Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 645 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2015 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj pri trosku prudsim otaceni kolem svisle osy vlevo i vpravo de hexacopter nahoru. Co mam upravit? Asi nejaky zisk? Ktery? Jinak zisky mam na vychozich hodnotach, ted nevim na jakych sem v praci na mobilu. Jinak se to chova asi dobre, litam zatim jen v GPS modu.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 1:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Wormsnake píše:
Ahoj pri trosku prudsim otaceni kolem svisle osy vlevo i vpravo de hexacopter nahoru. Co mam upravit? Asi nejaky zisk? Ktery? Jinak zisky mam na vychozich hodnotach, ted nevim na jakych sem v praci na mobilu. Jinak se to chova asi dobre, litam zatim jen v GPS modu.

Mě tohle dělala Naza taky a nikdy se mi to nepodařilo úplně eliminovat. Zkus zvýšit vertikální zisky nebo zmenšit reakci na yaw, ale pak se nebudeš moct otáčet tak prudce.
Kdyby to bylo opensource, hledal bych v kódu informaci, odkud se bere mixovací poměr toho, jak mají jedny motory přidat a druhé ubrat. Ale v Naze nic takového neupravíš, protože tam prostě nic takového editovatelné není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: sob 07.03.2015 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj,

No asi jsem Vam Vsem zapomel podekovat za rady ktere jsem od vas obdrzel.
Tim vam tedy vsem moc moc dekuju bez vas a precteni celeho tohohle 200 stankoveho vlakna bych to asi nezvladl tak hladce.


Tak to zvyseni vysky pri otaceni sem vyresil, dle rad dt tim dekuju. Ale kdyz ji roztocim kolem svisle osy (udelam par otacek na maximalni vychylku kniplu), tak odpluje do strany je to normalni? Pri plnem GPS signalu, napada me ze pri rychlem otaceni jednotka nemuze zpresnovat GPS pozici vodorovne polohy pomoci akcelerometru protoze se prudce toci. Nebo je to blbbost?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 0:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2011
Příspěvky: 130
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 15
Bylo tady nedavno zmineno prudke otaceni kolem svisle osy. Ja tenhle problem nakonec resil na vyslaci pomoci expa, nebo polovicnich vychylek.

Ale v souvislosti s tim jsem si vsiml jednoho problemu. Kdyz jsem mel kvadrokopteru s kamerou a letel jsem kupredu, kamera proste stabilne smerovala kupredu. Pak jsem konstrukci predelal na hexakopteru (stale NAZA s pohonem E300 na ramu flame 550). A ted kdyz letim kupredu, kopera se jakoby koleba v yaw smeru sem a tam. Neni to nic vyrazneho, ale na zaznamu to pak vypada blbe.

Druhy problem, ktery s tim muze souviset je, ze kdyz otacim kolem svisle osy doleva, je stred otaceni cca ve stredu koptery. Kdyz ale tocim doprava, je stred otaceni jakoby nekde az v ose vrtule praveho motru (c.6).

Nevim, kde by mohla byt pricina a kterym smerem se vydat k odstraneni predevsim toho kolebani. Myslenka je zvysovat yaw zisk a pripadne snizovat zakladni zisky. Teziste je uprostred, ale hmota je rozlozena nerovnomerne = kamera je vystrcena dopredu a baterka ji naopak vyvazuje vystrcenim smerem dozadu. V tehle souvislosti mne napada, ze by mozna nemel mit shodny zisk pitch = roll.

_________________
Fascination, Rytmus mini, Fokker DVII, Wing-E, T-Rex450SE V2, Spitfire, NAZA M-LITE F550, MAVIC Pro


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
celestyn píše:
...A ted kdyz letim kupredu, kopera se jakoby koleba v yaw smeru sem a tam. Neni to nic vyrazneho, ale na zaznamu to pak vypada blbe....
YAW vybocovani za letu se asi zcela nezbavíš, to je celkem běžná věc, odstranitelna pouze 3D gimbalem se stabilizaci i na YAW ose.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 21:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Tá tretia osa fakt chýba , pri doprednom, alebo letu bokom mám tiež to cukanie - vybočovanie, neletí to ako po špagáte , no čo už ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2015 21:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
Ahoj,
psal jsem tu o problému s tím, že mi copter stále točí podél své osy ve směru hodinových ručiček - dle Vašich rad jsem udělal přesné těžiště pro řídící jednotku, změřil vzdálenost od GPS a následně jsem skončil, protože nemůžu udělat tu základní kalibrační proceduru - na Turnigy 9x (originál firmware) mám na 3polohovém přepínači totiž problém 5x překliknout mezi požadovaným GPS Mode a Manual Mode nebo GPS Mode a Atti Mode - já mám totiž nulovou polohu sice GPS Mode, ale další poloha je rovnou FailSafe a poslední poloha je úplně mimo Control Mode Switch. Dá se to nějak nastavit, aby bylo GPS - Atti Mode - FailSafe?
Ve vysílači mám nastaveno toto:

1. Go to the AUX-CH menu and set CH6 to "PIT TRIM'

The Pitch Trim dial will be the "basis" for the mix, leave it at FULL, turned all the way clock wise.

2. Go to PROG-MIX menu and enter MIX 1, then enter the following settings

STATE ACT
MASTER FLP
SLAVE AUX (The first one)
OFFSET -100
UPRATE -100
DNRATE -100
SW NOR

3. Go in to MIX 2 and enter the following settings

STATE ACT
MASTER FLP
SLAVE AUX
OFFSET 000
UPRATE 100
DNRATE 100
SW ID2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 5:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.10.2012
Příspěvky: 227
Bydliště: Nenalezeno!
To si dolaďíš subtrimem (střední poloha páčky) a výchylkama - endpointy ( krajní polohy páčky) :)

_________________
Phoenix, DX6i, Futaba T8FG, Win-rc 450 DFC, T-REX 550e Fb
Copterky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Citace:
Ahoj,
psal jsem tu o problému s tím, že mi copter stále točí podél své osy ve směru hodinových ručiček - dle Vašich rad jsem udělal přesné těžiště pro řídící jednotku, změřil vzdálenost od GPS a následně jsem skončil, protože nemůžu udělat tu základní kalibrační proceduru - na Turnigy 9x (originál firmware) mám na 3polohovém přepínači totiž problém 5x překliknout mezi požadovaným GPS Mode a Manual Mode nebo GPS Mode a Atti Mode - já mám totiž nulovou polohu sice GPS Mode, ale další poloha je rovnou FailSafe a poslední poloha je úplně mimo Control Mode Switch. Dá se to nějak nastavit, aby bylo GPS - Atti Mode - FailSafe?



Prehraj (nebo nech si prehrat) si FW ve vysilaci na OpenXT, OpenXT FW ma nesrovnatelne sirsi moznosti programovani a muzes si treba i vysilac zalovat. Flashovaci konektor si nech vyvest ven a muzes si kdykoliv menit FW vysilace, cely originalni FW i s modely jde zalohovat a nahrat zpet...

Citace:
Dá se to nějak nastavit, aby bylo GPS - Atti Mode - FailSafe?

Nevim jak je to v Turnigy FW, ale v OpenXT FW to jde ladit vahou kanalu a trimem kanalu. Trimem nastavim prostredni mod na stred a vahou kanalu pak aby me krajni polohy neprekmitavaly krajni rezimy.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2015 9:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.2.2015
Příspěvky: 79
Bydliště: Příbramsko
Obrázky: 12
Wormsnake - díky, necham si tam nahrat ten Open, snad pote budu moci udelat to zakladni nastaveni :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: stř 11.03.2015 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Sravny nazev FW je OpenTX, v mem prizpevku vysse sem nazev zkomolil na OpenXT...


http://www.ebay.com/itm/CNC-Aluminum-Al ... 5418401d26
Ma nekdo pozitivni nebo negativni zkusenost s pouzivanim hlinikoveho krytu GPS Kompasu ma to nejaky pozitivni vliv na signal?


http://www.ebay.com/itm/GPS-Folding-Ant ... 2a467074b1
A tohle se me taky liby ma to cenu koupit?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 0:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
Citace:
=http://www.ebay.com/itm/GPS-Folding-Antenna-Mount-Holder-for-Quadcopter-Multicopter-DJI-NAZA-/181570401457?pt=FR_YO_Jeux_RadioComRobots_VehiculesRadiocommandes&hash=item2a467074b1
A tohle se me taky liby ma to cenu koupit?


Pokud je to to, jak to vypada - tedy antena, tak je to uplnej nesmysl.
1. mezi jednotlivymi kusy teleskopu jsou vetsinou kovove planzetky = spatne.
2. pokud prijde nejake zrychleni v ose sklapeni, tak se to nejspis taky rychle skloni
3. samotne teleskopy maji chromovou upravu (mosazne trubicky s pochromovanim), takze zase kov = spatne.

pouzij radeji tohle:
http://www.aliexpress.com/item/F05376-G ... 32509.html

pripadne tohle:
http://www.aliexpress.com/item/F05376-G ... 32509.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
http://rctimer.com/product-1250.html
Já používám toto a taky šikovné.. ;-) nesklopi se samo drží fest :-) a tyčinka je z uhlíku mas na výběr dvě délky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Ahoj jsem tu opet s dotazem.

Kdyz s nazou pristanu a stahnu uplne plyn naza za 3 vteriny vypne motory to je me jasny.
Ale co udela naza jednotka kdyz z velmi vysoke vysky budu prudce klesat s plynouvou pakou stahnutou uplne dolu dele nez 3 vteriny?
Vypnou se motory i vzduchu? Nebo to jednotka jednotka nejak hlida, a muzu si to vrcet dolu a bez starosti ze kdyz budu chtit reakci na plyn budou matory vypnute?

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI NAZA pokračování
PříspěvekNapsal: čtv 12.03.2015 16:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.12.2014
Příspěvky: 8
To zalezi co mas nastaveno v naze. NEvim jak je to ted ve 2, ale asi dost podobne, je tam polozka kdy vypinat motory, jestli hned, nebo intelligent, ktery hlida vysku a pri letu to nevypne...
Mel jsem prvni moznost a musim rict ze vypnout motory za letu a pak vybirat volny pad byl dobry adrenalin....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 645 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz