Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 10:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
Super, tak už jsem to objevil. Jen je škoda, že to má tak velký krok, začínající a konče mimo HAMband :-(
Cena taky trošku vyšší, ale na zkoušku to objednám, jsem zvědav na změnu oproti 5,8GHz.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Ono v tom HAM bandu jsou doporučené pro ATV jen dva kmitočty 1240 a 1280 MHz a ty tam jsou. Horší je, že nám to pásmo chtějí sebrat, jedou tam satelity Galileo. Snad dostaneme náhradu někde nad 1300.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pát 07.07.2017 19:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
tomashr píše:


/quote]

Tak jsem dneska zkoušel ten přijímač připojit k PC s W7 - samo to našlo driver a v ovl. panelech přibylo zařízení USB2.0 videocam
Ve VLC pak jde toto zařízení najít a obraz přehrávat.
Funguje jak moje "starší" krabička , tak originál EACHINE ROTG01 z původního odkazu.
Příjemné zjištění je, že je tam skoro nepozorovatelná latence oproti Android telefonu :-)


Přílohy:
PC_ucv.jpg
PC_ucv.jpg
[ 147.49 KiB | Zobrazeno 1865 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 8:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Super a muzu používat SurfaceBook jako display. Stejného dost často vozim kvůli konfigu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: sob 08.07.2017 17:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Já si ten Eachine koupil... Chodí na Androidu, nejlépe asi aplikace OTGView, která je přímo v Google Store, žádný podezřelý download.
Chodí na Windows - to jsem už psal dřív, viz LemonX. V reálu ani nepotřebuješ to VLC, zobrazije se přímo v systému jako kamera.
Chytnul se na první pokus i na Macu s OSX, tam jsem zatím nehledal optimální aplikaci, ale asi taky VLC (je i na MAC). Dost bych si vsadil i na Linux, ale to jsem zatím nezkoušel, zrovna tu žádný Linuc s plným GUI nemám po ruce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 15:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Doplňuji předchozí (trochu jsem se dostal k reálnějším testům za letu)...
Funkce ve Windows 10 je opravdu v pohodě přímo v systémové aplikaci Kamera, zobrazení i záznam letu na disk super. Naproti tomu latence mi přijde pro létání naprosto nepoužitelná, asi bych s tím dokázal létat s TinyWhoopem ve stabilizovanějším režimu na zahradě, ale v malém bytě absolutně nepoužitelné, pořáad jsem do něčeho narážel, latence jasně patrná a rozdíl proti analogovému monitoru fakt velký. Nicméně nijak neodsuzuji, tohle jsem od začátku chápal spíše jako zařízení pro záznam nebo ukazování někomu jinému a tento účel to plní dobře.

Na Androidu (starší tablet Nexus 7) mi to přišlo o něco lepší, ale k nadšení pořád ještě kus chyběl.

V souhrnu jsem toho názoru, že na létání to opravdu není, ale pro použití pro záznam či nastavovací funkce jsem docela spokojený a mohu s čistým svědomím doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 15:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, pouzil jsem to na nahravani (nemam na brejlich DVRko) a jsem spokojen. Dela to co jsem chtel - tj. konverze notebooku/telefonu na nahledovy display a zaznamnik

Zkousel jsem to na aurore - https://www.youtube.com/watch?v=WC-CCBGwgTQ

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz