Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 19:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 5.7.2014
Příspěvky: 111
Co je myšleno standartní rozměr FPV kamery jak je to vyjádřeno v mm ?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 13.06.2018 23:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
kuba12 píše:
Co je myšleno standartní rozměr FPV kamery jak je to vyjádřeno v mm ?


Ahoj,

standard rozměr bych bral u standard kamer :) - tedy třeba Swift V2, Runcam, Eagle 2, Foxeer Predator atd. Rozměr cca 28.5mm. Pak se obecně bere mini (cca 21.5mm) a micro (cca 18.5mm) - vše samozřejmě rozteč "šířka" bez adaptérů. (nebo třeba Nano na lítání doma). Vlastně veškeré běžné kamery třeba na Rotoramě.
Do KRYLa ideálně třeba Foxeer mini + adaptér. Zkoušeno všechny velikosti - teď jsme osazovali LongX Foxeerem micro a kamera je úplně schovaná před zničením nárazem. Stejně tak jsou i mini a právě standard. Verze micro je schovaná i, když se použijí ty úchyty "jen dírky" blíže směrem ven, čímž vznikne i víc místa mezi kamerou a stackem a kamera se dá naklonit do většího úhlu. Byl to jeden z hlavních cílů při koncepci rámu - ochránit kameru před nárazem.
Udělali jsme na to takový malý "promo" kde je použití různých velikostí kamer poměrně dobře vidět - obrázek níže.


iF


Přílohy:
arrow.jpeg
arrow.jpeg
[ 64.3 KiB | Zobrazeno 10139 krát ]

camera_mount.jpg
camera_mount.jpg
[ 58.67 KiB | Zobrazeno 10132 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.06.2018 23:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

nějaké foto kamarádova KRYLA LongX. Osadil to věcmi co měl, my mu dodali jen FC desku a osadili motory a ESC, zbytek si dělal sám. Níže setup se, kterým to lítá poměrně hodně kultivovaně. (lítá s tím freestyle).

SETUP:

Rám - KRYL LongX / uhlík 4mm
Motory - BrotherHobby Returner R2 2205 2600KV
ESC - HGLRC BS30A
FC - CL_RACING F4S V1.4
VTX - AKK F2
Antena - iFlight pagoda
FPV Cam - Foxeer Arrow Micro PRO
Baterky - Dinogy ULTRA Graphene 1300 - 4S
Vrtule - DALPROP Cyclone T5050C

Stavba bez problémů. Desku lítá s default PID - úprava pouze rates. Video z letu zatím nemám. FPV kameru bych osobně pro tento typ létání volil jinou - spíše velikosti mini.

EDIT:
Málem bych zapoměl na malý detail, který prý nikde jinde neviděl a dost ocenil, protože to prý hodně pomáhá. Je to taková maličkost, ale i v manuálu upozorňujeme jak správně osadit destičky pro VTX antény, aby to fungovalo. Jde o vybrání na vnitřní straně destiček pro konec pigtailu tak, aby se při utahování na rámu neprotáčel, když se k němu nedá dostat třeba klíčem, nebo často kleštěma :) (viz poslední obrázek).


iF


Přílohy:
2018-06-19 23.44.06.jpg
2018-06-19 23.44.06.jpg
[ 71.19 KiB | Zobrazeno 10032 krát ]

2018-06-19 23.44.25.jpg
2018-06-19 23.44.25.jpg
[ 73.29 KiB | Zobrazeno 10032 krát ]

2018-06-19 23.47.15.jpg
2018-06-19 23.47.15.jpg
[ 71.22 KiB | Zobrazeno 10032 krát ]

2018-06-20 00.45.09.jpg
2018-06-20 00.45.09.jpg
[ 51.01 KiB | Zobrazeno 10024 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 19:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

z prvotních zadání a testů, kdy ještě nebyla hotová finální verze KRYL 5" StandardX a testovaly se postupy na návrhy, druh a tisk samolepek se mi včera dostalo do ruky asi 5 ks samolepek od našeho výrobce.
Samolepky jsou komplet - přelepíte tedy jak spodek, tak i vršek spodní desky rámu. Jen mezitím došlo k trochu úpravě ramen a tak konec s motory nesedí přesně. Jen stačí "odstřihnout" tu část, kde jsou uchycené motory na "prvním" rozšíření ramen u motorů - tedy těsně pod motorem. (někteří výrobci to tak mají z výroby rovnou) a něčemu to nevadí. Druhá věc je ta, že na prvních verzích rámů nemusí stranově sedět odfrézovaný nápis na ramenech na spodu "KRYL a FPVM" pro, které mají samolepky výřezy. Jediné čemu to vadí, je že to odfrézované logo není vidět :)
Chci tím říct, že tu mám 5 ks kompletních, laminovaných a odolných samolepek, které dodáme k rámu zdarma, tomu kdo si rám stihne objednat, než dojdou. (cena komplet polepu je běžně 250 Kč). Cena rámu 388.- (jen připomínám)
Kdo by tedy chtěl mít níže vyobrazené samolepky k rámu KRYL StandardX LITE v balení zdarma, ať se nebojí napsat. Ten nejrychlejší si může i vybírat.

Jinak jak jsem zmínil, všechny tyto vzory jsou k mání za 250 Kč. Ideálně objednat rovnou s rámem vyhnete se tak poštovnému navíc. Samozřejmě je možné lepit i na uhlíkové verze, ale primárně je asi využijete pro LITE verzi KRYLa, kde ten materiál není pohledově v originálu tak pěkný jako uhlík.

iF


Přílohy:
WP_20180626_17_20_29_Pro.jpg
WP_20180626_17_20_29_Pro.jpg
[ 41.8 KiB | Zobrazeno 9895 krát ]

WP_20180626_16_51_10_Pro.jpg
WP_20180626_16_51_10_Pro.jpg
[ 78.61 KiB | Zobrazeno 9895 krát ]

ram.jpg
ram.jpg
[ 43.31 KiB | Zobrazeno 9894 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 8:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pokud jeste jsou tak bych si jeden vzal na test. Zrovna minuly ctvrtek jsme to resili na letisti a proste musim zkusit jak je to sklo odolne :-D

jak udelat objednavku ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 10:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Amper píše:
pokud jeste jsou tak bych si jeden vzal na test. Zrovna minuly ctvrtek jsme to resili na letisti a proste musim zkusit jak je to sklo odolne :-D

jak udelat objednavku ?


Ahoj,

z vlastní zkušenosti vím, že je odolné minimálně stejně jako čínský "uhlík". To opravdu není nějaká slepá marketingová masírka. Ještě se nám ho nikomu nepodařil zlomit (neříkám, že je nesmrtelný) - a viděl jsem s ním pár ran i na beton. Já s tím lítám docela rád, mám ho ve 4mm a protože je to za "pár korun" nebojím se s tím v rámci testů co vydrží blbnout.
Když jsme na začátku s tím nápadem udělat to z tohodle materiálu a to z důvodu ceny, jediný čeho jsem se bál, že to bude strašně těžký. Když se podíváš vejš do příspěvků - tak to není vůbec nic dramatického, leckdy to vychází skoro lépe, než jiné uhlíkové rámy. On totiž BG uhlík a 3K uhlík ze kterého dělají třeba Armattan, Rotorama a je z něho i KRYL je něco jako jablka a hrušky, ale to bych se opakoval.
Mám tady na stole ten 5mm spodek a ten fakt asi nic nezlomí, když o tom přemýšlím - podle mne je to, až moc. Ty 4mm bohatě stačí.
Co se týká objednávky. Jde to, už nějak i na webu - jen zvol verzi a "eshop" rozhraní bude brzy. Rámy jsou, takže následně hned odesíláme vč. samolepky. (není, už ta "lebkovaná" na obrázku s rámem).

EDIT - ještě poznámka - celé jméno do toho formuláře psát nemusíš. To si pak dohodnem v emeilech. Je to jen dočasné řešení a ten field je tak nastaven a nějak jsme to pro těch pár objednávek přes tenhle form nechtěli řešit, takže to tam i "bafne" v ang. Důležitý je funkční email, který zadáš - zbytek pak dohodnem.

Díky
iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
odeslano, jsem fakt zvedavej. Pouzivam letiteho Tyranta od Diatone ktery ma uhli extremne dobre dostaval za usi neskutecne, ted jsem dostavel na pokusy a blbnuti 4mm X210 z BG tak budu moct udelat prime porovnani :-D


Uvidime co to bude delat az ho parkrat uzemnim v plzenske FPV arene na umele trave :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 11:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

OK. Nechám Ti odpovědět, ať můžem zítra poslat.
No, jasný - dříve nebyla ta čínská klonovací tiskárna ještě tak výkonná a neprznili vše na co narazili. Krom toho originál Diatone je další z mála s vlastními nápady a koncepcemi s něhakou snahou udržitelnosti standardu kvality. U nich je jeden velký problém u jinak pěkných a dobrých rámů - neseženeš náhradní díly, nevím jak starší rámy, ale na Crusader-y vůbec. To je všeobecně známé a je to škoda.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
na Tyranta ma HK dily skladem ale jak rikam - zatim se me nepovedlo ho ani skrabnout. Je teda fakt ze litam slabsi motory (obyc Racestary 2205) ale kdyz jsem se preucoval z rovne kamery na sklopenou nebo ze 3S na 4S tak jsem ho nesetril. Vyschle pole (aku jsem nasel 10 metru od coptery :-D ) nebo asfalt pod arenou - vsechno jedno. Ale neda se porovnavat ram za $60 s ramem za $35

Po dovolene se chystam prejit na silnejsi motory tak uvidime (Racestary pujdou na laminat, pro zacatek :-D ) , jen doufam ze Tyranta neztratim nekde v poli sutru v Alpach

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 11:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
I kdyz ted me doslo ze tu skoro vsechno mam. Hmm, ze bych vyrazil na dovcu rovnou se trema strojema. Na Kryla by sla nahoru dobre nasadit (podle fotek) Runcam 2 HD


Uvidime jak rychle to dojde a bude cas to slozit :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.06.2018 21:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 5.7.2014
Příspěvky: 111
imagin píše:

Ahoj,

z vlastní zkušenosti vím, že je odolné minimálně stejně jako čínský "uhlík".
iF




Sklotextid je dost pevný už ho nějaku dobu litam taky.viewtopic.php?f=131&t=82081



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 7:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
imagin píše:
Co se týká objednávky. Jde to, už nějak i na webu - jen zvol verzi a "eshop" rozhraní bude brzy. Rámy jsou, takže následně hned odesíláme vč. samolepky. (není, už ta "lebkovaná" na obrázku s rámem).


Tak naokraj k vašemu webu... Objednávkový formulář na Kryl je sice až primitivní, ale jinak nemám principiální námitky, člověk vidí odkaz, vyskočí formulář, odešle a pak se dohodne mailem, proč ne :-)
Co mi ale hlava nebere je totální absence jakýchkoli cen atd. kolem armatanu, odkaz vede na stránku s tričkami atd. - tohle by bylo docela žádoucí doladit :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 7:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
odeslano, jsem fakt zvedavej. Pouzivam letiteho Tyranta od Diatone ktery ma uhli extremne dobre dostaval za usi neskutecne, ted jsem dostavel na pokusy a blbnuti 4mm X210 z BG tak budu moct udelat prime porovnani :-D


Tyranta mám taky - je super z hlediska odolnosti rámu (to je fakt nezničitelné), povedly se i ty ochrany motorů z plastu (existuje i model pro tisk), tohle je fakt super. Docela blbé je ale to na pohled "cool" velkoplošné rozvodné PCB - pro lepší motory hodně na hraně s dimenzováním, navíc jsem u Tyranta vždy trochu zápasil s rušením videa a podle mne to má zase souvislost s řešením vodičů na PCB. Momentálně docela uvažuji o kompletní "rozborce", zakončené vyhozením PCB a náhradou za klasiku - řekl bych, že by to mohlo být zajímavé.
Je to sice tady v tomto threadu offtopic, ale na druhé straně to možná ilustruje, jak velkou roli mohou hrát i zdánlivé maličkosti :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 10:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Kyryl dorazil a vypada to "zajimave". Absence cerne barvy je pomerne nezvyk :-) ale jinak super. Je to teda o neco tezsi (88g spodni plato, 120g komplet aj se spojmat) ale pro ucel na ktery to chci to nevadi.

A vyhoda bude ze nemusim resit kontakt cehokoliv s ramem :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 29.06.2018 10:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Amper píše:
Kyryl dorazil a vypada to "zajimave". Absence cerne barvy je pomerne nezvyk :-) ale jinak super. Je to teda o neco tezsi (88g spodni plato, 120g komplet aj se spojmat) ale pro ucel na ktery to chci to nevadi.

A vyhoda bude ze nemusim resit kontakt cehokoliv s ramem :-D


Ahoj,

a to ho máš polepenýho a nevidíš úplně design sklotextitu :)
Co se týká váhy, něco přidá samolepka, ale běžně se bez spojovacího materiálu (tak jak někteří kujóni rádi prezentují váhy svých rámů) se to pohybuje kolem 105g. Váhy osazných strojů s KRYLem 4mm sklotextit, které jsem měl po ruce jsou někde v příspěvku výše a není to nic dramatického - spíš příjemné překvapení.
Dej pak vědět, hlavně, až zalítáš a flákneš s tím. :) Ne, že to v maximálce s 2700KV pustíš na beton a řekneš, že to nic nevdrželo :lol: Ale i to je zkušenost a díky za ní.

Dik


Přílohy:
2018-06-29 11.40.16.jpg
2018-06-29 11.40.16.jpg
[ 68.32 KiB | Zobrazeno 9743 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz