Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 23:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
salamander píše:
Daj dotaz na Gardenrouta, možno on bude o tom čosi vedieť .

Ok, skusim sa mu ozvat. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 07.04.2014 23:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
kulhyc31 píše:
Ahoj. Mám problém se stabilizací kamery. Do včerejška jsem měl verzi 1.3 ale včera jsem si nainstaloval verzi 1.5 a pravdou je, že to neumím nastavit. Nemáte někdo zkušenosti popřípadě konkrétní hodnoty které bych jen zadal v sw? Mám tarot 2d a GoPro 3+ a potřeboval bych aby kamera bezchybně vysela.. Nerozumím základním pojmům(nováček) a proto nevím kam sáhnout když se kamera třeba rozkmitá a podobně. Pokud by měl někdo tu trpělivost, popsal by mi jednoduše co znamenají jednotlivé hodnoty? (Total/velocity/integral/accelerate) popřípadě mi napsal vlastní užívané hodnoty? Děkuji a omluvte mé asi trapné otázky:)

Zapoměl jsem popsat chování gimbalu.

Při natáčení se umí stát že se gimbal na pár sekund rozklepe, nebo se jak kdyby propadne kamera zjednodušeně záběry nejsou spolehlivé. Většinou se tak děje když silněji zafouká vítr nebo prudce klesám, stoupám, nebo jen letním rychle vpřed


Niekde v tych suboroch, kde je tarot manager a update na fw, je aj default config nastaveni. Skus ho cez ten sw natiahnut do gimbalu. Ak nie, tam mam pocit, ze som videl nieco aj na ich stranke.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 20:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
Ahojte
Takze, ak by mal niekto problem s vibrovanim Tarot gimbalu, tak to uplne vyriesil update fw na v.1.5. Problem s nelinearnym chodom potenciometer vs gimbal, tak to som zatial nevyriesil :) Ak by niekto nahodou na nieco prisiel, tak dajte vediet :)
Alebo si mam kupit FPV ? :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 20:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2013
Příspěvky: 128
Obrázky: 5
madduron píše:
Ahoj, prosím o radu ohledně Tarot T-2D. Gimbal jsem složil a samotný, nepřipevněný na koptera zkusil zapnout. Moje otázka je, když tarota složím a zapojím na zdroj, tak by měl hned začít držet nějakou polohu? Když jsem ho zapojil, tak na něm svítila žlutá dioada a vůbec nic se nedělo. Po na hrání obouch novývh firmweru 1.4 se tarot po zajopení na zdroj začne klepat a nesmysleně otáčet. Nepomohla ani kalibrace senzorů, jak je v tom jejich softwaru.


Mal uz niekto tento problem ? Prave som dostal gimbal a po zlozeni sa mi to chova presne ako popisuje kolega, klepe sa to a nezmyselene otaca. Pri kupe tam uz bol nahrany 1.4. Je to pokazene ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.05.2014 22:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
Flashnite firmware na 1.5 a naklibrujte pomocou sw v.1.5. Tam ma ta kalibracia posluchala. Nezabudnite flashnut aj fw pre motorovu cast. Na youtube je na to presny navod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 23:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2014
Příspěvky: 12
Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je možné tento gimbal ovládat dálkově? A jestli si k tomu, abych ho mohl ovládat dálkově potřebuju něco dokoupit nebo je vše součástí balení? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 23:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Jakub Lakatoš píše:
Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je možné tento gimbal ovládat dálkově? A jestli si k tomu, abych ho mohl ovládat dálkově potřebuju něco dokoupit nebo je vše součástí balení? Děkuji
Obecně je u BL gimbalů ovladatelná tilt osa (náklon gimbalu) a u větších i yaw (otáčení). To již ale vyžaduje operátora kamery se samostatnou Tx, a používá se u velkých multirotorů... Ačkoliv např. nový 3D gimbal na hexe TALI H500 od Walkera má dálkově ovladatelnou vedle tilt i roll osu...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.08.2014 23:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
Jakub Lakatoš píše:
Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je možné tento gimbal ovládat dálkově? A jestli si k tomu, abych ho mohl ovládat dálkově potřebuju něco dokoupit nebo je vše součástí balení? Děkuji

Gimbal sluzi na udrzovanie rovnovahy pomocou elektronickeho gyroskopu. Jedine co sa da ovladat pri defaultnom nastaveni je zvisla os pre kameru.

Netusim, ci sa z toho da vytitiahnut dalsi kanal na ovladanie druheho motora. Ale jedno viem urcite, ze to neni "sucastou balenia" Aj na ovladanie zvislej osi, potrebujes na radiu, kanal a ovladaciu packu. Ale ak mas DJI, tak to by si mal mat zospodu na originalnom ovladaci :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2014 11:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2014
Příspěvky: 12
Mám DJI ;) A nemáte odkaz na nějaký obchod nebo přímo na tu položku abych ten gimbal mohl dálkově ovládat (stačilo by mi natáčet kameru kolmo k zemi pomocí controlleru u phantoma)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.08.2014 11:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
Ja mam tarot 2d gimbal a ovladanie funguje bezproblemovo. Ja som ho kupil cez ebay :) konkretne tu: http://m.ebay.com/itm?itemId=281217085442.
Samotny gimbal sem tam zblbne, ale firmware na neho celkom pravidelne updateuju :) Ale restart pomoze :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2014 15:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.8.2014
Příspěvky: 12
Jenom trochu mimo toto téma. Dala by se do Phantoma V1 dát silnější baterie než 2200mAh? Pokud ano prosím o odpověď s nějakým odkazem na tento produkt. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2014 16:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 31
Jakub Lakatoš píše:
Jenom trochu mimo toto téma. Dala by se do Phantoma V1 dát silnější baterie než 2200mAh? Pokud ano prosím o odpověď s nějakým odkazem na tento produkt. Díky

MYSLIM SI, ze ak bude 11.1voltova, tak by nemal byt problem. Ale je to len moj nazor. Pockaj na vyjadrenie aj niekoho, kto sa v tom vyzna lepsie. Nie som zbehli vo vymenach bateriek :) Ale zaujimalo by to aj mna :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.08.2014 18:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
zcela jistě se dá někde sehnat baterka s vyšší kapacitou. Při stejných rozměrech by se asi dala dal najít tak cca max. 3000 mAh možná i chlup víc. Bude ovšem dražší, bude těžší a nárůst letového času bude dost malý. Za pomocí internetu by neměl být problém něco takového najít. Stačí projet e-shopy tady i venku. Já baterie 3S nepoužívám .....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 19:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2011
Příspěvky: 189
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Zdar mam dotaz uvazuji o gimbalu sjel jsem dost videi na YT a prijde me divny
ze dost typu gimbalu visí jen na tech 4 gumovych valeccich to tam neni jine
jisteni nebo jen spatne koukam? Nektere gimbaly maji spodni desku přichycenou
ke koptere a tim se to samo jisti,ale prijde me docela harcore nechat viset gopro
jen na 4 valeccich.
dekuji za odpoved M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.08.2014 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Český Újezd
Obrázky: 17
Na valeccich lezi horni plato nad dolnim ke kteremu je pridelany gimbal.Kdyby vsechny valecky vypadly horni patro nepropadne dolnim.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz