Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2015 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak pod stromkem od jezucha se objevil trackerek pro mého droníčka:-)
Tak už jsem taky tracker nativní :-) :-)
Nechce se mi to fotit ,ale je to tohle.
http://www.skylarkfpv.com/store/index.p ... duct_id=91

Mamča s bráchou mi udělali velikou radost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ty jsi musel být hrozně hodný a nebo už chudákovi Ježíškovi slábne zrak. :)
To je pěkný trackerek. Jak se tam přenáší telemetrie? Zkus to trochu popsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Tam to letí po zvukovém kanále, mám pocit. http://fpvlab.com/forums/showthread.php?841-Skylark-AAT-Suite-%28Skylark-Auto-Antenna-Tracker-Skylark-Trace-OSD Jo aspoň na tom nemůsí být tolik antén :-)

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
jamesgsf píše:
Tam to letí po zvukovém kanále, mám pocit. http://fpvlab.com/forums/showthread.php?841-Skylark-AAT-Suite-%28Skylark-Auto-Antenna-Tracker-Skylark-Trace-OSD Jo aspoň na tom nemůsí být tolik antén :-)

Jo běží to po zvukovém kanálu VTx. Výhoda je,že na palubu letadýlka se dá GPS konvertor a pak to chodí s kdejakým OSD,včetně Nazy Lite,V2,A2..atd.
Má to integrovaný kompas a tím i 360st pohyb antény. Sever se dá kalibrovat přez PC a data z trackeru přenášet přez bluetoth do PC.
Brácha už ho má dost dlouho (tracker) a tak máme vše vyzkoušené.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Hned jsem antena tracker kuchnul. Povedu vodiče k Vrx vnitřkem. Nelíbí se mi když je stanice oteklá kabeláží.


Přílohy:
WP_20151225_18_26_28_Pro.jpg
WP_20151225_18_26_28_Pro.jpg
[ 61.33 KiB | Zobrazeno 2130 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Proč tam jsou tři serva? Dvě naráz dělají elevaci? To je trochu drahá tyčka. Doufám, že to není tříosé. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jo jedno dělá rotaci a druhá dvě dělají elevaci.
Tenhle tracker je verze 2 . Na první bylo jen jedno servo a když tam US boys cpali 1,2GHz kravské antény včetně přijímače,tak to jedno servíčko jelo na doraz. Spíš to občas neutáhlo :-) :-) Tak tam dali dvě synchronizované serva.To už má síly dost.
Jo jo levné to zrovna není, ale co přinesl to ježuch...A tom kýblu vybavení už je tohle kapak v moři.
Si běž koupit Phantomka 3. Za 40000litrů (bez tabletu) dostaneš plastové něco...sice hodně sofistikované, ale plastové. Cena je vždy relativní věc:-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Jasně. Já tam mám jen jedno servo na elevaci ale musím tam mít to kravské protizávaží. Teď je to ok, ale zase to má velkou setrvačnost. Musel jsem snížit napětí na servech na 3,8 V, protože to bylo moc rychlé a při té setrvačnosti přeskakovaly zuby. No a když to všechno spočítám dohromady tak jsem proti tobě moc neušetřil. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Jakou máš přesnost polohování ? Tím myslím...při startu ti míří anténa přesně na Copter..odletíš 50m doprava a opět se anténa dostaví přesně do přímky s droníčkem?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Jo, postaví se do přímky s droníčkem, záleží na přesnosti kompasu. Ještě jsem nezkoušel co se stane když to postavím na střechu auta. Kdyby to moc ovlivňovalo tak bude na stolečku. Trabanta se mi shánět nechce. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 17:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Já tracker V2 provozuji více než rok,měl jsem to štěstí že byl na Banggood za 289 dolarů a přišel bez povšimnutí a za lepší kurz než je teď. Peněz nelituji,zapojil jsem to a nastavil sever,jedete to krásně bez dalšího nastavení,mám pět převodníku pro GPS ,můžu to dát kamkoliv bez přehazování modulu.Poslední modul použiji pro Vector na copteru Skylark M4-680 New Quadcopter Frame 680mm Alien Carbon Fiber Folding,právě dokončuji mám jen problém se zahříváním regulátoru ZTW Spider Series 30A Small OPTO Multi-Rotor ESC 2~6S ,chtěl jsem je mít na platu,ale nakonec skončily na trubce pro lepší chlazení,přitom je odbět max 8 ampéru,nevím jestli to nedělají 22 polové motory.
Tu je ukázka trackeru z dosahu příjmače Graupner,někde jsem už to tu ale dával.
https://www.youtube.com/watch?v=UWCpAIX_LZw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Seba píše:
Já tracker V2 provozuji více než rok,měl jsem to štěstí že byl na Banggood za 289 dolarů a přišel bez povšimnutí a za lepší kurz než je teď. Peněz nelituji,zapojil jsem to a nastavil sever,jedete to krásně bez dalšího nastavení,mám pět převodníku pro GPS ,můžu to dát kamkoliv bez přehazování modulu.Poslední modul použiji pro Vector na copteru Skylark M4-680 New Quadcopter Frame 680mm Alien Carbon Fiber Folding,právě dokončuji mám jen problém se zahříváním regulátoru ZTW Spider Series 30A Small OPTO Multi-Rotor ESC 2~6S ,chtěl jsem je mít na platu,ale nakonec skončily na trubce pro lepší chlazení,přitom je odbět max 8 ampéru,nevím jestli to nedělají 22 polové motory.
Tu je ukázka trackeru z dosahu příjmače Graupner,někde jsem už to tu ale dával.
https://www.youtube.com/watch?v=UWCpAIX_LZw


Ahoj...
Už jsem zkoušel ten 433 filtr. Zatím nevím jestli je to relevantní test či ne. Tak ještě počkám..jak dlouho si ho můžu pújčit? (3týdny??)
Jo ty ZTW Spidery mají trošku problém s 22 a více poly. Hřejí ti všechny nebo jen jeden?
Horší na těch reglech je,že nějak divně stíhají regulaci právě na těch hodně polech..., ale třeba budeš mít štěstí.
Radši to zkus zvednout jen na holo...koptera jen s řídící jednotkou,jak bude stabilní a reagovat na ovládání. Pak dej vědět.
Mně už drandí GLS poštou taky nový rám xj470. Ale budu tam dávat regly s BL-Heli z RcTimeru.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 18:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Filtr si můžeš nechat,já ho nebudu používat.
Jinak regulátory se zahřívají všechny,testoval jsem odběr a tah na tom přístroji HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
První regulátor nebyl chlazený průvanem od vrtule,zahřál se během několika vteřin tak,že praskla smršťovačka,ale přežil.Zajímalo mě , jestli může být na platu,prvně jsem chtěl koupit regulátor který se vejde do trubky,no to bych dopadl. Potom jsem to testl s ofukováním od vrtule a regulátor byl studený,reakce motorů se zdála výborná,uvidím až to pojede vše najednou v zatížení na Vectoru.
Motory mám tyhle http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=50297
Vrtule http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=61712
Pokud bych věděl,že jsou regulátory,které pojedou bez zahřátí,tak je klidně časem koupím a předělám do trubky ramene,přece jenom to vypadá lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Já po zkušenostech s vyhořelým rámem radši dám regly pod motory na ramena. (xj470) Má pod motory místo a držák reglu. Pak dej nějaké fotečky ze stavby...ten rám co jsi psal je taky velmi zajímavý.
Pořád jedeš video na 1.2 GHz?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Arducopter antenna tracker
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Příloha:
20151227_111834.jpg
20151227_111834.jpg
[ 81.84 KiB | Zobrazeno 2025 krát ]

Video jedu na 5,8 a 1,2,ale prozatím více 5,8,nemám problém 4-5 Km s 200mW výkonem udělat,ta příjímací anténa 14dB je boží a s natáčení bez problému, musí být ale malá vlhkost vzduchu a jasno.
Na tu koptétu udělám v lednu až se ji začnu věnovat samostatné vlákno,tady to nepatří. Mám zhruba rozmístěné a zapojené komponenty,pokud s tím vzlétnu a bude to bez větších problému,tak to budu vylepšovat.Před prvním pokusem oddělám gimbal a nebudu dávat video,pak se uvidí. Celé to váži se vším 2700 gramů.Baterka prozatím 5S 8000 AH,potom se rozhodnu jestli dám 6S a kapacitu podle toho jak se to bude chovat, plánuji 6S 16000 Ah,to je ale ještě daleko.


Přílohy:
20151227_111844.jpg
20151227_111844.jpg
[ 139.92 KiB | Zobrazeno 2025 krát ]

20151227_111909.jpg
20151227_111909.jpg
[ 100.58 KiB | Zobrazeno 2025 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz