Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 23:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Ahoj,

stala se mi dnes nemila věc, nechte se mi podarilo zkratovat coptera, vyletela jiskra z baterie a pak ctyri mensi "zkratove prdnuti". Baterie to pravdepodobne prezila, nameril jsem na ni napeti 12V, jedna se o Zippy 5000mAh, pripojim ji později na nabíječku a uvidim, zda-li se chytnou všechny clanky.

Co jsem však odpalil zcela jiste je ridici jednotka na svetla, ta smrdi neskutecne, i když po zapnuti sviti stavova kontrola a tvari se nomalne, led pasky a diody nesviti, tak ještě premyslim, zda-li jsem mohl odpalit LED diody.

No a dalsi problém je ten, ze mam na copteru 4x DJI OPTO 30A a 4x motory 2212 DJI 920KV. Při pripojeni baterie blika DJI Naza BEC normalne a na NAZA-M se také v pohode dostanu. Bohuzel po pripojeni baterie neslysim standartni stavove pipnuti.

Ted me tedy opravte, o to pipnuti by se mělo starat OPTO 30A, takze pokud by ma úvaha byla spravna, pravdepodobne jsem odpalil 4x DJI OPTO 30A (privod 11V) a motory a vse ostatní (BEC, NAZA-M, GPS) by mělo byt funkcni ?

Je to neskutecny pech, ale co se da delat :(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 23:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
No, a kde byl ten zkrat?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: stř 27.03.2013 23:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
cilek píše:
No, a kde byl ten zkrat?


Zkrat jsem vyrobil prepolovanim baterie.. tudiz to slo do flame Wheel 450 odtud do všech OPTO 30A, netusim však, jestli to proletelo az na motory.... z flame Wheel to take probehlo do ridici jednotky na svetla, na kterou mam pripojeny ledkove pasky... BEC se zda byt OK, coz je asi jedina věc, která na tom primem napeti prezila ?! :) Abych vysvetlil svou blbost, tohle se mi stalo z nepozronosti, prehodil jsem ulitu pro HXT 4mm :((((((((((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Jeste jsem si vsiml jedne veci, vzdy kdyz jsem pripojoval baterii, prosel na konektrou prechodovy odpor (mala jiskřička a lupnuti) a vždy to v konektoru trochu zajiskrilo. Ted bohuzel neprojisrki vubec nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2011
Příspěvky: 497
Bydliště: Banská Bystrica
Obrázky: 3
Striedave motory neodpalis prepolovanim, ale regle si mohol.

_________________
Taranis X9D Plus, Heavy lift hexacopter, Phantom 4 Pro


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Takže žádný zkrat, ale přepólování. :roll: Jak vypadají kondíky na vstupech regulátorů? Všechno rozpoj a jednotlivé komponenty vyzkoušej zvlášť, regulátory (po jednom) nejlépe servotesterem nebo rovnou z přijímače bez řídící jednotky. Motory budou v pořádku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
martinenecek píše:
...................


Vypadá to na všechny regulátory v .......
Ale mohlo to dopadnout i hůř, kdyby vyhulil BEC a nakrmil jsi to plné napětí do všech těch čudlů napájených z BECu.
(Kdyby jsi byl Smolín, tak v baterce by to mohlo tím zkratem načnout nějakou propojku článku. Teď by to mohlo být pár startů dobré, než by ta propojka definitivně ukápla)
Nes to statečně :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
cilek píše:
Takže žádný zkrat, ale přepólování. :roll: Jak vypadají kondíky na vstupech regulátorů? Všechno rozpoj a jednotlivé komponenty vyzkoušej zvlášť, regulátory (po jednom) nejlépe servotesterem nebo rovnou z přijímače bez řídící jednotky. Motory budou v pořádku.

Přijímač na tohle testování použij nějaký super levný, mohl by jsi o něj při troše štěstí přijít.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
cilek píše:
Takže žádný zkrat, ale přepólování. :roll: Jak vypadají kondíky na vstupech regulátorů? Všechno rozpoj a jednotlivé komponenty vyzkoušej zvlášť, regulátory (po jednom) nejlépe servotesterem nebo rovnou z přijímače bez řídící jednotky. Motory budou v pořádku.


Ano prepolovani :) Kondiky na vstupech regulatoru nejsou nafoukle a vypadaji naprosto OK. Po prepolovani jsem ale slysel ctyri takove prdnuti... takze se obavam, ze v tech regulátorech neco doeslo.... ze by ty kondiky ?!

Ostatní soucasti by tedy mely byt v poradku, krome led diod a ridici jednotky na svetla.. je tak ?

Servotester bohužel nemam takze tak uplne nevim, jak ty regle otestovat ?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
martinenecek píše:
Ano prepolovani :) Kondiky na vstupech regulatoru nejsou nafoukle a vypadaji naprosto OK. Po prepolovani jsem ale slysel ctyri takove prdnuti...


Kondíky to přežily. Ty čtyři prdnutí byl poslední pozdrav těch čtyř regulátorů jak Tě opouštěly :D

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 0:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
JMalik píše:
martinenecek píše:
Ano prepolovani :) Kondiky na vstupech regulatoru nejsou nafoukle a vypadaji naprosto OK. Po prepolovani jsem ale slysel ctyri takove prdnuti...


Kondíky to přežily. Ty čtyři prdnutí byl poslední pozdrav těch čtyř regulátorů jak Tě opouštěly :D


Pokud by to byly pouze ty regulátory, tak s tim dokazu zit :) Jsou ty DJI kvalitni, nebo doporučujete nejakou vhodnejsi a lepsi alternativu ?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 1:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Tak panove ted jsem jeden regulator pripajel primo na zakladni desku tam, kde je pripajena baterie (jako by byl regulator primo na konektorech baterie) a ejhle, regulator pipa a reaguje.... Zakladni deska DJI 450 smrdi jako spalena mys.... tak me zacina napadat, ze se prerusily napajeci cesty na zakladni desce.... Zni to ale dost neskutecne.. ale faktem je, ze ty piny na tech ctyrech ramenech jsou mrtve a nedostanu tam napajeni

mam tuhle potvoru:
http://www.globe-flight.de/bilder/produ ... ter_b3.jpg

Jinak diodovy pasek je OK, led svit, ridici jednotka na svetla je po smrti, jinak ridici jednotka i prijimac se zda byt OK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 7:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Stava se, ze u regulatoru ktere maji pouzite mosFETy vetsich velikosti to prepolovani "zachrani" ochranna dioda uvnitr tela tranzistoru. Mam v aute 60A regulator s tranzistory v Dpak pouzdre. Omylem sem zapojil hardcase baterku naopak ale diody vydrzely a prepalila se vodiva cesta na plosaku regulatoru. Povolilo proste nejslabsi misto. Poskozeni sem opravil a regulator funguje dal.

U tebe asi regulatory prezily ale prepalily se vodive cesty na te rozvodne desce. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
martinenecek píše:
Tak panove ted jsem jeden regulator pripajel primo na zakladni desku tam, kde je pripajena baterie (jako by byl regulator primo na konektorech baterie) a ejhle, regulator pipa a reaguje.... Zakladni deska DJI 450 smrdi jako spalena mys.... tak me zacina napadat, ze se prerusily napajeci cesty na zakladni desce.... Zni to ale dost neskutecne.. ale faktem je, ze ty piny na tech ctyrech ramenech jsou mrtve a nedostanu tam napajeni


Pokud to uhořelo na přívodech napájení k regulátorům jak píšeš, tak jsi dost klikař a ty regly (možná jen některé) by to mohly přežít.
Každopádně budeš mít neklidné spaní to tam dát, protože přes všechno tekl ten zkratový proud a je jenom na náhodě, kde to vyhulilo, kde se to načalo a kde to zůstalo nepoškozené.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Nakadah píše:
Stava se, ze u regulatoru ktere maji pouzite mosFETy vetsich velikosti to prepolovani "zachrani" ochranna dioda uvnitr tela tranzistoru.....


Nevím teda jakou diodu myslíš, ale tam žádná v silové cestě mezi baterkou a výstupem na motor není.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz