Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pát 26.05.2017 16:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ma nekdo zkusenost s timdle UVC prijimacem ?

https://www.banggood.com/Eachine-ROTG01 ... 47692.html

Nechci to primarne pro mobil ale pro PCcko/Raspberry PI. Za tu cenu se me nechce drbat se standalone prijimacem a avcap usbckem.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: sob 27.05.2017 12:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
Má to větší "input lag" tedy jako celek. Je to dáno zpracováním v převodníku ANALOG/DATA, následně pak v mobilu to taky nějaký čas trvá. Celkově to zpoždění vadí . Jako druhý RX pro náhled to až tak nevadí, pro pilota je to stěžejní.
Já tedy nemám tenhle RX z odkazu ale podobný z Ali a mě to prostě vadí. Hejbnu kniplem a za chvíli se to teprve projeví.
Není nad klasické analogové A-V zpracování obrazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: sob 27.05.2017 17:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Lag me nevadi , rozhodne podle toho nehodlam ridit, na to mam Fatsharky. Chci to jako nahled na druhem displayi.

Zkousel jsi to pripojovat k windows/linuxu ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pon 29.05.2017 21:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
Amper píše:
Lag me nevadi , rozhodne podle toho nehodlam ridit, na to mam Fatsharky. Chci to jako nahled na druhem displayi.

Zkousel jsi to pripojovat k windows/linuxu ?


Ne , jenom k androidu, je k tomu nejaka appka, na win, linux nic nebylo. Chteli jsme videt FPV mistniho modelklubu.
Tady ve meste je na 2 kanalech kamerovy system, ale je nejak invetrovany obraz ( barevne ) .
Ta apka bohuzel funguje ( z principu ) jen na zarizenich, co podporuji OTG. Tedy jede to na P7 , na P8 lite uz ne. A to ani kdyz se zajisti externi napajeni RX.

Jinak ja nemam uplne presne tu z odkazu , ale malinko trochu jinou - kupovano o Vanocich na e-bay. Ten pendrek co k tomu byl je prachsprosty 2,4G WIFI s RSMA konektorem, tak jsem k tomu dal 14dB panelku pro 5GHz pojítka. A hned se to probudilo.

Jo a docela dost to zere baterku mobilu, cely RX pomerne dost hreje ( krabicka ) :cry:
Jinak to funguje, jen to zpozdeni no....
Pouzivam to prave na "cumendu" jako "prehledovy FPV RX kdyz nekam jdeme se synem, ted se tesim v sobotu do Plzne na Dronfest, ze neco uvidime.
Mam k tomu postavenej jeste preamp: http://vk4ghz.com/5-8-ghz-lna-for-fpv-receiver/
Dost podstatne se zlepsila citlivost. Mam vyzkouseno, ze to ( samozrejme v sumu a s vypadky ) vidi 15km vzdaleny vysilac na modelu.
Bez preampu ani tuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pát 02.06.2017 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
@LemonX, jaký máš MMIC v tom preampu? MGA86576 nebo něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 9:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
Lag me nevadi , rozhodne podle toho nehodlam ridit, na to mam Fatsharky. Chci to jako nahled na druhem displayi.

Zkousel jsi to pripojovat k windows/linuxu ?


Co jsem viděl nějaký podobný receiver, tak na Windows to jelo jako standardní USB obrazové zařízení v rámci systémové podpory... Ono to žádný samostatný driver ani nepotřebuje celkem logicky, kanály se nijak nenastavují, jede autoscan tlačítkem a frekvenci to pak zobrazí přímo ve videu jako OSD, není to tak, že by kanál nějak zobrazovala či řídila aplikace.
Samozřejmě neručím na 100%, že to u tohoto Eachine bude stejně, ale je to velmi pravděpodobné.

Podobně univerzálně by to mělo jít rozchodit i na Linuxu, ale to jsem nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 9:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ještě poznámka - u toho, co jsem viděl, byla i na Android defakto obecná aplikace pro USB video - https://play.google.com/store/apps/deta ... oid.viewer . Doporučuji nejprve zkusit tuto aplikaci ze standardního store i pro Eachine, teprve pokud by to nejelo, bych se odhodlal k downloadu a instalaci volně loženého APK, které je odkázáno na BG...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: ned 04.06.2017 18:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo, kdyz jsem videl UVC tak jsem si rikal ze by to mel byt standard. Ale u cinana clovek nikdy nevi. Chvilku pockam, nejak zasadne to ted nepotrebuju :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pon 05.06.2017 11:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ještě jinak - určitě to je z hlediska OS jen videozařízení, pokud se ladí jen přes autoscan, tak se zkrátka žádný řídící sw nepotřebuje.
Otázkou je jen a pouze to, zda použíté obvody budou dost standardní, aby to jelo "samo od sebe" anebo bude třeba přeci jen nějaký driver... Jsem spíš optimistický, ale přesně jak píšeš - člověk nikdy neví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: sob 10.06.2017 23:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
OK2BUH píše:
@LemonX, jaký máš MMIC v tom preampu? MGA86576 nebo něco jiného?


Ano, přímo tento. Změřený zisk na 5,8GHz je 20,3 dB šumové číslo netuším, dle datasheetu snad 2,5dB.

Teď jsem postavil ještě jeden preamp s FMC3485P2. Změřený zisk 18,6 dB ale prakticky nepřináší ( narozdíl od toho s MGA )
žádný přínos. Tak nějak nechápu proč s ním není žádné zlepšení - zisk to má...? Moje meřicí možnosti končí s použitím FSH-6.
Preamp s tím MGA funguje výborně. Ale chtělo by to ještě jeden pro diverzitní anténu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Díky. To šumové číslo čajna přijímačů asi nebude nic moc takže by to mělo pomoct. Vyzkouším a když to bude dobré tak bych jich pár vyrobil pro další zájemce. Trochu se bojím, že to bude zahlcovat ovládání na 2,4 GHz ten zisk je dost vysoký.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 13:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
OK2BUH píše:
Díky. Trochu se bojím, že to bude zahlcovat ovládání na 2,4 GHz ten zisk je dost vysoký.


Anténa od 2,4GHz RC to "zablokuje" při vzdálenosti 0,3m a menší od 5,8GHz RX. A když je to dál, samozřejmě to preamp taky ovlivní - je široký.
Ale já používám na vstupu preampu toto:
http://www.taoglas.com/wp-content/uploa ... .58.01.pdf
Podobný filtr nabízí i Hobbyking: https://hobbyking.com/en_us/band-pass-f ... tore=en_us
počítám, že to uvnitř bude stejné jako to co mám já.
...takže 2,4GHz je o cca 45dB potlačeno. Při měření to ukáže průchozí úlum 1,8dB na 5,8GHz a taky to samozřejmě ovlivní šumové číslo preampu.
Ale jak píšeš, šumové číslo čína video RX bude "žádná sláva" takže to nemusí vadit.
Bohužel nemám vybavení na měření šumového čísla, ale objektivně preamp dost pomůže.
Po dlouhodobých testech je zřejmé, že kde už nic neslyším, tam preamp pomůže ke koukatelnému obrázku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: ned 11.06.2017 16:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Těch 2dB útlumu je škoda. Já s úspěchem používám filtry z koax pahýlů. Ale já mám video na 1,28 GHz. Na 5,8 bude problém to trefit, spektrák mě tak vysoko nejde. No nějak se s tím poperu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 7:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 39
OK2BUH píše:
Těch 2dB útlumu je škoda. Já s úspěchem používám filtry z koax pahýlů. Ale já mám video na 1,28 GHz. Na 5,8 bude problém to trefit, spektrák mě tak vysoko nejde. No nějak se s tím poperu.



Jenomže bez toho filtru je to nepoužitelné. Mám takový "pocit" že i samotné brýle bez filtru zahlcuje RC souprava. Kdo ví, jak jsou vstupy toho
FPV RX na 5,8GHz udělané.
Ten kabel je dobrý nápad, já chci polaborovat s jednodutinovým filtrem vyrobeným z měděné ucpávky ( čepičky ) pro rozvody topení
http://www.kurenie-solar.sk/fotky7054/f ... slepka.jpg
používá se to jako filtr v násobičích pro transvertory a dá se dosáhnout údlum pod 0,5 dB.

Jestli to není nějaké "homemace", co používáš na 23cm za ATV TX? Komerčně dostupné TX jsou moc velké, ve velikosti vysílaču 5,8GHz jsem nic kloudného nenašel. Líbilo by se mi to pro FPV autíčko :-) A máš tam nějaký OSD s CALL? Hi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: UVC receiver
PříspěvekNapsal: pon 12.06.2017 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Já jsem používal ty velké těžké. Ale teď jsem objevil na Aliexpress toto:
Příloha:
HTB1vPbHLXXXXXblXVXXq6xXFXXX2.jpg
HTB1vPbHLXXXXXblXVXXq6xXFXXX2.jpg
[ 151.35 KiB | Zobrazeno 7320 krát ]


Nechci sem dávat odkaz, ten vypadá podezřele. Toto je malé, lehké a má to dokonce 2 kanály zvuk (třeba pro telemetrii). Ale doporučuju před to dát BEC nastavený max. 4,2V, 5V to dlouho nevydrží.
Callsign v OSD mám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz