Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Dneska jsem narazil na tohle http://www.simplebgc.org/pid-tuning.html mrkněte na videa ohledně gyro LPF

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Jde o to, že pevné přidělání snímače mohou ovlivňovat microvibrace a pak to nejde pořádně doladit, což jsem nevěděl. Možná to někomu pomůže. To gyro LPF funguje něco jako low pass filter vibraci.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 23:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
tady máš to samé, jen ve 3/4 hodinovém provedení
http://www.youtube.com/watch?v=6a5IF6CzCZM


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Vlasto ja prošel všechny videa co jsou na těch stránkách. Nějak nechápu ten tvůj odkaz. Mne nešlo o to dát jsem co nejdelší video?

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: sob 12.07.2014 23:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
to není nic k pochopení..... já nemohu vědět, co všechno tady každý viděl nebo neviděl, no a prostě jsem dal odkaz na to samé, jen v delší verzi. Nic tím nenaznačuji ani nesleduji, netuším co bych taky měl, jen snad jediné ..... to, že na IMU se mohou přenášet vibrace z čehokoli je jasná věc, ale u většiny profi gimbalu je tento senzor napevno přišroubován na tělo gimbalu a četl jsem (nic to pochopitelně neznamená), že pevné uchycení IMU je důležité pro spolehlivou práci desky, resp.celého gimbalu. Gimbal jako takový by neměl být zdrojem vibrací, stejně jako koptér, navíc takových, aby to bylo schopné ovlivňovat činnost IMU. Mám IMU také přišroubovaný napevno a nic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: ned 13.07.2014 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Jo v pohodě, jen mne přišlo zbytečné to sem dávat dvakrát když je to na těch stránkách co jsem dával odkaz.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.2.2014
Příspěvky: 27
Citace:
ještě takový detail, co je na tom dělaným gimbalu za foťák (cca váha + druh). Ty motory jsou na obou osách stejný a je tam tohle - http://www.dronetuner.com/index.php?opt ... uct_id=282 ? Ještě, jak a čím to napájíš a objevují se ti ve spodní části tabulky chyby ?


tedka to zkouším pouze se závažím cca 300g ..Motory jsou oba stejné... Napajení 11.1 5000ma ... Když gimbal vyrovná do vodorovné polohy tak jak se Motor roll zastaví tak prostě ještě zavibruje ... celej gimbal se na sekundu rozkmitá :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: pon 14.07.2014 22:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
ty snad jezdíš tirákem...... každých 2-3 dny odpověď :)
nenapsal jsi, jestli ti to hlásí chyby ! hlavně se objevují, když po uklidnění začneš rukou ťukat do ramene gimbalu (roll) a to postupně na obě strany ...
Podle mě hrozně malý power, podle mého odhadu by tam na tu váhu a motory mělo být min. 120 .
I - bych zatím nechal a snížil P + D, ale je nutné to dělat postupně - doslova po číslech. Začneš D a když klesneš o cca 5, začneš snižovat P. Pokaždé testuješ, co dělá gimbál když ho ručně vychýlíš - reakce je cítit v ruce...pomalu, v klidu, nikam nepospíchat. Na testy z videí - jak třepeš koptérou zapomeň ....
Kde máš IMU vzhledem k ose X a Y


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 16:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.2.2014
Příspěvky: 27
Vlasta2 píše:
ty snad jezdíš tirákem...... každých 2-3 dny odpověď :)
nenapsal jsi, jestli ti to hlásí chyby ! hlavně se objevují, když po uklidnění začneš rukou ťukat do ramene gimbalu (roll) a to postupně na obě strany ...
Podle mě hrozně malý power, podle mého odhadu by tam na tu váhu a motory mělo být min. 120 .
I - bych zatím nechal a snížil P + D, ale je nutné to dělat postupně - doslova po číslech. Začneš D a když klesneš o cca 5, začneš snižovat P. Pokaždé testuješ, co dělá gimbál když ho ručně vychýlíš - reakce je cítit v ruce...pomalu, v klidu, nikam nepospíchat. Na testy z videí - jak třepeš koptérou zapomeň ....
Kde máš IMU vzhledem k ose X a Y

Ee nejezdím akorát nemám času moc... Zkusil jsem zvýšit power na 120 a má to tedka takovej hrubej chod.. a je to dost napevno když to chci vychílit rukou tak musím přitlačit .... Asi zkusím udělat default nastavení a od znova ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: úte 15.07.2014 18:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
to není problém - ten odpor. Když ustanou vibrace a má to odpor, (ten to musí mít), tak zkus pohnout koptérou, jestli to drží rovinu. Power lze kdykoliv ubrat, ale pod 100 bych určitě nešel. Je dobrý, když nastavuješ power, kontrolovat teplotu motoru. Může být teplý, ale ne horký. Kontrolovat po nějaké době, ne hned po zapsání změny. Když je motor vlažný - tak 40 stupňů, lze ještě zvyšovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: stř 16.07.2014 18:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 63
Bydliště: Mladá Boleslav
Taky bych se připojil s problémem s novým gimbalem FY-G3 H2. Co jsem mohl špatně zapojit, nebo jinak zmrvit, že mi nejde manualně klopit těma dvěma tlačítkama. Díky.


Díky Woitovi vyřešeno. Manualní naklápění funguje jen když neni současně zapojeno naklápění přes vysílač.

_________________
Phantom1, GP 3+se, FY mini 3D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: pon 21.07.2014 18:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.2.2014
Příspěvky: 27
Vlasta2 píše:
to není problém - ten odpor. Když ustanou vibrace a má to odpor, (ten to musí mít), tak zkus pohnout koptérou, jestli to drží rovinu. Power lze kdykoliv ubrat, ale pod 100 bych určitě nešel. Je dobrý, když nastavuješ power, kontrolovat teplotu motoru. Může být teplý, ale ne horký. Kontrolovat po nějaké době, ne hned po zapsání změny. Když je motor vlažný - tak 40 stupňů, lze ještě zvyšovat.



Motor roll má uplně hrubý chod .. Jak krokový motor... nevím čím mám zjemnit chod motoru ..když 1 rameno gimbalu ztlačuji rukou tak cítím tak motor cuká a když zastaví tak ještě zacuká víc ... Potřeboval bych přesně vědět jak od začátku ladit PID


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: pon 21.07.2014 21:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
1. gimbal nikdy nepracuje tak, že se do něj šťouchá prstem a pod.. To je pouze pro orientaci k tomu, jestli v okamžiku kdy se rameno vrátí do původního stavu rovnováhy, zda vibruje nebo ne. Jestli chceš zjistit, v jakém je to zrovna stavu, musíš pohnout gimbalem - uvidíš jestli rameno stabilizuje nebo ne a zda v krajních mezích (té výchylky) se klepe nebo ne.
2. základ je cca 5 , 0,1 , 10 , 80 , . Ale pro každý gimbal je to trochu jinak - neexistuje universální návod - zadání nějakých konkrétních čísel a je to ......

- když zapneš v současném stavu gimbal, nastaví se roll rameno do vodorovné polohy ?
- když vychýlíš gimbal, drží roll rameno vodorovnou polohu ? - ne prstem, ale pohybem gimbalu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: stř 23.07.2014 21:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.2.2014
Příspěvky: 27
Již mi skoro vše funguje bylo to malým power musel sem dát 130 :) ale ještě mám problém když gimbal nahnu fotákem směrem nahoru tak se gimbal uplně zblázní a začne cuka a otáčet se...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbal - problém
PříspěvekNapsal: čtv 24.07.2014 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Netahá ti za to kabel od snímače? Možná by to chtělo ještě přidat na P nebo i power.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz