Switch to full style
Chcete začít s copterem a nenašli jste odpověď v některém z již existujících témat.
Odeslat odpověď

Překlápění octo při startu - testování

sob 03.06.2017 21:13

Dobrý den,

předem se omlouvám za dost začátečnický dotaz. Octocopter s řídící jednotkou Pixhawk se mi při vzletu pokaždé překlopí na stejnou stranu. Myšleno pomalé přidávání plynu z klidu, octocopter se postupně "převalí". Jsem již dost bezradný, kalibroval jsem několikrát. Nezdá se mi že by byly motory nebo regulátory na konkrétní straně nějak poškozené. Copter je vyvážen.

Můžete se se mnou prosím ještě podělit o vaše metody testování nové coptery? Mám na mysli nějaké přivazování lanky a podobné metody. Jak by mělo takové důkladné otestování probíhat, aby se otestovaly všechny náležitosti?

Předem děkuji za váš čas, a omlouvám se za začátečnický dotaz.

Re: Překlápění octo při startu - testování

sob 03.06.2017 22:28

Nevím jak máš velký stroj, ale přivazování je nanic. Nejjednodušší je to chytnout do ruky. Pak pěkně cejtíš kam se to hejbe a jak to stabilizuje podle toho jak knipluješ. Dělal jsem to tak od 450 až po současné 120 :)

Re: Překlápění octo při startu - testování

sob 03.06.2017 22:31

Jo jinak to překlápění, nejspíš máš opačně směr otáčení některého motoru/ů.

Re: Překlápění octo při startu - testování

ned 04.06.2017 6:48

Začal bych kontrolou FC, jestli ví kde je předek. Pak zkontrolovat směr otáčení všech motorů a vrtule. Vyzkoušet bez vrtulí jak reaguje na náklony.

Re: Překlápění octo při startu - testování

ned 04.06.2017 18:28

Delam to ze mam testovaci stand - k prknu mam pridelanou 1.5m dlouhou rouru (je to zavitovka 8mm na ktere je nasazena hlinikova roura) a copter je uchyceny tak ze muze po roure jezdit nahoru/dolu, tocit se a v jistem rozsahu se naklanet. Uchyceni je docasne, bindrama.

Na tomdle standu zaletavam kazdou copteru abych zjistil smery, procento plynu atd.....

Ve tvem pripade bych zkontroloval :

- zapojeni a otaceni motoru pres Motor test
- zkontroloval pohyb umeleho horizontu - zda jde spravne
- zkontrolova zda si copter nemysli ze nakloneny i kdyz stoji rovne
- zkontroloval RC_ parametry zda neni nejaky center nastaveny jinde nez kolem 1500
- zkontroloval v ruce zda stabilizace funguje (citis odpor kdyz se ho snazis vyhnout z roviny)
- natocil start na video a postnul. Je mozne ze jdes jen moc lehce na plyn a otoci ti to prizemni efekt. Dobre je se nebat a trochu vyskocit ale to chce mit overene vsechny body pred timdle :-D

Re: Překlápění octo při startu - testování

ned 04.06.2017 18:51

Podobně se mi to chovalo, když jsem blbec nasadil obráceně jednu vrtuli. Zajímavé na tom bylo to, že při držení v ruce jsem na to nepřišel, tak nějak pocitově se to chovalo jak mělo.

Re: Překlápění octo při startu - testování

ned 04.06.2017 19:26

sampoalphascan píše:Podobně se mi to chovalo, když jsem blbec nasadil obráceně jednu vrtuli. Zajímavé na tom bylo to, že při držení v ruce jsem na to nepřišel, tak nějak pocitově se to chovalo jak mělo.


Protoze v ruce to clovek drzi moc pevne. Proto pouzivam tu tyc.

Re: Překlápění octo při startu - testování

čtv 06.09.2018 18:57

Mimochodem Mazáku moc dík za tip, jak zalétavat coptera. Pravda s tříkilovým "hovadem" mám udělátko trochu masivnější :lol:

Re: Překlápění octo při startu - testování

pát 07.09.2018 8:27

2.5kg Y6 hexa v pohode s tim jak jsem popsal. Jen jsem na spodni prkno hodil dve petflasky naplnene ocelovejma brokama co maj tak 10kg :-D

Re: Překlápění octo při startu - testování

čtv 01.11.2018 18:27

Děje se mi něco podobného, jen to k tomu navíc hrozně píská když víc přidám (ale fakt hodně, až to boli). Motory se točí správně, předek FC ví, kde je. Centery nastavené na 1500. Podle Cleanflightu je i hezky rovně, takže to gyro taky asi vpohode.
Jedná se o postavenou závodní kopteru.

Ma nekdo nápad co s tim prosím?

Re: Překlápění octo při startu - testování

sob 03.11.2018 0:17

Mal som podobny problem...a riesil som to nasledovne:
Skus postupne znizovat vsetky P-cka t.j. Proportionnal -> Roll Pitch Yaw.
Taktiez mi pomohlo zvysit gyroscope LPF cutoff freq.(v Inav)
v CleanFlight nastavenie v CLI:
set gyro_notch1_cutoff = mas kolko? skus hodnotu okolo 300
set gyro_hardware_lpf = mas NORMAL ?
set gyro_lowpass_hz = mas kolko? skus zvysit

Daj vediet ci pomohlo :) .

Re: Překlápění octo při startu - testování

úte 06.11.2018 22:16

Ahoj, díky za tipy :-) Kromě zvýšení gyroscopu v INAVu mi to ostatní nepomohlo.. Do INAVu jsem se bohužel nedostal, chce to po mě přehrát sw ve FC (předtím jsem tam dával nejnovější co mi nabídl Cleanflight). Tak to asi zkusím znovu přehrát, znovu nastavit a podívat se i na ten gyroscop.
Jinak už jsem bezradný, na youtube jsem našel samý rady typu jestli mám správně vrtule a další blbosti..

Re: Překlápění octo při startu - testování

pát 23.11.2018 16:55

No, jestli jsi začátečník, tak
1. motory máš správně zapojený?
točí se na správnou stranu a vrtule foukaj dolu?
https://oscarliang.com/ctt/uploads/2013 ... copter.jpg

zkus si pouštět jen jeden motor samostatně.
v tomto menu
https://i.ytimg.com/vi/bLmy8yUGZPk/maxresdefault.jpg

ESC si kalibroval?
šipka na pixhavk míří dopředu?
Odeslat odpověď