Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 16:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ja pri premotorovanem copteru vzdy skoncil u tohodle reseni :

- nastavit ESC na plny rozsah vysilace
- sundat rozsah na vysilacce
- jednotku nechat nacist novy rozsah

Tim padem jednotka davala maximum nizsi a posunulo se to

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.02.2015 16:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 227
Bydliště: Nenalezeno!
Todle jsem opravdu nečekal je to masakr :-D myslel jsem, že to spíš neutáhnou. Jsou tam motory: dys 2300kv, regly emaxy 12a, gemfanky 5x3. Bez baterek a videa 316g( a video váží prd to má 360g s copterou) mám tam batekrku 1.3 a s 2.2 to nebylo o moc lepší - střela, tak na 30% vis

_________________
Phoenix, DX6i, Futaba T8FG, Win-rc 450 DFC, T-REX 550e Fb
Copterky :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.02.2015 11:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ja bych vzdy zacal vetsi baterkou - az se dostanes na treba 40% tak to muzes resit krivkou. Pokud teda clovek opravdu nechce zavodni raketu ale nevim zda i v tomdle pripade lze ten prebytek vykonu uzit.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.02.2015 16:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Zenderat píše:
Todle jsem opravdu nečekal je to masakr :-D myslel jsem, že to spíš neutáhnou. Jsou tam motory: dys 2300kv, regly emaxy 12a, gemfanky 5x3. Bez baterek a videa 316g( a video váží prd to má 360g s copterou) mám tam batekrku 1.3 a s 2.2 to nebylo o moc lepší - střela, tak na 30% vis



Ještě si zkontroluj v záložce "receiver" jestli máš "Throttle EXPO" na nule (jak tam máš expo na plynu tak pak nemusí nefungovat thr_mid).. Ale je to divné, jiná funkce na posun středu plynu není.. Můžeš to zkusit zadat přímo v záložce "reciever" položkou "Throttle MID" . Ještě se mrkni co máš zadané v záložce "Configuration" v položkách "Minimum Throttle", "Middle Throttle" a "Maximum Throttle" ty hodnoty mi sem opiš.. Pak jdi do záložky "Reciever" a tam mi opiš od kolika do kolika us ti chodí kanál plynu a kolik to ukazuje když dáš páku plynu na 50%.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 9:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2008
Příspěvky: 145
ja jsem krivku plynu potreboval posunout nahoru. thr_mid = 61 a expo mam taky /ne ve vysilaci/ a funguje to v pohode. tak myslim ze thr_mid < 50 by melo zafungovat tez. s expem se mi lip ridi vyska pri malych vyskach ;]
mam jakejsi blok litat vys, plizim se na zahrade mezi stromama a musim davat bacha na ohnute haluze. za 5-6 minut letu nalitam cca 600metru, davam 3 baterky na ex.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 11:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Tak já jsem už byl se svým cleanflight 1.71 ve vzduchu, o spíš jsem jen visel a zkoušel reakce copteru. Proti nastavení CC3D v klasickém mode to je docela o smažení mozkových závitů, ale tak nějak jsem to dal. Už jsem myslel , že to fakt nedám, hlavně s tím rozsahem plynu to byl boj, ale díky příspěvkům výše se to podařilo. Ještě zkusit nějak nastavit PIDy a snad to bude OK. :D

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 12:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
ST píše:
Tak já jsem už byl se svým cleanflight 1.71 ve vzduchu, o spíš jsem jen visel a zkoušel reakce copteru. Proti nastavení CC3D v klasickém mode to je docela o smažení mozkových závitů, ale tak nějak jsem to dal. Už jsem myslel , že to fakt nedám, hlavně s tím rozsahem plynu to byl boj, ale díky příspěvkům výše se to podařilo. Ještě zkusit nějak nastavit PIDy a snad to bude OK. :D


Tak hlavně že se podařilo, ještě párkrát se v tom pošťouráš a už to budeš znát nazpaměť :wink: .. Jinak co se týče toho nastavení PID tak tam je funkce Autotune, ta se za letu aktivuje, deska začne cvičit s copterou na místě, dělá prudké změny a přitom upravuje nastavení regulátoru a hledá optimální nastavení.. Myslím že tmx s tím má zkušenosti tak by nám sem mohl napsat návod na provedení Autotune. Abych se přiznal tak jsem to zatím nezkusil jelikož se toho trochu bojím :lol: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 12:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jelikož mám klasický přijímač PPM tak mám zatím jen možnost AUX1 na 5ch. Tady mám arming motorů. Pokud bych chtěl ještě přepínat profily PID nastavení a autotune, tak bych asi musel ještě min. jeden dva dráty na ch6 a 7 asi dodat . :?

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 13:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Zkoušel jsem na svoji 250tce nastavit do 2 profilu nastavit PIDy podle tmx a jeví se mi to lepčí. Ale je to jen o viseni a přesunech v místnosti. Po přepnutí profilu je potřeba ještě nastavit AUXy v modech, jinak jsem neodarmoval motory.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 13:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Takže zatím poslední 3 profil nastaven na SPARKY setting looptime 2500. Chová se to nádherně kultivovaně prostě paráda. Zatím to tam nechám. :D


Přílohy:
sparky_looptime2500.jpg
sparky_looptime2500.jpg
[ 43.05 KiB | Zobrazeno 2520 krát ]


_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 13:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Já tam mám zatím PID 3 a jsem s tím spokojen, teď jsem to ještě trochu poladil a chystám se na letiště to trochu otestovat, pak sem hodím screenshot z nastavení PID.. Taky jsem udělal nějaké změny v PID pro GPS tak doufám že to neuletí :lol: . Ta zima mě pěkně štve už aby bylo léto a člověk se mohl na letišti roztáhnout s NB a ladit celé odpoledne :wink: .. Jo a looptime mám na 1700..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 14:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Chci se ještě zeptat, když budu chtít použít tento přijímač http://rcstudio.cz/prijimace-futaba/113-frsky-tfr4-sb.html s SBUS pro Futabu. Budu potřebovat nějaký invertor mezi NAZE32 a Rx ?

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 14:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ano pro Sbus je potřeba invertor, stačí jakýkoliv, i doma zbastlený funguje. Třeba tento http://autoquad.org/wp-content/uploads/2012/06/SBUS_Inverter.png .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 18:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Potřebuji pro NAZE32 full tedy s kompasem a baro nějakou GPS. Co používáte ? Stačí Ublox Neo 6M ? Díky.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.02.2015 18:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Oficiální zdroje doporučují tyto dvě http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__55558__Ublox_Neo_7M_GPS_with_Compass_and_Pedestal_Mount.html http://www.ebay.com/itm/RY825AI-18Hz-UART-USB-interface-GPS-Glonass-BeiDou-QZSS-antenna-module-flash/181566850426 ale teoreticky by mělo fungovat cokoliv co zvládne NMEA či Ublox protokol..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz