Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 503 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 09.07.2014 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 9:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.1.2014
Příspěvky: 170
Bydliště: Horní Měcholupy
To je parádní video Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.07.2014 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Nádherný video.!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Tohle je skvěle natočené.
Dobrá inspirace jak dělat video, střihat a jak dělat dlouhé záběry.
Je to parádně vyvážené.
Hlavně jsou super záběry i z normální kamery.
Čím dál víc mne toto baví, než když je to jen ze vzduchu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Dejfak: Krásné video, tipoval bych že letecké záběry na GoPro asi nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 0:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Koukal jsem kdo to natáčel, je to v titulkách, jsou to profíci.
Ale určitě se dá něco podobného udělat i s GoPro.
Záběry ze vzduchu nejsou zoomované.
Kouzlo je v těch krátkých a zrychlených střizích, proložené záběry ze země. Určitě jde udělat něco podobného se standartním vybavením.
Mne velice zaujal ten střih, třeba oblouk řeky, většina z nás by udělala pohled třeba z leva do prava kolem 10sec. On to má za 1.5sec ale přesto víš o co jde a v zápětí tě uzemní další několika sec parádou.
Takže to divák hltá a nenudí se. Pro mne je věrší borec ten kdo to sestříhal, než ten co to točil. Záběry jsou nádherné, ale nic co by většina z nás nezvládla. Jen mít tu představivost, nápad a zrealizovat to. A pak mít to srdce a hlavu na to sešmikat to.
To se mi nějak nedaří....

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 9:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dejfak píše:
Kouzlo je v těch krátkých a zrychlených střizích, ....

Když vidím podobně nastříhané video, tak ho vždy stopnu. Je to sice efektní, ale dívat se na to nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 10:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
jde evidentně nikoliv o dokument, ale o reklamu na turistické zajímavosti. Tady bych rytmus střihu bral. Je to zkratka a má svou logiku a důvod. Navíc, je to proložené odpočinkovými záběry, takže se to dá koukat.
Kouzlo není v tom střihu, ale v tom, o čem jsem tady již psal......kombinace záběrů v letu a ze stativu (ruky). Bez toho to prostě nejde a je to jen ukázka kam až pilot zaletěl, jak vysoko, jak rychle, jak se mu to neklepe atd. .....
Je to ovšem strašná práce a trvá to ...... ono jen sladit záběry z léta a zimy, aby to netahalo za oči je práce i když až ve střižně. Výhoda profíků je v tom, že na to mají čas, spolupracuje na tom víc lidí, mají techniku a nakonec to ještě dostanou zaplacený :) Takže ten filmeček je spíš inspirace pro ostatní. Ale i profík není bez chyby. Střih (volba záběru) 2:27 není dobrý a 2:00 by mohl být trochu líp, ale už asi docházel materiál (natočený).


Naposledy upravil Vlasta2 dne úte 26.08.2014 11:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Dlouhé záběry bez střihu se líbí většinou jen jejich autorovi. Osoba "nezúčastněná" se začíná po cca 3 vteřinách nudit. To je dobře známá věc a je uváděna v literatuře už desítky let. K delším záběrům bez střihu musí být nějaký důvod a to je už umění střihače či režiséra. Klasickým příkladem jsou nekonečná videa z dovolených, svateb, různých akcí a hlavně dětiček. Deseti i dvacetiminutové záběry. Ti, co u toho byli nebo např. babičky, dědečkové se na to můžou dívat pořád dokola, osoba cizí, nezúčastněná je z takového videa "na prášky". To uvedené video je mnohonásobně lepší než 99 % videí, zveřejněných na těchto stránkách. Tím nechci nikoho pomlouvat (jsou to fakt profíci), jen je to popostrčení k tomu, aby si autoři aspoň dali tu práci a vystřihli pohledy z trávy při startu a přistání. Taková videa zase vždycky okamžitě stopnu já :wink: .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 12:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
JosefSvejk píše:
Dlouhé záběry bez střihu se líbí většinou jen jejich autorovi. Osoba "nezúčastněná" se začíná po cca 3 vteřinách nudit.


S první větou souhlasím, s druhou už ne.

Mimochodem, já jsem nepsal, že by mělo video obsahovat dlouhé záběry bez střihu, já jsem psal o tom, že když vidím podobně sestříhané video (tzv. velmi krátké střihy), tak ho vypínám. Tento styl se možná hodí pro videoklipy, ale ne pro video, které má něco sdělit. Při tak krátkých střizích doplněných o efekty (je to efektní, ale ne efektivní) si neumím z toho videa na nic vzpomenout. Snad jen na to, že to je slátanina z krátkých záběrů. Možná už jsem příliš starý a pro omladinu to je IN, ale já to tak vidím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
A nepochopil jsi z toho videa něco?
Nebo ti něco uteklo?
Toto video je prezentace, né dokument. Kdyby to bylo zaměřené na konkrétní věci, aby jsi si je prohlédl, zjistil jsi přesně kde to je a co se tam děje, tak by to bylo na 1hod. A podle mého, to by byla teprv nuda.
Každý má na to jiný náhled, je ale také důležité pochopit co kdo určitým druhem videa zamýšlí.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 13:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To, že to je prezentace a ne dokument je celkem jedno. K čemu je video, které po 30 sec vypnu protože to blikání je pro mě neakceptovatelné?

Předpokládám, že práce vložená do natáčení i střihu by měla být odměněna tím, že se na to video někdo s chutí podívá a pak se na jeho základě třeba rozhodne uvedenou oblast navštívit a hlavně tak utratit nějaké peníze. Takto se na video až do konce podívá jen člověk zajímající se o efekty. Otázkou pak je, zda je to cílová skupina pro autory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 14:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
To, že to je prezentace a ne dokument je celkem jedno.

Dovolím si oponovat. Z filmařského hlediska je to jedno asi tak, jako je jedno, že někdo má 10 litrů měsíčně a druhý 150.... Každý filmový žánr má své tech. postupy (blbě řečeno), které jsou ověřeny časem (většinou). Takže např. rytmus střihu pro dokument a reklamu (prezentaci) je vždy někde jinde a jedno to zcela určitě není.
Jak moc s tím režisér a střihač pracují je už jiná věc a vše lze přehnat nebo zkazit.
Na druhé straně nechápu o čem se tu vlastně hádáte ? Vnímání filmu, či jiného druhu umění je zcela subjektivní záležitost. Někomu se to líbí, někomu ne, někdo neví. To je snad v pořádku. Znám lidi, kterým se zoufale nelíbí černobílé filmy a pak i ty, kteří je milují. No a taky se nikdy nedohodnou.
Nikdo tady snad nenapsal, že by bylo špatně, když jeden záběr delší než 2 vteřiny je chyba. Řada záběrů už jen ze své podstaty nemůže být krátká. Bohužel, nejvíce chyb se dělá právě tím, že záběr je nesmyslně dlouhý - již v 1/3 stopáže řekl vše, co říci mohl .........


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 14:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2014
Příspěvky: 63
Bydliště: Mladá Boleslav
Krátké střihy jsou většinou fajn, ale mě se i na tomto videu, o kterém je řeč, nejvíce líbí statické záběry, které tyto fakt sprint střihy jakoby uklidní. Učím se je do svých filmů vždy dát.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.09.2014 18:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Hezké pracovní video od PHX.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 503 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz