Switch to full style
Máte svůj copter nebo stavbu/užívaní plánujete a chcete popsat jeho stavbu, úpravy, zalétaní, létání.
Odeslat odpověď

FPVmania XCLASS - HuSS

stř 09.01.2019 21:34

FPVmania XCLASS, HUSS 800mm

Ahoj,

pokud se citite na „velkou výzvu“ rádi Vám ji zprostředkujeme - zkuste být mezi prvními, kdo ji "ochutná".

Trvalo několik měsíců, od návrhu po schválení, vyřezání, kompleteci, komunikaci s dodavateli, konstruktéry, vyrobci atd. než jsme sestavili nejmenšího z rodiny FPVmania XCLASS – HUSS 800.

Cesta byla trnitá – XCLASS je poměrně velmi mladé odvětví a informace a hlavně produkty pro tuto verzi FPV Drone Racing po Evropě prostě nerostou.
Sehnat veškeré komponenty a vykomunikovat v USA dodávky věcí, které snad nikdy do Evropy neposílali nebylo úplně jednoduché.

Nechci se zde úplně rozepisovat co je XCLASS – to najdete tak trochu na našich stránkách, nebo prostě na Google.
Podstatná informace, je ta, že FPVmania má vlastní produkt pro tuto kategorii, zde v ČR a velmi brzy v našem eshopu naleznete komplet všech odzkoušených komponent, vč. vlastního rámu!!! abyste mohli být mezi prvními v ČR a Evropě, kdo si s tímto „gigantem“ proletí.

HUSS 800 je rám XCLASS katergorie ryze vlastní koncepce a FPVmania jej bude dodávat nejen do ČR.
Zcela jistě se budeme soustředit na postupném vývoji této verze – jejím vylepšováním, laděním, upgrady apod.

Zde představujeme první testovací verzi k letu (další info bude následovat), kde jsme použili pouze testovací materiál – originál je samozřejmě z kvalitního karbonu, včetně ramen atd.

Setup zde popíši v následujících příspěvcích, nicméně jedná se v této verzi o 80 A regulátory, 5000 6S baterie, vrtule min 13x12 palců. V tuto chvíli čekáme na dodání veškerých součástní a zvolení nejlepších z nich.

Věříme, že velmi brzy zde sestavíme team pro XCLASS Drone Racing a nenecháme si tak USA utéct o nějakou další katgorii dál.

První foografie níže– brzy uvolníme produkty k sestavení tohoto rámu na našem eshopu!!! Rám je připraven, až do kategorie 1200mm.


(znovu zde žádám o shovívavost – na stránkách FPVmania je pouze úvodní intro do problematiky XCLASS, veškeré produkty se připravují k „uvolnění“, stále probíhají přípravné a testovací práce, nicméně toto je funkční a hotový produkt. Jakékoliv informace Vám zde rádi zodpovíme. Cena zákl. rámu není úplně přesně stanovena, ale....)
Práce bylo moc a ještě stále je, ale zkuste ocenit „průkopnictví“ v celku novém odvětví a my Vám rádi poradíme a pomůžeme - zkušností, už jsme posbírali celkem dost. I tento příspěvek, zcela jist dojde gramatických i formálních změn :))


Veškeré postřehy nám návejte psát na naše info.

A proč zrovna HUSS? Odpověď naleznete po uvolnění produktu na eshopu FPVmania,. Zkusíte si tipnout na náš email info@fpvmania.cz? Kdo se přiblíží zlevníme 1000 Kč ze standard ceny základu rámu HUSS. Pospíchejte, až uvěřejním nápovědu bude sleva jen 500 Kč ;)

FPVmania HUSS 800 Comming Soon...

Byla vytvořena FB skupina věnovaná výhradně katagorii XCLASS
Přílohy
huss_1.JPG
huss_2.JPG
huss_4.jpg
huss_5.jpg
P1010014.JPG

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

úte 15.01.2019 13:25

Motory pro HUSS

Pro porovnání s rámem Armattan Gecko. Je to menší verze motorů - 41xx. Osazují se i 52xx (např T-Motor F1000)

iF
Přílohy
huss_motor.jpg

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

ned 20.01.2019 21:16

HuSS Motor Mount 41xx - 52xx - Final Version

Na Xtý pokus sladěný motor mount (2mm 3K uhlík) vč. svorek z PET-G Carbon materiálu, tak aby vše sedlo a hlavně drželo. Na fokách jsou vidět i "nohy", které mají usnadit stabilitu při startu a přistání u podvěsu pohonné baterie. Funkčnost, tak, aby zaklaply, tak jak mají byla otázkou asi 15ti verzí :) - toto je momentálně námi nabízena verze k ramenům 25x25mm profilu, jak karbon, tak AL.
Šrouby budou o 5mm kratší a budou samozřejmě použity samojistné matky (zde nejsou, protože osazení vyžaduje neustále používat nástroj k utažení :))

Zveřejnění k prodeji se blíží - stále nemáme správnou odpověď na můj dotaz - co znamená název HuSS - a stále odpověď ponechávám za -1000 Kč z ceny rámu :)

iF
Přílohy
2019-01-20 19.58.56.jpg
2019-01-20 20.02.29.jpg
2019-01-20 20.04.21.jpg
2019-01-20 20.46.02.jpg

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

stř 23.01.2019 21:07

S Master AirScrew 13x12x3

Snad to nejlepší ve vrtulích čím lze XCLASS osadit. Jen to výpalné státu a ČP při příchodu z USA na naše hranice je na nich "mínus".... :?
V dalších obrázcích pak náhled na testovací "Rear Plate" a mountu pro XT90 (tištěný PET-G Carbon) a mountu (tištěný FLEX) pro systém Frsky R9 a jejich IPEX antény.
Zadní destička bude i verzi 2x XT60 pro nadšence na osazení 12S (cenově zatím zcela mimo real pro ČR ).
Svět dohání mílovými kroky to, v čem kategorii XCLASS zaspal (pomalu i známé firmy začínají vyrábět i 12S (dokonce 14S) komponenty, jak PDB, motory a ESC, ale stále je to v plenkách, je nutné hledat a ceny jsou opravdu "nehorázné"). Vše připrarvujeme i pro tuto variantu, ale teprve čas ukáže.. Motor kolem 100 USD / kus, si u nás stále ještě své příznivce hledá :)


S tou nápovědou ještě vydržím. :wink:


iF
Přílohy
2019-01-23 17.13.44.jpg
2019-01-23 17.14.03.jpg
2019-01-23 18.32.29.jpg
2019-01-23 18.32.42.jpg
Naposledy upravil imagin dne čtv 24.01.2019 0:31, celkově upraveno 3

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

stř 23.01.2019 23:59

Možná to není škoda že svět zaspal protože rána tímhle HustýmSuperStrojem bude fakt bolet. :mrgreen:

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

čtv 24.01.2019 2:50

blembondo píše:Možná to není škoda že svět zaspal protože rána tímhle HustýmSuperStrojem bude fakt bolet. :mrgreen:Ahoj,

já se obávám, že by to, už ani nebolelo :) Jen baterka se kterou to v tuto chvíli máme připravené k testům v letu váží skoro 1 Kg (přesně asi 920 g).
Je třeba si uvědomit, že to opravdu není na hraní. Je to "posun" někam dál min. o jeden level, každého kdo, už se skoro nudí lítat klasický freestyle s 210kou a má pocit, že, už skoro vše umí. (což je sice paralela, ale jinak holý nesmysl)
Zrychlení strojů ve špičkovém provedení je kolem 1s na 150 km. I cena na, kterou se v současné době šplhají komponenty (věřím, že brzy klesnou, ale i tak to není na nákup na BG "za pár") eliminuje klientelu, která pokukuje po kopiích světových výrobců na čínských shopech a porovnává ceny setů, zda jsou a nejsou v akci. A asi je to dobře. Ona i 210ka umí nasekat na obličeji, prstech, popř. majetku pěknou paseku a, když vidím jak někdo testuje "směr otáčení motorů" na stole s vrtulema a zároveň se v poslední chvíli dokud má "všech deset" dotazuje obdobných "profesionálů" na FB skupinách jak má směr otočit, nemám slov a v duchu doufám, že ten člověk nemá zbrojní průkaz. (i proto prodáváme kompletně nastavené sety 5 a 6 palců, vč. nastavení vysílače - ROL - Rozbal - Odarmuj - Leť).
Masový prodej "všem za nejvíc" je sice super (každý výrobce i prodejce by měl jásat), ale není to, vždy ta jedině správná cesta s dlouhodobou perspektivou.
V USA XCLASS praktikují, už drahných pár měsíců a stává se tam z toho poměrně protlačovaný fenomén v FPV Drone Racing. Lidi v reálu sledují letící "copteru". Závody tak mohou sledovat lidi z tribun, bez nutnosti mít na očích FPV brýle. A o tom vše je. (o penězích). Já se jen nepřestávám divit tomu, že i Čína opravdu zaspala. Ve skrze komunikujeme s USA (Australie, GB...) a jen vyjímčně výrobci z Číny. A to jak v materiálu, tak komponentách. Pomalu se probouzejí, ale třeba ve výrobě rámů (až na pár zoufalých pokusů, "za nic co nejvíc peněz") stále tápou a evidentně neví jak s tím naložit.
Naštěstí máme svého osvědčného dodavatele uhlíkových komponent, který pro nás vyrobí třeba právě ramena v kvalitě 3K uhlíku, ale nepřejte si vidět co nám dorazilo během testovacích dodávek, od cíňanů, kteří si nás nikde "vygooglili" a nabídli své "the best" produkty...klidně sem zájemcům dám foto.
XCLASS kategorie má, již od začátku velmi přísná pravidla, která se den ode dne "utahují" (prostě američani) - mimo jiné, to, že se do ní počítají rámy od min 800, až po max 1200 mm rozměru od motoru k motoru (bráno obdobně jako rozměr např 210ek).
V USA, už Vás nepustí k závodům XCLASS pokud nesplňujete veškerá kriteria pro létání s těmito stroji. Všichni piloti z USA musí mít licenci AMA. (obdoba našeho UCL)
Mají tam povinnost "skrytí" veškeré elektroniky brané ze specifických úhlů pohledu - regulátory tedy nesmí být na ramenech, atd atd.
Podstatné je - měla by to být především zábava, potažmo koníček a obdobně jako v ostatních činnostech - vždy je to jen o lidech :) - a XCLASS je téměř vším úplně jiný a lidé zůstávají stejní.

iF

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

čtv 24.01.2019 18:01

No fakt je, že to je jistý "zvrat"... Coptery pro FPV létání v "race stylu" (tedy fakt létání, ne blbuvzdorná automatizace ala DJI) se delší dobu vesměs zmenšovaly a odlehčovaly, což bylo kladem i z hlediska bezpečnosti a samozřejmě to prospívá i ceně. Já třeba měl první racecopter s 5inch vrtulemi ve velikosti s roztečí motorů něco kolem 265mm, dneska je to našlapané i na 200mm při hmotnosti o 30-50% menší, ve výsledku se drží energie na reletivně přijatelné výši i přes růst rychlosti. A navíc si na blbnutí i ven běžně beru modely roztečí pod 100mm, kde je riziko ještě řádově menší.
Skok s více než 800mm je docela divočina a docela mě děsí představa podobného stroje v rukou některých lidí. Moc mi není jasné, jak řešit certifikace - UAV to hmotností není, automaticky to také nelétá aby se to tam posunulo z této strany, tak co s tím? Certifikáty typu německého DMFV jsou zase spíš o obecných znalostech a žádná bariéra to není. No uvidíme...
Mimochodem to tvrzení, že je AMA obdoba ÚCL je nesmysl, AMA je jejich modelářská organizace, nikoli státní orgán - v podstatě obdoba SMČR. Rozdíl je v tom, že AMA na sebe po dohodě s orgány státu jako FAA bere některé aktivity certifikací atd., podobně jako výše zmíněné německé DMFV, ale pořád to zůstává "modelářským svazem", ne organizací typu ÚCL.

Jinak co je HuSS netuším, já mám přirozeně asociaci na "hussy", což je slušně řečeno "pochybná ženština" (spíš ve smyslu "nestyda" než vyloženě "kur.a") :lol: :lol:

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

čtv 24.01.2019 18:49

Já bych se masového rozšíření takových "hraček" :lol: mezi amatéry moc nebál. Jak bylo zmíněno, nejdřív to odfiltruje tou finanční náročností a přestože třeba (nejen) vrtulníkáři jsou ochotni vlomit desítky tisíc do svých strojů, tak nevěřím, že se tohle u nás moc chytne, přestože bych imaginovi přál za snahu nějaký ten zájem. Navíc je potřeba vzpomenout crashe a tady taky nevěřím, že to co vydrží třeba ty 210, že vydrží tito obři. Už jenom ty baterky... Jako abych se přiznal nebýt tohoto vlákna, tak ani nevím, že něco takového existuje. Samozřejmě jsem potom na YT našel závody, freestyle a tak. Ona ta kategorie opravdu nějaký ten pátek existuje, akorát asi hlavně v USA, tam mají všechno větší. :lol:

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

čtv 24.01.2019 20:05

Ono by zase z druhé strany těch crashů nemuselo být tolik... Když si vezmeš okruh jako https://www.youtube.com/watch?v=ystqIIaaHxU , tedy fakticky velký ovál, tak to zvládnutelné i při vysokých rychlostech lépe, než to, co se děje třeba v DRL. Tam když se mrkneš na videa, tak jasně dominují rány škrtnutím o branku, "vylepšené" případně o překážky z "efektního" místa k létání (tunely a tak).
Fyzika se nedá ochcat a tak to vždycky bude mít větší setrvačnosti, což povede k tomu, že i v "top" provedení budou obraty pomalejší než u klasické 210mm a nároky na pilota spíš menší.

Průser vidím spíš v nutnosti poctivější přípravy a údržby, co jsem viděl v reálu, tak i někteří naši fakt hodně dobří piloti racecopterů jsou v tomto dost problematičtí a je vidět, že úplně nejlepší "modelářský background" prostě nemají. Obávám se, že Xclass bude chyby v tomto trestat více...

A jedna věc, kterou by si člověk musel zkusit na vlastní kůži (tady teorie či YT videa úplně nepomůžou) - přijde mi, že xclass bude sice mnohem lepší zážitek pro diváky, ale paradoxně pro pilota přes FPV brýle zážitek spíš poklesne :-( Přes brýle jaksi velikost vidět nebude, zato jistá "lenivost" velmi silně. Ale to by se muselo zkusit v reálu :lol:

Edit - mimochodem s tou cenovou bariérou si nedělej moc iluze... Ono to bude drahé v provedení pro "top závody", ale pro běžné létání to zas takový hardcore není - 4 motory 4114 máš za 80USD, regly v podstatě stejné jako do "mrňat", jen se musí hlídat podpora 6s, FC, FPV a RC vybavení úplně stejné. Rám se dá udělat z Al profilů i po domácku, nějaké návrhy se najdou. Dražší bude jen pohonná baterka, ale ani to nebude vyloženě nedosažitelné a pak vrtule, ale proti mnoha jiným modelům to zas tak drahé nebude.
Jasně, jakmile by někdo začal uvažovat o hardcore variantě 1200mm na 12s, tak to už pak bude cenou někde hoodně jinde :lol: :lol: :lol:

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

pát 25.01.2019 13:04

Ahoj,

nedá se, než se vším souhlasit. Díky tomashr za upřesnění AMA - nenašel jsem vhodný příměr SMČR mne nenapadlo. Opravovat to tedy nebudu, když jsi uvedl na pravou míru.

Jinak jen letmo k těm dalším Vaším postřehům za, které moc díky.
K velikosti a praktičnosti - osobně nejvíc lítám 5" - přijde mi to ideální v poměru váha/výkon. Mám rád spíš "plachtivé" lety, kdy po různých loopech a ubrání rychlosti to neletí k zemi jak cihla, ale udržuje to nějakou dráhu. Tam je i velmi citelný rozdíl mezi X a longX (dle mýho). Třípalce co jsem měl mne úplně nenadchly a abych se přiznal, s GECKEM lítá spíš kolega. Mám tu samozřejmě osazených pár našich 6tek, ty si beru málokdy. Lítám, vždy mimo lidi - jen lehký testy dělám za barákem, kde mám bezpečný pruh pole.
Dělám to z důvodu toho, že mne nebaví se s nikým dohadovat, že ho točím, nebo ohrožuju. V hale vůbec nelítám - občas nějaký ruiny s nějakým 5ti palcem "otloukánkem" a tam taky nikoho moc nepotkáme. Naprosto chápu snahu o co nejmenší a nejlehčí model.
Racing nelítám.

K HuSSu.
Lítání s ním opravdu vyžaduje trochu jinou techniku - jak říkáš fyzika se tam projevuje opravdu "syrově". Každým dnem nám dorazí 12S PDB a pak, už ho, tak jak je hotový pustíme do vzduchu, tak přiložím nějaký video.
Samozřejmě si nemyslím, že by to byla nějaká "masovka" - američeni to dělají opravdu hlavně pro peníze, protože se do toho sype dost peněz a potřebují tedy diváky a jak víme i např.z NHL dokáží tomu přizpůsobit téměř vše.
Co se týká pádů - osobně si myslím, že to bude dost problém. S tím prostě padat úplně nemůžeš - zase fyzika - páka od konce ramen směrem ke středu je extrémně velká a násobeno váhou a rychlostí destruktivní. I proto jsme upustili od kovových svorek a vyvinuli si vlastní verzi z PET-G Carbon tisku, který je pevný, pružný a je takovou pojistkou, aby nedošlo k úplnému rozlámání plat. Verze 2 bude s platem 3mm min na spodku, ale ani to nebude záruka, že to vydrží vše.

Už musím běžet, tak kdyby jsem něco opoměl pište. (a omluvte možné překlepy - nyní pospíchám) - díky

Jo a k názvu - nemůžu poradit (musel bych omezit slevu na 500), ale neee, není to tak :). Je to odvoozeno ze zcela jiného významu a kdo jen torchu zná naší "politiku" mohl by se přiblížit. ;)

iF

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

ned 27.01.2019 23:43

HuSS - Lože pro 80A ESC + 1000uf / 35v ESR kondenzator (capacitator)

Ahoj,

Ač se to nezdá, protože se v této kategorii jeví místa na komponenty dost, umístění ESC nějak rozumně je docela problém. Důvodů je několik - jsou nepoměrně větší, člověka to nechává neobezřetně chladným a úplně moc nepřemýšlí nad prostorem, neboť se uklidňuje, že je ho dost a v neposlední řadě, tyto regulátory jsou osazeny silnějšími kabely - 16, leckdy 14 AWG, což samozřejmě ztěžuje manipulaci a pájení.
Nikdo to řeší osazením na ramena, vršek rámu apod. Šli jsme cestou umístění do "přízemí" tak, aby se dalo letovat přímo na PDB, pro které je v tomto "podlaží" vyhrazené místo - a to místo jediné, aby silnější kabeláž neudělala z letování noční můru.
Aby se regulátory osazovaly snadněji připravili jsme pro ně lože z 3D tisku materiálu PET-G Carbon a to, vždy 2x ESC na jedné straně v co nejpřijatelnějším úhlu ke kabeláži z motorů (vedeno v profilu ramen) a zárověň k PDB. Viz foto níže.
(kondenzátory jsou osazovány dodatečně - v originálu těchto ESC nejsou. Na vstupu PDB bude další)

IF
Přílohy
2019-01-27 22.30.32.jpg
2019-01-27 22.29.13.jpg
2019-01-27 23.38.19.jpg

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

stř 30.01.2019 20:18

Konečně osazena elektronika..

Ahoj,

dnes z GB dorazila poslední novinka kterou jsme chtěli stroj osadit - PDB na 12S. Takže elektronika je komplet a v obrázích osazená. Spodní plato PDB a střední bude zbytek.
Výška dovoluje stack 30mm spodku a 25mm středu - k hornímu platu.
Momentálně to bude osazeno, tak ja plánujeme a je vidět na fotu (nahoře pak ještě, VTX, kamera a R9 FrSky přijímač) . To zelené jsou 3D tisk FLEX průchodky na ochranu kabeláže.
FC deska je CL Racing F4S, kterou standardně používáme a jsme s ní veeelmi spokojeni.
A co se mi moc líbí, řešení LED rozvodů na multifunkčním boardu od Rotoramy. Pěkný, dobře vymyšlený, za pár korun a dost to usnadní "kabeláži". (board červený barvy - umí toho opravdu dost - viz odkaz)
Takže - dnes a zítra nějaký to letování a max o víkendu zálet. Až něco naletujem přidám další foto - uvidíme jak se to vejde (jde hlavně o ESC a PDB)
Jinak - vše je osazováno do testovacího rámu - hodně, už zažil, tak neberte v potaz škrábance apod :) - ve finále půjde stejně možní k zemi, aby se ukázalo co vydrží.

EDIT:
Nějaký progres v pájení :)
Zatím vše vychází jak má. Ty dlouhý "camfoury" co koukají je přímé napájení FC desky - jinak PDB je skvělý - má obrovský prostor pro pájení těhle silných vodičů a velmi rozumně osázeli kontakty, tak, aby seděly klasicky na rozvržení motorů. (není pravidlem).
Ačkoliv PDB disponuje BEC na 5, 12 atd V, už z něj nebude asi nic napájeno (alespoň v tuto chvíli myslím). Vše vezmeme z FC, kterou jak zmiňuji budem napájet napřímo. Pro tuto variantu je pak třeba ještě upravit nastavení v ButterFlight (BetaFlight), tak aby se správně zobrazovaly hodnoty napětí. (určitě se k tomu ještě vrátím, až se k tomu dostanem).
Zatím se tedy vše krásně vejde a vypadá i pevně (musím se pochválit - omlouvám se ;)). Poslední foto...

EDIT2
Až sem přidám příspěvek s foto připojení FC, osazení kamery, VTX, přijímače atd (nejspíš dnes) zvěřejním nápovědu - poté stáhnu "odměnu" na 500 Kč. O nic nejde- jen to zkuste ;)

Rádi bychom k 1.2 vypustili final verzi - tedy zvěřejnili na eshopu, tak, aby se dalo zakoupit. Věřím, že drtivá většina chápe, že nedáme do prodeje dříve, než si budeme jistí, že zvolené komponenty spolu fungují a, že fungují s rámem. Jen vývoj rámu a jeho součástí trval několik měsíců poměrně intenzivní práce, každý díl (nejvíce pak 3D tisk) je otázkou 3-10 testovacích kusů. Skloubit komponenty, které téměř nikdo nezná, nevyrábí, oslovit dodavatele atd nějaký čas bohužel taky trvá - a stojí řády desítky tisíc. Stejně tak je nutné následně ty věci na eshop "nandat" , nastylizovat - a to ideálně s nějakým popisem a fotkami.
Chci tím říct, že i pro nás by bylo ideální do týdne začít "vydělávat" na prodeji a uspokojit zákazníka - ale realita je jiná. Prostě, když začínáte od nuly, tak se tomuto postupu nevyhnete.
Reaguji tím na prostoduché výlevy na nejmenových CZ FB skupinách o tom jak "nic nemáme" a jak to trvá apod. Je zajímavé, že, když sdílíte informace na zahraničních FB skupinách, či forech snaží se lidé spíš pomoci a ve většině případů reagují pozitivně, či konstruktivně.
Dále je pak zajímavé (resp. ryze české), že ti největší "chytráci" se rekrutují z řad těch, kteří se v jiných příspěvcích ptají co je to "těch 4 eS u baterií).
Jsem rád, že toto forum si stále udržuje úroveň a tzv "hejrtry, troly atd) zde netrpí. I proto se snažím Vám podat co nejvíc informací, aby jste se mohli účastnit vývoje a v neposlední řadě nekupovali "zajíce v pytli". Stále jde o zábavu - a ačkoliv něco stojí, nedělejme z toho něco, co by nás mělo stresovat. ;)


Díky


iF
Přílohy
2019-01-30 17.50.05.jpg
2019-01-30 17.51.22.jpg
2019-01-31 00.02.56.jpg
2019-01-31 00.16.08.jpg

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

ned 03.02.2019 2:27

HuSS - vkzřísení

Ahoj,

již včera se podařilo dokončit a zhruba nastavit, flashnout ESC, FC a zhruba FC nastavit (ButterFlight).
Nic nezačmoudilo - což je nejdůležitěhší. Jen mám pocit, že trochu "smrdí" jeden motor, ale nechce se mi ho úplně honit bez vrtule, aby nebyl chlazen. Takže se ještě uvidí.
Jen pár fotek z finalizace - další asi, až v pondělí - kolega má pro foto lepší cit :).

Stále se jedná o "prototyp" verzi materiálu - prodejní, finální verze je samozřejmě komplet z 3K uhlíku. LEDky jsou také jen na test - finální verze má mít delší pásy na ramenech.

Na test raději "kameru za pár" :) Pro "promo" máme v hlavě speciální umístění pro RunCam 3S. Mohlo by to vypadat zajímavě.

Shop je na HuSS(e) skoro připraven - problém mám jen s tím, že v tuto chvíli nemáme pořádné foto komplet rámu v uhlíkové verzi, takže každým dnem jej nejspíš pustíme s tím, že následně doplníme a prozatím doplníme stívajícími.

V eshopu budou veškeré komponenty k tomu, aby jste mohli minimálně tuto verzi sestavit a nakoupit na jednom místě otestované věci. Od motorů, až po několik druhů vrtulí pro XCLASS!

A máme tu nápovědu za 500 :) (od této chvíle je to jen -500 z rámu HuSS)

Jeho šéf, kdyby se fenoménu FPV dožil, by mohl ušetřit 50% za FPV brýle ;)

iF
Přílohy
2019-01-31 21.38.00.jpg
2019-02-01 00.04.26.jpg
2019-02-01 00.25.57.jpg
2019-02-02 23.45.55.jpg

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

ned 03.02.2019 2:46

Abych nezapoměl...

Ahoj,

ještě jednu "vychytávku" resp. dvě jsme do HuSS(e) přidali. Ta jedna je, jak je z fotek vidět, pouze "designová" a v celku k "ničemu" - jedná se o spodní motor mounty, kdy jejich komlet a vyříznuté odlehčení tvoří název rámu.
Ta druhá je příjemnější.
Bottom Mount je osazen zalisovanými matkami, což výrazně usnadňuje montáž a i lépe vypadá. Stejně pak bude osazeno střední plato (na těle se počítá se šrouby vedenými od spoda - na našem prototypu to tak není - důvod je jednoduchý a bude vysvětlen na eshopu).
Rám bude standardně osazanem těmito matkami, při nákupu zvlášť, bude volba možná při objednávce. Lze zakoupit i bez těchto matek a použít samojistné matky.

iF
Přílohy
mount_FV_PS.jpg
2019-02-02 19.38.24.jpg

Re: FPVmania XCLASS - HuSS

úte 05.02.2019 1:54

HuSS ve vzduchu...a v celku zpět na zemi.

Ahoj,

dnes počasí dovolilo, motor co úplně nevoněl jsme opravili a proběhl zálet. Dávám jen pár foto - kameru nemá smysl ani zapínat, než se sladí PID. Mimochodem - jsou úplně jinde, než nastavuji u 3,5 a 6 palců - zcela jinde, nepohybují se ani kolem "mé běžné křivky". Myslím, že minimálně den dva bude trvat, než to bude OK.
Hover bez problémů (samozřejmě bez modů :)) - což znamená, že i vrtule jsou OK.
Ze standardně používaného DSHOT600 (1200) jsem přešel na Multishot. Povypínal všechny filtry a Dterm LP filter postahoval nekam k 65. Motory se prostě dost hřály.
Minutáž na 5000 6S bude max 4 minuty jen opatrného letu. S full throttle tak 2. To ještě upřesním, protože full to dnes nebylo. Ale letí, přistává a dá se řídit. Dosed na podpěrný nohy je super, baterka se neválí po zemi a stojí to jak na podstavci :)

iF
Přílohy
P1010002.JPG
P1010005.JPG
P1010006.JPG
Odeslat odpověď