Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 2:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
Pokud litas stejne, nebo podobne baterky, tak virtualni proudovy senzor funguje perfektne.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 17:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2014
Příspěvky: 44
Bydliště: Jihlava
Obrázky: 0
Ahoj mám pár dotazů,

tak nějak mám problém s tímto minim osd http://www.banggood.com/MinimOSD-MAVLink-OSD-APM-APM2-Flight-Control-Board-p-73436.html. Nejsem schopný ho načíst v OSD_Config, když to pustím tak mi to píše, že: failed to toalk to booatloader (postupoval jsem podle tohodle videa na youtube https://www.youtube.com/watch?v=FdYXnZZU7mY ) dělá to pořád... Tak jsem si říkal jestli to nemůže být problém s FTDI převodníkem, mám tento http://www.banggood.com/FT232RL-FTDI-USB-To-TTL-Serial-Converter-Adapter-Module-For-Arduino-p-917226.html proto jsem zkusil několikrát přeinstalovat ovladače, zkoušel jsem 32bitové 64bitové a vypadá to že to v tom nebude (jinak používám win10). Tak jsem zkusil přes nástroj mprog přeinstalovat eeprom podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=RZH_qGautqM a vše šlapalo tak jak je na videu. Tak jsem myšlenku se špatným převodníkem zavrhnul.

Protože mi to pořád nešlo zkusil jsem smazat eeprom v minim osd přes Arduino, po uploadu mi vyskočila tadle hláška
Citace:
Binary sketch size: 796 bytes (of a 30 720 byte maximum)
avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00


a když jsem zkusil smazat eeprom natvrdo přes tool v arduinu tak zase vyskočí toto
Citace:
stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00


někde jsem četl že tato hláška znamená, že minim osd a převodník nekomunikujou ale minim osd svítí a bliká dioda, tak jako že pracuje.

moje otázky tedy zní:

1) co s tím?
2) jak otestuju funkčnost převodníku?
3) mám tento USBasp programátor http://www.banggood.com/USBASP-USBISP-3_3-5V-AVR-Downloader-Programmer-With-ATMEGA8-ATMEGA128-p-934425.html a zajímalo by mě jestli by se ten bootloader nedal přehrát natvrdo tak, jak o tom mluví Mad_Box ve videu na první straně tohoto vlákna. A pokud ano tak jak na to, zajímalo by mě zapojení z programátoru na minimosd.
4) jedna technická, Mad_Box ve videu mluví o tom, že když zapájím tyto konektory

Příloha:
IMG_20151229_164520.jpg
IMG_20151229_164520.jpg
[ 90.84 KiB | Zobrazeno 2898 krát ]


Příloha:
IMG_20151229_164354.jpg
IMG_20151229_164354.jpg
[ 76.58 KiB | Zobrazeno 2898 krát ]


, tak spojím analogovou a digitální část minim osd, když jsem ho připojil poprvé tak sem se divil tomu, že i když bylo zapojené jenom z digitální části tak jsem na pinech v analogové části naměřil 1,5V a dioda analogové části svítila. Po spájení výše zmiňovaných pinů to mělo 1,7V i když by to mělo mít 5V. Nevíte tedy co je špatně?

(p.s. v minulosti jsem už dvě dvě minim osd rozchodil, ale todle nejde a nejde, proto jsem zkusil připojit jedno staré minim osd co je v koptéře a to se mi taky nechce nabootovat)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 22:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Mirda.K píše:
...Nejsem schopný ho načíst v OSD_Config, když to pustím tak mi to píše, že: failed to toalk to booatloader ...


A mal si zapojene z FTDI prevodnika do MinimOSD okrem GND, VCC, RX, TX aj DTR? Lebo mi to dneska tiez hlasilo podobne asi pol hodinu, kym som si spomenul na DTR :lol:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
pokud nemáš DTR, nevadí, ale musíš ho ve správný okamžik resetovat, aby jsi chytil bootloader


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 23:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2014
Příspěvky: 44
Bydliště: Jihlava
Obrázky: 0
DTR mám zapojený a dokonce jsem zkoušel i tu variantu, že jsem to odpojil a zkoušel mačkat a i to nefungovalo...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Pro nahrání bootloaderu potřebujes uabasp programátor a naletovat těch 6 pinů co tam chybi. Jinak tuto chybu to vyhodí i když nekoresponduje verze osd config s Fw osd. Třeba nektere starší Fw nejdou spustit v novějších osd config a píše to podobně. Nebo Ardu osd nejde pustit v minim osd config a píše to tuto chybu. Takže chyba nemusí být vůbec v bootloaderu.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 17:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.2014
Příspěvky: 44
Bydliště: Jihlava
Obrázky: 0
jamesgsf píše:
Pro nahrání bootloaderu potřebujes uabasp programátor a naletovat těch 6 pinů co tam chybi. Jinak tuto chybu to vyhodí i když nekoresponduje verze osd config s Fw osd. Třeba nektere starší Fw nejdou spustit v novějších osd config a píše to podobně. Nebo Ardu osd nejde pustit v minim osd config a píše to tuto chybu. Takže chyba nemusí být vůbec v bootloaderu.


USBasp programátor mám a piny klidně napájím to není problém. Návodů je na netu spousta jak to flashnout, ale problém je s tím že nikde neukazujou to rozložení pinů na minim osd, tak se bojím, že to blbě připojím a zase něco odpálím.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Když to připojiš blbě tak se to nerozsviti a nepůjde to. Neboj nic nezkazíš. Jinak čtvereček je ta 1 na 6pin kabelu jestli máš origo k usb asp.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 592
Bydliště: Ostrava
Ahoj ,chtěl bych se zeptat a podotíkám začínám s fpv na minim OSD díval jsem se na videa a mé po připojení ke koptéře svítí celá deska, mám ty napájecí jumpry propojené od vyroby.Ale používám kameru napájenou 12V takže musím mít propojený nejen signál ale i + ,moje otázka zní proškrábnout to napájení na desce a to mínus? Poprvé jsem to připojil a všechno šlo jak mělo ale mám strach .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 15:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Nevsimol som si, ci to tu niekto uz daval: bral som z BG 2 ks MICRO MinimOSD ( za tu cenu, nezoberte to :D ).
Zatial som s tym nelietal, len som to rozdychaval na koptere na stole. Bezi na tom klasicky FW + charset pre minimOSD. Je to pekne male, chodi to s APM 2.8. A nepotrebuje to +12V.
Letove skusenosti neskor 8)

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 16:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Snažím se připojit microOSD k CC3D s CF. v OSD mám zakomentováno CF. na NAZE32 s CF mi to chodí, ale s tou CC3D mi tó nekomunikuje. Kde dělám chybu ? Jde to vůbec připojit ? Díky za pomoc. :(

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Co mne jen tak napadá, není problém v přenosových rychlostech kolik baud posílá cc3D na minimko data.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 17:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Vyzkouším uvidím. Dík.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 711
Bydliště: Svitavy a okolí
ST píše:
Snažím se připojit microOSD k CC3D s CF. v OSD mám zakomentováno CF. na NAZE32 s CF mi to chodí, ale s tou CC3D mi tó nekomunikuje. Kde dělám chybu ? Jde to vůbec připojit ? Díky za pomoc. :(


Pro CC3D je tuším třeba jiný FW - MinOPOSD

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MinimOSD návody
PříspěvekNapsal: čtv 31.12.2015 18:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Tak mi to OSD ta CC3D nebere. Jelikož mám toto OSD nastaveno pro NAZE32, tak to nechám až mi přijdou další kousky. Tenhle fw scarab-osd-1.5 prostě si CC3D nerozumí a nebo jsem mimo já. :(

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz