Switch to full style
Všechno ostatní co nějakou souvislost s coptérami, ale nevejde se do jiného coptér tématu
Odeslat odpověď

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

čtv 28.03.2013 22:31

johny107 píše:Hlavne plus na plus a minus na minus :)


Striham cerveny nebo cerny ? :D

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

čtv 28.03.2013 22:48

martinenecek píše:Striham cerveny nebo cerny ? :D

nejlip oba najednou :mrgreen:

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

čtv 28.03.2013 22:51

:-D at se nepopálíš jestli strihneš oba najednou :twisted: niáč pekně po jednom a izolovat :-P

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

čtv 28.03.2013 23:25

Najednou je to lepší. To pak zahodíš i ty kleště. :lol: :lol: :lol:

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 10:06

Lark píše:Najednou je to lepší. To pak zahodíš i ty kleště. :lol: :lol: :lol:

5000 mAh - PRÁSK!!! :lol: :lol: :lol:

Jinak - vysvětlete mi někdo, proč se používají ty kulaté konektory, co se dají přepólovat? Odhaduju že pak je otázka času kdy to člověk přepóluje. A že to každý přepóluje je jistý, na to nemusí být člověk žádný makovec, prostě statisticky vzato při spoustě připojení se to nakonec stát musí. - Aspoň jeden kontakt dávat samce a jeden samici, ale i tak mi třeba XT60 přijdou o hodně lepší. No jasně, po bitvě je každý generálem.
Stejně mě mrzí, že je tolik konektorů a stejně žádný nevyjde nejlépe. My lítáme 3 kámoši a každý z nás používá jiné konektory, takže si ani nemůžeme půjčit baterku (musel jsem si udělat redukci).

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 10:23

Ked som kupoval vacsie baterky z HK,tiez som ich daval prec tie blbe cervene konektory
a dal tam XT60.Mam dost bateriek turnigy 2200 a na kazdom modely ich mam osadene.

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 11:32

taky pouzivam XT60 jsou vpoho(ale pozor na čínu), kdybych potřeboval vic jak 60A tak bych šel do XT90

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 11:36

to Woita: Když to sjednocení je dost problém. Sám vidíš, že jste 3 kámoši a přesto máte každý něco jiného. Pokud chcete sdílet baterky, tak vám přece nic nebrání se domluvit. Je to ale zase jen o penězích. Každý preferuje něco jiného a žádná norma na to není, tak se výrobci perou o trhy, chválí to své a zákazník ať si vybere co chce :D

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 11:56

Lark píše:to Woita: Když to sjednocení je dost problém...... , tak se výrobci perou o trhy, chválí to své a zákazník ať si vybere co chce :D

To máš (bohužel nebo bohudík ???) pravdu. :)
On jediný nejlepší konektor neexistuje. Některý se lépe rozpojuje, některý je menší, některý je na vyšší zatížení, ..., ..., ........
Akorát (viz toto vlákno) některé se dají přepólovat :(
Naposledy upravil Woita dne pát 29.03.2013 12:23, celkově upraveno 1

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 12:11

To je právě ta možnost volby. :mrgreen:

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 19:58

Woita píše:Jinak - vysvětlete mi někdo, proč se používají ty kulaté konektory, co se dají přepólovat? Odhaduju že pak je otázka času kdy to člověk přepóluje.
Pokud nejseš blb, tak na jeden pól dáš samce a na druhej samici. Stejný konektory do sebe nezastrčíš. To prostě přepólovat nejde. A pokud pominu možnost, že ožralej budeš zkoušet ty konektory na baterce zasouvat do sebe, tak je to celkem blbuzdorný.

Osobně preferuju mít samici na plus a samce na mínus. Samice se totiž dá zvenku zaizolovat komplet celá.

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

pát 29.03.2013 22:34

Trinom píše:
Woita píše:Jinak - vysvětlete mi někdo, proč se používají ty kulaté konektory, co se dají přepólovat? Odhaduju že pak je otázka času kdy to člověk přepóluje.
Pokud nejseš blb, tak na jeden pól dáš samce a na druhej samici. Stejný konektory do sebe nezastrčíš. To prostě přepólovat nejde. A pokud pominu možnost, že ožralej budeš zkoušet ty konektory na baterce zasouvat do sebe, tak je to celkem blbuzdorný.

Osobně preferuju mít samici na plus a samce na mínus. Samice se totiž dá zvenku zaizolovat komplet celá.

No právě - ne jednom historikovi mám LiFe 3s, a jsou tam kulatý konektory. A zapojuje se to v hloubce trupu, jsou tam pohromadě 4 konektory - 2 samci a 2 samice. Ještě se mi to nestalo, ale opravdu nemusím být ožralý blb, abych spojil v tomto případě kontakty baterky do sebe. Až jednou budu mít chvíli času, předělám to na XTčka a hotovo šmytec.

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

sob 30.03.2013 22:24

Tak pokud je to opravdu někde ukrytý v trupu, tak to pak možný je. Náhrada za XTčka je asi nej řešení.

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

sob 30.03.2013 22:39

Jenom tak pro info, existují i jiné použitelné konektory, nejenom XT. Třeba řada EC , já používám na malé mršky EC2, na trochu větší EC3 a na ty velké potvory EC5.

Re: Zkrat, rana a nefunkcni copter

ned 31.03.2013 9:28

No este to by mi chybalo aby som pouzival dalsie 3typy konektorov.Moje najpouzivanejsie baterky su vsetko z HK a su tam blbuvzdorne XT a bol by som chuj keby
som ich mal odcvakacat vsetky doradu za nejake ine..
Odeslat odpověď