Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1711 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 15:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Cekam az dojde a koukal jsem ze i par dalsich lidi to porizuje takze si myslim ze by to chtelo vlakno na sdileni problemu a zkusenosti.

Cekam az dorazi HKPilot32 a k tomu i hobbyking verze PX4 optical flow tak uvidime co to bude delat

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 12:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2011
Příspěvky: 9
Kdyžtak dej vědět o té HKPilot 32, taky na ní mám zálusk, ale nevím jestli se vyplatí. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 15:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Co znamena "vyplati" ? Cenove vychazi srovnatelne s ostatnima klonama , levnejsi je treba RTFHawk za $99 ale kazdy prd se pripocitava. Tady je par veci v setu takze cena vychazi cca stejne a s HK uz mam zkusenosti.

A jestli se vyplati ohledne kvality letu ? To se dost blbe porovnava, pro me je dulezite ze MPNG skoncilo 8bit vyvoj, APM na 8bitech uz taky narazi na limity HW a tak je 32bit jasny smer. A tak jsem hledal neco za rozumnou cenu ale s nativni podporou v ramci APM

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 16:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2011
Příspěvky: 9
To jsem napsal dost hloupě, "vyplatí". Těch 100e +- je můj cenovej limit pro řídící jednotku. Tak mi jde spíš o ty letový vlatnosti a funkce. Popravdě multicopterům zatím moc nerozumím, ale jde mi o to aby zvládl letět podle waypointů, kroužit kolem bodu, a poměrně přesně držet výšku. Časem bych taky rád zabrousil k FPV s OSD, tak aby zvládla i toto. No a celkově bych byl nerad kdyby by mi pak copter spadl někomu na hlavu, tak bych rád i nějákou tu spolehlivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jsi si vedom ze letani drzeni vysky, letani podle waypointu a krouzeni okolo bodu rozhodne neni zacatek ale spis pokrocile ovladani kdy musis mit copteru nastavenou tak aby vse drzela presne i bez korekci ?

Osobne myslim ze hawk bude tudle uroven davat bez problemu ale zjistil jsem ze to neni jen o ridici jednotce ale i o GPS, motorech, regulatorech, vhodnosti kosty k danemu motoru atd....

Ohledne spolehlivosti - kdykoliv muze neco odejit ale pokud chces mit nadeji ze to nepujde hned na budku tak Y6 nebo octo copter je nutnost

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 17:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2011
Příspěvky: 9
Tak jo díky moc za rady, budu nad tím přemýšlet, a až se něják rozhodnu ohledně celkové sestavy pro copter, tak to sem na fórum napíšu komplet, jestli jsem náhodou někde neudělal blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 18:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Já myslim, že než nováček na ty limity 8bit APM narazí, tak už bude mít postavený několikáty stroj. Určitě je to už pokročilé ovládání a chce to čas než si člověk na něco takového, jako pustit copter po waypointech, troufne, ale...
Stavět octocopter nebo Y6 na začátek by bylo poměrně dost náročné, protože tématika multirotorů je hodně obsáhlá (tedy hlavně pro ty, kteří nemají s jinými rc modely předchozí zkušenosti). Z pohledu nováčka, který v takové situaci byl a pár měsíců zpátky stavěl quad, bych to rozhodně nedoporučoval.

Všechno se může porouchat a je mnoho závad, se kterými půjde i octo copter na záda, ale ta pravděpodobnost (s předpokladem kvalitní stavby) bude mnohem menší, než že s tím člověk sekne protože se teprve učí lítat. Takže pokud nechceš, aby to někomu spadlo na hlavu, lítej tam, kde lidi nejsou.

A jestli tedy vzít Pixhawk? No nebude to nejjednodušší cesta, už kvůli ohodně menší základně uživatelů než např. u APM a řešení případných problémů bude při nejmenším složitější, ale ano, budoucnost se jistě bude ubírat tímto směrem a až desku uživatelé budou kupovat více, ty už ji budeš mít v malíku. No anebo taky ne, protože obtížnost řešení problémů tě jako nováčka odradí a v lepším případě koupíš RTF řešení nebo zvolíš jinou desku a v horším případě vzdáš celé coptéry.

Já jsem si Pixhawk nevybral před pár měsíci a nevzal bych ho ani teď i když už nějaké zkušenosti, byť jsou miniaturní, mám.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pokud Pixhawk pro zacatecnika tak se to chce obrnit trpelivosti a umet anglicky :-)

Je pravda ze ted udelal APM hodne pro to aby se dali stroje litat i bez studovani dokumentace a traveni mladi nastavenim ale stejne to chce trochu vedet.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2011
Příspěvky: 9
No anglicky jakž takž umím, a programování jsme minulej semsetr taky měli. Hlavně mám kamaráda co je programátor v C#. Ale mě jde hlavně o to samostatný navádění. Aut na ovládání, letadel a helikopter jsem měl za život dost, i když nikdy nic moc extra. Ale u copteru mě láká právě to, že bych mu doma zadal body, na spodek dal gimbal s gopro a on mi to letěl nasnímkovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
I APM tohle umí. Není potřeba nic doprogramovávat.
Jak to naplánovat je tady. Přijde mi to hodně user friendly.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2011
Příspěvky: 9
Ty návody vypadaj dobře, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 22:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
C# se používá pouze pro programování softu co je na PC resp.jedne z jeho verzi. Samotná deska je v C++

Nechci vypadat jako ze te podcenuju ale jeden semestr programování asi stacit nebude takže pocitej s tím co uz je hotovo.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
j.s píše:
I APM tohle umí. Není potřeba nic doprogramovávat.
Jak to naplánovat je tady. Přijde mi to hodně user friendly.


To vypadá velmi zajímavě ;). Asi více prostuduji svůj Pixhawk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 8:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
HKPilot32 dorazil i s flow modulem. Akorat premejslim zda to zalitnout na starym copteru a nebo rovnou na novym.

Asi zacnu tim starym

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pixhawk / HKPilot32 / RTFHawk
PříspěvekNapsal: pát 31.10.2014 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Mě doma čeká origo Pixhawk s veškerým příslušenstvím (opticalflow, airspeed) na novou quadru, která je ve výrobě! Pak si s tím hodně začnu hrát a budu dávat spoustu postřehů atd. Už aby byla quadra hotová (připravuji formu na vakuování spodního patra. Bude to takové komplexní řešení s minimem šroubků :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1711 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz