Switch to full style
Řídící desky, updaty FW, GPS, přenos dat souvisejících s copterami
Odeslat odpověď

Flysky FS-i6 pro 250

sob 24.02.2018 19:36

Dobrý den,

mám Auroru 9 bez S-Bus. Chci se zeptat, má pro quad smysl koupit Flysky FS-i6. Nebo raději rovnou koupit Taranise X9D plus.


Díky

Re: Flysky FS-i6 pro 250

sob 24.02.2018 19:51

jirilibser píše:Dobrý den,

mám Auroru 9 bez S-Bus. Chci se zeptat, má pro quad smysl koupit Flysky FS-i6. Nebo raději rovnou koupit Taranise X9D plus.


Díky


Ahoj,

Flysky je za zenitem. Pakliže musíš kupovat vysílač a rozhoduješ se mezi těmito volbami, tak za mne rozhodně Taranis. Už jen pro výběr přijímačů a jejich velikosti. Pokud chceš ušeřit, tak minimálně Taranis Q7 (S). Nicméně koupí X9 plus máš na dost dlouhou dobu vystaráno :)

iF

Re: Flysky FS-i6 pro 250

sob 24.02.2018 21:35

Nakonec vyřešno, vůbec jsem netušil, že Hitec děla SBus přijímače

Re: Flysky FS-i6 pro 250

sob 24.02.2018 22:26

jirilibser píše:Nakonec vyřešno, vůbec jsem netušil, že Hitec děla SBus přijímače

tento ti stačí používam ich slapu paradne
https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponu ... -prijimac/

Re: Flysky FS-i6 pro 250

sob 24.02.2018 23:33

AndrejRC píše:tento ti stačí používam ich slapu paradne
https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponu ... -prijimac/


Jj, ty jsem objednal.:-)

Re: Flysky FS-i6 pro 250

ned 25.02.2018 9:33

imagin píše:Flysky je za zenitem. Pakliže musíš kupovat vysílač a rozhoduješ se mezi těmito volbami, tak za mne rozhodně Taranis. Už jen pro výběr přijímačů a jejich velikosti. Pokud chceš ušeřit, tak minimálně Taranis Q7 (S). Nicméně koupí X9 plus máš na dost dlouhou dobu vystaráno :)


Ryze faktická poznámka - výběr přijímačů pro Flysky je prakticky stejný jako pro Taranis, stačí projít BG atd. Najde se vše od subminiaturního pro whoop (případně integrovaný v FC) až po plné telemetrické. Tenhle argument je prostě nepravdivý, sorry :-(
Funkčně není u copteru v primárním řízení rozdíl, podle srovnávacích testů je latence protokolu AFDHS2A proti FrSky dokonce nižší (ale pochybuji, že by to kdokoli reálně poznal).
Přínos Taranisu vidím v tom, že se u nových Betaflight firmwaru ve spojení s novými OpenTX fw je možné integrovat s rádiem některé funkce FC, takže pak lze nastavovat některé věci přes displej vysílače - může se hodit. Fakt ale je, že u FS-I6 mám velmi slušné rádio pro řízení copteru dost pod 2000 i s dokoupením druhého příjímače (a někdy je v setu rovnou vhodný, pak je cena dokonce znatelně pod 1500) - to je proti Taranisu třetina, což už je rozdíl značný.

Re: Flysky FS-i6 pro 250

ned 25.02.2018 12:36

Čau,

máš samozřejmě pravdu. Na BG je přijímačů spousta. U nás, už tak moc ne. (jak to bude s vysílačem koupeným třeba u nás a přijímači z BG?) Rozvedl bych tu odpověď, už předtím a možná bych byl přesnější - takže se omlouvám za nepřesnost. Nicméně. Otázka byla položena jasně a, proto má odpověď byla stručná - pakliže si mám vybrat mezi Flysky, nebo Taranisem X9+ je volba snadná. Flysky je prostě minulost. Vezmi v potaz napájení vysílače, gimbaly atd. Je to ryze začátečnická souprava a přechod na vyšší level je jen otázka času. I proto jsem psal, že bych raději vzal QX7 - cena o cca 1000 Kč+.
Kdyby otázka zněla, zda má smysl si pro začátek koupit Flysky asi bych odpověděl jinak, protože máš pravdu :)

iF

Re: Flysky FS-i6 pro 250

ned 25.02.2018 12:40

imagin píše:Čau,

máš samozřejmě pravdu. Na BG je přijímačů spousta. U nás, už tak moc ne. (jak to bude s vysílačem koupeným třeba u nás a přijímači z BG?) Rozvedl bych tu odpověď, už předtím a možná bych byl přesnější - takže se omlouvám za nepřesnost. Nicméně. Otázka byla položena jasně a, proto má odpověď byla stručná - pakliže si mám vybrat mezi Flysky, nebo Taranisem X9+ je volba snadná. Flysky je prostě minulost. Vezmi v potaz napájení vysílače, gimbaly atd. Je to ryze začátečnická souprava a přechod na vyšší level je jen otázka času. I proto jsem psal, že bych raději vzal QX7 - cena o cca 1000 Kč+.
Kdyby otázka zněla, zda má smysl si pro začátek koupit Flysky asi bych odpověděl jinak, protože máš pravdu :)

iF

Já bych neřekl minulost a budoucnost.
Je to něco jiného. Flysky je na jednoduché napípání jednoduchého řízení.
Taranis lze naučit o dva řády víc. Ale Taranisův učitel to učení musí umět.

Re: Flysky FS-i6 pro 250

ned 25.02.2018 13:45

imagin píše:Flysky je za zenitem. Pakliže musíš kupovat vysílač a rozhoduješ se mezi těmito volbami, tak za mne rozhodně Taranis.


Proč by FlySky bylo "za zenitem"? Je to jen rádio za úplně jiné peníze s trochu jiným využitím. Nemůžeš porovnávat FlySky s pětkrát dražším Taranisem. Nebo teda můžeš, ale měl bys to rovnou přiznat. Já mám naopak pocit, že mi FlySky vydrží ještě docela dlouho.

Re: Flysky FS-i6 pro 250

ned 25.02.2018 20:01

YenyaKas píše:
Proč by FlySky bylo "za zenitem"? Je to jen rádio za úplně jiné peníze s trochu jiným využitím. Nemůžeš porovnávat FlySky s pětkrát dražším Taranisem. Nebo teda můžeš, ale měl bys to rovnou přiznat. Já mám naopak pocit, že mi FlySky vydrží ještě docela dlouho.


Ahoj,
Neporovnávam neporovnatelný. Přečti si znovu otázku - a zamysli se. Cituju - "Chci se zeptat, má pro quad smysl koupit Flysky FS-i6. Nebo raději rovnou koupit Taranise X9D plus.".
A já jednoznačně odpovídám, NEMÁ.
Flysky nebylo špatný rádio v době kdy vzniklo díky open source softu se dá dobře použít ještě dnes. Ale "pokrok nezastavíš". Zkus půl roku lítat s těma gimbalama co má Flysky ostřejší copteru a můžeš ho vyhodit. A budeš kupovat něco dalšího?
Chceš lítat na "tužkový baterky", nebo kupovat rovnák na ohejbák na napájení za třetinu ceny vysílače?
On neřekl, že je začátečník a chce ušetřit, jen se ptal na volbu a dal dvě možnosti - a já ani vteřinu nepochybuju o tom, že Flysky by byla z těchto dvou ta špatná volba. Můžeš se cítit uraženej, ale Flysky je oproti Taranisu za zenitem. To, že ho máš a lítáš s ním na tom nic nemění a já Ti přeju, ať Ti dlouho vydrží. Ale už to jen to zpracování. Mám X let starýho Eclipse a srovnat se to nedá. Gimbaly drží dodnes.
On totiž ani Taranis není žádný hi-end level. Ale můžu tam třeba "bezpracně" nacpat hallový gimbaly za pár korun. To moc vysílačů v této cenové hladině neumožní. A o tom celá otázka byla. O kolik se posunu dál s Taranisem, než s Flysky. Říkám o míle a na roky.

iF

Re: Flysky FS-i6 pro 250

sob 23.06.2018 15:36

Koupil jsem si kopterku od Rotoramy a dostal jsem k tomu Flysky FS-i6.
Nejdřív jsem si říkal, že tu jebku rovnou vyhodim, ale než jsem se k tomu dostal, tak jsem jí vyzkoušel.
Došel jsem k závěru, že v ní vlastně vůbec žádný probém nevidím. Jen jsem musel předělat mod.
Aspoň se o vysílačku nemusim strachovat, když se s tim motám kolem baráku a odkládám to do trávy atd.
Dokonce ani ty tužkový baterky to skoro vůbec nežere....
Odeslat odpověď