Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
JMalik píše:
Nakadah píše:
Stava se, ze u regulatoru ktere maji pouzite mosFETy vetsich velikosti to prepolovani "zachrani" ochranna dioda uvnitr tela tranzistoru.....


Nevím teda jakou diodu myslíš, ale tam žádná v silové cestě mezi baterkou a výstupem na motor není.


Nejde o diodu na desce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2011
Příspěvky: 317
Bydliště: Brno
diody jsou přímo v těch tranzistorech.

_________________
Tricopter ála RCExplorer, Rabbit, FlySky TH9x
Tamiya TT-01D typ E, FlySky GT3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Dnes promerim vsechny ctyri cesty k regulatorum a vyzkousim vsechny regulatory. Byla by to opravdu velika klika, zatim jsem otestoval jeden regulator a vypada zcela OK, stejne tak BEC a ridici jednotka na prvni pohled reaguji v pohode. Smrad spalene kocky jde pouze z plosneho spoje :)

Kdyz jsem u toho, mate na copterech nejakou proudovou pojistku? Premyslim o jinem ramu a chtel poradit ohledne nejaky stredove svorky, kde bych privadel kabely od baterie a regulatoru. DJI 450 Flame wheel uz nechci, i kdyz mi asi zachranil elektroniku od blbosti.

Take asi vymenim ram, ale zatim jeste nevim, jaky vhodnejsi zvolit.. hlavne co se tyka stabilizace ramen k vuli nataceni videa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Obrázek
Tuz taka dioda chlapci :) jaky vydrzi proud a napeti je mozno se docist v datasheetech. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Trinom píše:
diody jsou přímo v těch tranzistorech.


Kdybych odpalil ty diody, tak jestli to chapu dobre, odvaril bych cely regl a uz bych pri dalsim zapojeni neuslysel ani pinuti. Spekuluji, jestli jsem neodvaril nebo nenacal nejakou cast v reg.


Naposledy upravil martinenecek dne čtv 28.03.2013 9:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
no ochranu proti skratu sem ete na copteře nevidel ale jdou pouzit autopojistky jako v rc autech tam jsem to už viděl, ale pri prepolovani ti to nepomuze.. proti prepolovani sem pouzil konektory co nezapojis obraceně.. jinak ochrana proti prepolovani je dioda ale pro cca 40-80A bude velka.. nejednodušší jsou konektory... ja mam odjištěné pouze led osvětlení (přece jen ty kabliky mam slabé aby nebyla vaha navic a led pasek mi bere celkem 200mA tak sem dal pojistku 300mA) to jen proto ať nezačnou při připadnem poškození hořet kabely :-D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
ananas píše:
no ochranu proti skratu sem ete na copteře nevidel ale jdou pouzit autopojistky jako v rc autech tam jsem to už viděl, ale pri prepolovani ti to nepomuze.. proti prepolovani sem pouzil konektory co nezapojis obraceně.. jinak ochrana proti prepolovani je dioda ale pro cca 40-80A bude velka.. nejednodušší jsou konektory... ja mam odjištěné pouze led osvětlení (přece jen ty kabliky mam slabé aby nebyla vaha navic a led pasek mi bere celkem 200mA tak sem dal pojistku 300mA) to jen proto ať nezačnou při připadnem poškození hořet kabely :-D


To mas vlastne pravdu, prepolovani jednoduse neosetrim... pech je, ze jsem prave instaloval konektor, ktery ma zamezit prepolovani diky rozdilne velikosti ulity +/-, ale nedal sjem si pozor..

Pokud vse dopadlo dobre, pravdepodobne pri velikem proudu se prepalily cesty na zakladni desce a diody v regulatorech prezily.... dost mi ale nejde na palici, jaktoze prezil DJI BEC, ktery je pripajen primo na svorkovnice baterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
třeba použili ochranu diodou precen jen ta 2A dioda neni tak velka tak snad byli rozumni a dali ji na vstupu :-) netuším abyl jsem v becu vlezený.. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 10:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Vypada to, ze jsou vsude diody, jinak by to bylo komplet kaput. Na to, ze jeto made in china se teda divim, ze to tam soudruzi pravdepodobne dali, BEC ani regle jsem rozebrane nemel, takze do toho nevidim

ananas píše:
třeba použili ochranu diodou precen jen ta 2A dioda neni tak velka tak snad byli rozumni a dali ji na vstupu :-) netuším abyl jsem v becu vlezený.. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
Dji je prece jen ta lepsi cina.. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 16:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Jen sem chtěl k té baterce co tam máš. Jestli se jedná o Zippy Compact v bílém prezervativu 3S 5000mAh tak tu jsem měl taky. Jednou jsem ji nabil a pak už pouze týden koupal v kýbly ve slaným nálevu. Odešel totálně jeden článek a jeden se nafoukl jako duchna. Takže asi tak k Zippy Compact této kapacity. Teď jsem objednal 500mAh tak snad už to bude lepší. Ale nálev je připravenej :lol: A proč to píšu zrovna sem? No to proto že kdybych tu baterku zkratnul tak ju asi už nepoužiju ani na výstavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 19:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 26.2.2013
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
paegas123 píše:
Jen sem chtěl k té baterce co tam máš. Jestli se jedná o Zippy Compact v bílém prezervativu 3S 5000mAh tak tu jsem měl taky. Jednou jsem ji nabil a pak už pouze týden koupal v kýbly ve slaným nálevu. Odešel totálně jeden článek a jeden se nafoukl jako duchna. Takže asi tak k Zippy Compact této kapacity. Teď jsem objednal 500mAh tak snad už to bude lepší. Ale nálev je připravenej :lol: A proč to píšu zrovna sem? No to proto že kdybych tu baterku zkratnul tak ju asi už nepoužiju ani na výstavu.


Baterie je Zippy 5000mAh 11.1V 30C Flightmax v hardcase. Clanky jsou OK, budou zapojeny v serii a nominalni napeti je v poradku. Zivotnost baterie, kapacita, bud snizena, to je jasny :)

Jinak všechny regle jsou OK, mohu mluvit o stesti :)

Jinak kdyz jsme u tech baterii, jak spravne na coptere zapojit 2 baterie paralerne ? Mohu online zapojit první a potom hned druhou, nebo musim prvne obe k sobe zapojit offline a teprve pak je zapojit na copteru ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
je to jedno jak to zapojis :-) tak i tak je spravně :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Vysoké Tatry
ananas píše:
je to jedno jak to zapojis :-) tak i tak je spravně :-)

Dôležité je, aby mali baterky rovnaký počet článkov, a hlavne aby boli obidve nabité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter
PříspěvekNapsal: čtv 28.03.2013 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 942
Bydliště: Trnava SK
Obrázky: 6
Hlavne plus na plus a minus na minus :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz