Switch to full style
Motory, vrtule, regulátory pro coptery
Odeslat odpověď

Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 9:47

Zdravím, postavil jsem drona s Pixhawkem. ESC jsem zkousel kalibrovat jednotlive (pouze ESC a vysilac) i hromadne. Vysledkem je vzdy to, ze dosahnu maximalniho vykonu uz na pul plynu ovladace. Rad bych mel regulaci vykonu pres cely rozsah plynu vysilace. Problem bude v nastaveni Pixhawku, protoze po primem pripojeni ESC k prijimaci jde vykon na cely rozsah plynu. Kde co nastavit? Diky.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 10:00

jak to testujes ? Mod, na zemi/v lufte atd....

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 10:21

Vychozi je Stabilize mod. Zkousel jsem s tim i litat a jde to, nicmene ovladani je dosti citlive, coz mi nevyhovuje.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 10:34

Jeste doplnim, ze k ovladani pouzivam Turnigy 9X.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 10:35

idealni by to bylo nahrat. Pixhawk reguluje plyn sam ale to co popisujes me nedava moc smysl. Resp. predpokladam ze mas overeno ze v RC settings se sloupecek plynu hybe v celem rozsahu.

Pokud chces tak muzes zkusit Acro mode, ten do plynu keca jeste mene nez stabilize. Plus si muzes overit nastaveni throttle midu , pokud by byl blbe tak by to mohlo delat neco podobneho

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 11:15

V Acro se to chova stejne. Rozsah vysilace vidim v MP v celem rozsahu. Nikde jsem nenasel nastaveni pro hodnotu MID POINT THR. Firmware AMP Copter 3.5.2.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 11:25

http://ardupilot.org/copter/docs/ac_throttlemid.html

mrkni sem, je tam i popis jak zkontrolovat log.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 12:18

Log ukazuje zmet necitelnych znaku, zkousel jsem ruzne prenosove rychlosti..i pres putty, vse stejne. Zacinam byt skepticky a pixhawk asi poleti z okna.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 12:25

boxi22 píše:Log ukazuje zmet necitelnych znaku, zkousel jsem ruzne prenosove rychlosti..i pres putty, vse stejne. Zacinam byt skepticky a pixhawk asi poleti z okna.


njn, setreni za kazdou cenu.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 12:32

jo, to je pomerne casty jev. Dost lidi si neprecte poradne navod a nadava a vyhazuje pixhawk. Pokud se na to chystas tak dej vedet, najde se urcite nekdo kdo ho rad chyti a pouzije :-D

ad log - logy se stahuji a analyzuji pres Mission Planner. Putty je ti k nicemu. Popsane je to zde - http://ardupilot.org/copter/docs/common ... anner.html Na ardupilot.org je popsane prakticky vsechno ale chce si to precist.

Mozna by bylo dobre napsat zakladni info :
- co je to za stroj
- hmotnost
- pohon (motor, kV, vrtule, aku)
- pomer tah/hmotnost podle tebe
- podle ceho usuzujes z toho ze je maximalni vykon na pul plynu

Je samozrejme mozne ze nektere z nastaveni ti do toho keca ale pokud jsi nic nemenil tak se me to moc nezda. Spis to odhaduju na neoptimalni vykon vs hmotnost stroje

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 12:34

Joza píše:njn, setreni za kazdou cenu.


Unika me proc si tolik lidi mysli ze vsichni kdo litaj Pixhawk to delaj proto ze chtej usetrit.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 13:14

Amper píše:jo, to je pomerne casty jev. Dost lidi si neprecte poradne navod a nadava a vyhazuje pixhawk. Pokud se na to chystas tak dej vedet, najde se urcite nekdo kdo ho rad chyti a pouzije :-D

ad log - logy se stahuji a analyzuji pres Mission Planner. Putty je ti k nicemu. Popsane je to zde - http://ardupilot.org/copter/docs/common ... anner.html Na ardupilot.org je popsane prakticky vsechno ale chce si to precist.

Mozna by bylo dobre napsat zakladni info :
- co je to za stroj
- hmotnost
- pohon (motor, kV, vrtule, aku)
- pomer tah/hmotnost podle tebe
- podle ceho usuzujes z toho ze je maximalni vykon na pul plynu

Je samozrejme mozne ze nektere z nastaveni ti do toho keca ale pokud jsi nic nemenil tak se me to moc nezda. Spis to odhaduju na neoptimalni vykon vs hmotnost stroje


Log jsem zkousel prvne zkouknout samozrejme v MP terminalu - zmet znaku.

Z ceho usuzuji ze jde o max. vykon? Jednoduse podle zvuku. Kdyz pripojim ESC primo do prijimace, vykon se plynule zvysuje po cele delce plynu. Pres pixhawk motory toči uz pri nejnizsim mozne poloze plynu (aby se zacaly tocit) rychleji, nez pri minimu v pripade primeho propojeni s prijimacem. Muzu klidne hodit video.

Co se vykonu tyce, tam si myslim problem neni. Pouzivam pomerne silne motory 5000/620kv, 4cell 5200, 11" vrtule.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 13:42

motory se s jednotkou normalne chovaj jinak nez na primo protoze do toho jednotka keca. A to tak ze kazda. (nejen pixhawk)

ad log - jel jsi podle navodu a nejsi schopen vytahnout log do grafu ?

ad vykon - jakou mas letovou hmotnost ?

Osobne bych tipoval na premotorovany stroj. V okamziku kdy odarmujes se motory roztoci na minimalnich otackach ktere ale jsou i tak uz dost vysoke a muze ti subjektivne pripadat ze jsi na maximu. Kdyz tak hod video jak se to chova pri vzletu tak aby bylo videt na packy a stroj.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 17:48

Pri odalarmovani se toci vrtule pomalu, ale nastavil jsem to tak, aby se netocily vubec. Nicmene, odprostil bych se od maximalniho vykonu ale formuloval bych to tak, ze od pulky plynu (od stredu nahoru) na vysilaci neroste vykon na motoru.

Re: Drone - Půl plynu maximální výkon

stř 23.08.2017 18:10

Videa:
Pripojeni na prijimac: http://boxi.cz/video/direct.mp4
Pripojeni na pixhawk: http://boxi.cz/video/pixhawk.mp4
Naposledy upravil boxi22 dne stř 23.08.2017 18:13, celkově upraveno 1
Odeslat odpověď