Switch to full style
Chcete začít s copterem a nenašli jste odpověď v některém z již existujících témat.
Odeslat odpověď

li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

sob 21.01.2017 12:58

Ahoj přátelé mám problém s tříčlánkovou baterii nano tech ktera se sice dobře nabije rozdíly jsou v řadech 3 milivoltů. a po vybiti v copteru je stav např 1(1,45) 2(2,32) 3(4,00)
Přílohy
B335W 1.jpg
nabiječ je snad vhodný
18207.jpg

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

sob 21.01.2017 13:39

Vybíjí se ta baterka jen přes silové kabely nebo je něco zapojeného v servisním konektoru?
Ty hodnoty, pokud jsou správné, signalizují, že je baterie nejspíš po smrti.

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

sob 21.01.2017 17:56

Je prekvapujúce, že sa baterka s tak nízkym napätím na prvom článku dá vôbec nabiť. Bežná nabíjačka by určite signalizovala low voltage. Ešte by bolo zaujímavé vedieť ako dlho letí copterka s takou baterkou.
VLAD

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

sob 21.01.2017 18:04

Slušný ESC by měl zastavit další provoz při poklesu i jen jednoho z článků pod 3.0 V (při zátěži).
Napětí toho článku (všech pokud mají shodný stav) by po krátké době mělo vystoupat k 3.6 V bez zátěže.
Accupack s články 1(1,45) 2(2,32) 3(4,00) V by snad nabíječka ani neměla začít nabíjet. (odmítnout=vadný)

doplnění_01_MANUÁL = Nabíječ iMax B3 35W Compact
...
Dioda pro LiPo, (LiFe), (NiMH) bliká červeně.
Některý článek (nebo články) baterie jsou poškozené, jejich napětí je nízké
nebo vysoké. Když zjistíte, že články jsou v pořádku, odpojte nabíječ od
zdroje. Znovu zapojte a znovu odstartujte nabíjení. Zkuste nabít jinou baterii.
(Pokud se chyba opakuje, chyba bude patrně v nabíječi)...

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 19:06

guchar píše:Slušný ESC by měl zastavit další provoz při poklesu i jen jednoho z článků pod 3.0 V (při zátěži). .......
Jak to pozná??

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 19:49

Přesně tak. Regulátor "zná" jen celkové napětí baterie. Takže např. u 3S 4,0V + 4,0V + 2,9V = 10,9V. Podle čeho by měl regulátor "zastavit další provoz"?

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 20:56

janva9 píše:Jak to pozná??
Umí to třeba TURNIGY Sentry. Já na to mám malý udělátko přes který jde impulz pro servo. Při poklesu napětí některého článku, ubere plyn na velikost poloviční výchylky. Už jsem se s tím asi taky chlubil.

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 21:11

A kolik je takových regulátorů, ke kterým se připojuje balanční konektor? Všechny ostatní jsou "neslušné"? :?

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 21:28

JosefSvejk píše:A kolik je takových regulátorů, ke kterým se připojuje balanční konektor? Všechny ostatní jsou "neslušné"? :?
Chtěl jsem tím jen říct, že jsou i takové. Asi takový měl na mysli guchar.

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 21:37

"Jak to pozná??" Omluva všem. Rychleji jsem psal než přemýšlel. Leč i tak by to mohlo jít poznat.
Např. při plném plynu (a zátěži na vrtuli) baterka s jedním vybitým-vadným článkem nedá proud jako dobrá.
A protože je to o vnitřním odporu Ri, ta druhá (teoretická) možnost je nějaké online měření Ri a teploty.
(Dopředu říkám, že takový ESC neznám.Kontrola na servis.konektoru a zápis výskytu do paměti je schůdnější.)
- Při hledání způsobu určení (měření) zbytku kapacity jsem uvažoval o použití křivky Cz(Ri, Ti) přes telemetrii
_ = určení zbytkové kapacity z vnitřního odporu Ri a teploty Ti LiPol (-ion) baterie, jako doplňku stopek.
== Ty slušné umí alespoň to, že pokud jim při zátěži celkové napětí spadne, v další nastaví režim
OMEZENÍ MAXIMÁLNÍ VELIKOSTI VÝCHYLKY PLYNU
Naposledy upravil guchar dne ned 22.01.2017 21:40, celkově upraveno 1

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 21:40

ellet píše: Chtěl jsem tím jen říct, že jsou i takové. Asi takový měl na mysli guchar.
Turnigy Sentry se už neprodává a v současnosti asi žádný takový není. S tím udělátkem se můžeš pochlubit znovu. :)

Re: li-pol baterie nerovnoměrné vybijení

ned 22.01.2017 21:53

janva9 píše:Turnigy Sentry se už neprodává a v současnosti asi žádný takový není. S tím udělátkem se můžeš pochlubit znovu. :)
No, ono už není co dodat. Jen snad to, že když jsem to dělal tak jsem používal jen baterky 3S a teď už by to chtělo rozšířit. Mám verzi i s vlastním BEC, takže může napájet i přijímač a serva v případě výpadku ESC.
Odeslat odpověď