Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 28.05.2019 16:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 5.8.2013
Příspěvky: 196
Bydliště: Liberec
Zdravím Vás přátelé,

mám následující prosbu a prosím všechny zkušené o radu. Děkuji každému kdo si na mě v odpovědi najde čas.

Mám zkušenosti s koptérou postavenou na APM a nyní jsem se dostal ke stavbě a zalétávání letadla (Arduplane) ve verzi letadla Delta. Po prvém zalétnutí a částečně mechanickém a částečně na vysílači vytrimování jsem nikde v parametrech nenašel uložení Trimů jako jsem zažil u koptéry. Tam šel jeden kanál nastavit, abych po přistání uložil trimy vysílače, pak je vynuloval a dále mi již trimy vysílače "nekecali" do řízení. U Arduplane jsem uložení trimů vysílače nenašel, nebo jsou nazvané jinak, nebo se to dělá zcela jinak ?

Další co mě překvapilo......navolil jsem režim CIRCLE v domění, že bude letadlo kroužit v kruhu. Kroužilo.....ale chyběli mi tři zásadní prvky nastavení v menu MP.

1) Průměr kruhu ve kterém letadlo krouží, případně směr kterým krouží.

2) rychlost kterým krouží (mám instalováno "brčko" pro měření rychlosti"......zdá se že letadlo kroužilo autonomě bez vlivu na páku plynu. Ale přišlo mi, že by to chtělo více plynu aby si s ním vítr tak nepohrával a mělo stabilnější let. Kde ho přidat v nastavení ? Obecně bych jej asi i trochu přidal na autonomní let aby bylo letadlo trochu průraznější proti silnějšímu větru např. kdyby se vracelo zpět při ztrátě signálu v režimu RTL. Jde to nastavit ? Kde ?

3) co mě překvapilo, že režim CIRCLE neudržel letadlo kroužit nad zájmovým bodem, ale snášel ho vítr. Zřejmě se nehlídá GPS ? Proč....přijde mi to škoda. V cíli s použitím RTL mi krásně krouží nad hlavou - vítr ano či ne..... Poradili by jste mi prosím nějaký vhodnější režim kroužení jež by se řídil i dle GPS ?

Dá se někde sehnat seznam letových režimů v češtině ? Googlil jsem a buď špatně, nebo není. Nebo alespoň základní popis režimů abych pochopil co od jednotlivých očekávat.

Co mě ještě zásadně zlobí a to se týká i koptéry je že v nastavení přes MP nastavím kapacitu baterie na skutečnou a toto mi stejně kecá. Kalibroval jsem senzor myslím že přesně na A i V ale přepočet odebrané "kapacity" či náboje nějak správně nefunguje. Víte kterým parametrem to upravit ? Např. u letadla mám nové baterky 6000 mAh dohromady (2x3000) a 0% baterie mi to ukazuje když v nabíječce nabiji 4000 mAh. Čili aby mi to ukazovalo skutečnost potřeboval bych třetinu přidat. Jakým parametrem se přepočet nastavuje aniž by mi rozhodil kalibraci čidla jako takového ?


Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz