Switch to full style
Řídící desky, updaty FW, GPS, přenos dat souvisejících s copterami
Odeslat odpověď

Omnibus F4V6 v iNAV/Betaflight

stř 28.08.2019 16:21

Můj příspěvek na viewtopic.php?f=96&t=86005 (deska Omnibus F4V6 od Airbot jako letový controller pro model letadla) - doplňuji k němu mailovou diskuzi k OmnibusF4V6 v copteře co jsem pak měl. Třeba bude k dotazu někdo vědět lépe odpověď než já níže:
------------------

Dobrý den, mám dotaz ohledně desky Omnibus F4V6. Na Vašich stránkách jsem se dočetl, že ji používáte ve svých projektech. Já mám kvadroptéru osazenou tímto FC , problém je v tom že nedokáži přinutit desku aby kromě ovladání 4 motorů zvládla ještě jedno servo na náklon přední kamery. Používám INAV 2.2.1 pro desku OMNIBUSF4V6. Když přidám servo tak se v mixeru ukáže ale nepřiřadí se výstup na FC, takže servo sice na kartě motorů ovládat můžu ale výstup na FC nedělá nic. Prosím o radu, pakliže to nebude problém. Děkuji mnohokrát
J

Datum: 15. 8. 2019 18:24:23
Předmět: RE: Omnibus
Hezký den, používám desku pro stabilizaci modelu letadla. Tzn. používám dva motory a čtyři serva.
Měl jsem jen u této desky dříve problém, že původní firmware iNAV 2.1. neměl dobře namapované resource (u iNAV je nelze přemapovat dle fzických výstupů desky jako u Betaflight). Ale od 2.2.1 už je to OK a stabilizace / ovládání mi funguje pro dva motory a 4 serva moc dobře.

V iNAV pokud vím udělat remap resource nelze a ani s tím nepočítají. Také jsem měl problém, pokud jsem upravoval mix jako custom. Fungovaly vždy jen předdefinované mixy a to ještě pouze pokud byly dobře již ve zdrojáku namapovány na správně obsazené výstupy dle konkrétní desky. Šly uvolnit, ale nešly předělat. Není to problém desky, ale firmware. Mapování jde u iNAV změnit jen v parametrech zdrojáku pro PWM výstupy a pak si to zkompilovat..
Osobně bych vyzkoušel na koptéru s touto deskou Betaflight. Tam lze přemapovat výstupy a je možné si udělat svůj custom mix.
dupe
Odeslat odpověď