Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2015 12:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.7.2012
Příspěvky: 21
Vyhnout se potenciálním čínským klonům z AliExpressu apod. Já objednával CC3D Atom z fpvmodel.com, kamarád taky a bez problému. Na Hobbykingu bych se toho taky nebál (u názvu mají OpenPilot authorized). Jak říkám, u mě všechno zafungovalo na první dobrou, bez problémů a složitostí, takže doporučuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 11:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.9.2015
Příspěvky: 30
Bydliště: Hradec Králové
Ten na "fpvmodel.com" vypadá úplně stejně jako z "aliexpress.com"/"ebay.com"/apod., jen je dražší ... na "hobbyking.com" vypadá aspoň úplně jinak, ale je teda ještě dražší + pošta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Sice nelze nic garantovat, ale opravdu nevím o jiném typickém problému CC3D klonů než o problému s bootloaderem. A to byl problém spíš jen dočasný už před nějakou dobou, tuším někdy v době, kdy Openpilot přecházel na verze z řady 14 to měnili a čongové hned nereagovali.
Nicméně i tohle se dalo vyřešit více postupy, sám jednu desku, kde jsem na to narazil mám dodnes v bezproblémovém užívání. Dnes už by to měly mít klony vesměs v pohodě.

Nechci se nikoho dotknout, ale podle mě hodně potíží těchto desek je spíš na straně uživatele - neznalost, problém v PC daného člověka atd. Realisticky si je třeba uvědomit, že CC3D i NAZE32 pořizované samostatně jsou zařízení spíše "kutilská", není to instantní řešení, které bude vždy šlapat komukoli (jako je třeba u větších copterů DJI NAZA).
Ono to chodí velmi často dobře, takže to může vypadat jednoduše, ale riziko tu zkrátka je...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 12:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, spytam sa trochu OT: neda sa flashnut OpenPilot do Flip32+/ Naze32? Ked sa da napalit ClenFlight do CC3D aj do Flip32+, reku ci to nejde oboje aj s OpenPilot-om...
Vdaka.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 14:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
ddano007 píše:
Chlapci, spytam sa trochu OT: neda sa flashnut OpenPilot do Flip32+/ Naze32? Ked sa da napalit ClenFlight do CC3D aj do Flip32+, reku ci to nejde oboje aj s OpenPilot-om...
Vdaka.


OpenPilot nejde a asi nikdy nepůjde. U LibrePilota po oddělení vývoje určité náznaky možnosti rozšíření tímto směrem jsou, ale asi to ještě chvíli potrvá, zatím to ale dostupné není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
tomashr píše:
OpenPilot nejde a asi nikdy nepůjde.


Ale jdi ty brepto :wink:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Akorát poslední modifikovaný FW o kterém já vím, má asi rok a půl, možná víc...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2015 16:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Sorry, ale pokud pro tobě odpověď "ano" znamená "jde to s prehistorickým nestandardně modifikovaným fw", tak pro mne je tato odpověď synonymem pro "nejde to"...

Počkal bych si ale na LibrePilot, tam skutečně zřejmě do budoucna nejde vyloučit ani oficiální podporu některých alternativních desek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2015 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
Nebudu se hádat, protože do jisté míry máš pravdu, ale: na tuhle modifikaci jsem narazil asi před rokem a půl, ale protože mě to nezajímalo, tak jsem to dál nesledoval. To ale nemusí znamenat, že od té dobynevznikly nějaké další. Druhá věc je ta, že nešlo o nějaký pokoutně zpatlaný fw. Sice ty změny asi nebyly úplně oficiální, ale dělal je jeden z vývojářů OP (pokud si dobře pamatuji). Kdyby fungovalo fórum OP tak bych tě pro více informací odkázal tam, ale takhle holt musím být za blbce :mrgreen:

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2015 9:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Já o tvé informaci nepochybuji, ono se dělalo leccos. Jenže zkrátka u Openpilota došlo spíš k přituhnutí a poklesu ochoty něco podobného řešit, před pár měsíci to vyvrcholilo tím současným rozštěpem, ze kterého vzešel na jedné straně Librepilot a na druhé Taulabs.
Sám jsem hodně zvědavý, jak se to celé usadí, případné oživení portu i na NAZE32 je jen jedním z více možných dopadů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: sob 12.12.2015 17:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
malé zvíře píše:

Hej, toto video som tiez nasiel, ale tot vsjo. Toz som zvedavy, ako to dopadne s LibrePilot. Zatial skusim zapasit s CleanFlight-tom; zatial CleanFlight vyhrava :mrgreen:
Diky vsetkym za info.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 16:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
TO "mmaki"
Tak jsem si s tím nastavováním CC3D hrál celou sobotu - neděli, se stejným výsledkem.
Jen pro informaci, jedná se o "Spedix CC3D Flight Controller", viz - http://www.banggood.com/Spedix-CC3D-Fli ... 77491.html
Bral jsem ho z důvodu možnosti přímého připojení satelitních přijímačů DSMX, bez různých DoDo zapojení.
Mimochodem to přpojení a jejich načtení funguje perfektně.

V podstatě můžu v základu a "Basic" nastavit co chci a vše se mi uloží.
Ale jak Zvolím možnost konfigurace "Advance", tak po uložení a restaru jednotky je opet zvolená volba nastavení "basic"
Nevím, možná něco dělám špatně.

Taky jsem zkusil nahrát do jednotky Cleanflight, nabo Librepilota, ovšem s nulovým výsledkem.
V ŘJ jednotce je bootloader v4 a FW někdy z roku 2015.
Jak se ale pokusím nahrát některý z výše jmenovaných, tak mi prostě přestane fungovat připojení přes USB a jednotka se už s PC nespojí - USB se nenačte a to mám všechny potřebné ovladače.
Ani nechtějte vědět, kolik času jsem strávil tím, abych tam dostal zpět původní bootloader.. :(
Naštěstí se mi to (po dlouhé době) podařilo a jednotka funguje tak jako původně.
I když na první pohled a dle uváděných parametrů by to mělo být CC3D, tak to asi není tak docela pravda.
Zavedení loaderů CC3D pro cleanflight, nebo i Librepilota, bezpečně odstřelí komunikaci přes USB.

Je hodně různých verzí CC3D a nějaké odlišnosti tam prostě jsou..

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 15:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.9.2015
Příspěvky: 30
Bydliště: Hradec Králové
Úplně jsem se natěšil na CC3D Atom z hobbyking, ale maj ji jen mimo EU = vychází nad 22€, takže půjde přes celnici = další poplatky (a nemám s tím dobré zkušenosti).

Koukal jsem tedy, co za řídící jednotky mají v EU:
# HobbyKing Multi-Rotor Control Board V3.0 (Atmega328 PA) (EU Warehouse)
# HobbyKing™ KK-Mini Multi-Rotor Flight Control Board 36x36mm (30.5x30.5mm) (EU Warehouse)
# AfroFlight Naze32 Acro FunFly Controller (EU Warehouse)
Vy co se v tom vyznáte, když to porovnáte s CC3D Atom OpenPilot Flight Control Board Authorized (Horizontal Pins). Co zvolit? Plán je 250tka bez žádnejch spešl věcí. Prostě jen pohodlný lítání a hlavně snadný nastavení :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
xy.zt píše:
Úplně jsem se natěšil na CC3D Atom z hobbyking, ale maj ji jen mimo EU = vychází nad 22€, takže půjde přes celnici = další poplatky (a nemám s tím dobré zkušenosti).

Cena je 19,99$. To je pod limitom. Cena poštovného sa do ceny tovaru neráta. Zahŕňa sa až do výpočtu DPH.
Myslím, že na túto tému je tu vlákno. Stačí si ho pozorne prečítať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 21:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.11.2012
Příspěvky: 260
Bydliště: P 5 Košíře
Mám na cestě Eachine racera.prolejzám,ale openpilot .org mě vyhazuje.Nějak se nemůžu dohledat co a jak jsou vlastně letové mody.Může mně někdo nakopnout na nějakej popis,prosim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CC3D a openpilot
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 22:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
bzukyn píše:
Mám na cestě Eachine racera.prolejzám,ale openpilot .org mě vyhazuje.Nějak se nemůžu dohledat co a jak jsou vlastně letové mody.Může mně někdo nakopnout na nějakej popis,prosim?


U copterů třídy 250 se režimy jako znáš u APM nepoužívají. V podstatě vždy musíš řídit, žádný position či altitude hold, jde jen o to, jak moc je to hodné... Na jedné straně je režim ATTITUDE, který drží horizont a jde jen do omezeného náklonu. Na druhé straně je režim ACRO/MANUAL, kde se řídí pořád. A někde uprostřed je RATTITUDE, který se v podstatě do cca 50ti procent výchylky knyplu chová jako ATTITUDE a při větší výchylce přejde do divočejšího manévru.
Kombinací je samozřejmě víc, ale pro první orientaci stačí to výše uvedené.

Připojuji screenshot s jedním reálným nastavením režimů - první je "hodný", třetí je divočejší (ale ne plné acro), druhý pak něco mezi.
Příloha:
Screen Shot 2015-12-17 at 16.27.18.png
Screen Shot 2015-12-17 at 16.27.18.png
[ 96.07 KiB | Zobrazeno 2518 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 286 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz