi dluzil penize. Na blbnuti po obyvaku ci v praci v kanclu to bylo fajn. Ale proste to nemelo dalsi moznosti kam se posunout a upadl postupne v zapomeni. Obcas jej sice vytahnu abych udrzel baterky pri zivote a trosku zablbnul, ale neni to ono.

Na komercni pouziti asi taky muzu zapomenout, vzhledem k tem poplatkum a administrative - zivit se tim nehodlam, profik nejsem. Existuje nejaky zpusob jak kamaradovi do firmy, ktera provozuje mimo jine i lesni skolu (priblizuji les detem prvniho stupne formou zabavne vyuky) poskytnout videa z koptery, tak aby to bylo pro ne legalni - klidne mu to poskytnu zadarmo - na tech paru videich bych stejne nezbohatl. Potreboval by neco jako prulet lesem z pohledu ptaka, obletet strom zespodu nahoru, zkusit sledovat nejake zvire, atd ..... proste nejak priblizit detem svet v lese z jine, netradicni, perspektivy. Na firme mu komercni cenu za takove video neschvali ani nahodou, ma vubec problem tu aktivitu udrzet pri zivote a zachranuje jej jenom to, ze je to firma zrizena mestem a sem tam na provoz sezene nejakou dotaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 11:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
vojbarz píše:
poskytnout videa z koptery, tak aby to bylo pro ne legalni - klidne mu to poskytnu zadarmo

Sám sis odpověděl. Z mého pohledu asi neprůstřelná cesta by byla něco legálně natočit (legálně = dodržíš pravidla pro létání s modely a nenarušíš soukromí jiných osob), dát na youtube a oni to odtamtud prostě jenom použijí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI F450
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 11:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Jinak ještě k tomu "pořiď si hračku" - ono asi nebylo myšleno něco do dlaně, ale spíš něco jako http://www.rcm.cz/produkt/Traxxas-LaTra ... RTF-i24949
Sám to sice neznám, myslím spíš něco toho druhu a velikosti. Vyblbneš se nejdřív sám, děcka mezitím povyrostou a tohle bych se nebál jim *později* svěřit. Myslím že v 8-10 letech už by to dokázaly ocenit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz