Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tak to schválně zkouším, ale ignoruje to jen částečně. Dal jsem roll 180 pro interní kompas. EKF nezčervenalo ale pre arm check řve "inconsistent compasses".
edit: aha, po restartu to už ignoruje doopravdy i grafy se správně otočily.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 19:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Tak bohužel se nepovedlo, log mám tady
http://leteckaposta.cz/148157208
nejde s fw 3.3.3. ani 3.4. po přepnutí na liter to pípne že se neprovedl příkaz a loiter to neudělá

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Tak tentokrát to nebylo kompasem, ten je v logu docela dobrý i když se mi zdá, že před tím byl zkalibrovaný lépe. Ty jsi se snažil startovat s ještě neuklidněnou GPS a HDOP bylo přes 2. Já už jsem o tom psal. EKF v těchto sw řady 3.3 je velmi choulostivé na pohyb před startem. Musíš počkat až GPS přestane courat a vykazuje pohyb jen v jednotkách cm/sec. Poznáš to podle ledky, musí blikat zeleně i v loiteru. Když odstartuješ ve stabilize tak už tam loiter nedostaneš (žádný GPS mód, ani RTL). Proto zásadně startuju v loiteru a když mi to dovolí odstartovat tak potom za letu si přepnu libovolný mód. Za letu to už nevypadne, choulostivé je to jen před startem, než se EKF zinicializuje tak musí být v absolutním klidu mechanickém i GPSkovém. Zvykl jsem si na to a nijak mi to nevadí. Ve fw 3.4 je EKF2 a tam už je to vyřešeno lépe. Jo a nezapomeň si zpátky zapnout ten pre arm check.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 9:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Start v loiteru dopadnul takto. Zelena byla po startu ihned vylitla doleva a praaskObrázek


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
No nazdar! Pošli log z tohoto neštěstí. Takový problém jsem nikdy neměl. Já si zaparkuju koptéru nad hlavou, třeba dvě minuty ťukám do počítače a mám jistotu, že tam stojí jak příbitá i v silném větru. Toto by se mohlo stát při výpadku GPS v silném větru a nebo při zásadním nesouhlasu směru z GPS a z kompasu, ale to tam teď nemáš. Jsem zvědavý na ten log.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Log mám tu: http://leteckaposta.cz/460925446

Já s tím do té doby než jsem dal pixhawka také neměl problém. APMko jsem zaparkoval mezi dvouma barákama na firmě na 10 min a nehlo se přes 1m. Zatím jsem rozchodil kromě pixhawka tak nějak vše. Ale tohle začíná být nad mé síly. Jinak nastaveno je ROLL180 na externím a interní byl také zapnut

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 10:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Zatím jen první zjištění. Vůbec jsi neměl loiter, letěl jsi ve stabilize. Kompasy perfektní oba dva. Jdu pátrat dál, co se tam stalo.
edit: takže nic zvláštního jsem tam nezjistil. Ve stabilize se žádná navigace nekoná. Mazalo ti to pryč buďto s větrem nebo to není zkalibrované. Až to bylo u plotu tak jsi začal kvedlat kniply ale to už bylo pozdě.
Koptéra v bezvětří musí stát ve stabilize aspoň trochu na místě sama od sebe. Nějaké drobnosti se dají vytrimovat, ale pokud to brutálně táhne na některou stranu tak se to musí řešit mechanicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 11:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
No prepinac prepnuty byl za to rucim ale ze se to neprepnulo to moc nechapu protoze to piplo


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já to vidím v OSD jaký mám mód, kromě toho mám připojený mobil kde to říká hlasem. Ale i kdyby mi to vyletělo ve stabilize tak by se nic nedělo, letělo by to jen po větru a hned bych to srovnal. Základ je aby to ve stabilize nikam netáhlo, to otáčením kompasů nezachráníš a Pixhawk za to taky nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2016 19:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2015
Příspěvky: 679
Bydliště: Plzeň
Takze to vypada na chybu v tom ze jsem neprepnuk na hexu sle mel tam toro. Sem blbec. Cele jsem to zmovu predelal, gps je na desce a kinpas na stojanku a loiter probehl na jednicku takze dekuji!:)


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
Taranis 9D, x210 race, TBS disco clone, H 450 FPV, durango desc210R


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: ned 17.07.2016 20:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Amper píše:
tim none jsi si 100% jisty ?
Protoze Tomasovi se to taky chovalo jako ze none, kalibrae to umi dost fixnout, ale za letu to bylo naprd

Tak konečně byl zálet, dal jsem tam radši fw 3.3.3 kompas 1 external use a kompas dva odškrtanej (tedy i use this compass).
Výsledek je takový, že mi to lítá celkem parádně s BN880 a nastavením !!none rotation!!. Dělal jsem před přehráním fw downgrade na nějakej starší plane (tušim 3.1) a v terminálu udělal reset.
Musim stroj ještě trošku dovyvážit a asi si i pohrát s PID, protože mi přijde přestabilizovaný - zkoušel jsem automission a místo klasického waypointu jsem tam dal circle a tak nějak se to při tom kolíbalo (sice trochu foukalo, ale nic hroznýho)..

Ještě otázečka, jak by vlastně měl vypadat kompasový sloupec rozkliklého EKF? Ten sloupec by se něměl ani hnout? Protože když to převrátim vzhůru nohama, tak se ten sloupec hejbe, ale v rámci mezí (jde to na 0,5 někdy 0,6). Zkoušel jsem dát ten roll 180 a je to hned červený. Každopádně jsem koukal na Mag-x,y,z a Mag2-x,y,z a jdou ruku v ruce spolu (i když teda mag2 mám odškrtlý, aby se nepoužíval a neni pro něj ani offset).

Edit: Koukám, že EKF_CHECK_THRESH je defaultně nastaveno na 0.6, takže to asi neni úplně dobře.

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: ned 17.07.2016 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já si taky myslím, že BN880 musí být NONE. Zatím to vypadá tak, že kompasy co mají čip zespodu jsou NONE a co mají shora jsou roll 180. Já jsem ji tady měl víc než před rokem tak jsem si nebyl jistý ale myslím, že jsem měl default NONE, protože kdybych ji musel otáčet tak by snad nějaká vzpomínka v hlavě zůstala.
Jinak EKF bargraf nikdy není na nule, stačí když je v zeleným, výjimečně v některém velkém náklonu může zajít chvíli do oranž, ale červená by neměla být.
Dobrá zkouška je držet koptéru čumákem k severu a otáčet kolem osy roll (jako flip). Musí ukazovat stále sever. Potom totéž čumákem na západ. Potom zkusit otáčet podle osy pitch a tam se musí přetočit opačně přesně při náklonu 90 st. tzn. čumák přesně nahoru a dolu. Kdyby nebyla správně zapamatovaná inklinace tak by se to přetáčelo při jiném úhlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: ned 17.07.2016 22:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2014
Příspěvky: 602
Bydliště: ČR
Super, tak tenhle test byl úspěšný, akorát to EKF chodí někdy i na 0,6 takže ten parametr zvednu na 0,7 nebo 0,8, aby se mi to při nějakém flipu nepřeplo do FS. Díky moc :)

_________________
X650F, Sunnysky, Afro, Graupner 11x5, APM, Pixhawk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pon 18.07.2016 22:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
vytahnul jsem ten levny klon z BG a BN-880 a jdu si hrat. Fakt se me nechce verit ze by to vsude na RCG bylo doporuceno blbe nebo ze by otocili rotaci se softem.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení kompasu - návod.
PříspěvekNapsal: pon 18.07.2016 22:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nechapu, fakt je ta nova BN-880 potreba mit s rotation none.

To by me fakt zajimalo proc me to na zacatku tak blbalo. Mel jsem tam 3.3 a prave None a bylo to nepouzitelne. Tak jsem zacal laborovat.

No, uvidim co na copteru kde je starsi BN-880

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz