Switch to full style
Všechno ostatní co nějakou souvislost s coptérami, ale nevejde se do jiného coptér tématu
Odeslat odpověď

Létání v prostředí se silným magnetickým polem

pon 30.07.2012 23:53

Chystám se na další projekt a tentokrát se bude létat v oblasti se silným magnetismem, který je způsoben těženou magnetickou rudou. Zajímalo by mě jestli někdo tuší, jaký by to mohlo mít vliv na šíření signálu z GPS, a na další frekvence pro videopřenos a RC. Kompas v řídící jednotce bude zcela jistě ovlivněn a proto nepůjde použít ani GPS, která je na něm v modelu zavislá.
Zda bude také ovlivněna elektronika kopteru-gyra, akcelerometry atd. Můj znalostní obor je mimo elektroniku, proto se ptám možná dost blbě. Budu tak rád za každý názor.

Díky
Naposledy upravil martinre dne úte 31.07.2012 19:21, celkově upraveno 2

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 1:26

GPS se chytá družic, s magnetismem nemá nic společného. Nevím co za kompas máš, ale pokud je založený na orientaci pomocí GPS, tak fungovat bude.

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 6:42

prosim smazat, vyreseno
Naposledy upravil martinre dne úte 31.07.2012 10:56, celkově upraveno 1

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 9:53

kdo je to ten dyšták? :roll:

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 10:45

dyšták je starej od dyštákový :lol:

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 10:55

JirkaA píše:kdo je to ten dyšták? :roll:



Dík za odbornou radu, opravdu pomohla... Prosím o smazání vlákna, tady se člověk rady nedočká.

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 10:59

Dyštak se rika na Hane slovu ,,když tak" jinak nechapu jak chces nekde v dole v podzemi rozjet Gps ktera jde z druzice a je problem ji kolikrat chitit jen pod strechou ne tak v tunelu a co teprve hluboko v podzemi.

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 14:14

Oni existujou i povrchové doly :-DNebudte na něj ošklivý...tohle by mně taky docela zajímalo...je to prostě o specifickém rušení tak kdo víte poraďte a nebo nebrblejte :wink:

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 14:40

Mohu se zeptat jak jsi to vyřešil? Začal jsem pátrat po přečtení tvého dotazu a protože mi dotaz nepřišel úplně triviální, tak jsem si netroufnul na odpověď. Je škoda, že jsi smazal původní příspěvek, protože dotaz byl hodně zajímavý. Škoda, že příspěvatelé psali off topic.

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 14:43

jez_cz píše:GPS se chytá družic, s magnetismem nemá nic společného. Nevím co za kompas máš, ale pokud je založený na orientaci pomocí GPS, tak fungovat bude.


GPS přijímač přijímá elektroMEGNETICKÉ vlny z družic, takže bych úplnmě netvrdil doslova, že "GPS s magnetismem nemá nic společného".

Mě dotaz připadal relevantní a velmi by měl zajímal fundovaný názor. Myslím, že bude třeba pro posouzení znát více o magnetickém poli (homogenní, statické x měnící se, sílu v Teslech).

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 19:15

Smazat sem to chtěl proto, že místo aby poradili, nebo drželi pusu, tak píšou kraviny. Příště si nechám asi téma přečíst od češtinářky.

Jo jedná se o povrchový důl se silně magnetickou rudou. Samozřejmě, že jsem problém nevyřešil, to se uvidí až na místě. Doufám, že na manuál létat půjde, GPS s kompasem oželím. Létal jsem už v dole o velikosti 500x300m a v hloubce 80-130m a s GPS problém většinou nebyl, spíše s větrnými proudy. Tady to nebude tak hluboký, ale zase je zde problém s tou rudou.

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

úte 31.07.2012 22:17

a mužu se zeptat proč chceš s copterou létat v dolu ? chceš něco natáčet nebo jen neco vyzkoušet ? radeji bych v připadě natáčení volil steadicam

Re: Létání v prostředí se silným magnetickým polem

stř 01.08.2012 8:58

walter2 píše:
jez_cz píše:GPS se chytá družic, s magnetismem nemá nic společného. Nevím co za kompas máš, ale pokud je založený na orientaci pomocí GPS, tak fungovat bude.


GPS přijímač přijímá elektroMEGNETICKÉ vlny z družic, takže bych úplnmě netvrdil doslova, že "GPS s magnetismem nemá nic společného".

Mě dotaz připadal relevantní a velmi by měl zajímal fundovaný názor. Myslím, že bude třeba pro posouzení znát více o magnetickém poli (homogenní, statické x měnící se, sílu v Teslech).


statické magnetické pole nemá vliv na šíření elektromagnetické vlny, tedy ani na signál GPS.
Odeslat odpověď