Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 20:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.9.2015
Příspěvky: 62
Ahoj

Přidělaval jsem vrtule na nove sunny sky 2212 a nevím jak ale podařilo se mi zničit zavity na unašeči. Nepřitahoval jsem to nijak více než jsem byl zvykly z ax2810Q od turnigy. Prostě tak aby se vrtule neprotačely ale zavity na unašeči mi přišly měkke jak maslo... přikladam foto.

Nevíte kde sehnat nahradní? Má smysl to řešit s čínanem nabanggood? Díky

EDIT: sehnat nějake co vydrží... opravdu mi neprijde že bychto nejak moc pretahoval. Jsou jak maslo


Přílohy:
2016-01-07 20.36.29.jpg
2016-01-07 20.36.29.jpg
[ 34.79 KiB | Zobrazeno 15749 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 22:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Kde sehnat neporadím, ale mám je na koptéře a utahováno několikrát s citem a bez destrukce.
Otázka, používáš na takové věci jako je "pojišťovák šroubků locite"?
Kápneš do závitu a pak stačí jemně utáhnout, unašeč se sám již nepovolí ....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 23:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.9.2015
Příspěvky: 62
nepoužívam. Mel jsem práve predtim turnigy ax2810q a dotahl jsem to uplne stejne spíše méně protože to ani více nešlo a než se to jakobby dotahlo pořádně tak se strhl ten zavit. Zdalo se mi u tech sunny sky že ta vrtule jakoby furt prokluzovala mezi tou podložkou a unašečem...

nechtel jsem tam nic kapat protože celkem často jeste padam a lamu vrtule


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 23:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
derata píše:
Zdalo se mi u tech sunny sky že ta vrtule jakoby furt prokluzovala mezi tou podložkou a unašečem...


Divné, mám na něm vrtule z HK 10x4,5 a neprokluzují, navíc jsem musel "distanční/středící" kroužek na hřídel nalisovat a vrtule tam sama o sobě sedí bez většího utažení spolehlivě.

derata píše:
nechtel jsem tam nic kapat protože celkem často jeste padam a lamu vrtule

pojšťovací "locite" se dělá v několika verzích "nízké/střední/silné", po kápnutí do závitu se "zalepí" jak našroubuješ matici. (laicky řečené reaguje na zamezní přístupu vzduchu) Povolíš ho pak normálně, funguje to jako "samojistící matice" spoj je opakovaně rozebíratelný. Navíc bez pojištění závitu je šance že se ti vrtule může za letu "vyšroubovat"

Pokud často padáš, tak si nastav větší expa ve vysílači, případně omez rozsah. Není důvod s koptérpou padat a lámat vrtule, prvně jen je naučit viset a hlavně přistávat a pak až další "vylomeniny" :)

Taky ti může od lámaní vrtulí pomoci tréningová kříž jako na vrtulníku ... já požil pěnovou vycpávku z krabice od elektroniky.

5521


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 0:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.9.2015
Příspěvky: 62
Dík... našel jsem neco na ali.. píšou že to je CCW http://www.aliexpress.com/item/Propelle ... 18400_6149

ale mi to příjde jako klasicky pravotočivy zavit.
Nevím jak bych to popsal přesněji ale prostě když dotahuju matku a držím vrtuli a trochu přidržuju i motor tak po chvili citím v ruce jak mi motor prokuzuje zaroven s tim jak dotahuju matku a vrtule drží na místě (prokluzuje). Tak jsem chytl ten motor pevneji a chtel dotahnout matku a ejhle... :D

No já padam protože zkouším... takove to poletávání na míste už mam za sebou a ted zkouším... ale poslední pády byly spíše blbost.. Parkuju a napálím to do stromu a podobně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.01.2016 20:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.9.2015
Příspěvky: 62
Ony ty adaptery na vrtule, respektive ten zavit je hlinikovy a matka nějaky tvrdy kov.... to je fakt trochu na palici delat hlinikovy zavit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.01.2016 8:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Ještě mne napadla varianta navštívit Feronu, koupit 10cm duralové kulatiny a vyrobit si doma vysokou matici, závitu je na horní části dost :)
Případně vrtnout dodávaný kužel a říznout závit skrz ..

Pokud nemáš vrtačku a závitník, pak poprosit šikuly z fóra co mají soustruh o výrobu matice.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.01.2016 19:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.9.2015
Příspěvky: 62
Snek píše:
Ještě mne napadla varianta navštívit Feronu, koupit 10cm duralové kulatiny a vyrobit si doma vysokou matici, závitu je na horní části dost :)
Případně vrtnout dodávaný kužel a říznout závit skrz ..

Pokud nemáš vrtačku a závitník, pak poprosit šikuly z fóra co mají soustruh o výrobu matice.



Už mam objednané náhradní tak jen doufam že budou pasovat taky tak presne... vzal jsem ty z odkazu výše. Beztak to je ale taky hlinik...

Ale i čínan je ochoten komunikovat tak uvidíme jestli pošlou nahradni zdarma..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.02.2016 15:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Daju sa kupit aj na stranke RCtimer.com..
No treba dat pozor pri vybere, su aj na 3 aj na 4 skrutky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2008
Příspěvky: 358
Bydliště: Praha
Obrázky: 4
derata píše:
Nevím jak bych to popsal přesněji ale prostě když dotahuju matku a držím vrtuli a trochu přidržuju i motor tak po chvili citím v ruce jak mi motor prokuzuje zaroven s tim jak dotahuju matku a vrtule drží na místě (prokluzuje). Tak jsem chytl ten motor pevneji a chtel dotahnout matku a ejhle... :D


Podle toho jak to popisuješ mi připadá, že jsi s matkou na konci závitu a možná je vrtule u středu trochu nižší než délka závitu. Ty nové unašeče proměř, když tak by stačilo vyříznout na hřídelce o 2 závity navíc


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 232
Nemáte někdo tip pro motory sunnysky x2212 potrebuji adaptér na samoutahovaci vrtule od dji? A ještě adaptér na skládací vrtule? např. jak má Mavic?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 8:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.3.2020
Příspěvky: 1
Sikovny sustruznik to dokaze vyrobit


Přílohy:
IMG_20200308_082502522.jpg
IMG_20200308_082502522.jpg
[ 35.59 KiB | Zobrazeno 10527 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz