Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Pokud bys chtěl bzučák spínaný RC kanálem, můžu ti nabídnout, viz moje album :wink: . Ještě mám pár destiček.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 0:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: Týniště nad Orlicí
tomashr píše:

Ad 3 - obě tyto desky lze dnes označit do značné míry jako obsolete, tedy sice funkční, ale zastaralé. Když už je člověk má, tak není důvod nepoužít, ale pro nový nákup je určitě vhodné něco s procesorem F3 či F4, klasická deska je toto: http://www.rotorama.cz/ridici-jednotky/sp-racing-f3

Ad 4 - na 99% bude řídící jednotka dodána minimálně se starší verzí sw, takže upgrade firmware nutný, následně se nastavuje leccos, s připojením k PC je nutno počítat jako naprosto nutností. Mimochodem v seznamu uvedený bluetooth je dost zbytečný, připojení kabelem vesměs stačí.


A ještě poznámka k baterkám - doporučuji sady v provedení 4s, ne 3s.

Jinak si ale celkově myslím, že by ti prospělo se na některé věci podívat v reálu a trochu probrat osobně. On celý ten výběr dost zavání minimální zkušeností a přehledem, věci v něm nejsou vyloženě nefunkční, ale o optimu bych moc nemluvil. Ono je toho víc, třeba i vysílač - Turnigy 9X ve verzi s původním modulem je taky z oblasti "obsolete", novější i6 či i10 jsou dnes určitě rozumnější volba atd.

Děkuju za reakci. Jak píšeš "On celý ten výběr dost zavání minimální zkušeností a přehledem" - není to pravda, nezavání, já mám minimální zkušenosti a přehled! :-)
Potřeboval bych s někým zkušeným pokecat, kouknu na vlákno o kontaktech, třeba na někoho narazím.

Určitě se podívám na odkazy a zohledním tvá doporučení, jen mě trochu překvapilo 4S
- právě jsem u dost článků viděl "pro začátek raději volte 3S a ne 4S", tak jsem teď trochu na rozpacích :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 0:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: Týniště nad Orlicí
ondrascz píše:
@Boschek: Zacal jsem rozepisovat odpovedi k jednotlivym polozkam, nez mi doslo, ze bych vyskrtal vlastne uplne vsecko. Vybrane veci jsou tak rok az dva zastarale a nemaji vyznam ani jako startovaci pokus. Vim, ze ta odpoved pusobi dost negativisticky, ale rozepsat to by bylo jen dublovani temat probiranych vedle v "Mini H FPV quad 250" nebo jeste lepe zde.

Jen do mě, potřebuju se někam posunout - třeba až na startovní čáru :-)
Důležitý pro mě je, abych se vyvaroval většiny chyb ještě předtím, než začnu utrácet,
takže děkuju i za tuhle odpověď.

Jen nechápu, proč něčemu vadí, že je to rok až dva roky zastaralý ...
Auto bych si taky klidně koupil v tomhle případě nový, ale klidně i deset let starej model, když bych věděl, že tenkrát bezvadně fungoval
a to, že, když ho vyprodávají ze skladu, mu na funkčnosti neubralo.

Já nechci závodit, tudíž se nemusím držet dnešní špičky a hi-tech, mně stačí, že ty díky budou OK, jestli mě chápeš ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 0:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Dobra, co cekas? Doporuceny setup komponentu po komponente? Vzdyt jsem ti dal odkazy na zdroje, kde je to probirano dnes a denne. Tam se na ten start posunes snadno.

Cemu vadi rok az dva? No skoro nicemu, ale kdyz pouziji tvou analogii s automobilem, tak si neporizujes 10 let stary model, ktery tehdy bezvadne fungoval, ale Tatru 11 prestavenou na drevoplyn.

Nikdo te netlaci do hi-tech spicky, ale tve vybrane dily nejsou OK a stroj s nimi nepujde dobre naladit a nikdo ti s tim nepomuze, protoze se to uz strasne dlouho (rozumej treba rok) nepouziva. Nechci te od konicku odrazovat, chran buh, posledni dobou jsem par lidem pomahal prave s podobnym startem, ke kteremu se chystas, ale je potreba vedet, ze vyvoj za par mesicu poskocil obrovsky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 8:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: Týniště nad Orlicí
ondrascz píše:
Dobra, co cekas? Doporuceny setup komponentu po komponente? Vzdyt jsem ti dal odkazy na zdroje, kde je to probirano dnes a denne. Tam se na ten start posunes snadno.

Cemu vadi rok az dva? No skoro nicemu, ale kdyz pouziji tvou analogii s automobilem, tak si neporizujes 10 let stary model, ktery tehdy bezvadne fungoval, ale Tatru 11 prestavenou na drevoplyn.

Nikdo te netlaci do hi-tech spicky, ale tve vybrane dily nejsou OK a stroj s nimi nepujde dobre naladit a nikdo ti s tim nepomuze, protoze se to uz strasne dlouho (rozumej treba rok) nepouziva. Nechci te od konicku odrazovat, chran buh, posledni dobou jsem par lidem pomahal prave s podobnym startem, ke kteremu se chystas, ale je potreba vedet, ze vyvoj za par mesicu poskocil obrovsky.

No takovouhle odpověď jsem potřeboval, super, díky. Chtěl jsem vědět, jestli nejsem s komponentama mimo - a jsem :-)
Na FB jsem se samozřejmě hned dneska ráno vrhnul, máš pravdu, tam se toho člověk dozví nejvíc, protože jsou na FB lidi nejaktivnější.

To že vývoj jde brutálně dopředu už jsem taky během pátrání zjistil, ale právě mi je divný jedno:
přeci hodně lidí, co si postavilo copteru třeba před dvěma roky, nekupují každý půlrok nový komponenty ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 10:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Boschek píše:
...přeci hodně lidí, co si postavilo copteru třeba před dvěma roky, nekupují každý půlrok nový komponenty ...


To urcite ne, kupuji si je co 2 mesice, protoze je to ozembouch a stejne se to rozmlati :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2016 11:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Já bych to vysvětlil trochu přímočařeji. Opravdu si není nutno kupovat každou chvíli něco nového, sám mám doma pořád mimo jiné copter se starou deskou NAZE32 a regly ZTW12A, které pokládám za vyloženě problematické (stejně staré ZTW18A jsou "jen" zastaralé a jinak OK, ale ta slabší verze má i jiné mouchy). I přes tyto výhrady je to funkční a spolehlivě létající a vyhazovat/nahrazovat díly není nutné.

Otázka ale zní jinak - proč bych proboha měl stejné komponenty kupovat DNES do nového stroje, když modernější alternativy jsou jen mírně dražší (a někdy dokonce není rozdíl ceny žádný)?

Ty rady, co tu dostáváš, jsou primárně právě o téhle věci - když začínáš od nuly v listopadu 2016, tak začínej na úrovni druhé poloviny roku 2016. Neviděl bych jako nutné to hrotit do extrému, abys bral jen absolutní novinky, u kterých se dá očekávat i podpora následující generace firmwarů atd. (ač by to místy šlo), ale na druhé straně je nesmysl pořizovat věci, které jsou naopak někde na úrovni roku 2015 a omezení přinášejí už u dnešních věcí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 22:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Tak jsem se snad trošičku poučil a přidávám upgradovaný soupis součástek.
Počítám v něm ale s baterkama 3S (i když mám regly 20A, pro jistotu :o )
- můžete mi někdo vysvětlit, v čem tkví výhoda 4S?

Příloha:
fpv_quad1.png
fpv_quad1.png
[ 298.02 KiB | Zobrazeno 2486 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 22:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Boschek píše:
- můžete mi někdo vysvětlit, v čem tkví výhoda 4S?


Poleti to. Nikoli jen line popluje vzduchem. Baterky vem u rotoramy, maji ted velmi peknou akci na Acehe.

A zamyslel bych se nad vrtulemi. Fakt 3 sady na zacatek? Ne 10-20? Navic tech krehouckych Gemfanu? Ty praskaji, kdyz blizko nich hovoris zvysenym hlasem ;). Kdyz trvas na 2 listech, tak alespon KingKong 5040. Lepe vsak DAL T5040V2 nebo T5045C Cyclone.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 22:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Bydliště: Týniště nad Orlicí
ondrascz píše:

Poleti to. Nikoli jen line popluje vzduchem. Baterky vem u rotoramy, maji ted velmi peknou akci na Acehe.

A zamyslel bych se nad vrtulemi. Fakt 3 sady na zacatek? Ne 10-20? Navic tech krehouckych Gemfanu? Ty praskaji, kdyz blizko nich hovoris zvysenym hlasem ;). Kdyz trvas na 2 listech, tak alespon KingKong 5040. Lepe vsak DAL T5040V2 nebo T5045C Cyclone.

Díky. Rozhodně na dvou listech netrvám. A 5040 nebo 5045 mě taky napadly.
Já jsem chtěl být na začátek opatrnější (rozuměj pomalejší reakce quadry na pokyny), proto jsem volil 5030.

Potřebuju se s tím naučit nejdřív udržet ve vzduchu, pak pár manévrů.
To je to fakt na začátku takovej ozembouch a vrtule jsou v tahu po téměř každým pádu, že jich doporučuješ tolik?

A co ostatní komponenty - nějakej úlet nebo to bude chodit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 22:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Ostatni veci jsou v pohode. Doporucil bych PDB Diatone v7.3. Vestaveny LC filtr fakt funguje.

GF vrtule jsou vylozene spatne, co se tyka odolnosti. Kazdy pad = vymena vrtule. Kdyz zacnes s dvojlisty KK5040, tak to bude pohoda. Velmi jemne a citlive na ovladani a velmi odolne. Nebal bych se zacinat i na 3-listech DAL T5040V2. Kolegovi, co zacinal letat z nuly, jsem je doporucil a je spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 23:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
co říkáte na tohle?

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 23:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Integrace zajimava. Ale vzhledem k OSD rizenemu extra Atmelem, je to zastarale uz ted.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2016 23:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Vrtuli vem co nejvíc těch nikdy není dost. Čekat na vrtule je opruz. Ja jsem jich vzal na začátek taky malo. Chtěl jsem nejdříve zkusit jaký rozměr mi bude sedět a pak jsem byl rád že jsem mohl brat od kamaráda. Není problém během jednoho letani zlamat i 7 vrtuli. Pokud budeš létat sám tak se asi nebudeš tak hecovat, ale stejně se neztratí. Navíc jak na potvoru když dochází třeba pravotocivy, tak jaky myslíš že se zlomí.:-) Jinak teď létám 5045 ty od kamaráda byly právě GF 5030 a taky se s tím pro začátek dalo a dyl vydrzely baterky.

Baterky ja mam 3s i 4s. Začínal jsem na 3s i teď je létám pokud létáme třeba dírou od plotu a fakt maly skuliny, tak není kvadra tak jedovatá na plyn. Na 4s by to asi chtělo změnit křivku plynu a dát možná expo k tomu jsem se ještě pořád nedostal. Ale pokud chceš jen jeden druh baterií jdi rovnou do 4s a případně si pohrajes s krivkou plynu. Ja mam ty 3s z letadel ne že bych je k tomu nějak extra bral.
No jinak baterek taky není nikdy dost takových 5ks začíná být trochu uspokojivych. Pak už jsem je stihal i mezi lety dobijet. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 10:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
ondrascz píše:
Integrace zajimava. Ale vzhledem k OSD rizenemu extra Atmelem, je to zastarale uz ted.


Hele, nezdá se ti, že to občas už trochu přeháníš? V čem je jako omezení omezení při použití Atmel OSD - nastaví se jednou a do konce života copteru na to nesáhne... Určitě má smysl hlídat aktuálnost komponentů, které mají reálný vliv na let a funkci - dnes už tedy nebrat desky F1, ale F3 či F4, u reglů pak pokud možno verze s podporou Blheli-S atd.
Ale použití klasického Atmel OSD mě opravdu netrápí, ono upřímně v praxi úplně stačí zobrazení času a napětí a možná je leckdy nejpraktičtější OSD přímo v kameře (jako má HS1190).


Jinak k té otázce 3s-4s - ono je to při vyšším napětí především efektivnější s vyšší účinností... Větší dynamika letu je trochu zavádějící, když vezmu motor s vyšším kV a tříčlánek s o něco větší kapacitou, tak bude výsledek prakticky stejný. Ale menší proudy při vyšším napětí mají v účinnosti své výhody, a když se připočte to, že běžně dostupné motory pro racecoptery (třeba 2205/kV2300) lépe sedí právě k 4s verzi, tak prostě nemá příliš cenu se s tříčlánky zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz