Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Neviete poradiť nejaké rozumné vrtule na motory DT750? Používam GWS, ale tie mrchy motory majú 4mm hriadele a navŕtať GWS tak, aby sa dali vyvážiť, je mission impossible. Zo štyrch vrtulí výjde tak jedna. Už som z toho celkom špatný... Ideálne by bolo niečo, čo vŕtať netreba - samotné vyváženie mi problém nerobí.

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 22:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 827
Bydliště: Beroun
Jameson píše:
Neviete poradiť nejaké rozumné vrtule na motory DT750? Používam GWS, ale tie mrchy motory majú 4mm hriadele a navŕtať GWS tak, aby sa dali vyvážiť, je mission impossible. Zo štyrch vrtulí výjde tak jedna. Už som z toho celkom špatný... Ideálne by bolo niečo, čo vŕtať netreba - samotné vyváženie mi problém nerobí.

Používam unášače AXI, 4mm priemer hriadeľa a 6mm priemer pre vrtuľu. Samotné vrtule APC 11x4,7.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Zkus vrtule APC s vložkou. Anebo vrtule odtud : http://flyduino.net/Propeller . Mají větší díry a vrtule se prodávají s vložkami pro různé hřídele. Na motory DT 750 jsem dával desetipalcové. Snesou ale v pohodě i jedenáctky. Pokud budeš brát z flyduina, tak větší vrtule ( od 10 palců výše) doporučuji ve vyztužené verzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2012 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Díky za rady. APC sa v základe použiť nedajú, lebo 10" ani 11" nemajú vložku pre 4mm. Tie na http://flyduino.net vyzerajú rozumne, majú viacero vložiek - nevieš, či majú aj 4mm? Neviem prečo takéto celkom základné údaje obchodníci neuvádzajú... :roll:

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2012 11:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 827
Bydliště: Beroun
Jameson píše:
Díky za rady. APC sa v základe použiť nedajú, lebo 10" ani 11" nemajú vložku pre 4mm. Tie na http://flyduino.net vyzerajú rozumne, majú viacero vložiek - nevieš, či majú aj 4mm? Neviem prečo takéto celkom základné údaje obchodníci neuvádzajú... :roll:

V základe sa použiť nedajú, preto ja osobne používam tieto adaptéry na vrtule
http://www.houska-modelar.cz/shop/catal ... s_id=12331
a je to total bez problému, pretože u APC už potom môžeš aplikovať 6mm krúžok.
A samozrejme je nutné skrátiť hriadeľ motora a unášač poistiť prilepením s Loctitom..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2012 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Jameson píše:
Díky za rady. APC sa v základe použiť nedajú, lebo 10" ani 11" nemajú vložku pre 4mm. Tie na http://flyduino.net vyzerajú rozumne, majú viacero vložiek - nevieš, či majú aj 4mm? Neviem prečo takéto celkom základné údaje obchodníci neuvádzajú... :roll:

Ano, mají vložku i na 4 mm hřídel. Právě jsem to pro jistotu změřil :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2012 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: HK, Praha
Obrázky: 18
Nebo ještě alternativa z HC. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22450__Slow_Fly_Electric_Prop_11X4_7SF_4_pc_.html http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22446__Slow_Fly_Electric_Prop_1045SF_4_pc_.html Já používám 9". Levotočivé jsem musel malinko dovážit izolačkou. Pravotočivé jsem nedovažoval vůbec. Copter je s nimi nádherně tichý a bez vibrací.
Šiki


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2012 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Díky, skúsim aj tie z hobáča. Raz som odtiaľ objednával tieto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=9847

Niečo také som jakživ nevidel. Pár som ich venoval kamarátovi, ktorý neveril, že existuje vrtuľa, ktorá sa nedá vyvážiť. Vyskrutkovala mu potom za behu motor z lôžka... Ak chcete niekoho strašne naštvať, vrelo odporúčam. Bude vás preklínať ešte dlho...! Ani jeden jediný kus nemal dieru v strede, bez ohľadu na centrovací krúžok...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2012 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2011
Příspěvky: 33
daju sa vuyzit apc vrtule. tie klasicke slowflyer 11x4,7
ano ma vacsi priemer, ale da sa to vyriesit jednoducho.
kupis matice do modelu. m4. taku tu hlinikovu s vrubkami. jej vonkajsi priemer je presne shodny s priemerom zahlbenia na APc.
mam to takto. funguje to super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pát 21.09.2012 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Dnes mi došli vrtule z http://www.flyduino.net/. Sú balené v pároch - klasická a protibežná. Kúpil som pár karbónových a pár GF vrtulí, karbónové sú o niečo pevnejšie. Tak som sa s chuťou pustil do vyvažovania...

GF protibežné (tlačné) sú relatívne OK, vyvážené rozhodne nie sú, ale dajú sa vyvážiť do rozumných medzí.

Všetky ostatné sú absolútne šmejdy, ktoré majú stred VIDITEĽNE vyosený. Vyvážiť takú vrtuľu je, samozrejme, absolútne nemožné. Humus, šmejd, NEBRAŤ, vyhodené prachy! Som tak nasratý, že mám chuť to drahému Helmutovi poslať naspäť, nech si to skúsi vyvážiť, keď to predáva... Ďalšie vyhodné prachy...

V pondelok čakám zásielku z HobbyKignu, tak som zvedavý, ako dopadnú tie...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2012 15:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.7.2012
Příspěvky: 12
Mám z HK nové vrtule 12x45SF pro DT700 (místo unašeče nakonec propsaver bez gumičky a poíjistná matice z Obi) . Vyvážení jsem zatím neměl chuť kontrolovat, ale od pohledu jsou to B kvalita. Viditelný tok materiálu, otřepy a hlavně hrozně měkké. Sice se alespoň při nárazu zlomí, ale koukám po CF z RCtimer.com. Vypadají podle obrázku, že jsou od stejného číňana od kterého to Herr Flyduino, ale za 1/2 ceny. A navíc docela důvěřuju rctimeru, že pokud by byl problém, pošle nové. Na pověsti si potrpí.

Mám quad s DT700, celkem cca 2kg, a chci na to zkusit 14x4.7 protože jsem četl na jednom ruském fóru, že jsou pro tuhle váhu a motory nejefektivnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2012 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Dnes mi došli práve vrtule z HobbyKingu. Sú to PRESNE TIE ISTÉ ako z Flyduino.net! Ešte aj kazy na boku majú zhodné... Takže ak chcete šmejdové vrtule Flyduino.net, kľudne si ich kúpte z hobáča, výjde vás to lacnejšie :roll:

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2012 16:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 827
Bydliště: Beroun
Z môjho pohľadu keď to tu čítam tak sa znova potvrdzuje, že nie som tak bohatý, aby som vyhadzoval peniaze na lacné vrtule :) Konkrétne Jameson - za tie prachy čo si vysypal do kanála za tie šmejdy ako si ich správne nazval si už mohol mať unášače a APC vrtule. Hotové riešenie, možno síce pár euro navyše, ale funguje to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2012 21:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: HK, Praha
Obrázky: 18
To mě trochu nemile překvapilo. 9" z HC jsou naprosto super. Tady alespoň ta moje várka. Teď mám někde na cestě novou várku, tak uvidím, zda došlo ke změně. Já ty z HC zprvu upřednostnil před APC hlavně proto, že 9" APC nejsou na quada tak dobře k sehnání a navíc jsou děsně těžké, když jsem pak ty z HC vyzkoušel, tak jsem byl opravdu velmi mile překvapen.
Šiki


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtule na DT750
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2012 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Vrtule z HK ci RCTimer alebo z Ebay.com ci to fluidino to je jedna rit...Presne to iste..
Co som najviac spokojny,tak su to APC Vrtule,,to ide krasne tichucko..
Najvacsia katastrofa su HK 12 x 4,5... To je absolutne nepouzitelne..S tym sa neda robit nic.
Velmi pruzne, ohyba sa to ako sa im zachce..
Iba jedny by som hodnotil pozitivne za lacny penaz a to su 11x4,7...
Oni maju celkovo iny profil,je to vidiet aj z obrazka...Podobne su aj 9 palcove..
Tie su este v pohode..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz