Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2016 10:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
Zdravím,
měl jsem potíže se stávajícím modulem GPS (NEO-6M), který ve stroji byl. Prakticky nedetekoval víc jak 7 satelitů (dvě bliknutí), což je minimum pro funkce vysení na pozici a návrat domů, ale hlavně je stále strácel (přestal blikat). Proto jsem tento modul zkusil vyměnit za BN-880, který umí přijímat signál ve formátech GPS,GLONASS,Galileo,BeiDou,QZSS and SBAS . Nainstaloval jsem ho nápisem Cirokomm nahoru (k nebi) a svorkovnice je orientována směrem k zádi stroje.
K propojení řídící jednotky DEVO-M a příjmače RX 705 jsem použil origoš kabel, který se dodává k TALI 500. Citlivost detekce satelitů stoupla až na 8 bliknutí (13 satelitů), což je O.K., avšak mám problém s detekcí výšky. Telemetrie mi asi správně ukazuje GPS pozici a rychlost, ale výška je zobrazována nějak divně. Když je stroj na zemi, ukazuje někdy výšku 1,5 až 2m a někdy 0m, když ho pak vezmu do ruky a zvedám, výška někdy reaguje, tedy k 2m se připočítává výška o kolik jí zvednu, ale někdy zůstává stejná, ať jí zvedám jak chci. Taky při vysu v režimu HOLD mode se stroj sice celkem +- 1m drží na pozici, ale výškově se hýbe (spíše směrem k zemi) až o 1,5m - 2m, takže kolikrát když ji pověsím ty 2m nad zemí, tak líže trávu. Taky ne DEVU je výška jako by kousnutá na třeba 2,4m a nehýbe se i když stroj klesá a stoupá.
Neporadíte mi prosím někdo co by se s tím dalo dělat?, našel jsem tu na fóru nějaké informace ohledně nastavování kompasu pro tento modul GPS, avšak nejsem si jist, zda to souvisí s mým problémem a jak. Nebo zda musím tento modul také nějak nastavit.
Děkuji.

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2016 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Neznám ten stroj, ale výšku bude asi řešit barometrický výškoměr, ne GPS modul.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2016 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Kompas neřeš, Walkera má svůj kompas na noze. S tím držením výšky asi nic nenaděláš. Zkus rozdělat jednotku DEVO, najdi baročidlo a dej na něho kousek molitanu (pokud ho tam nemají).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2016 11:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
S tím rozděláním řídící jednotky DEVO-M to bude problém. Mají ji totiž slepenou. Takže se bojím to rozlousknout abych to nezlividoval. Ale moje úvaha o tom, že má výšku na starosti modul GPS vycházela z faktu, že když jsem tam měl starý modul GPS, tak byla výška ukazována vcelku správně.

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2016 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ta jednotka DEVO-M je v podstatě ošizené APM. A to bere výšku z barometru. Žádná jednotka nebere výšku z GPS, to by nebylo tak přesné jako baro, lítalo by to +-15m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 11:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
Takže informace o výšce je do telemetrie, respektive na displej vysílače posílána z barometru, respektive z řídící jednotky DEVO-M. Pak tedy zřejmě DEVO-M bude nějaké zmatené z toho nového GPS modulu, protože tu výšku takto blbne od té výměny. Včera jsem to zase testoval a musím říct, že to nebylo ono ani co se týká držení na pozici. Zase to bylo takové rozcourané i když počet příjmaných satelitů byl dostačující (4 až 5 bliknutí). Nezdálo se mi, že by se to nějak zvlášť snažilo tu pozici udržet. Opravdu se mi zdá, že ten modul BN-880 si s řídící jednotkou moc nerozumí. Pokusím se kouknout ještě na německé Walkera Fans forum, jestli něco nezjistím.

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: úte 02.08.2016 11:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Nevím co ti poradit. Rozumět by si to mělo normálně, komunikační protokol je stejný. Na výšku to nemůže mít žádný vliv, ta se bere z bara. Spíš to vypadá, že je GPS modul rušený, protože počet satelitů máš malý. GPS + Glonass by mělo dávat 15-20 satelitů tzn. počet bliknutí by neměl být pod 10. Odrušit to bude ale problém, je to blízko řídící jednotky a stínící fólie tam už určitě je. Leda to vystrčit ven na stojánek.

edit: ještě mě napadla jedna věc. GPS by měla posílat pozici 5x za sekundu, v defaultu posílá jen 1x za sec. APM si to při inicializaci vyžádá samo ale jestli to dělá i DEVO-M netuším. Možná by bylo dobré to zapsat do GPS flash paměti natvrdo programem U-center.

edit2: tak beru to zpět, ta původní NEO6M nemá flash paměť, takže DEVO-6 ji musí konfigurovat po každém zapnutí, takže tím to nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: stř 03.08.2016 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
Díky za snahu. Budu to řešit dál a budu hledat, třeba se poštěstí. Když něco zjistím, dám to sem, ať mají informace i ostatní.
V nejhorším ten modul zkusím vystrčit ven, jak píšeš.

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 16:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
Ještě jsem zjistil, že BN-880 má v základu nastavenou přenosovou rychlost 38400bps a ostatní GPS moduly pro Walkery (Tali, Scout)mají přenosovou rychlost 9600bps. Možná by to chtělo nastavit, teď čím to jde lépe, U-Centrem nebo APM Plannerem?
A je tu prosím někde nějaký postup jak se to nastavuje?. Stačí když propojím USB konektor na QRX 350 Pro s počítačem, nebo se musí pomocí nějakého konektoru propojit s PC přímo ten modul GPS?.

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To bys musel připojit přímo na GPS pomocí FTDI převodníku. Ale je to zbytečné když ti to funguje. Kdyby nesouhlasila rychlost tak by to nedělalo vůbec nic. Řídící jednotka při inicializaci přemluví GPS na rychlost jakou chce (pravděpodobně právě na 38400), potom přepne protokol na UBX a vyžádá si parametry které chce posílat. Zapíše to do paměti RAM a to má přednost před tím co má GPS zapsané ve flash. Koneckonců ta původní NEO6M žádnou flash nemá takže jednotka ani neočekává, že tam je něco přednastaveno a narve si tam všechno po svém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 18:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
O.K., dobře, takže touhle cestou nepůjdu. Dál jsem zjistil, že k odrušení, nebo odstínění modulu od elektroniky v koptéře, přelepili
celý modul včetně paprsků k motorům přídavnou alu fólií a tato fólie by se ještě měla spojit s mínusem baterie (něco jako přizemnění). Prý to pmáhá. Fólii už jsem sehnal tak to zkusím. Sice se jednalo o Phantoma, ale může to fungovat i Walkery. Pak dám vědět.
https://www.youtube.com/watch?v=q31s6NDFUlA
https://www.youtube.com/watch?v=lytLOtyRjlI

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Zkus to, ale myslím, že už tam nějakou fólii mají. Satelity Glonass jsou náchylnější na zarušení kvůli systému FDMA, GPS používá CDMA a to se mi zdá odolnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GPS BN-880 a QRX 350 Pro
PříspěvekNapsal: ned 21.08.2016 8:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.10.2015
Příspěvky: 12
Tak jsem to odstínil přídavnou alu folií, přizemnil a výsledek .... pořád stejné. Takže nic. Budu se s tou nepřesností muset smířit, nebo se ještě pokusit to vystrčit ven na ten stojánek. No, čekal jsem trochu jiný výsledek, ale co se dá dělat.

_________________
Walkera QR X350 Pro, DEVO F12E, G-2D, iLook, příjmač RX 705 s telemetrií


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz