Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 192 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2015 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
graup15 píše:
Já už tu Nazu mám docela prokouklou....a FlyAway je z 99% dané obsluhou.


Jiste, ja jsem tim chtel naznacit ze problemy APM v 99% pripadech jsou taky obsluhou. Muzeme tak maximalne diskutovat o tom zda clovek ktery se zamota do APM by se nezamotal nebo nemel problem s obsluhou.

Vzhledem k tomu ze vetsina lidi co ma problem s APM resi veci jako neznalost anglictiny nebo naopak pozadavky na ktere nedorostli zkusenostma (system - jeste to neletelo ale musim si nastavit full auto mission) a v par procentech je to diky pouziti nejakeho pofiderni kombinace hw/software.

APM pouziva hafo lidi a pokud by tam byl zasadni problem tak se na to uz prislo.

I kdyz je pravda ze Nazu taky doporucuju - pokud o tom nekdo nic moc nevi tak kit F450 s Litkou je optimum. Je to funkcne omezene takze clovek ma mensi sanci udelat blbost, muze nastavit doporucene zisky, nemusi resit optimalizaci pohonu.
Pro takove lidi je proste kit lepsi nez skladani copteru. Skoda ze nekdo nedodava neco podobneho i s APM (toho Phantom like Cheersona neberu)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2015 19:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
APM používa napr. Solo a Iris, len tá cena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2015 19:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Solo a Iris jsou cenove a urcenim jinde nez zakladni set F450 ktery jsem myslel.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2015 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Ampere naprosto souhlasím a je to většinou i tak s tou nazou. A dost se mne to potvrzuje i na fóru. Hodně lidí si myslí že to jen poskláda a bude lítat jako bůh. Druhá věc je práce s počítačem, ten copter se musí nastavit. Sám jsem pronikal do tajů apm cca rok a něco taky spadlo většinou vlastní blbosti. A za třetí hodně lidí ani nechce číst ten návod (a to Google dokáže hodně pomoci) i když nakonec stejně musí.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: úte 15.12.2015 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
jamesgsf píše:
Ampere naprosto souhlasím a je to většinou i tak s tou nazou. A dost se mne to potvrzuje i na fóru. Hodně lidí si myslí že to jen poskláda a bude lítat jako bůh. Druhá věc je práce s počítačem, ten copter se musí nastavit. Sám jsem pronikal do tajů apm cca rok a něco taky spadlo většinou vlastní blbosti. A za třetí hodně lidí ani nechce číst ten návod (a to Google dokáže hodně pomoci) i když nakonec stejně musí.


Vidíš...a jsme u obecných principů. Je to tak, jak kluci píšete.
Mám už na další létající..tentokrát , ale (folding) stroječek 80 % vybavení. A právě myšlenka dát tam Pixhawk je velmi silná. (Nazu do zásoby mám taky..kdyby se něco nedařilo :-)
A na rozdíl od Bzukyna to nebude takový děsný bordel drátů :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2015 14:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
graup15 píše:
:-)
A na rozdíl od Bzukyna to nebude takový děsný bordel drátů :-)

Hod foto na inspiraci :)
6 hodin sem se to snazil ucesat,vysledek v podobe padu se vcera dostavil...klepavka v3m :oops:
Takze zase znova... :mrgreen:
/pokratil sem to moc a pri rozloženi sem uškub esc :|


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2015 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tady máš foteček dost..
viewtopic.php?f=148&t=70531


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 11:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
graup15 píše:
Něco ti poradím...osaď si jednu kopterku Nazou ať máš s čím létat a nebude tě srandit,že nelítáš.

No vzhledem k počasi je na forhontě Blade nano FPV po schodech do ložnice..
K tomu sem si objednal Q250 s CC3D,takže studuju vlakno.
.
A to odpružení pod APM mám tak měký,že tam ta deska setrvačností plave..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
No to taky není dobře, musí to být tak akorát, když to uložení bude hodně měký tak se to bude zase hybat a bude to vyhodnocovat blbosti. To není dobře. Opravdu se mne zatím nejlépa osvědčilo toto http://diydrones.com/profiles/blogs/3d-printed-anti-vibration-mount a to jsem toho vyzkoušel opravdu hodně od moongelu přes různé bumbery, gumičky a špunty do uší. Toto má opravdu nejlepší výsledky.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 17:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Kdyby Bzukyn chtěl, tak se mi tu jeden kus v podstatě toho samého, co odkazuje jamessgf válí a klidně přenechám (měli bychom oba být z Prahy, kdyžtak SZ). Princip stejný, dokonce zcela identické modré silentbloky, jen můj exemplář je ze sklolaminátu, ne tištěný.
K dokonalosti odpružení je navíc nejlépe ještě pod APM přilepit závažíčko, při větší hmotnosti celku to tlumí lépe, dokonce jeden podobný úchyt, který jsem dřív měl, to měl rovnou jako součást dodávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To závažíčko není špatný nápad, protože koeficient tlumení = hmotnost x pružnost. Z tohoto hlediska vycházejí nejlépe rámy typu QAV kde je "špinavé" a "čisté" patro na silentblocích. Baterka potom svojí hmotností výborně tlumí. Já mám Pixhawk natvrdo a vibrace v podstatě nulové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jo ta baterka je tam (na čistém platě baterka) dost důležitá. Je to dost znát na obrazu kamery když tam je či není.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 18:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
Příloha:
vibrace.JPG
vibrace.JPG
[ 66.3 KiB | Zobrazeno 8512 krát ]

tomashr píše:
Kdyby Bzukyn chtěl, tak se mi tu jeden kus v podstatě toho samého, co odkazuje jamessgf válí a klidně přenechám (měli bychom oba být z Prahy, kdyžtak SZ). Princip stejný, dokonce zcela identické modré silentbloky, jen můj exemplář je ze sklolaminátu, ne tištěný.
K dokonalosti odpružení je navíc nejlépe ještě pod APM přilepit závažíčko, při větší hmotnosti celku to tlumí lépe, dokonce jeden podobný úchyt, který jsem dřív měl, to měl rovnou jako součást dodávky.

zatim dík za nabídku,mrkni na bzuktara jestli by se to tam vešlo.Mám to na těch samejch gumičkách,ale obráceně napružený.Strčim tam kousek tenký hadičky.
V grafu celá ta vibrační křivka plave,takže...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2016 11:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.1.2016
Příspěvky: 1
Zdarec lidi
Jsem nezkušenej s nastavenim adru desky.Mam problem rozhejbat svou quadrocopteru.Použil jsem od tud všecky navody.Jen jednou se miji podařilo roztočit.A to při kalibraci reglu.

PS:Jsou tu nejaci plzenaci ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ArduPilot - obecné informace
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 21:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Jsem z plzne apmko jsem sice nenaladil poradne ale do vzduchu to dostat dokazu. Kdyztak napis

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 192 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz