Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 12:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Ahoj omlouvám se za stupidní dotaz. Zatím jsem nezvládl ani základy létání s letadly ale jelikož rodina uznala že k dronům přistupuji dost liknavě, tak napsala ježíškovi a ten udělal rázný krok a nadělil mě takový minidron DM002HW. Jelikož číňani jsou tajemní jako hrad v Karpatech, tak jsem základní funce ovládání a dronu musel objevit metodou pokus - omyl. V dodávce je i kamera s wifi 2.4 GHZ. Kterou se mě zatím nepovedlo rozpohybovat. Na mobilu jsem sice našel novou síť ale dále jsem se nedostal. Nejraději bych šel nejjednodušší cestou. Podle mě by měl stačit mobil s OS Android. a nějaký vhodný SW. Neporadíte někdo něco, co je nejlépe zadarmo?
Díky Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 12:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Asi takto:
Ak je pravda ze kamera je na 2.4ghz a vidis ju ako nove wifi tak sa na nu pripoj a do browseru napis namiesto www.... nieco ako 192.168.2.1:8888

To nieco najdi v jej dokumentacii, to za dvojbodkou je port, tiez bude asi uvedeny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 13:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
sky59 - děkuji za radu. Jak jsem psal v úvodním příspěvku manuál v krabici přibalen nebyl, v podstatě je to dětská hračka. To, co jsem našel na internetu je hodně stručné a o kameře se tam taktně mlčí. Teď alespoň vím, kterým směrem se mám ubírat a budu zase pokusničit. Kdyby náhodou měl někdo doma manuál a poslal mě ho, budu rád.
Díky Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 14:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Nevím jak na Androidu, ale můžeš zkusit se připojit notebookem a použít nějaký IP scanner (samozřejmě za předpokladu, že jsi schopen se na danou Wifi připojit).

Například toto (sice primárně určeno k něčemu jinému, ale spolehlivý nástroj):
https://www.nirsoft.net/utils/wake_on_lan.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 15:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Ahoj neviem aku mas presne kameru lebo cinania tam daju co maju zrovna po ruke ale musis si z OP stiahnut na nu aplikaciu skus napriklad WL- toys ci nieco podobne.
Ak sa ti to nahodou ale aj podari rozbehat po 5m ti obraz zacne vypadavat lebo tie kamerky nemaju ziaden dosah.
Mal som 3 podobne koptery na jednej nesla kamera vobec druha sekla obraz a pokial som ju neresetol ostal seknuty toto sa opakovalo stale dookola na tretej konecne kamera fungovala ale po vzdialeni 5-10m od mobilu obraz vypadol.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 17:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ak nemas manual tak si pozri ak mas tablet aku dostal IP adresu z kamerky. Ak mas rootnuty tablet mozes v terminal okne dat prikaz ifconfig.
Ak mas pc tak v cmd okne daj ipconfig.
Tam uvidis ip adresu a kamera bude niekde v rozsahu
X. X. X. 1 do X. X. X. 254

Na najdenie "zivej" ip adresy mozes pouzit
nmap.apk na tablete. Tato potom vie aj najst na konkretnej ip adrese aj otvorene porty.

Existuje verzia aj pre windows


Přílohy:
Screenshot_20191227_000033_org.nmap.nmap_android.jpg
Screenshot_20191227_000033_org.nmap.nmap_android.jpg
[ 46.37 KiB | Zobrazeno 9086 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 10:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Ahoj díky za rady. tak jsem nakonec kombinací ipscaneru a portscaneru našel zařízení s IP 172.16.10.1 na portu 8888. Když jsem ale tuto adresu 172.16.10.1:8888 zadal do prohlížeče, tak se nic nestalo - bílá obrazovka, žádný stream. Ale naštěstí to nehlásilo také "Server není přistupný", jako v ostatních případech, kdy jsem zadal špatnou IP nebo port.
Já bych si tipnul, že z kamery nejde normální stream, který je zobrazitelný v normálních web prohlížečích. Asi to bude chtít nějakou speciální aplikaci. Napadá někoho, co ještě zkusit?
Díky Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 11:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Pánové děkuji všem za příspěvky. Když jsem si pořádně přečetl příspěvek od Tomix a pořádně prohledal google play, tak jsem našel skutečně aplikaci Wifi UFO, ta se bez problémů ke kameře připojila a zobrazila živý obraz z kamery. Tímto tedy hlásím, že že veškerý HW od ježíška je oživený a já zkusím zvládnout létání.
I když proti letadlům vidím jeden závažný problém. U letadel je zřejmé kde je předek, zadek, pravá a levá strana. Letadlo létá naštěstí pouze vpřed (naštěstí neumí couvat). Ten dron je naneštěstí příliš symetrický a když ho drobet pootočím, tak už nerozeznám přerek, zadek, provou a levou stranu.
Tak jsem nabyl dojmu, že by pro mě mohl být spásou "Headless mód". Jenomže v tomto módu mám pocit, že si dron nastvil svůj vlastní souřadný systém, který jsem nepochopil.
Díky Jirka

_________________
Jirka


Naposledy upravil jirka525 dne sob 28.12.2019 15:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Som rad ze sa podarilo...

Raz som skusil lietat s dronom v zahrade a presne onen problem, kde je predok?
Kedze bol vysoko tak som iba skusal kyvat kniplami kam ide az sa mi podarilo naletiet nad zahradu a vypol som ho, zrutil sa 1m od plotu do zahrady, odvtedy nemam zaujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 15:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
sky59 píše:
Raz som skusil lietat s dronom v zahrade a presne onen problem, kde je predok?
Kedze bol vysoko tak som iba skusal kyvat kniplami kam ide az sa mi podarilo naletiet nad zahradu a vypol som ho, zrutil sa 1m od plotu do zahrady, odvtedy nemam zaujem


Já jsem to dostal jako dárek od dětí, tak bych je nerad zklamal. Také předpokládám do budoucna, že budu spíše preferovat letadla. Na druhou stranu, tohle je věc, kterou se nebudu bát dát do ruky vnukům a bude na chvíli o zábavu postaráno.
Jen tak mimochodem asi jsem odhalil jak má nastavený souřadný systém "headless mode". Podle mě je souřadný systém orientovaný podle světových stran. Potlačení je sever, přitažení jih, vlevo západ, vpravo východ. Je to neskutečné ale oni tam snad číňani dali skutečně kompas.
Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2019 17:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Vsetko je mozne

Vsak skus drzat drona v ruke, popros vnuka nech drzi dialkove na sever a skus s neodymovym magnetom pochodit dookola, urcite by si spozoroval odozvu na vrtuliach


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Na čem sledovat obraz z kamery
PříspěvekNapsal: sob 25.01.2020 6:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
jirka525 píše:

Já jsem to dostal jako dárek od dětí, tak bych je nerad zklamal. Také předpokládám do budoucna, že budu spíše preferovat letadla. Na druhou stranu, tohle je věc, kterou se nebudu bát dát do ruky vnukům a bude na chvíli o zábavu postaráno.
Jen tak mimochodem asi jsem odhalil jak má nastavený souřadný systém "headless mode". Podle mě je souřadný systém orientovaný podle světových stran. Potlačení je sever, přitažení jih, vlevo západ, vpravo východ. Je to neskutečné ale oni tam snad číňani dali skutečně kompas.
Jirka


Ano, v Headless módu ovládáš pohyb dronu přesně dle výchylky páčky na vysílači bez ohledu na to, jak je dron zrovna natočený, funguje to i u laciných hraček. Spíš je u těch levných hraček problém v tom, že se časem ten kompas rozkalibruje (třeba po častých nárazech) a je třeba provézt kalibraci. Ta nebývá nijak komplikovaná, většinou je i popsaná přímo v návodu, nebo ji najdeš pro svůj typ na Yutube.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz