Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 790 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 16:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Jojo je to 2.4Ghz na těch 100mw. Když dám příjmač na jednu stranu a GPS na druhou, tak myslím nebude problém :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 16:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Urcite by neuskodil vodivy stit pod GPSku. Je to obecne reseni ktere zlepsuje prijem GPS protoze ji do toho mene keca elektronika zespoda a prej se i neco odrazi. Ja mam desku na ktere mam GPSku polepenou alobalem (efekt je ale spis psychologicky, u tebe by to byt poznat mohlo)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 16:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2014
Příspěvky: 16
OK2BUH píše:
Samozřejmě mám lowpass, bez toho by to nešlo vůbec. Taky jsem měl velký problém s přijímačem od T9X, tomu jsem nakonec musel dát na vstup SAW filtr 2,4 GHz.



Aky lowpass? Aky ma utlm na 1500MHz? Aky vykon tam ziaris?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 16:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Stínění rozhodně ano, to dávám vždycky. Dříve se prodávaly buchtičky mufiny v takových staniolových kalíšcích, to bylo na to ideální, ale už jsem to dlouho neviděl. Při tomto přebytku satelitů se doporučuje odstínit i prostor do elevace 10 stupňů. O několik satelitů přijdem ale zabrání se pozemnímu rušení. Ty satelity nízko nad obzorem tam stejně zavádějí nepřesnost vlivem refrakce, tak se doporučuje u této GPS nastavit v konfigu ignoraci pod 10 stupňů. U běžných GPS se dává 5 stupňů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Jojo, uvidím... mám teďka rozpracovaných hodně projektů, které chci dát přes zimu dokupy... tak snad se dostanu i k pořádnému otestování GPS :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
andree píše:
Aky lowpass? Aky ma utlm na 1500MHz? Aky vykon tam ziaris?


Lowpass je tovární a má 35 dB, měřil jsem to a Číňan výjimečně nekecal. S jinou GPS problém nemám (bez lowpassu jsem měl).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 17:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2014
Příspěvky: 16
OK2BUH píše:
Lowpass je tovární a má 35 dB, měřil jsem to a Číňan výjimečně nekecal. S jinou GPS problém nemám (bez lowpassu jsem měl).



no si radioamater, takze odpoved by mala byt trocha viac podrobna... A verim ze dobry lowpass ti pomoze.

Lowpass je tovarny a ma 35dB to je velmi nepresna odpoved... Pri akej frekvencii ma utlm 35dB? Aky utlm ma pri 1550MHz? Aky utlm ma pri 2400MHz?

Toto je problem skoro kazdeho FPVckara co pouziva 1.3GHz. A da sa to riesit uplne vyborne. Staci dobry lowpass na TX a potom to s GPS nema docinenia...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
No když myslíš... Kup si ten modul a když předvedeš, že zahlcenou aktivní anténu umravníš lowpassem na TX, tak ti ho zaplatím. :) Ale změříme výkon za tím lowpassem, aby to nebyl jen útlumový článek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 19:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2014
Příspěvky: 16
OK2BUH píše:
No když myslíš... Kup si ten modul a když předvedeš, že zahlcenou aktivní anténu umravníš lowpassem na TX, tak ti ho zaplatím. :) Ale změříme výkon za tím lowpassem, aby to nebyl jen útlumový článek.


uz ho mam objednany :-D

Lowpass ktory pouzivam ma utlm:
1240MHz - 1.7dB
1550MHz - 29dB
2400MHz - 42dB


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Toto je ten můj lowpass, je tam i charakteristika. Měřil jsem to a zhruba to tak odpovídá. Lépe už to asi udělat nejde.
http://www.ebay.com/itm/1-2g-1-4G-Low-Pass-Filter-LPF1400-SMA-plug-to-SMA-jack-1-2ghz-1-4ghz-HiModel-/130913925085
Mám tady hodně jiných GPS a žádná nemá problém, jenom tato. Bez lowpasu mají problém samozřejmě všechny. Objednal jsem NEO M8N s pasívní anténou tak počkáme až dojde. Pevně věřím, že to bude dobré. Ti co mají video na 5,8 MHz takové problémy neznají. Leda, že by jim ČTU změřilo parazitní produkty, to by se divili, Číňani tam žádné lowpassy nemají. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 19:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2014
Příspěvky: 16
OK2BUH píše:
Toto je ten můj lowpass, je tam i charakteristika. Měřil jsem to a zhruba to tak odpovídá. Lépe už to asi udělat nejde.
http://www.ebay.com/itm/1-2g-1-4G-Low-Pass-Filter-LPF1400-SMA-plug-to-SMA-jack-1-2ghz-1-4ghz-HiModel-/130913925085
Mám tady hodně jiných GPS a žádná nemá problém, jenom tato. Bez lowpasu mají problém samozřejmě všechny. Objednal jsem NEO M8N s pasívní anténou tak počkáme až dojde. Pevně věřím, že to bude dobré. Ti co mají video na 5,8 MHz takové problémy neznají. Leda, že by jim ČTU změřilo parazitní produkty, to by se divili, Číňani tam žádné lowpassy nemají. :)



No a presne o tom som pisal... Mas uplne zly filter... Teda co sa tyka filtracie GPS. Tento filter ma na 1550MHz utlm len nejakych 12dB, co je malo... Staci ti spravny filter a bude to fungovat. Aktivne GPS anteny pouzivam. Nemaju problem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Pěkný filtr je viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
OK, připouštím, že ten dělící kmitočet mohl být níž i za cenu většího průchozího útlumu. Ale jak vysvětlíš, že žádná jiná GPS nemá problém i když ji nalepím přímo na vysílací anténu a tato má problém metr daleko? Kdyby nějaký produkt padal do pásma Glonassu, tak bych to chápal, ale proč by spadly i americké satelity? Vydrž než mi dojde ta nová, potom budeme pokračovat v bádání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 21:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.8.2014
Příspěvky: 16
OK2BUH píše:
OK, připouštím, že ten dělící kmitočet mohl být níž i za cenu většího průchozího útlumu. Ale jak vysvětlíš, že žádná jiná GPS nemá problém i když ji nalepím přímo na vysílací anténu a tato má problém metr daleko? Kdyby nějaký produkt padal do pásma Glonassu, tak bych to chápal, ale proč by spadly i americké satelity? Vydrž než mi dojde ta nová, potom budeme pokračovat v bádání.


Ved aj ja cakam az mi pride ten UBLOX ktory mas teraz....

Mozno je tam okrem aktivnej anteny este nejaky prezosilnovac a zahlcuje ho potom kazdy ruch...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nové GPS UBLOX
PříspěvekNapsal: čtv 16.10.2014 9:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tak potom dej vědět jak jsi dopadl. Předzesilovač je přímo v té anténě a řekl bych, že má zbytečně velký zisk. Zkoušel jsem dát paralelně k tomu konektoru lambda/4 odlaďovač na 1280, nepomohlo ani trochu. Z toho se dá usoudit, že je to zahlcené už před tím. Anténu jsem nechtěl odlepovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 790 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 53  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz