Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Vzhledem k tomu, že jsem měl BL gimbal, který jsem nevyužil (nepotřebuji natáčet) a už jsem se ho kvůli problémům (zbytečná hmotnost) zbavil, hledám tip na jednoservový (nebo teda i dvoj), na který potřebuju plácnout FPV kamerku, případně kdyby se na něj dal ještě přidat i Mobius, bylo by to plus. Našel jsem typy jako pan tilt, to by mi vyhovovalo. Na tom BL gimbalu jsem si zvyknul na tilt, který mi teď chybí (nemožnost náklonu kamerek nahoru a dolů). Nepotřebuju vyrovnávat do stran (spíš mi vyhovuje vidět náklony). Najde se i u nás v eshopech něco k sehnání, nebo jen Čína? Má někdo s něčím takovým zkušenost, nebo frčí jen BL?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Marek_Km píše:
Vzhledem k tomu, že jsem měl BL gimbal, který jsem nevyužil (nepotřebuji natáčet) a už jsem se ho kvůli problémům (zbytečná hmotnost) zbavil, hledám tip na jednoservový (nebo teda i dvoj), na který potřebuju plácnout FPV kamerku, případně kdyby se na něj dal ještě přidat i Mobius, bylo by to plus. Našel jsem typy jako pan tilt, to by mi vyhovovalo. Na tom BL gimbalu jsem si zvyknul na tilt, který mi teď chybí (nemožnost náklonu kamerek nahoru a dolů). Nepotřebuju vyrovnávat do stran (spíš mi vyhovuje vidět náklony). Najde se i u nás v eshopech něco k sehnání, nebo jen Čína? Má někdo s něčím takovým zkušenost, nebo frčí jen BL?
Marku, zkus se zeptat u Horejsiho, kdysi, když ještě BL nebyly, tak je prodaval, mozna mu nejaky nekde zbyl ... Mohl by jit ridit primo z NAZA, ty servo gimbaly to umely...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 19:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
a co zkusit SSG super simple gimbal, musi ti kontroler podporovat V mix


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Chlapi, já bych si spíš představoval něco takového

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 22:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Najit na Thingiverse co by se ti zamlouvalo (je jich tam dost) a nechat nekde vytisknout

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Nebude to zbytečně drahé? Když tak se zítra kouknu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.01.2015 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Marku, tady máš na Shapeways jednoduchý Pan-Tilt servo gimbal pro Mobius, to je možná to co jsi hledal ne ?

"A super strong and light Pan-Tilt machanism for Mobius Action Cam and HXT900 9g servos. I didn't design the mount for the whole mechanism. This reduces the cost for about 30%. You can cut a hole on the foam and stick the lower servo in with some hot glue (like I did for my Bixler)."

Musíš si to samozřejmě doma dodělat, Ty jsi ale modelář, nebudeš s tím mít asi problém. Je to ale spíše pro letadlo, ale snad to na péčko taky půjde, snad t NAZA pobere se svou podporou servo gimbalu... :)
Příloha:
Poznámka: UAVMaker Mobius Gimbal for HXT900 Servo
UAVMaker Mobius Gimbal for HXT900 Servo.jpg
UAVMaker Mobius Gimbal for HXT900 Servo.jpg
[ 90.77 KiB | Zobrazeno 3154 krát ]





Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.01.2015 7:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ad drahe - pokud nemas 3D tiskarnu tak to chce najit kolegu co ji ma :-) 3D tisk je materialove hodne levna zalezitost ale tydle male veci se nikomu vetsimu nevyplati delat, ze Shapeways to vychazi taky ne uplne levne (ten gimbal stoji stejne jako kilo plastu do me domaci tiskarny) ale zase to tisknou na lepsich strojich a asi i z lepsiho matrose (Nylon vs ABS)

Zkus se poptat tady na foru, 3D tiskaren se uz dostava mezi modelare docela dost a treba najdes nejakeho dobrovolnika. Ja to nebudu bo nemam Mobius ale taky koukam na gimbaly, chci jeden na 250tkovy copter - akorat ze to chci pro FPV kamerku a klicenku vedle

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2015 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Dík za tipy. Prohrabával jsem se netem a nějak jsem nenašel takový, co by mi bez úprav vyhovoval. Modelářem se necítím, nemám doma na bastlení podmínky, nehledě na to, že v poslední době trávím dost času v práci, tak se mi popravdě řečeno ani moc s něčím drbat nechce. Rád bych prostě vzal hotové řešení PnP. Hledat ještě budu. Stejně jsem s Phantomkem od lítání s vrťasema neletěl, mimochodem neletěl jsem kromě domácího mQX s ničím, a to už od před Vánoc.
Nejlíp by mi seděl asi ten gimbal z videa, co jsem postnul, ale na těch stránkách výrobce v tom stavu, v jakém je na videu, není. Musí to být určitě upravené. Budu hledat dál. Ono těch s jednou osou ani moc není. Přinejhorším bych to upravil. Sice mě kdysi napadlo použít původní držák od GoPro (na kterém mám jak FPV kamerku, tak vedle i držák Mobiuse), k němu přimontovat táhlo a servem jej naklánět, ale s tím se mi fakt moc drbat nechce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz