Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 16:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
MSP data ti jinak jednou na tech pinech, kam vesis to minimOSD? Kdyz na ne pres FTDI pripojis cleanflight configurator, tak to komunikuje?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2016 16:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Jasně data mi na MSP normálně jedou a s deskou prez nej komunikuju . Takže mi to hlava nebere. OSD mám komentovane na cleanfligt.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2016 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Mirda.K píše:
Ahoj mám pár dotazů,

tak nějak mám problém s tímto minim osd http://www.banggood.com/MinimOSD-MAVLink-OSD-APM-APM2-Flight-Control-Board-p-73436.html. Nejsem schopný ho načíst v OSD_Config, když to pustím tak mi to píše, že: failed to toalk to booatloader (postupoval jsem podle tohodle videa na youtube https://www.youtube.com/watch?v=FdYXnZZU7mY ) dělá to pořád... Tak jsem si říkal jestli to nemůže být problém s FTDI převodníkem, mám tento http://www.banggood.com/FT232RL-FTDI-USB-To-TTL-Serial-Converter-Adapter-Module-For-Arduino-p-917226.html


Jak vypadá situace? Přesně tyto dvě položky mám v košíku a oddaluji nákup až do doby, kdy tu bude zmínka o jejich zprovoznění.
Děkuji za informaci.

EDIT:
V odezvách na TENTO FTDI produkt se totiž objevují informace o padělaném čipu FTDI. Co je na tom pravdy, to je otázka. Ovšem nespokojených je s ním víc lidí.

O poznání lépe je na tom zřejmě TENTO FTDI převodník, i když i tam se objevuje informace, že nepřepíná 3,3V - napájení je stále 5V. No a chybný obrázek - deska je ve skutečnosti osazena male řadovým konektorem (Banggood očividně kašle na vložení správného obrázku)... Převodník však jako takový je použitelný - funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Tak ten ftdi viz 1. Odkaz mám a normálně s ním minim osd nastavuju. Už tak 2roky

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2014
Příspěvky: 44
Bydliště: Jihlava
Obrázky: 0
petrovo píše:

Jak vypadá situace? Přesně tyto dvě položky mám v košíku a oddaluji nákup až do doby, kdy tu bude zmínka o jejich zprovoznění.
Děkuji za informaci.

EDIT:
V odezvách na TENTO FTDI produkt se totiž objevují informace o padělaném čipu FTDI. Co je na tom pravdy, to je otázka. Ovšem nespokojených je s ním víc lidí.

O poznání lépe je na tom zřejmě TENTO FTDI převodník, i když i tam se objevuje informace, že nepřepíná 3,3V - napájení je stále 5V. No a chybný obrázek - deska je ve skutečnosti osazena male řadovým konektorem (Banggood očividně kašle na vložení správného obrázku)... Převodník však jako takový je použitelný - funguje.


Tak zatím nevyřešeno, mám minim osd i od jiného výrobce a ani to nemůžu flashnout. Zkoušel jsem to i přes USBasp smazat eeprom a bootloader a ani to mi nešlo. Problém je asi ale v počítači, ne v hardware, protože to nejsem schopný ani rozchodit, ani flashnout přes ten USBasp a ani jedno z minim osd. Zkusil jsem bambilion ovladačů a ani ťuk. Dokonce win10 mi je ani nechtěj nainstalovat kvůli digitálnímu podpisu. S win7 to sice nainstalovat jde ale výsledek žádnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2012
Příspěvky: 564
jamesgsf píše:
Tak ten ftdi viz 1. Odkaz mám a normálně s ním minim osd nastavuju. Už tak 2roky

Ja tiež.
Ale je pravda, že tie čipy sú čínske klony a predminulý rok sa s tým pôvodný výrobca snažil bojovať tým, že dal cez windows update na stiahnutie ovladač, ktorý tieto FTDI "zabíjal". Po protestoch zákazníkov bol Microsoft nútený ten update ovladačov stiahnuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 17:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2014
Příspěvky: 44
Bydliště: Jihlava
Obrázky: 0
sobi píše:
Ja tiež.
Ale je pravda, že tie čipy sú čínske klony a predminulý rok sa s tým pôvodný výrobca snažil bojovať tým, že dal cez windows update na stiahnutie ovladač, ktorý tieto FTDI "zabíjal". Po protestoch zákazníkov bol Microsoft nútený ten update ovladačov stiahnuť.


Tak todle naštve, no nic zkusim koupit novej ftdi programátor, máte někdo nějaký ozkoušený?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2007
Příspěvky: 517
Bydliště: Brno
Taky bych bral tip na nejaky 3,3/5V.
Dneska me po 2 mesicich dosel jeden z Aliexpresu. Bohuzel nefunkcni, takze W7 ani nemely sanci ho bricknout.

_________________
To vyhnije, a kdyz ne tak na to hodime SPcko(s.re pere)


Naposledy upravil Blurcak dne pát 15.01.2016 22:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
No tak to jsem rád že mám aktualizace zásadně vypnutý :-) jinak w7. Ale ovladač jsem stahoval origo pro ftdi.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
Já používám CP2104 USB-to-Serial Adapter Carrier od Pololu. Je sice o něco dražší než ty produkty z Číny, ale funguje a to perfektně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 9:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
No vida. Tak k tomu už mám větší důvěru. Jen by to ještě chtělo nějaký odkaz na nečínský e-shop, kde se dá vzít mimo převodníku i OSD a 3DR vysílač/přijímač 488MHz. VYZKOUŠENÝ e-shop a VYZKOUŠENÉ položky, co tu píšu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 10:44 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
tak tu mame novinku pro cleanflight https://github.com/btimby/cleanflight/r ... assthrough , uz se nemusi kupovat zadne hracky s FTDI cipem.

BTW: rozchodil nekdo mw_osd s naze32 a softserial, v naze me neslo nastavit softserial na 115200, stejne v dokumentaci pro cleanflight je doporuceno pro softserial max 57600, ono totiz nastaveni ryclosti v MW_OSD nejak nefunguje, funguje az sem smaznul kod https://github.com/ShikOfTheRa/scarab-o ... #L122-L126 kterej abslutne netusim co dela :D. Ale pak uz jen stacilo nastavit baudrate na 9600 v mwosd configu a v cleanflightu a uz to funguje jak ma.

Pridal jsem tam fotakovy zamerovaci kriz, o funkcnosti zatim nejsem presvedcen, vyhodil jsem cas kdyz je zaarmovano a ukazuje to cas jen kdyz je odarmovano, a pridal jsem ikonku pro air mode. Jeste musim odstranit ten flight summary ten me tam stve :).

https://youtu.be/baL4I25FrHk

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2016 10:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Můžete mi někdo poradit jak zprovoznit na CC3D s CF MicroOSD ? Jsem totálně v koncích. Zkoušel jsem ArduCAM OSD ale to taky nejede. OSD nabootuje a vyhodí hlášku Waiting for MAVLink HEARTBEATS. Prostě nedostanu data z CC3D do OSD. S OSD R.1.5 mi to taky nekomunikuje ( zakomentováno CF ).

Jako přecházet na Open Pilot se mi tedy kvůli OSD přecházet nechce.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2016 12:34 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Tohle me delalo kdyz jsem mel nahran firmware tenhle https://code.google.com/p/arducam-osd/downloads/list predpokladam ze to chce nejake zarizeni co se jmenuje mavlink :). Pak existuje jeste https://code.google.com/p/minimosd-extra/ ale ten jsem nezkousel. Ja mam minimOSD coz je uplne stejny firmware a litam http://www.mwosd.com/ chodi me to s naze32 a CL pres softserial bez problemu.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: ned 17.01.2016 13:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Mě na naze32 to MWOSD taky chodí, ale na CC3D s CF mi to nekomunikuje.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz